Teraz jest 22 sty 2022, 00:06

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]

Ulubiona część uniwersum ME
ME 1 25%  25%  [ 1 ]
ME 2 50%  50%  [ 2 ]
ME 3 25%  25%  [ 1 ]
Liczba głosów : 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ulubiona część
PostNapisane: 02 paź 2013, 17:39 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Assasin's Creed Revelations
Witam :)
Która z trzech części uniwersum Mass Effect podobała Wam się najbardziej, oraz dlaczego?

Mi podobała się najbardziej ME 2, gdyż walczyliśmy ze Zbieraczami, pracowaliśmy z Cerberusem i nie było tej wojny ludzkości ze Zbieraczami (jakoś nie przypadł mi ten motyw).

PS: Nie patrzcie na tryb multi - skupcie się na fabule.

————————————————————

The Chosen One

Tytuł: Re: Ulubiona część
PostNapisane: 02 paź 2013, 20:45 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME1-3 Farcry 3
Mi podobała się dwójka też z powodu Cerberusa. W końcu jakaś "realna" organizacja mająca swoje dobre i złe strony. Przymierze czy rada wydają się być zbyt "jednokolorowe" więc i płaskie w porównaniu z TIMem i spółką. Po prostu razi mnie sztuczność tych wszystkich "organizacji bez granic" nawet bandyci wydają się być poprawni politycznie , a tu przychodzi Cerberus i pokazuje "ufokom" i kolaboracyjnemu rządowi przymierza co o nich sądzi. Szkoda że w ME3 stają się źli i że z leksykonu wynika że przeprowadzili zamach na papieża, tak byli by dla mnie idealną organizacją. Może to właśnie specjalna demonizacja organizacji na różnych poziomach by pokazać że lekka zdrowa ksenofobia to nazizm i strzelanie do Cortezów. Pozatym ME2 lubiłem z klimat. Stan wojenny na cytadeli, duchota i bród Omegi ,czy "otwarta" i sterylna planeta asari (chyba Ilos nie pamiętam) będąca suma summarum bardziej zepsutym miejscem niż Omega. Shepard w dwójce ma jaja (podobnie jak w pewnym dodatku do me1). Była większa swoboda ap ropo odgrywania postaci, bohater nie był już tak miałki jak w 1 ale jednocześnie pozwalał na odgrywanie przynajmniej kilku postaw , a nie trójkowe Steve!!!1<jeden> i nagły reset osobowości w ostatnich 10 minutach. Podobał mi się czytelny HUD (szczególnie brak wielkich udziwnień graficznych podczas skoku adrenaliny) i w pełni regenerujące zdrowie. Wreszcie podobał mi się balans i przeznaczenie poszczególnych broni. Nie był to ME3 z masą prawie takich samych broni (pod względem mechaniki). Poza tym w końcu towarzysze odkryli pradawną technikę używania przeszkód terenowych i prowadzenia z grubsza skutecznego ostrzału bez wyraźnej komendy (którą już w 3 chyba stracili, przynajmniej strzelanie). Brakowało mi "makowego transportera" , latające "młotogłowie" ani się nie prowadzi przyjemnie , ani nie czuje "mocy" podczas potrącania czy ostrzeliwania przeciwników, zresztą poważnie?! Wieżyczka z działkiem automatycznym wystarczy by w chwile zniszczyć pojazd! Nieeee... ODDAJCIE MI W 4 MAKO! (albo dajcie tego całego bodajże m-8 Niedzwiedź). Jedną rzecz muszę jednak przyznać fanom ME1. W pierwszej części romanse wydawały się być mniej sztuczne i schematyczne (albo po prostu mam sentyment do jedynki %) ).

Tytuł: Re: Ulubiona część
PostNapisane: 02 paź 2013, 21:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

viewtopic.php?f=156&t=6326

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]