Teraz jest 28 sty 2022, 10:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 31 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 52  Następna strona

Kaidan czy Ashley
Ashley Wiliams 62%  62%  [ 176 ]
Kaidan Alenko 38%  38%  [ 106 ]
Liczba głosów : 282
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan czy Ashley
PostNapisane: 08 sie 2012, 21:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Sama z siebie? Sorry, ale musieliście jakoś na to wpłynąć swoimi działaniami np. nie wykonaliście jego zadania. Więc jeśli sami go olewaliście i traktowaliście jak zwykłego najemnika, to co ma sobie dziewczyna pomyśleć?
Osobiście zabiłem go tylko raz. Własnoręcznie. I co? Mam za to znienawidzić femShep?

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:37 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

1. Zbroja rodowa jest na planecie pobocznej. A chociaż Wrex wspomina o tej zbroi to jednak zadania nie dostajemy i ktoś mógł nie mieć pojęcia o tym, bo dla przykładu nie robił misji pobocznych.
2. Punkty idealisty/renegata. Ktoś dla przykładu mógł nie zbierać tych punktów, bo mogły być dla niego ważniejsze punkty bojowe.
3. Skąd ktoś mógł wiedzieć, że akurat na Virmirze będzie znajdowało się lekarstwo na genofagium i tak się złoży, że Wrexa Ashley będzie chciała zabić?
4. Ashley i tak nie lubiła Wrexa, co dało jej podwójny powód by go ubić.

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal - nie pisz o czymś o czym nie masz piojęcia. Zawsze jest opcja, że kiedy rozmowa się przeciąga Ashley zabija Wrexa. Tyle.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:47 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
1. A właśnie że dostajemy to zadanie, wystarczy tylko zaglądać do dziennika.
Z punktem 2 i 3 mogę się zgodzić.
4 Ash, zrobiła co musiała, zabiła Wrexa, ponieważ zagrażał misji. To samo robi Garrus w Mass Effect 3, (lub inna postać, nie jestem pewien, widziałem tylko filmik z Garrusem) zabija Ash lub Kaidana na Cytadeli.
http://www.youtube.com/watch?v=Cl1urTmmssw

Ostatnio edytowano 08 sie 2012, 21:52 przez zindoktrynowany, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Do punktów, które wymienił Asasynek dodałbym jeszcze to, że aby zdobyć zbroję Wreksa trzeba nie tylko rozpocząć dodatkową, nieoznaczoną misję, ale też dysponować odpowiednio wysoko rozwiniętą umiejętnością deszyfracji albo mieć przy sobie Tali, bo zbroja jest strzeżona dość zaawansowanym zamkiem.

zindoktrynowany napisał(a):
4 Ash, zrobiła co musiała, zabiła Wrexa, ponieważ zagrażał misji. To samo robi Garrus w Mass Effect 3, (lub inna postać, nie jestem pewien, widziałem tylko filmik z Garrusem) zabija Ash lub Kaidana na Cytadeli.

Ale robi to chyba wtedy, gdy skorzysta się z opcji dla renegata. Ogólnie: trzeba było mieć w poważaniu Kaidana/Ashley, żeby doprowadzić do ich śmierci z ręki Sheparda czy towarzysza. A Ashley zabija Wreksa nawet jeśli jest się z nim w dobrej komitywie.

Ostatnio edytowano 08 sie 2012, 21:56 przez Pottero, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:56 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
@Pottero, nieprawda. :)
Ten zamek, jest z tych najłatwiejszych i bez żadnego problemu da się go otworzyć.
Obecność Tali również nie jest obowiązkowa, ( ja podczas tej misji miałem w drużynie Wrexa i Garrusa)
Wiem to wszystko bo niedawno przechodziłem pierwszą część Mass Effect.

Pottero, właśnie dodałem link z filmikiem w którym Garrus zabija Kaidana i sam zobacz czy rzeczywiście trzeba być renegatem żeby Kaidan zginął. :)
Jeśli "dobrze" gada się z Wrexem, to on nie zginie, uratujemy go.
No chyba że ktoś nie inwestował punktów w urok/zastraszanie.

Ostatnio edytowano 08 sie 2012, 22:01 przez zindoktrynowany, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

zindoktrynowany napisał(a):
@Pottero, nieprawda. :)
Ten zamek, jest z tych najłatwiejszych i bez żadnego problemu da się go otworzyć.

Może jeśli jesteś inżynierem :). Pamiętam, że za którymś podejściem nie miałem podczas tej misji w drużynie Tali ani nikogo innego o odpowiednich umiejętnościach i jako żołnierz nie byłem w stanie otworzyć tego zamka. Ale strata to niewielka, bo i tak było to podejście renegatem, podczas którego własnoręcznie (tj. Shepardem) zabiłem Wreksa :P. A i tak później edytowałem to gibbedem, bo mi szkoda go było :D.

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:10 
Adept analogów
Adept analogów

Nie, ja nie gram inżynierem, nie lubię tej klasy postaci. :P
Grałem żołnierzem tak jak ty i uwierz mi ten zamek był jednym z łatwiejszych.
Oto dowód- http://www.youtube.com/watch?v=XzkDBvU4 ... ure=relmfu
Włącz sobie na 4:37 i sam zobaczysz.

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

No to ja, kurczę, nie wiem, dlaczego ja miałem z tym zamkiem problem. Może dlatego, że miałem problemy z niektórymi tymi minigierkami :P.

W każdym razie, wracając do tematu: akurat zabicie Wreksa bez pozwolenia nie jest jednym z powodów, dla których nie lubię Ashley – to podpada pod jej ksenofobię, a za śmierć Wreksa gracz może winić siebie, a nie scenarzystów. Tym niemniej można było jakoś zaznaczyć, że ta jedna głupia misja poboczna może mieć wielkie znaczenie dla wydarzeń z następnych części, bo, o ile się nie mylę, brak Wreksa jest jednoznaczny z niewyleczeniem genofagium.

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

To zadanie ze zbroją zapisuje się w dzienniku. Podaje nawet lokację do której trzeba się udać. Do tego widać wyraźnie, że zależy na tym Wrexowi, więc jak ktoś tego zadania nie wykonał to jest sam sobie winien. Przykro mi.
Tłumaczenie się tym, że nie można otworzyć zamka też jest dla mnie bez sensu. Kto chodzi bez jakiegoś technika w drużynie? No kto? Przecież wtedy nie można otworzyć ŻADNEGO zamka...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 31 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 52  Następna strona