Teraz jest 22 sty 2022, 23:49

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna strona

Ulubiony towarzysz
Garrus 29%  29%  [ 62 ]
Wrex 23%  23%  [ 50 ]
Ashley 12%  12%  [ 26 ]
Tali 16%  16%  [ 34 ]
Kaidan 9%  9%  [ 19 ]
Liara 11%  11%  [ 24 ]
Liczba głosów : 215
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiony towarzysz
PostNapisane: 03 sty 2012, 17:50 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Cóż, mnie raczej irytują osoby "pseudoszalone", takie jak np Jack. Również nie trawię ksenofobów takich jak Ash :) To, że człowiek jest spokojny, nie znaczy, że jest nudny (ostatnio sama się o tym przekonałam :) ) Ale każdy w końcu ma prawo wybierać w grach to, co lubi :)

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2012, 17:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect, BF3, Skyrim, Uncharted 2
Ash nie jest ksenofobem, nie ufa obcym to u niej rodzinne. Różnica między ksenofobią a nieufnością jest dosyć spora. Ona po prostu uważa że ludzkość powinna być w stanie sama rozwiązywać swoje problemy, bez ingerencji innych ras. (co nie znaczy że nimi pogardza czy coś) Inne rasy też nie ufają ludzkości (nie bez powodu IMHO) ale to działa w dwie strony. Rada w pierwszej części nie kwapiła się Shepowi do pomocy, a wręcz przeciwnie. Tak naprawdę w relacjach Ludzkość - inne rasy rządzi strach i Ash świetnie to odzwierciedla swoją postawą. A Jack jest mi obojętna :P

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Własnie z tą ksenofobią to ostrą przesada :( Tylko nie wiem co jest nudnego i złego w poukładanych i spokojnych osobach.....Wiadomo że wariat lub psychopata jest sto razy bardziej ciekawszy,złozony,wyrazisty i wogóle,ale to dzieki własnie spokojnym i przemyslanym zachowaniom, można zrobić o wiele,więcej zamiast z krzykiem działać agresywnie.....Ja tam lubię i te żywiołowe postacie i te spokojne.Kazdy jest soba i robi to co umie,a zbiór takich przeciwienstw to wspaniała ekipa,uzupełniająca się w każdej sytuacji....

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:05 
Status Widmo

Właśnie podałeś definicję ksenofobii :P

Ksenofobia (stgr. ξένος ksenós - obcy, stgr. φόβος phóbos - strach, czyli strach przed obcymi) - niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

Często źródłem ksenofobii jest bezkrytyczne podejście do stereotypów etnicznych. Ksenofobia może dotyczyć wszystkiego, co wiąże się z obcokrajowcami, osobami nieznanymi, innymi pod pewnymi względami.

Pojawienie się ksenofobii towarzyszy zazwyczaj narastaniu w społeczeństwie nastrojów nacjonalistycznych i stanowi ona swoiste dopełnienie wobec nacjonalizmu. Zazwyczaj obawa przed wpływami z zewnątrz i aktywne im przeciwdziałanie ma swe źródła w sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju. Narasta w chwilach złej sytuacji gospodarczej, pogorszenia się warunków życia.

Ksenofobia może stać się immanentną wartością powszechnie akceptowaną w społeczeństwie lub w pewnych grupach społecznych.

Wszystko to dotyczy Ash ;)

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja lubię niemal wszystkie postacie, w prawie wszstkich grach. Wyjątkiem są postacie bardzo spłycone, lub wulgarne do przesady i bez powodu.

Lue, uważaj, bo nasi forowi fani Ash cię zasztyletują :)
Ale jak już było powiedziane, każdy lubi co innego.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:15 
Status Widmo

Ash jest sympatyczna, ale ma kilka cech charakteru, które baaardzo mnie irytują... Ale cóż... :P

Obrazek

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:20 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Luelle napisał(a):
Właśnie podałeś definicję ksenofobii :P

niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

Wszystko to dotyczy Ash ;)

Jak to mówi moja nauczycielka od Historii "Gówno prawda". ;P :bandyta: Napisałem o nieufności i wzajemnym strachem pomiędzy ludzkością a innymi rasami. I Ash bardzo ładnie pokazuje tą sytuację ale nie nazwałbym tego strachem.
Wskaż mi moment w którym Ash bez jakiegokolwiek powodu jest wroga wobec przedstawiciela innej rasy.

Lęk nie jest równy nieufności, to że Ash nie podoba się obecność innych ras na prototypowym statku przymierza jest zrozumiałe. Nie znam ani jednej armii na świecie która pozwoliłaby przedstawicielom innych państw swobodnie zwiedzać i oglądać prototypy nowych pojazdów. ZWŁASZCZA że ludzie i Turianie są w dosyć zimnych stosunkach. :P

"przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców"? Nie widziałem żeby Ash biegała po normandii z transparentami "ZIEMIA DLA LUDZI! TURIANIE STOJĄ TAM GDZIE ŻNIWIARZE! PRZYMIERZE, BÓG I OJCZYZNA!" ;) itp

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Tylko proszę nie mieszaj Boga w jakieś " ksenofobiczne " transparenty.....Ja się Ash nie dziwię jej dystansowemu podejściu do obcych....Jakby nie było wiadomo, to ludzie byli gnojeni i obśmiewani przez obcych,tudzież Radę, dopiero awans Sheparda na Widmo zmienił to i poprawił sytuację ludzi....
Hehe, rozwaliło mnie TURIANIE TAM GDZIE ŻNIWIARZE :D

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

pawełrzadzi napisał(a):
Tylko proszę nie mieszaj Boga w jakieś " ksenofobiczne " transparenty...
Okej może trochę przesadziłem, chodziło mi o to że często w internecie spotykam się z opinią że Ash jest "głupią katoliczką" itp. Specjalnie to wyolbrzymiłem. Osobiście mi nigdy nie przeszkadzało kto w co wierzy.

pawełrzadzi napisał(a):
Hehe, rozwaliło mnie TURIANIE TAM GDZIE ŻNIWIARZE :D
Czyli żarcik się udał :lol:

PostNapisane: 03 sty 2012, 18:42 
Status Widmo

Właściwie w każdej rozmowie z Ash, mówi ona o tym jak to nie ufa obcym na Normandii. Nie chce by mieli dostęp do pewnych części statku. Uogólnia przy tym wszystkie obce rasy, nie zwracając uwagi na to, że tak jak to jest w przypadku ludzi, obcy również są przede wszystkim jednostkami (są, że tak powiem, dobrzy i źli :P), a nie masą. Uważa, że żadnej innej rasie nie można zaufać (znowu uogólnia całe rasy) i wszyscy na pewno wypną się na ludzkość. Nie bierze pod uwagę, że każda istota jest inna, nieważne jakiego gatunku. Bardzo cyniczna postawa. Równie dobrze można powiedzieć, iż wszyscy Polacy to złodzieje, a Niemcy to mordercy :P Dopiero Shepard pokazuje jej, iż nie miała racji, ale to nie zmienia faktu, iż na początku miała ksenofobiczne podejście do obcych.

Nie musiała wcale biegać z transparentami :P Podczas jednej z pierwszych rozmów zakwestionowała zdanie swojego dowódcy w sprawie obcych (przypominam, iż jesteśmy w wojsku! :P).

Poza tym Normandia była statkiem zbudowany WSPÓLNIE przez Przymierze i Hierarchię Turian, by zbliżyć do siebie obie rasy :P Była zbudowana na kształt turiańskich statków :P Nie widzę więc potrzeby, by odsuwać od niego np Garrusa.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna strona