Teraz jest 22 sty 2022, 23:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona

Ulubiony towarzysz
Garrus 29%  29%  [ 62 ]
Wrex 23%  23%  [ 50 ]
Ashley 12%  12%  [ 26 ]
Tali 16%  16%  [ 34 ]
Kaidan 9%  9%  [ 19 ]
Liara 11%  11%  [ 24 ]
Liczba głosów : 215
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ulubiony towarzysz
PostNapisane: 30 lip 2011, 11:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Niby jest podobny temat, ale w dziale ME 2. No i nie ma tam ankiety :P Więc Damix nie bij :]
U mnie sprawa wygląda następująco :

1.Garrus
Charakter : Moja bratnia dusza :) Mamy bardzo podobne cechy i poglądy na świat. Zdecydowanie +!
Wygląd : Turianie w ogóle fajnie wyglądają, Garrus się specjalnie tu nie wyróżnia- ale +
Głos i Dubbing : Świetne, jedna z najlepszych ról dubbingowych w grze. Zarówno głos dobrze dobrany, jak i aktor nie zawodzi :) + (będę oceniał polski dubbing)
Ogólnie : Zdecydowanie mój ulubiony towarzysz w obu częściach, koniecznie ma być w trójce bo bez niego Mass Effect to będzie jak...Mass Effect bez Jokera :P

2.Wrex
Charakter : Twardy najemnik, udający że ma wszystko gdzieś. Tak naprawdę jednak zależy mu na jego ludzie. +
Wygląd : Fajny kroganin, ta blizna dodaje mu uroku. Jedynie domyślna zbroja beznadziejna, ale nie będę się czepiał :P +
Głos i Dubbing : Bardzo dobre, świetnie wkomponowane przekleństwa, dobrze dobrany głos. Jedyne co się mogę przyczepić to to, że aktor czasami niektóre bluzgi po prostu czyta, przez co tracą swój urok. + z malutkim -
Ogólnie : Drugie miejsce. W dwójce go zepsuli przez radykalną zmianę słownictwa, ale wiem komu za to "dziękować" - cholerni narzekacze...

3.Ashley
Charakter : Babka z charakterem, odważna w boju a jednocześnie wrażliwa na poezję. +
Wygląd : Ładna jest, tyle że tą fryzurę bym zmienił - słyszałem że z tym do ME 3 trzeba poczekać :P
+ i mały -
Głos i Dubbing : Jedne z najlepszych, bardzo miło się jej słucha.
Ogólnie: Trzecie miejsce i grono ulubionych. Mam nadzieję, że w trójce będzie jako towarzysz :)

4.Tali
Charakter : Patriotka, dla której najważniejsza jest Flota. Jednocześnie pomaga nam w zagrożeniu obejmującym cały wszechświat. +
Wygląd : Ten hełm dodaje tajemniczości, jednak jakoś tak mi się wydaje brzydsza niż w dwójce. Nie potrafię wyjaśnić, coś chyba w sylwetce albo kolorystyce. +/-
Głos i Dubbing : Ponownie świetne, w obu częściach. Nic dodać, nic ująć, +
Ogólnie : Jak była w dwóch częściach i wypadła doskonale, to musi być też w trójce :P

5.Kaidan
Charakter : Wydaje mi się taki, jak Wam Jacob :P Bezpłciowy, bez charakteru. Jednak z racji że -podobnie jak wspomniany żołnierz Cerberusa - jest naszym pierwszym towarzyszem w grze, dam mu +/-
Wygląd : Zwykła morda faceta :P Tutaj może zostawiam głos płci przeciwnej, ja mogę dać tylko +/-
Głos i Dubbing : Leży... Chyba tylko Shepard może go przebić. -
Ogólnie : Ta postać nie za bardzo wypadła, ale nie odczuwam też do niej jakiejś wielkiej niechęci jak np. do Jack w dwójce. Dlatego dam jej ex aequo 5 miejsce z Liarą.

6. (ale miejsce 5 razem z Kaidanem) Liara
Charakter : Nie lubię asari. Z racji na to, że jest towarzyszem mogę dać +/-
Wygląd : Nie lubię asari. J.w +/-
Głos i Dubbing : Nie lub... to znaczy wypadł dość dobrze, ale nie tak jak u reszty (nie licząc Kaidana). Ani jakoś specjalnie fajnie jej się nie słucha, ani nie specjalnie nie odstrasza. +/-
Ogólnie : Raczej w tyle u mnie. Aha, byłbym zapomniał - nie lubię asari.

Tytuł: Re: Ulubiony towarzysz
PostNapisane: 30 lip 2011, 13:20 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
1. Kaidan - ponieważ na moje kobiece oko jest całkiem przystojny, podoba mi się jego osobowość no i dubbing w wykonaniu Raphaela Sbarge <3
2. Garrus - nieco narwany, ale z dobrym sercem. Jak brat dla mojej Shep. ;P
3. Wrex - uwielbiam. A po jego występie w ME2 - jeszcze bardziej. :)
4. Tali - jest urocza i jednocześnie wojownicza. ;)
5. Ashley - całkowicie mi obojętna. Virmire nie przeżyła u mnie ani razu.
6. Liara - W ME1 jej nie cierpiałam, całą grę przesiedziała samotnie w tym swoim pokoiku. Dopiero po Shadow Broker nabrałam do niej duużej sympatii. ^^

PostNapisane: 30 lip 2011, 13:33 
Status Widmo

Gra w: Thief, DA, ME, Black Mirror, AC, Deus Ex
1. Garrus - podobnie jak u Roelki, Garrus jest dla mojej Shepard trochę jak młodszy brat, którego trzeba pilnować =)
2. Kaidan - bo to Kaidan:P A tak na serio, podoba mi się jego podejście do świata, nie użala się nad sobą i trzeźwo ocenia sytuację.
3. Wrex - za jego komentarze i charakter.
4. Tali - jest zwyczajnie sympatyczna, nie da się jej nie lubić.
5. Liara - bywała denerwująca, nie szło się z nią dogadać, podobnie jak Roelka, naprawdę polubiłam ją dopiera po ME2.
6. Ashley - i nie dlatego, że jej nie lubię (gdyż lubiłam wszystkich towarzyszy w ME co rzadko mi się zdarza w grach), nie przeszkadzała mi, ale też nie było za co ją lubić.

Status Widmo

PostNapisane: 30 lip 2011, 13:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po Waszych komentarzach wnioskuję, że z Kaidan i Ashley to chyba tylko do romansu są stworzeni :P

PostNapisane: 30 lip 2011, 16:14 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

U mnie trochę inaczej niż u reszty :)
1. Tali - za ujmujący sposób bycia, quariańskie podejście do świata i głos (Liz Sroka - oryginalny);
2. Wrex - pewnie za to, co wszyscy. Profesjonalista ze świetnym poczuciem humoru (podkreślam - ale tylko w wersji oryginalnej - polski dubbing podpada pod Trybunał Stanu!)
3. Liara - w jedynce była najbardziej podobna do mnie, kompletnie nie przystawała do świata i ciągle siedziała w zamknięciu. I tu się nie zgadzam z Wami! W dwójce właśnie jej charakter kompletnie mi nie pasuje. Coś jej odbiło i ma ewidentne zaburzenia psychiczne.
4. Kaidan - przyzwoity facet, ideał podwładnego, na którego zawsze można liczyć (szkoda, że w dwójce zachował się jak palant, no ale oceniamy jedynkę)
5. Ashley - nie przepadam za jej charakterkiem, ale i tak jest lepsza od...
6. Garrusa... Tak, zabijcie mnie. Nie lubię go. Jest zbyt kowbojsko-amerykański. Nie mój typ.

PostNapisane: 30 lip 2011, 16:27 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
A teraz ja :)
1. Garrus - mamy podobne charaktery, doskonale go rozumiem :) Jego teksty rozbrajają mnie! Podobnie jak u ludzi wyżej - jest jak brat dla mojej Shepard :)
2. Kaidan - Mimo że w dzieciństwie był dość pokrzywdzony przez turian to jednak nie żywi nienawiści do tej rasy, tylko do osób, które się nad nim znęcały (w przeciwieństwie do Ash, która nienawidzi obcych...). Poza tym... dubbing Raphaela Sbarge!! :D
3. Wrex - zawsze go uwielbiałam za jego teksty i charakter, ale po jego zachowaniu w ME2 po prostu go uwielbiam! :) Jak to się stało, że tylko on powitał Shepard nie oskarżając ją o nic, tylko z wielką serdecznością?!
4. Tali - nie da się jej nie lubić :) Strasznie sympatyczna osóbka :)
5. Liara - w ME1 trochę mnie irytowała, ale w ME2 i po dodatku Shadow Broker strasznie polubiłam ją polubiłam :)
6. Ashley - obojętna mi postać, ale irytowała mnie jej naiwność i ksenofobia... Nigdy nie przeżyła misji na Virmirze :P

Obrazek

PostNapisane: 30 lip 2011, 16:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Luelle napisał(a):
A teraz ja :)
1. Garrus - mamy podobne charaktery, doskonale go rozumiem :) Jego teksty rozbrajają mnie! Podobnie jak u ludzi wyżej - jest jak brat dla mojej Shepard :)

To w takim razie większość osób z forum ME ma charakter jak Garrus :P
I zapomniałem dodać, że Garrus ma fajny monokl :]

Cytuj:
2. Kaidan - Mimo że w dzieciństwie był dość pokrzywdzony przez turian to jednak nie żywi nienawiści do tej rasy, tylko do osób, które się nad nim znęcały (w przeciwieństwie do Ash, która nienawidzi obcych...).

Ashley nie nienawidzi obcych, tylko podchodzi do nich dystansem. O nienawiści to można mówić w przypadku Jelenia... to jest Sarena, który z czystej zawiści do ludzi spowodował śmierć wielu niewinnych cywili.
Ashley uważa, że ludzie powinni sami dążyć do swojego wzrostu, bez pomocy innych ras.

Cytuj:
3. Wrex - zawsze go uwielbiałam za jego teksty i charakter, ale po jego zachowaniu w ME2 po prostu go uwielbiam! :) Jak to się stało, że tylko on powitał Shepard nie oskarżając ją o nic, tylko z wielką serdecznością?!

Ja Wrexa nie poznałem - nigdy nie był zbyt "uczuciowy", a tutaj przepycha się przez tłum i krzyczy "Shepard, przyjacielu!"
Jednak całkowitego wykasowania bluzgów im nie daruję... to już nie ta sama postać

Cytuj:
5. Liara - w ME1 trochę mnie irytowała, ale w ME2 i po dodatku Shadow Broker strasznie polubiłam ją polubiłam :)

Oceniamy jedynkę, przypominam.
Mnie u Liary rozwaliło współczucie do Sarena. Jak na swoje 106 lat (tak tak, wiem że to mało u Asari) jest strasznie naiwna. Na szczęście ją naprostowałem i pod koniec sama posłała mu kulkę w łeb :]
Btw, od czego zależy który z naszych towarzyszy strzeli do leżącego Sarena?

Cytuj:
6. Ashley - obojętna mi postać, ale irytowała mnie jej naiwność i ksenofobia... Nigdy nie przeżyła misji na Virmirze :P

Rozumiem, że można jej nie lubić, ale... jak można w RPG cały czas jedną opcję wybierać? Ile razy grę przeszłaś?
Przypomniał mi się znajomy, który przeszedł Wiedźmina tylko 2 razy i to tą samą stroną... (są 3 do wyboru)

PostNapisane: 30 lip 2011, 17:19 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Cytuj:
Ashley nie nienawidzi obcych, tylko podchodzi do nich dystansem. O nienawiści to można mówić w przypadku Jelenia... to jest Sarena, który z czystej zawiści do ludzi spowodował śmierć wielu niewinnych cywili.
Ashley uważa, że ludzie powinni sami dążyć do swojego wzrostu, bez pomocy innych ras.

Może przesadziłam u niej z tą nienawiścią, ale podczas rozmów i tak miałam wrażenie, że dla niej najlepiej by było, gdyby na Normandii nie było obcych. Myśli, że ludzkość sama sobie poradzi z problemami całej galaktyki, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda? :P Ponadto wkurza mnie ta jej religijność i naiwność.
Co do uśmiercania Ash na Virmirze... Szczerze mówiąc to jest ona mi tak obojętna, że nie mam ochoty jej ratować. Wolę ratować Kaidana. A szczerze, śmierć kogokolwiek z ME nie zmienia końcówki gry, więc nie ma tu mowy o różnych zakończeniach :) Dlatego jej nie ratuję.

Cytuj:
Ja Wrexa nie poznałem - nigdy nie był zbyt "uczuciowy", a tutaj przepycha się przez tłum i krzyczy "Shepard, przyjacielu!"
Jednak całkowitego wykasowania bluzgów im nie daruję... to już nie ta sama postać

Mój drogi, Wrex klnie tak tylko w polskim dubbingu, w oryginalnym nie :P I szczerze, trochę mnie to irytuje, bo polska wersja na siłę to wszystko upchnęła. O czyimś mocnych charakterze czy ciężkim życiu nie decydują przekleństwa. Wg mnie wersja oryginalna była nawet bardziej dobitna od polskiej z wulgaryzmami :)

Cytuj:
Oceniamy jedynkę, przypominam.

Dlatego właśnie Liara nie znajduje się wyżej w tym rankingu, ponieważ mówimy tu tylko o części pierwszej :)

Obrazek

PostNapisane: 30 lip 2011, 18:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Luelle napisał(a):
Cytuj:

Może przesadziłam u niej z tą nienawiścią, ale podczas rozmów i tak miałam wrażenie, że dla niej najlepiej by było, gdyby na Normandii nie było obcych. Myśli, że ludzkość sama sobie poradzi z problemami całej galaktyki, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda? :P Ponadto wkurza mnie ta jej religijność i naiwność.
Co do uśmiercania Ash na Virmirze... Szczerze mówiąc to jest ona mi tak obojętna, że nie mam ochoty jej ratować. Wolę ratować Kaidana. A szczerze, śmierć kogokolwiek z ME nie zmienia końcówki gry, więc nie ma tu mowy o różnych zakończeniach :) Dlatego jej nie ratuję.

Ashley naiwna? To już prędzej Liara albo ta cała Kelly z dwójki...
A co do religijności, przecież nie jest jakąś fanatyczką. Nie wiem, co Ci przeszkadza.

Cytuj:

Mój drogi, Wrex klnie tak tylko w polskim dubbingu, w oryginalnym nie :P I szczerze, trochę mnie to irytuje, bo polska wersja na siłę to wszystko upchnęła. O czyimś mocnych charakterze czy ciężkim życiu nie decydują przekleństwa. Wg mnie wersja oryginalna była nawet bardziej dobitna od polskiej z wulgaryzmami :)[/quote]

Bo w oryginale nie miało by to sensu. Fack you, you bloody bastard ? Wg mnie polscy tłumacze bardzo dobrze zrobili, jedynie aktor trochę zepsuł niektóre przekleństwa.

PostNapisane: 30 lip 2011, 18:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
No to teraz wasz "ulubiony" i jedyny moderator :D
PS:Narazie wymienie tylko a pózniej dam opisy dlaczego bo teraz nie mam "weny" :D
1.Ashley
2.Garrus i ex aqeuo z Tali
3.Wrex i ex aqeuo z Liarą
4.Kaidan-Jedno słowo go charakteryzuje !!Żenada!! nie podoba mi się jego charakter i ogólnie gościa nie trawie

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona