Teraz jest 22 sty 2022, 00:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 12   [ Posty: 117 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciekawostki
PostNapisane: 15 lut 2015, 01:24 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
dikajos napisał(a):
Właśnie sobie massefectuje kolejny raz i dopiero teraz zrozumiałem, jak mali i NIC nie znaczący są Quarianie. Tali mówi w rozmowie w ME 1, że we Flotylli jest ich 17mln. Powiedzmy, że na pielgrzymce jest kilka, może kilkadziesiąt tysięcy dodatkowo. To sprawia, że liczebność Quarian jest śmiesznie mała.

Na samej Ziemi mieszka 11,4 mld ludzi. Miliarda, nie miliona. A to TYLKO jedna nasza planeta w uniwersum, największa, fakt, ale tylko jedna. W obecnej chwili w samej Polsce mieszka dwukrotnie więcej ludzi niż istnieje Quarian w uniwersum ME. W Australii mieszka więcej ludzi... Na Cytadeli jest niecałe 14mln. Toż to pryszcz :]

Doceniam czas jaki poświęciłeś na obliczenia, ale powiedz mi co wiedza którą dzięki Tobie posiedliśmy zmienia? Z całym szacunkiem, ale nie widzę związku między Quarianami a liczbą ludności Australii.

PostNapisane: 15 lut 2015, 01:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest to przecież "ciekawostka", co zmienia, nic, ale daje nam pewne wyobrażenie o liczbie ludności Quarian i odkrywa kolejne niedociągnięcie ze strony twórców gry. Quarianie są w jedynce mało znaczącymi włóczęgami, a w trójce już największą flotą w kosmosie :)

PostNapisane: 15 lut 2015, 02:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
No właśnie, panie Someone. Czas? Poświęciłem pewnie około 38 sekund :P . Ciekawostka, tak jak mówi benioxxl, a ludność Australii podałem dla porównania. W Belgii i Holandii też mieszka więcej ludzi. A to takie gówienko na mapie wciśnięte między Niemcy i Francję.

I rasa Quarian ma mniej ludności, więc jeśli idzie o liczby to nie jest absolutnie żadnym partnerem dla ludzi, turian czy asari :)

PostNapisane: 15 lut 2015, 11:40 
Adept analogów
Adept analogów

Quarianie są "niszowi", fakt, ale ich flota to jakby nie było łakomy kąsek. To tak jakby holenderskie lotnictwo i zagony pancerne dorównywały liczebnością amerykańskiemu:P
1) W jedynce wynika, iż quarianie po swoich statkach łażą bez kombinezonów (czy nie tak zmarła matka Tali?) i było to nawet sensowne. O ile w dwójce podczas wizyty we Flocie można wybaczyć quarian w skafandrach (wszak był to obszar wydzielony specjalnie dla obcych) o tyle później sama Tali stwierdza, iż nie zdejmują ich nawet w kręgu najbliższych. Chyba w połowie historii scenarzysta był tak naćpany, iż zapomniał co było na początku.
2) Podczas pierwszej rozmowy z Javikiem Shepard pyta go o Katalizator nawet jeśli rekrutacja Javika odbywa się przed Palavenem, gdzie o catalyście nikt chyba jeszcze nie słyszał.
3) Prócz ludzi tylko asari i batarianie mają po 5 palców u rąk, a tylko ludzie i quarianie posiadają owłosienie:P

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 15 lut 2015, 14:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

benioxxl napisał(a):
Jest to przecież "ciekawostka", co zmienia, nic, ale daje nam pewne wyobrażenie o liczbie ludności Quarian i odkrywa kolejne niedociągnięcie ze strony twórców gry. Quarianie są w jedynce mało znaczącymi włóczęgami, a w trójce już największą flotą w kosmosie :)

Niedociągnięć jest sporo. Mnie najbardziej bawi "antropocentryzm" wpisany w tę grę, a najbardziej widoczny w ME3 gdy się zerknie na tzw. zasoby wojenne. Ludzkość podróżująca po galaktyce od 100 lat wystawia najpotężniejszą flotę minimum dwukrotnie przebijającą pozostałe rasy.
O potędze Turian to się tylko mówi, bo gdy zerknąć na ich wsparcie to mamy zaledwie 500-600 pkt.,to już od przetrzebionych genofagium Krogan czy Gethów dostajemy więcej niż od tej ponoć szerzącej postrach w całej galaktyce turiańskiej floty.
Okazuje się, że ci, którzy od setek lat przemierzają wzdłuż i wszerz galaktykę, ustępują pod względem militarnym i technologicznym "żółtodziobom", którzy zaledwie od kilkunastu dekad mogą cieszyć się faktem, opuszczenia własnego układu słonecznego.
Zabawne to, ale co tu się dziwić, to przecież nie Asari, Turianie czy Kroganie tylko Ludzie tworzyli tę grę. ;)
@szatanista, skąd wiesz o tym owłosieniu u Quarian, z fotki Tali?Jakaś taka mało wiarygodna ta fota... :P

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

Ostatnio edytowano 15 lut 2015, 14:28 przez deus_cosma_deus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lut 2015, 14:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@szatanista, akurat o Katalizatorze wiedzieli od początku. Podczas pierwszego spotkania z Radą, Liara powiedziała, że Proteanom zabrakło czasu i części zwanej "Katalizatorem".

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 15 lut 2015, 16:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect (seria), AC, Skyrim, CoD, Gothic, Wiedźmin, Fallout 3, Dragon Age, Metro, itd
@deus_cosma_deus
Też sądzę, że Quarianie są owłosieni. Przemawia za tym kształt ich hełmów. Najlepiej widać to u mężczyzn. Można to podciągnąć pod kształt czaszki ale biorąc pod uwagę, że większość ras w kosmosie jest na bazie człowieka bardziej prawdopodobna jest ta wersja o owłosieniu.

Potrzebna mi armia! Albo dobra ekipa…

Obrazek

PostNapisane: 15 lut 2015, 20:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Całe życie w kombinezonie i to od kilku pokoleń sprawiłoby raczej, że włosy by zanikły. Wg mnie znacznie bardziej prawdopodobne jest, że Quarianie żadnych włosów nie mają.

PostNapisane: 15 lut 2015, 21:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect (seria), AC, Skyrim, CoD, Gothic, Wiedźmin, Fallout 3, Dragon Age, Metro, itd
@up
Ja mam swoją teorię, ty masz swoją. :P

Potrzebna mi armia! Albo dobra ekipa…

Obrazek

PostNapisane: 15 lut 2015, 22:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja mam to zasadniczo w nosie czy są owłosieni czy nie są. :P

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 12   [ Posty: 117 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona