Teraz jest 27 sty 2022, 09:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 28 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 52  Następna strona

Kaidan czy Ashley
Ashley Wiliams 62%  62%  [ 176 ]
Kaidan Alenko 38%  38%  [ 106 ]
Liczba głosów : 282
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan czy Ashley
PostNapisane: 31 lip 2012, 16:05 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
hermiona15 napisał(a):
zindoktrynowany napisał(a):
Czy Tali zmieniła zdanie w stosunku do Gethów?
Czy ja wiem...mi powiedziała że jakby była na moim (czyli na Sheparda ^^) miejscu to zabiłaby Gethy.

Mi też to powiedziała, ale z drugiej strony powiedziała Legionowi, że ma duszę (czego z kolei nie powiedziałaby moja Shepard) a przed wybuchem wojny próbowała wynegocjować pokój z Gethami (czego dowiadujemy się w ME3). To świadczy o tym, że ma otwarty umysł.

I tu się z tobą nie zgodzę. :)
Owszem powiedziała Legionowi że ma duszę ale mimo wszytko gdyby to od niej zależało, zabiłaby go i wszystkie Gethy żeby odzyskać swoją ojczyznę.

PostNapisane: 31 lip 2012, 16:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
przed wybuchem wojny próbowała wynegocjować pokój z Gethami (czego dowiadujemy się w ME3).

Swoją drogą - ktoś zrobił import z nielojalną Tali albo Legionem (chodzi mi o poparcie kogoś w kłótni)? Co wtedy Tali mówi?

Obrazek

PostNapisane: 31 lip 2012, 16:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

hermiona15 napisał(a):
Czy Tali zmieniła zdanie w stosunku do Gethów?
Czy ja wiem...mi powiedziała że jakby była na moim (czyli na Sheparda ^^) miejscu to zabiłaby Gethy.

Mi też to powiedziała, ale z drugiej strony powiedziała Legionowi, że ma duszę (czego z kolei nie powiedziałaby moja Shepard) a przed wybuchem wojny próbowała wynegocjować pokój z Gethami (czego dowiadujemy się w ME3). To świadczy o tym, że ma otwarty umysł.

I tu się z tobą nie zgodzę. :)
Owszem powiedziała Legionowi że ma duszę ale mimo wszytko gdyby to od niej zależało, zabiłaby go i wszystkie Gethy żeby odzyskać swoją ojczyznę.

Wiesz, gdybyś był w takiej sytuacji jak Tali, że masz wybór - uratować swoją rasę, wszystkich twoich przyjaciół i wszystkie osoby na których Ci zależy albo wybrać (Gethy) inną rasę, mimo tego iż wiesz, że to nie oni wywołali konflikt, to prawdopodobnie ocaliłbyś swoich. Poza tym Tali bez pomocy Shepard nie zdołałaby odwołać floty, więc wybrałaby mniejsze zło (w swoim mniemaniu).

PostNapisane: 31 lip 2012, 21:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Masz rację ale nie do końca. ^^
Tali za pośrednictwem Sheparda mogła zakończyć konflikt pomiędzy Quarianami a Gethami rozejmem, jednak do końca chciała zabić Gethy. W ogóle nie myślała o pokoju pomiędzy obiema rasami, zwłaszcza kiedy usłyszała że Gethy mogą otrzymać coś w rodzaju "duszy" lub osobowości.
Owszem trudno jej się dziwić w końcu "blaszaki" zabiły jej ojca i odebrały ojczystą planetę skazując całą rasę Quarian na tułaczkę i życie w tych kombinezonach.
I tu Tali nieróżni się zbytnio od Ash, nie zapomniała krzywdy jaką wyrządzili jej wrogowie i chciała dla nich jak najgorzej.

PostNapisane: 31 lip 2012, 22:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tu przyznam Ci rację :)
Nie zmienia to jednak jednego - Tali potrafi być prawdziwą przyjaciółką dla Shepard, a po śmierci Legiona (Getha) opłakiwać go, natomiast Ashley od kiedy weszła na pokład Normandii siedziała cały czas naburmuszona i nawet nie spróbowała zmienić swojego zdania na temat Gethów. Co sprawia, że Kaidan wygrywa w pojedynku z Ashley. Ona chyba dalej sądziła że Shepard współpracuje z Cerberusem, tylko dobrze się z tym kryje (nie wiem jak to jest z romansem).

PostNapisane: 31 lip 2012, 22:51 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tyle że to nie jest podobna sytuacja. Jeszcze przed "ulepszeniem" gethów, Tali nie wiedziała jakie będą tego konsekwencje, gethy mogłyby zaatakować, co przykładem jest geth behemot, który rusza w kierunku admirał, a Tali myśli, iż prawdopodobnie ich zaatakuje. Bała się. A taka Ashley czuje po prostu nienawiść, chociaż np. taki Wrex nic jej nie zrobił, a ta najchętniej by go załatwiła. Można by to porównać do Pressleya, ale on jednak nie czuje nienawiści do obcych, tylko niechęć. Nie za bardzo ich lubi, ale z czasem sytuacja zmienia się. Kto grał w DLC Miejsce Katastrofa Normandii, to tam mógł znaleźć popsuty dziennik Pressleya z którego wynika, iż poświęciłby życie za Tali, Garrusa, Wrexa czy Liarę, czyli ogólnie za tych obcych, których Shepard za sobą przytargał. I tak też się staje - początek ME2...

Ostatnio edytowano 31 lip 2012, 23:13 przez Asasynek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 31 lip 2012, 23:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Asasynek napisał(a):
poświęciłby życie za Tali, Garrusa, Wrexa czy Tali,

Od razu widać o kim z gry najwięcej myślisz.
A ja ciągle myslę nad zagraniem na jedynym zapisie z ocalałą Ash, ale mam na to coraz mniejszą ochotę.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 31 lip 2012, 23:13 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Nie, ale pomyłka każdemu się zdarzy. :aniol:

Cytuj:
A ja ciągle myslę nad zagraniem na jedynym zapisie z ocalałą Ash, ale mam na to coraz mniejszą ochotę.

Po co zapis z ocalałą Ashley, skoro na początku w nowej grze można wybrać Ashley/Kaidan i nie trzeba od nowa przechodzić całej serii. A przynajmniej ja bym tak wolał zrobić niż przechodzić Mass Effecty od nowa.

PostNapisane: 31 lip 2012, 23:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

A czemu nie? To jedna z moich ulubionych gier. Nie lubię takiej drogi na skróty.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 01 sie 2012, 08:08 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Za te kilkadziesiąt godzin, które zajmie za przejście, można by coś innego przejść, ale skoro tak lubisz to nikt nie broni.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 28 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 52  Następna strona