Teraz jest 17 lis 2018, 12:01

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bring Down the Sky - wasze odczucia względem Balaka
PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:04 
Casual
Casual

Właście ukończyłem DLC Bring Down the Sky, które moim zdaniem było wyśmienite, jednak pod koniec musiałem trochę pomyśleć nad całą sytuacją i postępowaniem Balaka. Mimo że grałem renegatem, to jednak wybrałem opcje ratowanie zakładników, bo nie mogłem znieść, że umrą niewinni. Kiedy tak już zrobiłem, pomyślałem "Kurde, ale ten szaleniec Balak jest wciąż na wolności i przecież będzie planował kolejny atak terrorystyczny", więc wczytałem stan gry i w wykończyłem Balaka dając mu powolną i bolesną śmierć. Co wy sądzicie o tym całym zajściu? Czy warto poświęcić kilka żyć ludzkich, by zapobiec możliwej tragedii? (W ME3 okazuje się, że Balak zabił bardzo wielu ludzi)

Tytuł: Re: Bring Down the Sky - wasze odczucia względem Balaka
PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: inFamous 2, God of War: Collection, Deus Ex: Buntt Ludzkościi, Battlefield: Bad Company 2
Hmmm...Skoro w ME3 zabił bardzo wielu ludzi. to powinien zginać w Bring Down the Sky (chociaż ja go puściłem 2 razy). np. terrorysta zabił by 3 ludzi to potem zabił by 2 kolejnych. a gdybym na przykład ja zabił tego terrorystę po zabiciu tych 3 ludzi a przed zabiciem tych 2 ludzi. to było by to bardziej opłacalne. jednym słowem: lepiej ich poświecić.

PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Można pomyśleć o tym tak, zostawić zakładników a zabić Balaka żeby już nikogo nie zabił. Lecz takich jak Balak jest mnóstwo i trudno powiedzieć czy jakby nie żył te osoby które zostały przez niego zabite i tak by nie żyły bo jakiś inny furiat by ich nie zabił. Na miejsce jednego takiego Balaka może zaraz znaleźć się setki. Przecież nie tylko on nienawidził ludzi.
Trudno powiedzieć czy watro uratować zakładników czy powstrzymać Balaka. Na tym polegają wybory moralne w grach.
Ja uratowałem zakładników, gdyż sądziłem że Balak się już nie wywinie, co niestety robi. Ale nie miałem zamiaru wczytywać save'a. Przymierze powinno owego Batarianina powstrzymać i nie mam pojęcia czemu nie próbowało, śmierć tych osób co zabił Balak po jego konfrontacji z Shepem to nie tylko jego wina.

PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:41 
Casual
Casual

Wielu Batarian nienawidzi ludzi, ale przecież nawet poplecznicy Balaka mówili, że ten koleś jest szalony. Żaden inny Batarianin nie odważyłby się zbombardować Terra Novy asteroidą, więc jeśli powstrzymamy Balaka to może być kilku podobnych mu świrów, ale żaden z nich nie jest tak groźny jak on.

PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja uważam że ratowanie ludzie jest na pierwszym miejscy więc pościłem Balaka i uratowałem zakładników, bo nawet jak byśmy go zabili to i tak by się znaleźli jego następcy z poza tym patrząc mogli by np. gloryfikować po pośmiertnie Balaka i pokazać go jako bohatera który walczy z wrogiem botarian ludźmi do mogło by powodować że by pojawiła się jeszcze więcej takich świrów

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:52 
Casual
Casual

Więc według ciebie Smalauk lepiej wypuścić takiego morderce i teroryste, który tylko czeka by znowy odegrać się na ludziach? Jeśli po śmierci Balaka miałoby pojawić się więcej terrorystów to i tak nie sądzę, by byli na tyle szaleni i zrzucali asteroidy na kolonie. A może właśnie śmierć Balaka odstraszy terrorystów? Będą się lękać o to, że mogą spotkać na swej drodze Sheparda, który nie dość, że pokrzyżuje im plany to jeszcze wybije oddział lojalnych ludzi i zostawi takiego Batarianina, by się wykrwawił.

PostNapisane: 03 kwi 2012, 20:56 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Mi się zdaje że zrobili by z niego męczennika, który zginął za to że chciał odzyskać to co im ludzie ukradli, swoje idee i takie tam propagandowe bzdety. Mi się zdaje że takie coś u Batarian by przeszło.

PostNapisane: 03 kwi 2012, 21:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Również wybrałem zakładników, a nie rzeź. Uważam, że takie sytuacje trzeba brać takie jakie są - a sytuacja była jasna. Wszystkich nie uda się uratować, ale zawsze można zapobiec całkowitej porażce. Dość cywilów zginęło na tej asteroidzie.

PostNapisane: 04 kwi 2012, 10:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak uważam że jest lepiej wypości Balaka i uratować tych ludzie teraz nisz myśleć co będzie dalej? bo tego nie wiemy
Cytuj:
Myśli po śmierci Balaka miałoby pojawić się więcej terrorystów to i tak nie sądzę, by byli na tyle szaleni i zrzucali asteroidy na kolonie. A może właśnie śmierć Balaka odstraszy terrorystów? Będą się lękać o to, że mogą spotkać na swej drodze Sheparda

Nie szadzę by to odstraszyło jego naśladowców,można podawać wiele przykładów z historii które pokazuje że zabijanie takich osób tylko pojawią się jego naśladowców które kontynuują jego dzieło.Ale i tak ocena tej sytuacji zależy tylko od naszej moralność

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 04 kwi 2012, 14:31 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Puściłem, go, ale w trójce będę go z zapałem torturowałi bawił się nim do oporu, aż będzie błagał o śmierć... :diablo:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona