Teraz jest 22 sty 2022, 00:25

Napisz wątekOdpowiedz Strona 24 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Ulubiony towarzysz
Garrus 29%  29%  [ 62 ]
Wrex 23%  23%  [ 50 ]
Ashley 12%  12%  [ 26 ]
Tali 16%  16%  [ 34 ]
Kaidan 9%  9%  [ 19 ]
Liara 11%  11%  [ 24 ]
Liczba głosów : 215
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiony towarzysz
PostNapisane: 10 lut 2014, 22:08 
Adept analogów
Adept analogów

//...do ciasnych pomieszczeń...i Wrex?... :D//

Gdybym miała oceniać po moim pierwszym przejściu, wyglądałoby to zupełnie inaczej. Głównie to, że Kaidan pewnie byłby na ostatnim miejscu. :P Uwaga, są spoilery ze wszystkich części.

MIEJSCE SZÓSTE:
Uwaga, to, że miejsce szóste, to nie znaczy, że go nie lubię. Po prostu lubię go mniej od reszty. Chodzi mi o Wrexa. Zabijcie mnie za to, ale on cały czas wydawał mi się takim krogańskim emo. :P Tak, tak, "ty na jego miejscu też byś się martwiła losem swojej rasy" czy coś takiego. Może. Jednak póki co to nie umiem się w niego wczuć, może "za dobrze mi na świecie", a może nie jest on postacią która współczucie wzbudza. Jak już to wolałam go w polskiej wersji, mimo, że nie lubię, jak ktoś dużo klnie. Ale postać z niego fajna, fajnie się z nim gada, walczy też ok. Niby nie zabierałam go wcale, ale jak już to mi się bardzo podobał.

MIEJSCE PIĄTE:
Liara. Najlepsza opcja romansowa dla pana Szepa, i mówię tu o wszystkich trzech częściach. Nie czułam nigdy "potrzeby zabierania biotyka", więc dlatego pewnie jest tak nisko. Bardzo miło mi się z nią rozmawia, jest słodka, ładna i fajna. Dziwne, bo nienawidzę asari, a ją i Samarę kocham. Nie podoba mi się to, że tak się zmieniła przez trzy części, ale i tak ją lubię.

MIEJSCE CZWARTE:
Garrus! Jest brzydki (wybaczcie, turianofani), ale dość ciekawa z niego postać i fajny kolega dla Szepa, niezależnie od płci. Szkoda, że romans w dwójce jest taki jakby "wymuszany" na nim. Był moim "rezerwowym", branym, gdy nie zabierałam Tali lub Ashley (mówię o pierwszym sejwie) to on szedł. Za często ginie, ale walczyć potrafi.

MIEJSCE TRZECIE:
Talizoranarajawasnima. A myślałam, że to ja mam długie imię i nazwisko. No ale jest fajna i słodka, przez jej rozmowy trochę szkoda mi się zrobiło quarian... No dobra, przez nią stali się moją ulubioną (organiczną, GETY FOREWER!) rasą. Zabierana na 90% misji. Uwielbiam jej głos i to, że z nią w drużynie mogę otworzyć każdą szafkę. Bardzo rzadko mi ginęła, dodatkowo umie szczelać. Szkoda mi jej było, gdy mimo lojalki i kupionych jej ulepszeń i tak zginęła w dwójce. Może to i lepiej, w trójce musiałabym patrzeć jak popełnia samobójstwo (pokój nie wchodzi w grę, bo uratowałam heretyków, zawsze stałam po stronie Legiona no i GETY FOREWER). Byłaby wyżej w rankingu, gdyby nie właśnie jej stosunek do gethów.

MIEJSCE DRUGIE:
Ashley. Polubiłam ją od początku, tak samo jak ona nie przepadałam za obcymi, lubiłam z nią gadać, jej komentarze w misjach też były ciekawe. Nie romansowałam z nią, ale mimo to była dla mnie fajną przyjaciółką. Tak jak Tali, była na 90% misjach ze mną i chyba najlepiej walczyła ze wszystkich towarzyszy. Za pierwszym razem też bez wahania poleciałam ją ratować (i mimo tego, że Kaidana wtedy lubiłam najmniej, to i tak mi go strasznie szkoda było) na Virmirze. Normalnie byłaby na pierwszym, ale drugie przejście ME uświadomiło mnie, że...

MIEJSCE PIERWSZE
...ten nudny i przeciętny gość koło szafek, który wyszedł z Normandii ze trzy razy, i raz tylko, żeby zostać wysadzonym jest najlepszą postacią w grze. Nigdy nie brałam biotyków, nie czułam takiej potrzeby. Sama byłam adeptem, więc to mi w całości wystarczało, a i często po prostu strzelałam. Za drugim razem wzięłam Femszep i próbowałam z nim romansować i brać go na każdą misję (ha, nawet wybranka pana Szepa, Liara wychodziła dość rzadko), i... sama się zakochałam. Uwielbiam z nim rozmawiać, uwielbiam jego komentarze co do sytuacji, ale najbardziej lubię to (i pewnie dlatego też jest na pierwszym miejscu), że jest chyba najbardziej naturalną postacią w grze, i jednocześnie nie jest takim Jacobem, który jest... Jacobem. Nie no, może wiecie o co mi chodzi. Jest po prostu najbardziej dającą się lubić postacią. Co do jego dubbingu, to jego oryginalny głos usłyszałam dopiero w trójce, i przez niego jeszcze bardziej się w nim zakochałam. Wcześniej słyszałam Nermala z Garfielda, ale to nic. I też jego wygląd jest fajny, pasuje do niego (bo Ashley wolałam w wersji z jedynki).

Ciekawe czemu Kaidan, który ma ponad 300 stron w temacie o nim to tutaj ma ostatnie miejsce. Ale to nic. <3

Skajp - N7GrzyboweŚwiatło41, GG - 9884858

PostNapisane: 10 lut 2014, 22:49 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Mass Effect, Shogun 2:Total War, Dragon Age, Witcher
Ale za to w ME3 są ekstra, zwłaszcza jak Shepard znajduje ich pod pokłądem

Motto Szarej Straży

"Ten świat nie potrzebuję bohaterów, potrzebny jest zawodowiec"
Wiedźmin 3:Dziki Gon

PostNapisane: 10 lut 2014, 22:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
@Kazzadorrka
Drobne sprostowanie: nazwisko Tali wcale nie jest takie długie, nazywa się po prostu Tali'Zorah. Natomiast vas Neema, nar Rayya, czy vas Normandy to tylko przydomki nadawane przez Radę Admiralicji w zależności od aktualnego przydziału/pobytu.

Obrazek

Ostatnio edytowano 10 lut 2014, 23:14 przez Dr_Someone, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 10 lut 2014, 23:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Kazzadorrka, jeśli mogę spytać. Dlaczego uważasz, że pokój między Quarianami i Gethami jest w sprzeczności z Twoim uwielbieniem dla tych ostatnich? Przecież pokój, to tak na prawdę sprawienie, że wilk jest syty i owca cała. ;)

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 11 lut 2014, 08:51 
Adept analogów
Adept analogów

@Kanzaki78 - kto?

@Jose - No tu jednak masz rację.

@Kepason - bo (przynajmniej tak czytałam) po nie-zniszczeniu heretkyków i braniu strony Legiona w kłótni z Tali (nie-godzenie ich opcjami renegata/idealisty) to nie da się go wprowadzić, i rzeczywiście, spełniałam inne warunki, ale nie miałam takiej opcji.

Skajp - N7GrzyboweŚwiatło41, GG - 9884858

PostNapisane: 11 lut 2014, 10:08 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Przeprogramowanie lub zniszczenie heretyków jest bezstronne. Cokolwiek wybierzesz pomagasz Gethom i dostajesz punkty paragona. Zauważ że nie został osiągnięty konsensus bo oba wyjścia są tak samo złe jak i dobre. Nie raz zasugerowane było że przeprogramowanie to pranie mózgu, które nie jest jednoznaczne moralnie jeśli uznajesz Gethy za coś więcej niż maszyny ;) Heretycy dokonali decyzji sami, nikt ich nie indoktrynował.

Tak tylko gwoli ścisłości, nie żebym wprowadzał nowy wątek do tematu ;)

PostNapisane: 11 lut 2014, 10:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Mass Effect, Shogun 2:Total War, Dragon Age, Witcher
Mówiłem o Kellym i Gabby, no ale co do Gethów i Quarian, to do tej pory zawsze starałem się o pokój miedzy nimi, pewnie dlatego, że Quarian po prostu lubię, a co do Gethów - w sumie zrobiłem to dla legiona

Motto Szarej Straży

"Ten świat nie potrzebuję bohaterów, potrzebny jest zawodowiec"
Wiedźmin 3:Dziki Gon

PostNapisane: 11 lut 2014, 12:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Kazzadorrka, to zmienia postać rzeczy. Brakowałoby Ci jedynie pogodzenia Tali i Legiona w ME 2. Wtedy spokojnie mogłabyś zaprowadzić pokój.

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 11 lut 2014, 13:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Prdtr napisał(a):
Przeprogramowanie lub zniszczenie heretyków jest bezstronne.(...)
Niezupełnie, zniszczenie heretyków daje 2 punkty, a przeprogramowanie 0 (chodzi o kwestię pogodzenia Gethów i Quarian w trójce) i zabijcie mnie, ale sam nie wiem dlaczego tak jest. :watpliwosc:

Obrazek

PostNapisane: 11 lut 2014, 13:20 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Owszem daje punkty bo zwiększasz siłę zbrojną Gethów, ale chodzi mi o moralność ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 24 z 28   [ Posty: 271 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona