Teraz jest 16 sty 2022, 23:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Ulubiona lokacja
Eden Prime 3%  3%  [ 3 ]
Cytadela 33%  33%  [ 35 ]
Therum 2%  2%  [ 2 ]
Noveria 7%  7%  [ 7 ]
Feros 4%  4%  [ 4 ]
Virmir 22%  22%  [ 23 ]
Illos 30%  30%  [ 31 ]
Liczba głosów : 105
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiona lokacja
PostNapisane: 09 lut 2012, 07:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Cytadela.Ogólnie bardzo fajne wrażenie,już od pierwszego przybycia na to miejsce.Duzy obszar,wiele różnych ciekwaych zadań porozrzucanych w Prezydium,Okręgu Zakera,i to właśnie tam pierwszy raz spotykamy naszych towarzyszy ( Tali,Garrus,Wrex) :D.

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 10 lut 2012, 14:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Illos- chyba nigdy nie zapomnę tej atmosfery "tajemniczości", z którą się tam zetknąłem.
Piękna i przejmująca lokacja, a szczególnie trafiony był pomysł z tunelem pełnym proteańskich kapsuł.

PostNapisane: 21 lut 2012, 17:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect: Andromeda
Illos super klimat tajemniczości .

PostNapisane: 27 lut 2012, 12:40 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Dead Space, Divinity Original Sin
Ja najbardziej lubię Virmir. Fajny etap w grze, dramatyczny wybór też swoje robi. To swoisty punkt przełomowy Mass Effecta. Pierwszy poważny policzek dla Sarena, pierwsza śmierć członka załogi (tak był Jenkins na początku, ale to postać epizodyczna), no i do tego soczysty dialog z Wrexem. Słowem - Virmir to kluczowa lokacja :).

- Lorgar, Prymarcha Legionu Niosących Słowo

Origin ID: pawulon87

PostNapisane: 26 mar 2012, 11:51 
Casual
Casual

Zagłosowałbym na asteroidę X57 z Bring Down the Sky, ale nie ma takiej opcji niestety, więc głos leci na Ilos za żałobny klimat i fajną scenę zrzutu Mako prawie dokładnie na łeb Sarena.

PostNapisane: 27 mar 2012, 14:21 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME, StarCraft II
Noveria za matkę Benezję w tej wierzy i śnieżek.

PostNapisane: 28 mar 2012, 18:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

GFłosowałam na Cytadelę, ale teraz po ponownych przejściach jestem za Illos.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 12 kwi 2012, 11:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: seria Mass Effect,Wiedźmin 2,Sacred,seria Assassins Creed,DMC4,Dragon Age i wiele innych
Moja ulubiona lokacja to Illos za tą całą tajemniczość ,te posągi ,muzyka i wiele syntetyków do rozwalenia (w tym etapie już mocno wykoksowanym Shepem B) ).Na drugim miejscu postawiłbym na Noverię.Ta zamieć ,Raknii ,Innamorda (ten kroganin) i oczywiście konfrontacja z matką Benezją jak i sam wybór nad losem rasy ,która kiedyś o mały włos nie wybiła galaktyki.

PostNapisane: 30 lip 2012, 09:05 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Też sobie napisałem, dużo tekstu, zapewne nudny i 1% forumowiczów przeczyta, ale nieważne.

Ja oceniam tak:
1. Cytadela - na pewno najważniejsza lokacja w grze: największa, najwięcej postaci - wyliczyłem wszystkie ważne, jest ich około 44, jest poczucie ogromności Cytadeli (które w kolejnych częściach jest już słabsze), sporo zadań pobocznych, w których były niektóre nawet ciekawe, itd. A ukończenie tego wszystkiego (latanie tam i spowrotem, wysłuchanie każdego, zadań itd. i to z minimum walk) zajęło mi chyba aż z 8-12 godzin. No i na koniec gry ostateczny powrót na Cytadelę, który także był w porządku. I jeszcze WIDMO...
2. Illos - Tutaj jest najlepszy klimat, warte uwagi są szczególnie te kapsuły protean, jest także sporo przejażdżki Mako, ale z postaci interesująca i jednocześnie jedyna, jest tylko proteańska WI Stróża Ksada Ishana. Pełny dialog trwa aż kilkanaście minut (a razem z nim dobry utwór), z którego można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, m.in. Su----n (nazwa dla tych co nie grali została utajona) robił zwiad dla żniwiarzy, opiekunowie mają wysokie znaczenie, pomnik przekaźnika to prawdziwy przekażnik, garstka protean nieumyślnie się zabiła, ale dzięki temu Shepard może uratować galaktykę przed Sa----m i jeszcze o jakichś tam innych pierdołach.
3. Noveria - fajny, śnieżny klimat, nietypowy potwór Królowa Raknii, wściekła Matka Benezja. Ogólnie można spotkać 20 w jakichś tam sposób ciekawych postaci na tej planecie. Najlepiej zabrać tu Liarę, a to dlatego, że z Benezją się trochę znają. Oprócz tego towarzyszyć będzie mroczna muzyka, która jest dosyć częsta na niezbadanych planetach.
4. Eden Prime - już początek i już "gazowiec", spotkamy z 7 postaci, niestety będą dramaty: śmierć naszego towarzysza Jenkinsa, a także śmierć Nihlusa, ale to jednak za szybki początek, żeby się tym bardzo przejmować. A na planecie szczególnie wart uwagi jest lot Suwerena w górę, pierwsze odkrycie zombi, a z postaci Ashley Williams.
5. Feros - napotkamy tu na 17 postaci, mniej lub bardziej interesujących, groźnego stwora Toriana, którego trzeba będzie zlikwidować, nową odmianę zombi, pojeździmy Mako, itp. Z widoków natomiast warte uwagi jest zachmurzone niebo, które można podziwać z autostrady, tylko uwaga żeby nie zlecieć w dół.
6. Therum - według mnie, na tej planecie nie ma nic za wiele interesującego, może i pooglądamy lawę, górzysty teren, itp. to jedak to samo można napotkać na niezbadanych planetach, z zastrzeżeniem, że tutaj jest to lepiej ogarnięte. To i tak nie uratuje tej planety przed werdyktem. Z postaci warta uwagi i jednocześnie jedyna, jest Liara T'soni, ale sama sobie nie poradzi. Można jeszcze dorzucić krogańskiego czempiona, ale nawet nie wiemy czy i w ogóle miał jakieś imię. A i jeszcze dodam, że pancernik gethów jest wart uwagi, ale to także nie za wiele.
7. Virmir - jeśli chodzi o widoki, to widok na szumiące i falujące morze całkiem w porządku, napotkamy nową rasę (podobnie bezbronną do gazowców), z postaciami nie najgorzej - 7 postaci, w tym najbardziej wart uwagi będzie gigantyczny statek, a może to nie statek? Odkryjcie sami, ale będzie miał on sporo do przechwalenia się. Jednak zdarzą się trudne wydarzenia, m.in. kapitan salariański może zginąć, ale to jeszcze jest łagodne. Drugim dramatycznym wydarzeniem jest śmierć kogoś z drużyny. A chociaż wiem, że dzięki temu pojawią się słynne "konsekwencje" w trójce, to jednak mnie to nie cieszy i zsuwa tę planetę na najgorsze miejsce.

Niezbadany świat - masa tego była, ale najlepszą i najgorszą wyłoniłem, jednak nie ma tam planety idealnej.

1. Asteroida X57 - zdecydowanie najlepiej rozwinięta fabuła, 5 postaci mniej lub bardziej ciekawych, ponadto trudna decyzja do podjęcia. Całości towarzyszy lepiej ukształtowany teren niż na wielu niezbadanych planetach, w których Shepard może wylądować, a także nowa, klimatyczna muzyka. Jednocześnie jest to pierwsza planeta w której spotkamy batarian w ME1, wcześniej można było tylko o nich wiedzieć z informacji w leksykonie.
2. Eletania - planeta nie jest idealna, zdarzały się wzgórzyste tereny oraz panuje tam zagrożenie pierwszego stopnia, to jednak planeta ogólnie ma ładny wygląd, spotkamy tam pyjaki, plus jeszcze dowiemy się ciekawej historyjki z artefaktu protean, pod warunkiem że zdobyliśmy odpowiedni przedmiot od Sha'iry. Będą gethy, będzie przeszukiwanie małp, sporo surowców, itp. Ale do wad należy dodać, że fabuła misji na ten planecie jest uboga.
3. Miała być jakaś planeta na trzecim miejscu, ale zapomniałem nazwy. <_<

Njagorsza planeta
1. Nodacrux - fabuła misji nie najgorsza, wygląd też nie - trawa, niebo, itp. Ale ukształtowanie terenu to masakra! Załatwić tego, który to robił, łopatą. Mimo że na planecie nie ma ogromnej ilości surowców, to jednak planeta jest zaprojektowania tak, że całość musimy przejechać dookoła, jeśli chcemy wszystko zdobyć, ponieważ dostęp blokują właśnie te góry, po których Mako paskudnie się zsuwa. Podziękuję, była to już chyba przedostatnia planeta z niezbadanego świata, którą odkrywałem w 100%, ale popsuła nastrój bardziej niż wszystkie inne niezbadane planety razem wzięte.

PostNapisane: 23 gru 2012, 18:48 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
UWAGA: zawiera spoilery!

1. Ilos
To miejsce urzekło mnie od pierwszej chwili. Niesamowity klimat, aż się czuje ciężar tych wszystkich wieków, mileniów. Można się niemal ugiąć pod ich potęgą. Nie mogłam się po prostu napatrzeć na to wszystko, na te artefakty starożytnej cywilizacji. I do tego te kapsuły Protean... Tyle tajemnic... Klimatu nadawało też to, że to miejsce uznawane jest za legendę, miejsce, które nie istnieje. I jeszcze to poczucie nieuchronnego końca, że za niedługo przygoda się skończy...

2. Cytadela
Jedyne ze wszystkich, miejsce tak pełne życia. Spodobało mi się poczucie takiej ogromności, takiej ilości różnych ras znajdujących się tam. Cytadela zawsze była dla mnie odpoczynkiem po niemal pustych lokacjach na misjach pobocznych i takim przeciwieństwem od nudy na nich panującej. Z przyjemnością robiłam na niej wszystkie misje, choćby te najmniejsze. Ale to nic, w porównaniu z tym, co działo się na końcu. Wszędzie chaos, zniszczenie... Te wszystkie emocje i te tajemnice, które ujawniły się pod koniec...

3. Feros
Ogólnie wrażenie trochę podobne, jak na Ilos. Ma się wrażenie, że to miejsce jest pełne duchów przeszłości, też jest pełne tajemnic. Ten taki klimacik... Jednak sporo słabszy niż na Ilos, a szkoda. Jednak, gdyby nie Torian, nie byłoby tak świetnie. On też miał swój udział w tym, jak się odbierało Feros. Dodawał sporo poczucia starożytności w tym miejscu. Świetnym pomysłem były te mosty nad niebem pełnym chmur, zawsze się zatrzymywałam, żeby popatrzeć.

4. Noveria
Uwielbiam takie klimaty. Wszędzie śnieg, lód, chłód. Aż czuć zimno na swojej skórze. Stacja też miała swój unikalny klimacik, aż z przyjemnością tam błądziłam. Fajnie się robiło tam misje, tak żeby dłużej tam pobyć. Ale nie byłoby tak cudownie bez Matki Benezji i Królowej Raknii. To ostatnie bardzo mi się spodobało. Nie wahałam się nawet, tylko od razu podjęłam decyzję, żeby uratować tą rasę.
Przyznam się, że nie od razu Noveria tak mi się spodobała. Potrzebowałam czasu, żeby ją docenić.

5. Virmir
Kolejna świetna lokalizacja. Ach, te błyskawice... Virmir też nie od razu mi się spodobał, dopiero po czasie złapałam klimat. Spotykamy tam w końcu Suwerena i, co mi się strasznie spodobało, kolejny nadajnik Protean. Spotykamy też Sarena i możemy podziwiać jego najbardziej epicki zeskok ever! A tak na serio, dopiero na Virmirze zaczęłam go rozumieć i nawet współczuć mu. No i mogłam kogoś poświęcić, kogoś, za kim nie przepadałam zbytnio.

(Plx, masz siedzieć cicho. Na temat Wrexa też!)

6. Eden Prime
Do tego miejsca zawsze będę mieć sentyment, chociażby z tego względu, że to pierwsza lokalizacja, jaką odwiedziłam w Uniwersum. Od razu śmierć dwóch członków załogi, pierwszy nadajnik Protean i wizja, no i jedna z moich ulubionych postaci: Ashley Williams. Zombiaki też niczego sobie...

7. Therum
Jako jedyne ze wszystkich tych siedmiu miejsc, nie podobało mi się za bardzo. Jedynie Liara i wykopalisko Protean jakoś ratowało Therum. Ale poza tym, nic więcej nie mam do powiedzenia na temat tego miejsca.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona