Teraz jest 20 lis 2018, 14:57

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Analiza fabuły Mass Effect 1 [SPOILER ALERT]
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:08 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Z tego, co zauważyłem, nie ma tutaj żadnego tematu związanego bezpośrednio z głównym wątkiem fabularnym ME1, dlatego też taki zakładam.
Kiedy odnajdywałem kolejne dziury fabularne, jakie zrodził Catalyst w uniwersum ME, odkryłem wręcz GIGANTYCZNEGO plothole'a w fabule pierwszej części.
Jak wiemy, Saren na samym początku pod wpływem indoktrynacji dostaje się na Eden Prime, zabija Nihlusa i zdobywa szyfr z nadajnika. Jak się później okazuje szyfr jest mu potrzebny po to, aby poprzez przekaźnik Mu dostać się do Ilos, a stamtąd używając Kanału prościutko na Cytadelę. Tutaj się rodzi pytanie: po co to wszytko? Skoro Saren był kierowany przez Suwerena, który doskonale znał całą pułapkę, z pewnością wiedział też, gdzie znajduje się panel kontrolny Cytadeli. To czemu nie mógł wysłać Sarena prosto do panelu, zresztą Saren jeszcze byłby Widmem, z dostępem do większości sektorów Cytadeli.
Plan byłby prosty: zindoktrynowany Saren manualnie aktywuje przekaźnik poprzez panel kontrolny, podczas gdy Suweren z Gethami dziesiątkują floty Cytadeli...
A wy, czy znaleźliście podobne "ploty" fabularne w jedynce? Piszcie! ;]

Tytuł: Re: Analiza fabuły Mass Effect 1 [SPOILER ALERT]
PostNapisane: 22 paź 2012, 16:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
KONDZIOREK07 napisał(a):
Skoro Saren był kierowany przez Suwerena, który doskonale znał całą pułapkę, z pewnością wiedział też, gdzie znajduje się panel kontrolny Cytadeli. To czemu nie mógł wysłać Sarena prosto do panelu, zresztą Saren jeszcze byłby Widmem, z dostępem do większości sektorów Cytadeli.

1. Mimo faktu, że Saren był Widm nie miał raczej dostępu do panelu Rady. Dlatego potrzebował drogi dla gethów, którzy przejeliby Cytadelę.
2. Osobiście wydaję mi się, że jednym z celów Sarena było też stworzenie armii dla Żniwiarzy. Dowodem na to mogą być badania nad raknii i klonowanie krogan.
3. Dla mnie dziwne jest w ogóle to, że Saren szuka Ilos. W końcu skąd może wiedzieć gdzie się ono znajduje? I co to jest? Dowiaduje się o tym z nadajnika, który w sumie do niczego nie jest mu potrzebny.
4. Może też Cytadela ma jakieś zabezpieczenia (oprócz floty), które musiały zostać wyłączone zanim Suweren się pod nią podpiął.
Ale ogólnie też nie widzę w tym zbyt dużego sensu. Chociaż może było to gdzieś wyjaśnione :) Najlepiej niech wypowie się ktoś pamiętający dobrze ME1.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 22 paź 2012, 16:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
zabija Nihlusa i zdobywa szyfr z nadajnika

Błąd. Szyfr dostaje od tej asari z Feros (nie pamiętam imienia).

Cytuj:
Skoro Saren był kierowany przez Suwerena, który doskonale znał całą pułapkę, z pewnością wiedział też, gdzie znajduje się panel kontrolny Cytadeli. To czemu nie mógł wysłać Sarena prosto do panelu, zresztą Saren jeszcze byłby Widmem, z dostępem do większości sektorów Cytadeli.

Bo nikt nie wiedział o czymś takim jak 'panel kontrolny Cytadeli'. Zabierz Garrusa na Ilos, będzie wielce zdziwiony, jak usłyszy o czymś takim.

Cytuj:
Dla mnie dziwne jest w ogóle to, że Saren szuka Ilos. W końcu skąd może wiedzieć gdzie się ono znajduje? I co to jest?

Wiadomo, że Ilos istnieje, tylko nie można się tam dostać, bo nie ma przekaźnika Mu.

Obrazek

PostNapisane: 22 paź 2012, 17:15 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Mass Effect, Battlefild, Fable, Guild Wars i jeszcze więcej
Cytuj:
asari z Feros (nie pamiętam imienia).

Shiala
Obrazek
Obrazek

Obrazek

DeviantArt: Melllin
Naczelny Artysta w ME3EGM

PostNapisane: 22 paź 2012, 17:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Narmeril napisał(a):
Błąd. Szyfr dostaje od tej asari z Feros (nie pamiętam imienia).

O właśnie tego mi brakowało. Dzięki :)

Cytuj:
Cytuj:
Dla mnie dziwne jest w ogóle to, że Saren szuka Ilos. W końcu skąd może wiedzieć gdzie się ono znajduje? I co to jest?

Wiadomo, że Ilos istnieje, tylko nie można się tam dostać, bo nie ma przekaźnika Mu.

Nie do końca o to mi chodzi. Skąd Saren wiedział, że ma szukać Ilos i skąd wiedział że ta informacja będzie akurat na tym nadajniku?

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 22 paź 2012, 17:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Skąd Saren wiedział, że ma szukać Ilos i skąd wiedział że ta informacja będzie akurat na tym nadajniku?

Informacja o Ilos była chyba w każdym nadajniku. A skąd wiedział - nie wiadomo, co robił od czasu znalezienia Suwerena. Pewno miał czas na jakieś badania czy coś.

Obrazek

PostNapisane: 22 paź 2012, 18:18 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME 1,2,3 Wiedźmin 1,2
Tak właściwie to większość odpowiedzi na te pytania znajduję się w książce Mass Effect Objawienie(nie to nie jest kryptoreklama)

PostNapisane: 22 paź 2012, 18:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Saren nie był do końca zindoktrynowany. Dlatego nie nie otworzyłby panelu dla kolejnych Żniwiarzy, a kiedy już był po stronie Żniwiarzy udowodniono mu zdradę i stracił dostęp do Cytadeli.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 22 paź 2012, 20:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Shartan napisał(a):
Saren nie był do końca zindoktrynowany. Dlatego nie nie otworzyłby panelu dla kolejnych Żniwiarzy, a kiedy już był po stronie Żniwiarzy udowodniono mu zdradę i stracił dostęp do Cytadeli.

Nie dowiemy się raczej, co by zrobił, a co nie; pod koniec książki "Objawienie" Saren już był pod wpływem indoktrynacji, poza tym nawet nie zindoktrynowany można powiedzieć, że postępował zawsze w brutalny, "renegacki" wręcz sposób (znowu odsyłam do noweli ;])
Z tym szyfrem to faktycznie, moja pomyłka, chodziło mi generalnie o "wizję" Protean i to, jakie informacje posiadała.
Narmeril napisał(a):
Bo nikt nie wiedział o czymś takim jak 'panel kontrolny Cytadeli'. Zabierz Garrusa na Ilos, będzie wielce zdziwiony, jak usłyszy o czymś takim.

Chodziło mi o to, że Suweren (który poprzez indoktrynację zdołał dość szybko i sprytnie "przekonać" Sarena na swoją stronę) doskonale wiedział o istnieniu panelu kontrolnego Cytadeli, więc mógłby spokojnie pokierować Sarena do celu. Zresztą sam Saren (nie będąc jeszcze wykluczony z Widm) mógłby spokojnie obejść całą ochronę, dodatkowo atak Gethów i Suwerena zupełnie by zdezorientował flotę Cytadeli.

Inna sprawa to panel kontrolny Cytadeli, z nim to już zupełnie namieszali. Jak wiemy z "jedynki", panel znajduje się na samym szczycie wieży, w komnatach rady, podczas gdy w trójce znajdujemy DRUGI panel kontrolny znajdujący się po dokładnie drugiej stronie Wieży. Jedynym wytłumaczeniem może być to, że Opiekunowie "dobudowali" drugi, ukryty panel kontrolny, aby łatwiej było im kierować Cytadelą wysyłając ją nad Ziemię. Choć i tak ta argumentacja jest mocno naciągana...

PostNapisane: 23 paź 2012, 10:05 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
KONDZIOREK07 napisał(a):
Inna sprawa to panel kontrolny Cytadeli, z nim to już zupełnie namieszali. Jak wiemy z "jedynki", panel znajduje się na samym szczycie wieży, w komnatach rady, podczas gdy w trójce znajdujemy DRUGI panel kontrolny znajdujący się po dokładnie drugiej stronie Wieży. Jedynym wytłumaczeniem może być to, że Opiekunowie "dobudowali" drugi, ukryty panel kontrolny, aby łatwiej było im kierować Cytadelą wysyłając ją nad Ziemię. Choć i tak ta argumentacja jest mocno naciągana...

Nie do końca pamiętajmy, że opiekunowie ciągle coś naprawiali tak więc może być tak, że panel na Cytadeli z jedynki był "kuchennymi drzwiami" do panelu Cytadeli z trójki.

Origin: michaledek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona