Teraz jest 27 sty 2022, 10:01

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rodzaje misji w całej serii Mass Effect
PostNapisane: 26 kwi 2013, 20:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Xcom 2, Tomb Raider, Horizont Zero Dawn, Ghost Recon
Szukałem takiego tematu i nie znalazłem. Może kogoś wciagnie dyskusja o rodzajach misji w całej serii. Zaczne od przedstawienia rodzaji misji w kazdej z częśći poniewaz jakby nie patrzeć w kazdej części wystepują inne.

W ME 1 misje można podzielić nastepująco:
-misje główne(Eden Prime, Therum, Feros, Noveria, Virmir, Illos i finał na cytadeli)
-misje zlecone przez dowódctwo przymierza(adm. Hacketta)
-misje zbierackie wykonywane na planetach lub przez skanowanie
-misje zlecone przez osoby spotkane na Cytadeli
-misje przypadkowe
-3 misje zlecone przez członków drużyny

Misje w ME2
-misje związane z fabułą główną(Pochód Wolności, Horyzont, statek zbieraczy i misja samobójcza)
-misje werbunkowe i loyalnościowe
-misje N7
-misje związane z zbieraniem minerałów
-misje zlecona na Cytadeli, Omedze, illium

Misje ME3
-misje główne związane z walką ze Żniwiarzami
-misje zwiazane z pokonaniem Cerberusa
-misje zdobywanie floty i róznych artefaktów

To wszystkie rodzaje misji, które spotkałem grająć w ME. Najwiekszy wybór misji występuje w ME 1 i 2. W 3 misje zostały skierowane głównie pod wątek głównej fabuły. Zapewne wielu powie, że bardzo dobrze bo po co durne i wszadzone na siłe misje, które nie maja nic wspólnego z fabułą. Ja powiem tak dobrze, że w 1 i 2 występowały misje poboczne odbiegające od głównego wątku fabuły to dawała wyobrażenie róźnorodności.
zapraszam do dyskusji.

Tytuł: Re: Rodzaje misji w całej serii Mass Effect
PostNapisane: 27 kwi 2013, 14:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
To mi przypomina o takim wykresiku, który kiedyś znalazłem w Internecie, podsumowującym rodzaje i ilość misji danego rodzaju w poszczególnych częściach: http://i42.tinypic.com/30vkigi.png

Podsumowując:
- w 1. części były 73 misje, z czego 15 to główny wątek fabularny, 27 zlecanych na Cytadeli, 26 pobocznych i 5 „przynieś”;
- w 2. części 73 misje: 17 głównych, 16 na Cytadeli, Illium itd., 29 pobocznych (w tym lojalnościówki) i 11 „przynieś”;
- w 3. części 68 misji: 15 głównych, 8 z hubów, 8 pobocznych, 6 z multi i 31 „przynieś”.

Odejmując śmieciowe misje z multi i „przynieś”, w trzeciej części było tylko 31 normalnych misji. Tabelka nie uwzględnia jednak zadań z DLC.

PostNapisane: 27 kwi 2013, 14:41 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Xcom 2, Tomb Raider, Horizont Zero Dawn, Ghost Recon
Dzięki.

Wychodzi z tego, że ME i ME 2 był napakowany misjami w porównaniu z 3, co wg mnie uchodzi za wielki plus.

PostNapisane: 26 cze 2013, 13:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

ME3 ogólnie najmniej mi się podoba. Zmienili klimat gry. Misje są tego przykładem. Zbyt poszli w wojenną akcję i zapomnieli o eksploatacji świata.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 26 cze 2013, 15:08 
Adept analogów
Adept analogów

@up Tak, masz rację w ME3 eksploracja została potraktowana po macoszemu, ale na pewno nie zmienili klimatu. Między ME, przez ME2, do ME3 jest łagodna ewolucja. ME3 zawiera w sobie najwięcej epickiego je***cia (i powiedziałbym, że też najsilniej wpływa na emocje), za to ME bardziej skupia się na "uncharted worlds", które jest niemal symbolem tej serii. Pamiętam jak bardzo byłem podekscytowany, gdy za pierwszym razem wylądowałem na nieznanej planecie w jednej z pobocznych zupełnie przypadkowych misji. Trochę było mi tego brak w kolejnych częściach, ale nie tylko to stanowi klimat gry. Z resztą pod koniec gry te nic nieznaczące lokacje zaczynały mnie już nużyć. Mimo wszystko bardzo cenię sobie te otwarte przestrzenie przemierzane za pomocą Mako. Jestem wielkim fanem trylogii ME od początku do końca (włącznie z zakończeniem) i nie uważam, żeby zmiana balansu pomiędzy poszczególnymi rodzajami misji zmieniła klimat.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]