Teraz jest 27 sty 2022, 09:28

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przekonanie - czy warto grać w ME?
PostNapisane: 10 mar 2012, 21:59 
Casual
Casual

Siema bardzo mi się podoba me3 ale nigdy w żadną część nie grałem i niewiem nie jestem jakoś specjalny przekonany posiadam x boxa i chciałbym zacząć od podstaw czyli od 1 powiedzcie ogolnie universum mass effect jest trudne i czy jak zagram w 1 to mnie wciagnie ten swiat?

Tytuł: Re: Przekonanie
PostNapisane: 10 mar 2012, 22:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

ME jednych wciąga, a innych nie. Uniwersum trudne nie jest. Jeszcze kilka dni temu ME poleciłbym każdemu, ale wyszło ME3 i sytuacja się zmieniła. Jednak jeśli chodzi o samą część pierwszą to gra jest bardzo dobra. Chociaż niektórym może przeszkadzać, że jeździ się zbyt dużo pojazdem na planetach. Dla mnie to jedyna z nielicznych wad jedynki, a większości ma same zalety, ale mi jedynka się bardzo spodobała to zbyt obiektywny w stosunku do niej nie jestem w odróżnieniu od pozostałych dwóch części.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 11 mar 2012, 10:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jedynka jest super. Możesz ustawić na łatwy lub normalny i nie będzie za trudne. Większość wciąga.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 11 mar 2012, 11:03 
Casual
Casual

Jedynka jest najlepsza. Najbardziej RPGowa. Następne części to strzelanki, ale też z fajną fabułą.

PostNapisane: 11 mar 2012, 17:07 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
Warto zagrać,sam sobie stworzysz swoją historie krok po kroku,sama gra jest na pewno godna uwagi,ale nie będę na tematy fabularne się rozpisywał.Poziom trudności jest odpowiedni do komfortowej rozgrywki.

Tytuł: Re: Przekonanie - czy warto grać w ME?
PostNapisane: 16 mar 2012, 11:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że warto zagrać w ME1. U mnie wyglądało to tak...

Nic o tej grze nie wiedziałem absolutnie (fabuła , rozgrywka itp). Zainstalowałem ją i po prostu zagrałem w ciemno. W prologu na Eden Prime jakoś poznawałem powoli sposób gry , rozmowy , walki. Ale gdy poleciałem na Cytadelę...... masakra :D Zwiedzanie , ogromny wachlarz decyzji , rozmowy , misje poboczne , informacje z leksykonu.... To wszystko mnie pozytywnie wgniotło w fotel :D :D O ile pamiętam trzeba było na początku iść do Rady , potem do Quarianki szukając przy okazji nowych towarzyszy a na końcu do doków:D Mnóstwo czasu mi zajęło zajęcie się tym wszystkim :D Taki był dla mnie ogrom tego wszystkiego :D Latałem i zwiedzałem z wielkimi oczami i opadniętą szczeną :D

To był mistrzowski zabieg twórców. Po prologu na rozgrzewkę lecimy na Cytadelę i od razu po same uszy wpadamy w to universum :D Brak słów :D Dla mnie zawsze jedyna będzie przewyższać pozostałe dwie części:D Dlaczego....

Ludziska na forum piszą że ME2 jest mroczniejszy :D Nie prawda :P Atutem jedynki jest właśnie klimat grozy i tajemniczości :D Nic nie wiemy o tym świecie. Powoli , powoli robiąc różne questy i rozmawiając z postaciami zaczynamy wnikać powoli w to wszystko. Poznawać ten ogromny świat "od kuchni" :D Dobrą robotę robi też muzyka. To wszystko daje do myslenia i nie pozwala oderwać się od tej gry :D Aż się prosi by brnąć dalej naprzód i poznawać wszystkie podejrzane kwestie Gethów , Żniwiarek i Sarena :D

Ta gra to było dla mnie coś nowego , coś niespotykanego nigdy wcześniej i zapewne dlatego Ona będzie u mnie na pierwszym miejscu niż ME2 i 3 razem wzięte :D

Odpowiadając jeszcze raz: WARTO!!!!!!!!! :D

Ifrexalis: regulamin przeczytać polecam

"
    Spoiler:

"

PostNapisane: 21 wrz 2012, 15:25 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
No pewnie że warto :) Na forum Mass Effect pewnie niewielu napisze coś w stylu "Stary nie graj bo się nie opłaca". Mnie ME przekonał do Science fiction a to wydawało się niemożliwe ;).Także proponuje zacząć od ME1 pozniej przejść 2.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 21 wrz 2012, 16:40 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME i tylko ME
Szczerze? Właśnie zmarnowałeś okazję na jedną z najbardziej emocjonujących, przenikliwych, skłaniających do refleksji przygód jakie przemysł rozrywkowy miał do zaoferowania. Tą grę nigdy nie wrzuciłbym do worka "Najlepsza trylogia RPG jaka powstała" ponieważ to byłoby wielkie niedopowiedzenie.

Sam zostałem nakierowany na ten tytuł niecałe dwa tygodnie przed premierą trójki po wielu odmowach, ponieważ w moich zainteresowaniach były bardziej przyziemne kwestie. Zdanie "Nie będę grał w jakieś kosmiczne gówno" najlepiej oddaje moje ówczesne stanowisko. Nigdy nie byłem fanem Sci-Fi, szczerze to nienawidziłem ten gatunek. Jakimś cudem sięgnąłem po pierwszą część i rozpocząłem wyścig z czasem, aby dotrzeć do trójki w sensownym momencie nie trafiając na żadne spoilery. Udało mi się, ale popełniłem masę błędów przez mój pośpiech. Dążyłem do supremacji ludzkości, zabiłem Wrexa itd. Stwierdziłem, że to nie to nie jest prawdziwy Shepard. Przeszedłem jeszcze raz, w pełni wykonując każde zadanie główne, poboczne i jakiekolwiek inne.

To co doświadczyłem było niesamowite, z pewnością mogę powiedzieć, że ta gra otworzyła mi umysł. Emocje i więź z członkami Normandii ? Nie przeżyłem jeszcze takich na żadnym filmie, tym bardziej w grze.

Moja rada? Po pierwsze nie kieruj się opiniami innych, którzy dyskredytują całą serię bo zakończenie nie jest takie jakie by chcieli. Najlepiej zapomnij o całej fabule trójki i zacznij od jedynki stymulując przynajmniej żądzę odkrywania misterium jakie otacza tą historię i miej nadzieję, że myśli o zakończeniu nie będą Cię rozpraszały pomiędzy misjami.

PostNapisane: 21 wrz 2012, 16:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Czy warto dać szansę ME". No, nie ma podobnej gry na rynku, więc już z tego tytułu warto. Jest tutaj mnóstwo biegania, mnóstwo liniowych questów "przynieś, podaj, pozamiataj", zamknięty świat (niewidzialne ściany, sektory) i plastikowe twarze postaci. Uniwersum wynagradza wszelkie niedociągnięcia.

PostNapisane: 21 wrz 2012, 16:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Po pierwsze nie kieruj się opiniami innych, którzy dyskredytują całą serię bo zakończenie nie jest takie jakie by chcieli

Naprawdę komuś by się chciało grać w poprzednie części wiedząc, że ich decyzje będą się sprowadzać tylko do zmian dialogowych, pustych liczb i w konsekwencji do trzech wyborów końcowych, które przekreślają sensowną kontynuację?

Z góry mówię - ja mam takie coś w poważaniu, gram dla rozrywki, ale niektórzy są bardzo uczuleni na tym punkcie.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona