Teraz jest 29 sty 2022, 11:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sens misji pobocznych
PostNapisane: 29 paź 2012, 17:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szczerze powiedziawszy, to staram się robić misje poboczne po trochu, bo kiedy je robię masowo, na raz, zaczynają mi się nudzić (powtarzalne lokacje itp.). Nie pamiętam, aby były tam jakieś szczególne zależności między główną linią fabularną a misjami pobocznymi.

PostNapisane: 29 paź 2012, 19:53 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
No zależności nie ma ale jak się robi najpierw główne albo najpierw poboczne to dla tych drugich później mamy więcej punktów idealisty/renegata do dyspozycji. No i w zależności od tego czy zależy nam by mieć więcej możliwości z tymi punktami w głównych zadaniach albo pobocznych to właśnie to lepiej robić jako drugie. Ale w sumie to jakbym nie planowała to i tak zawsze robię tak jak ty hermiona15 więc szkoda już drążyć temat.
W sumie to nie wiem czy mogę (mam nadzieję, że nikt nie będzie zły ;) ) ale już przy okazji zapytam czy w misji MSV Worthington lepiej odłączyć tego Jacoba od aparatury czy nie ? (wiem, że to może głupie, niepotrzebne pytanie ale zawsze mnie zastanawia co lepiej zrobić i czy ma to jakiś skutek w dalszych częściach jeśli się go nie odłączy..)

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 29 paź 2012, 20:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
paulasaf napisał(a):
czy w misji MSV Worthington lepiej odłączyć tego Jacoba od aparatury czy nie ?

To nie ma żadnego znaczenia dla fabuły ani pierwszej, ani jakiejkolwiek innej części. O ile mnie pamięć nie myli, po odłączeniu go wyskoczy jego dziewczyna/żona, która jest bodajże biotyczką, więc trzeba ją będzie utłuc, i to tyle.

PostNapisane: 04 lis 2012, 09:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jeżeli gracz ma skłonności do bycia policjantem/tym dobrym/tym od nawracania, zalecamy wykonanie misji od Heleny Blake z użyciem Uroku/Zastraszania na koniec, a do szturmu na Norę Chory nie należy brać Wreksa. Wtedy Helena pojawia się w ME2 jako pracownica socjalna, zaś Pięść jest zwykłym pracownikiem portowym, choć chowa do gracza urazę. Uwaga: przyjęcie od Heleny łapówki oznacza, że Helena owszem, pojawi się na stacji Omega, jednak nie jako pracownica socjalna, ale jako szefowa niewielkiej grupy przestępczej uznającej władzę Arii.

PostNapisane: 04 lis 2012, 23:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja też się wypowiem jak ja wykonuje misje poboczne. Zawsze zaczynam od Therum i uratowania Liary. Następnie wykonuje wszystkie misje poboczne, które do tego czasu dostałem oprócz tej od admirała Kahoku. Później wracam na Cytadelę wykonuje tam zadania poboczne. Następnie lecę na Feros i po nim wykonuje te misje poboczne, które otrzymałem na tej planece oprócz inwazji gethów. Później lecę na Noverię i po niej wykonuje już wszystkie misje, które mi zostały. Na końcu zawsze wykonuje misje od Kahoku, a potem misje Cerberus. I na koniec zostawiam sobie misję z inwazją gethów. Przyznam, że to zdanie mnie najbardziej męczy, bo się rozgrywa, aż na 5 planetach, a jednak posterunek jest szczególnie mocno broniony prze co ta jedna z tych 5 misji zabiera mi sporo czasu. Tak w zasadzie było kiedy nie miałem BdtS odkąd mamy to DLC to wykonuje je tuż po misji inwazji gethów. Następnie jest Virmir później wiadomo Cytadela i kiedy gram renegatem po odlocie z Cytadeli dostaje misje dla regenta i to w zasadzie tą misję poboczną wykonuje jako ostatnią. Grając idealistą misje dla niego dostaje zawsze po Noverii.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 12 lis 2012, 18:20 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: S.T.A.L.K.E.R
Wykonanie jakiejś misji pobocznej zwykle sprowadza się do tego że w dwójce dostaniemy maila związanego z daną sprawą. Czytałem natomiast że na charakter\osobowość Garrusa możemy wpływać... właśnie poprzez niektóre poboczne questy. Na początku myślałem że z idealisty robi się "zły glina" i nie mamy na to wpływu. I właśnie podczas jego lojalki z Sartorisem(czy jak mu tam było) następuje ta przemiana. Nie jestem natomiast pewien czy zadanie z doktorem Saleonem w 1 coś tu zmienia.

PostNapisane: 29 kwi 2013, 10:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Xcom 2, Tomb Raider, Horizont Zero Dawn, Ghost Recon
Większy sens wychodzi z misji pobocznych wykonywanych dla przymierza. Shepard mimo, że jest widmem ścigającym Sarena również jest oficerem przymierza. To wiążę się z wykonywaniem misji od Hacketa. Ja staram się zawsze te wszystkie misje wykonywać. Przewaznie na koniec zostawiam uratowanie kongresmena Burnsa i zadanie związane z mjr Kylem. Staram się też wykonywac misje zbierackie, które dają kasę. Wiele innych misji wykonuję aby zdobyć doświadczenie, nowe wyposażenie i pieniędzy.

PostNapisane: 29 kwi 2013, 19:57 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Serie mass effect, Dragon Age,Freespace Hearts of Iron II
ja z koleji kocham misje mass effecta 1 a szczególnie jazdę mako a misje wykonuje tak therum astreoida nad terra novą cytadela poboczne od dołu planszy do góry pozostałe główne

PostNapisane: 29 kwi 2013, 20:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Ja staram się jak najszybciej wykonać jak największą ilość misji pobocznych, żeby mieć je z głowy (co jak co ale nie lubię powtarzających się lokacji i wolę już ich nie mieć, chociaż oczywiście niektóre pojawiają się powykonywaniu zadań głównych). I ja po prostu nie lubię misji pobocznych. A mako jest za mało zwrotne, taki czołg :P

Obrazek

PostNapisane: 29 kwi 2013, 21:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Serie mass effect, Dragon Age,Freespace Hearts of Iron II
mako jest mało zwrotne w porównaniu do hamsterheada ale jest w stanie przyjąć conajmniej 10 razy tyle ognia co hamsterhead ale zwrotność mako jest bardzo dobra

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona