Teraz jest 22 sty 2022, 00:19

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 52  Następna strona

Kaidan czy Ashley
Ashley Wiliams 62%  62%  [ 176 ]
Kaidan Alenko 38%  38%  [ 106 ]
Liczba głosów : 282
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan czy Ashley
PostNapisane: 08 sie 2012, 22:42 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Akurat ktoś był, nie ja, ale był ktoś, kto pisał, że nie może otworzyć tych minigierek, a drugi, co nie wiedział jak je otwierać. I to na tym forum, nie będę szukał kto, ale na pewno byli. I dla przykładu ile osób grało w Mass Effect 1? Dajmy na przykład, że milion, a w tym milionie co najmniej znajdzie się z 5% którzy "grali inaczej".

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Szakal napisał(a):
Do tego widać wyraźnie, że zależy na tym Wrexowi, więc jak ktoś tego zadania nie wykonał to jest sam sobie winien. Przykro mi.

OK, ale nikt nie powiedział, że trzeba to zadanie wykonać w jakimś określonym terminie. Wiele osób zostawia sobie misje poboczne na koniec gry, więc mają prawo nie wiedzieć, że tę konkretną misję poboczną trzeba wykonać przed Virmirem, bo inaczej może być nieciekawie.

Szakal napisał(a):
Kto chodzi bez jakiegoś technika w drużynie? No kto? Przecież wtedy nie można otworzyć ŻADNEGO zamka...

Chciałem powiedzieć że ja, ale Garrus jest chyba turiańskim odpowiednikiem szpiega, tyle że z zamiast pistoletu korzysta z karabinu. Kaidan w sumie też ma jakieś umiejętności techniczne, podobnież Wrex. W takim razie może nie miałem problemu z otwarciem tego zamka, a po prostu go przeoczyłem? W każdym razie na sto procent za którymś podejściem tego pancerza nie zdobyłem, ale powodu teraz nie dojdę, bo w 1. część po raz ostatni grałem daaaaawno temu.

PostNapisane: 09 sie 2012, 08:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Rany..., nie miałem na myśli czystego technika tylko postać, która posiada umiejętności techniczne np. Garrus, Kaidan, Tali...Nie mówcie mi, że chodzicie W OGÓLE bez postaci otwierającej zamki.

Asasynek owszem była taka osoba, ale kiedy wytłumaczono jej co i jak to zaczęła chodzić z jakimś technikiem.
Zresztą dlaczego mam odpowiadać za czyjąś głupotę?

Tak się uczepiliście tej Ash, a kiedy Liara z zimną krwią zabija w ME3 Kaidana to nikogo to nie rusza...Liara może zabijać naszych przyjaciół, Ash nie :P.

Czepiacie się jej, że jest nieufna wobec obcych, ale chyba ma do tego powody. I nie jest ksenofobem...Ksenofobami są Człowiek Iluzja i Cerberus. Gdyby Ash była ksenofobem to świetnie dogadałby się z TIM-em, a jest ich zagorzałą przeciwniczką.
A kto należał do Cerberusa? Miranda. Tak ta Miranda, która ma sporą grupkę oddanych fanów, należała do najbardziej ksenofobicznej i faszystowskiej organizacji w dziejach ludzkości...

Kolejnym Waszym zarzutem jest, że Ash jest osobą religijną. No i co z tego? Ja sam nie jestem religijny, ale zupełnie nie przeszkadza mi fakt, że ktoś inny jest. Ktoś tam pisał, że w XXIII wieku nie będzie już religii. Taaa, na pewno wszyscy będą ateistami. Bzdura.

Ps. Wrex jest biotykiem.

PostNapisane: 09 sie 2012, 08:48 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Nasza wina, że towarzysze innych ras nienawidzą Ash? Mieli ku temu niektórzy dobre powody. Zresztą Liarze, Garrusowi Wrexowi czy Tali to w ogóle się nie dziwię, że tak chętnie chcieli ją załatwić za to jak ich potraktowała w jedynce. Javik proteanin - wiadomo jakie dla niego jest najlepsze wyjście. EDI - robot, tutaj chyba też nie powinno dziwić. I jeszcze James - po tym jak rozwalił prom, także nie powinno być zdziwienia.

Chociaż Kaidana mogliby oszczędzić, ale tutaj i tak nie mamy wpływu, bo to się tyczy KAŻDEGO towarzysza, a nie pojedynczego. Nie każdy będzie miał w drużynie Garrusa lub Liarę, wtedy strzeli ktoś inny. Ashley jako JEDYNA osoba z naszych towarzyszy może zabić Wrexa w jedynce.

Ale porównajmy inną sytuację. Na horyzoncie spotykamy Ashley/Kaidana. Na kogo milej reaguje Garrus? Na Kaidana - nazywa go po imieniu, natomiast Ashley po nazwisku (Williams). Ash sama dała powody towarzyszom by jej nienawidzili, więc ma za swoje z tą ksenofobią.

Co do Mirandy, to można także dodać Garrusa, Tali, Sheparda, Chakwas, Jokera do współpracy z Cerberusem... Zresztą zaślepiona była korzyściami Cerberusa, zamiast sprawdzać skutki, a gdy zdała sobie sprawę jaka jest prawda, wtedy odeszła. Tutaj Cerberus nie ma nic do rzeczy, bo on był za całokształt nie lubiany, a nie ksenofobię. Jack nie była obcym, David Archer nie był obcym, Kahoku także, więc co to ma do ksenofobii? To Iluzja jest wszystkiemu winny, ale także sam dał się zindoktrynować.

Podobno w książce czy tam komiksie jest coś strasznego, jaki to Cerberus jest megazły, ale nie czytałem więc nie wiem. A w grze głównie były te pełzacze, raknii, itp. I nie będę porównywał książki do gry, bo niektóre rzeczy podobno się nie zgadzają.

PostNapisane: 09 sie 2012, 10:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

W jaki niby sposób Ash zawiniła Garrusowi, czy Tali? Pokaż mi dialog w grze, który pokazuje, że się nienawidzili. Nie ma czegoś takiego.
Powtarzam, Ash była nieufna wobec obcych, ale daleko jej do ksenofobii.
Przykładowo jeśli na misję z raknii weźmiemy ją i chyba Wrexa to Ash jest za tym by zostawić królową przy życiu.

Owszem Cerberus był nielubiany za całokształt, ale u samych podstaw jego istnienia leżała ksenofobia. To był powód dla którego ta organizacja W OGÓLE powstała. Miranda dobrze wiedziała czym jest Cerberus, a mimo to przez wiele lat dla niego pracowała.

PostNapisane: 09 sie 2012, 11:12 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Do Tali można się zgodzić, ale czy masz jakiś przykład jak Ashley mówi więcej pozytywów o Garrusie, Wrexie czy Liarze w przeciwieństwie do negatywów? Wystarczy przysłuchać te rozmowy w windach i już tam Garrus do Ashley zwracał się Williams i te dialogi były takie, że jedno nie lubiło drugiego i niechętnie dialogowali. Dla Sheparda to nie dziwi, że każdy do niego Shepard, w końcu posiada jedynie teoretycznie imię. Za to dialogi Garrus vs Tali, czy inna postać oprócz Ashley nie były takie egoistyczne.
I tej Mirandy się uczepiłeś, jak ona przecież nie zabija nikogo towarzyszy Sheparda, oprócz zdrajcy. Przy Ashley ma się wrażenie, że załatwiłaby najchętniej Garrusa lub Wrexa.

I zobacz tutaj, szczególnie na komentarze
http://www.youtube.com/watch?v=ljXiscn5hjE

Zdecydowanej większości podobał się film, jak Garrus likwiduje Ashley, a większość komentarzy to negatywne opinie o Ashley, szczególnie argumentując o Wrexie, bo był przydatniejszy w boju i wydarzeniach od Ashley. W trójce gdy gra się żołnierzem to moce Ashley są najgorsze ze wszystkich towarzyszy. A nawet i inną klasą, bo wtedy James, Kaidan, Garrus lub Javik skuteczniej mogą ją zastąpić.

PostNapisane: 09 sie 2012, 11:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Śmieszne, jak ludzie zabijają Ash na Virmirze, bo jej nienawidzą, to wszystko w porządku, a jak ja nienawidzę Mirandy i też ją zabijam to wielkie zdziwienie jak to...

Obrazek

PostNapisane: 09 sie 2012, 11:37 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
@Asasynek, wysuwasz zbyt pochopne wnioski, tak jak z tą tarczą. To że ktoś zwraca się do drugiej osoby po nazwisku, nie jest od razu oznaką wrogości lub nienawiści. ^^ Np. w armii to normalne.
Może się już powtarzam ale naprawdę, nigdy grając w Mass Effect, nie miałem wrażenia że Ash, chciałby zabić Wrexa i Garrusa. Owszem Ash im nie ufa i mówi to wprost ale o zabijaniu nigdy nie słyszałem. Może jest to spowodowane tym że przeważnie grałem idealistą, nie wiem.

Zgodzę się z tobą z tym że jeśli gra się żołnierzem, umiejętności Ash, nie przydają się.
Ale ja nie uratowałem Ash, dla jej umiejętności...przynajmniej tych bojowych. :P
Tylko dlatego że miałem z nią wątek romantyczny :)

PostNapisane: 09 sie 2012, 12:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Co do Mirandy, to ona raczej traktowała Cerberusa tak jak Shepard – wykorzystywała go do swoich celów, konkretniej do ochrony Oriany, a ich statut nie był chyba dla niej aż tak ważny. Poza tym, od razu było wiadomo, że Miranda to taka „zagubiona duszyczka”, którą Shepard musi naprowadzić na odpowiednie tory – Miranda się zmienia, staje się lepszą osobą (chociaż nigdy nie była zła), a Ashley z czasem zaczyna sprawiać wrażenie coraz większej jędzy.

A jeśli chodzi o stosunek Ash do obcych, to w pierwszej części chyba suszyła Shepardowi głowę za to, że sprowadza na Normandię obcych – że pozwala Tali bawić się przy napędzie, że Wrex się kręci po pokładzie itd. Nie pamiętam jednak, jak dokładnie przebiegała ta dyskusja i co dokładnie na ten temat powiedziała, ale chyba była przeciwna ich obecności. Kaidan też nie czuł się do końca swobodnie wśród obcych, był wobec nich nieufny ze względu na to, co przeszedł w młodości, ale o ile się nie mylę wyznawał zasadę, że nie można oceniać całej rasy przez pryzmat jednostki i że liczy się osiągnięcie celu, a nie to z kim ten cel się osiągnie.

Szakal napisał(a):
Kolejnym Waszym zarzutem jest, że Ash jest osobą religijną. No i co z tego? Ja sam nie jestem religijny, ale zupełnie nie przeszkadza mi fakt, że ktoś inny jest. Ktoś tam pisał, że w XXIII wieku nie będzie już religii. Taaa, na pewno wszyscy będą ateistami. Bzdura.

Sądząc po zastraszającym tempie sekularyzowania się społeczeństw, postawiłbym dolary przeciwko fistaszkom, że w prawdziwym XXII wieku wierzących będzie bardzo mało. Ale w kontekście Mass Effect – jak można wierzyć w Boga, skoro po odkryciu przekaźników masy wszystkie dogmaty i opowiastki, które od wieków wpajano ludziom jako prawdy objawione, okazały się bujdą? Człowiek to przecudowna istota stworzona na obraz i podobieństwo Boga? W takim razie kroganie zapewne zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Odyna? Zresztą, chyba gdzieś w leksykonie przy wpisie o ludziach znajduje się wpis, że odkrycie przekaźników masy wywołało wielki shitstorm wśród osób wierzących i ich odwrócenie się od wiary. Jak dla mnie osoba, która po czymś takim dalej wierzy w to, co napisano w Piśmie świętym, ma zaburzoną zdolność właściwego osądu sytuacji. Nie mam nic do wierzących, ale taka postawa zalatuje mi betonem, a na tego typu wierzących akurat jestem uczulony ze względu na antyreklamę, jaką im robią mohery, rydzyki, pisiory i inne ONR-y.

PostNapisane: 09 sie 2012, 12:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
jak można wierzyć w Boga, skoro po odkryciu przekaźników masy wszystkie dogmaty i opowiastki, które od wieków wpajano ludziom jako prawdy objawione, okazały się bujdą?

To czemu instytucja papiestwa jeszcze istnieje, he?

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 52  Następna strona