Teraz jest 28 sty 2022, 10:19

Napisz wątekOdpowiedz Strona 41 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 52  Następna strona

Kaidan czy Ashley
Ashley Wiliams 62%  62%  [ 176 ]
Kaidan Alenko 38%  38%  [ 106 ]
Liczba głosów : 282
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan czy Ashley
PostNapisane: 03 sty 2013, 15:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Od razu ksenofob. Postawcie się na jej miejscu. Dowódca gada z wnerwionym kroganinem, raczej rozmowa nie przynosi żadnych rezultatów, nie wiadomo, co kroganinowi strzeli do łba, lepiej pozbyć się problemu zanim dojdzie do tragedii.

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2013, 16:13 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ale ona tu nie jest od wydawania decyzji, powinna przyhamować dopóki Shepard nie wyda komendy.

PostNapisane: 03 sty 2013, 16:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Uwierz, za minutę mogło nie być szans na wydanie komendy, bo Wrex mógłby przylutować ze strzelby w łeb.

Zresztą, czy przy rozmowie z Ash Shep zawsze mówi, żeby w razie czego była gotowa?

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2013, 17:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Przyczepianie się do Ash w tej sytuacji trąci dla mnie zwykłymi uprzedzeniami.

W ME3 jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji, gdy dopadamy Udinę. Wtedy po drugiej stronie lufy stoi Kaidan lub Ashley. Jeśli komandor zbyt długo nie rozstrzyga sytuacji, VS zostaje zastrzelony/a przez któregoś z członków załogi.

Również w ME2, kiedy ruszamy na misję Zaeedem i zatrzymujemy się przy wysuwanym pomoście jest analogiczna sytuacja. Zaczynamy kłótnię z Zaeedem, on startuje do Shepa, a drugi z towarzyszy od razu ustawia się gotów do interwencji.

Tak więc Ci, którym Ash zabija Wrexa, mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie... lub do swojego braku wyobraźni. Jestem przekonana, że znacznie mniej osób byłoby oburzonych akcją Williams, gdyby zobaczyło rozerwanego na strzępy Shepa i ekran wczytywania gry... :p

PostNapisane: 03 sty 2013, 18:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@up
Dobrze mówi, polać mu!
Ash potencjalnie w tej scenie ratuje Sheparda od śmierci. A ci co mówią, że nie miała prawa tak postąpić, że nie ona jest od decydowania itd. są hipkrytami, bo sami jako komandor Shepard łamali zasady i wykazywali samowolkę nie wiadomo ile razy :D

"We've got them surrounded, at least from this side!" - Soldier, TF2

PostNapisane: 03 sty 2013, 19:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tyle że mój komandor miał w pancerzu wmontowane bariery kinetyczne i tarcze, więc nie zginąłby od jednego strzału ze strzelby... A nie, zaraz, przecież tarcze/bariery w cutscenkach nie działają (spejs medżik) ;P

PostNapisane: 03 sty 2013, 19:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Narmeril napisał(a):
Uwierz, za minutę mogło nie być szans na wydanie komendy, bo Wrex mógłby przylutować ze strzelby w łeb.

I naprawdę sądzisz, że taki sukinsyn jak Shepard, który jeszcze jako mniej doświadczony żołnierz w pojedynkę odparł atak batarian na Elizjum, dałby się zabić pojedynczemu kroganinowi, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że ten może sięgnąć po broń i chcieć go zabić? Peach, please!

Nie ma się co rozwodzić: scenarzyści specjalnie napisali tę scenę tak, żeby Ashley zabiła Wreksa – za zgodą Sheparda bądź działając samowolnie i wbrew jego rozkazom – jeśli „negocjacje” się przeciągają. Nie wiem, jaki przyświecał im cel – pokazanie, że Ashley ma jaja, podkreślenie jej ksenofobii, chęć zniechęcenia do niej graczy czy jeszcze coś innego – ale dla mnie to kolejna scena przemawiająca na niekorzyść tej postaci.

PostNapisane: 03 sty 2013, 19:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
I naprawdę sądzisz, że taki sukinsyn jak Shepard, który jeszcze jako mniej doświadczony żołnierz w pojedynkę odparł atak batarian na Elizjum, dałby się zabić pojedynczemu kroganinowi, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że ten może sięgnąć po broń i chcieć go zabić? Peach, please!

Banda batarian kontra jeden wkurzony kroganin, w dodatku na bliską odległość. Gooby plz. Cokolwiek można o Shepardzie nie mówić, to imho nie miałby szans na odparcie takiego ataku. Tak btw to mam dziwne wrażenie, że motyw z Elizjum pasuje tylko do Sheparda-snajpera, bo reszta jakoś nierealna jest.

Cytuj:
Nie ma się co rozwodzić: scenarzyści specjalnie napisali tę scenę tak, żeby Ashley zabiła Wreksa – za zgodą Sheparda bądź działając samowolnie i wbrew jego rozkazom – jeśli „negocjacje” się przeciągają. Nie wiem, jaki przyświecał im cel – pokazanie, że Ashley ma jaja, podkreślenie jej ksenofobii, chęć zniechęcenia do niej graczy czy jeszcze coś innego – ale dla mnie to kolejna scena przemawiająca na niekorzyść tej postaci.

Tak samo można powiedzieć o sytuacji z Ash/Kaidanem i Udiną na Cytadeli w ME3. Jak zamarudzisz, to kompan zastrzeli VS.

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2013, 20:42 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

W tamtym przypadku było to konieczne, bo stał na drodze do uciekającego Udiny. U Wreksa po prostu wybuchła awantura, nie było nigdzie pośpiechu, bo dopiero planowano uderzenie na bazę Sarena. Ashley pokazała po prostu swoją naturę, mój Shepard wiedziałby, kiedy pociągnąć za spust w razie potrzeby.

Poza tym, w scenie umierania w ME3 ostatnie słowa Ashley (jak już kiedyś na forum wspominałem) to: "I hope the Reapers will send you to hell". Kaidan w tej samej sytuacji aż chciał podziękować Shepardowi za wszystko, co dla niego zrobił: "Shepard, it's been... uhh... <zgon>"

PostNapisane: 03 sty 2013, 20:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Poza tym, w scenie umierania w ME3 ostatnie słowa Ashley (jak już kiedyś na forum wspominałem) to: "I hope the Reapers will send you to hell". Kaidan w tej samej sytuacji aż chciał podziękować Shepardowi za wszystko, co dla niego zrobił: "Shepard, it's been... uhh... <zgon>"

Ashley tak gada, jak ją olewałeś, byłeś dupkiem etc. Kaidana scenki tego typu nigdy nie widziałem.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 41 z 52   [ Posty: 519 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 52  Następna strona