Teraz jest 29 sty 2022, 11:50

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Czy czekacie na film Mass Effect ?
Tak 90%  90%  [ 18 ]
Nie 10%  10%  [ 2 ]
Liczba głosów : 20
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Film Mass Effect
PostNapisane: 20 sie 2014, 10:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Cała trylogia jest świetnym materiałem na film (co prawda to sama gra jest sama w sobie filmem) więc łatwo jest to zrobić. Nie widzę powodu, aby robić nową historię dziejącą się na mniejszą skalę bo to się nie sprzeda. Jedyne co mogą zrobić to walnąć z przytupem wojnę ze żniwiarzami, ewentualnie później mogą wydać film opowiadający o Garrusie itp. Chociaż ja przez połowę pierwszej części zobaczyłbym raczkowanie ludzi w kosmosie, wojnę pierwszego kontaktu i stworzenie ludzkiej ambasady mogła by być z tego nawet cała pierwsza część i dopiero po tym wstępie można stworzyć trylogię. Co do głównego bohatera to na pewno będzie nim male Shepard, ale liczę, że nie będzie to paragon. Naprawdę chciałbym, aby film skupił się na Shepardzie renegacie, ale nie na szaleńcu, który zabija wszystkich bez powodu tylko takim, który walczy dla większego dobra podejmując mniejsze zło, popiera dużo ideałów cerberusa i rozumie ich metody chociaż czasem są one zbyt radykalne i najlepiej jakby Javik pojawił się już w dwójce bo jest on dla mojego Sheparda przewodnikiem moralnym, który przeżył gorsze rzeczy, zna okrutną prawdę na temat wojny ze żniwiarzami i wie, że trzeba podejmować niekiedy straszne decyzje, aby przetrwać.

Ostatnio edytowano 20 sie 2014, 14:27 przez master_rpg, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 sie 2014, 13:21 
Casual
Casual

Gra w: ME 1, 2, 3
Jakoś nie wyobrażam sobie streszczenia całej trylogii w filmie. Efektem byłby pewnie okrojony z treści gniot. Dla całej trylogii to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby serial 10-15 odcinków, po godzinie każdy. Już lepiej jak by się skupili na jakimś mniejszym wycinku całej historii, który można opowiedzieć przez te powiedzmy 2h trwania filmu. Może aktywacja przekaźnika Charona + wojna pierwszego kontaktu, albo ekranizacja książki Objawienie. Plusem takiego rozwiązania jest też fakt, że nie byłoby w filmie decyzji podejmowanych w grze.

PostNapisane: 20 sie 2014, 14:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ekranizowanie gry której przejście trwa 40-60 godzin w ekranowym czasie 2 h byłby cóż... Efekt byłby zapewne marny.

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

PostNapisane: 20 sie 2014, 17:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Nie wydaje mi się, że film jest złym pomysłem, jednak skracanie trylogii do jednego, góra trzy godzinnego filmu będzie porażką. Marzeniem byłby serial (każdy odcinek co najmniej po 1.5h) porządnie zrobiony, z dużym rozmachem. I oczywiście jak najbardziej dokładny z tym, co wydarzyło się w grze. Myślę, że skręcałoby mnie bardzo, bardzo mocno, jeśli "w grze to było inaczej!" ^^

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 20 sie 2014, 17:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@Onegda, wtedy i tak będzie inaczej, bo np. jeden gracz zabił pewną osobę, a inna oszczędziła ją.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 20 sie 2014, 18:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect (seria), AC, Skyrim, CoD, Gothic, Wiedźmin, Fallout 3, Dragon Age, Metro, itd
Ja osobiście traktuję film Mass Effect jako ciekawy dodatek do oglądania bo nie oczekuję od niego zbyt wiele. Bardziej czekam na Mass Effect 4.

Potrzebna mi armia! Albo dobra ekipa…

Obrazek

PostNapisane: 20 sie 2014, 19:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
@up O właśnie to ma być przyjemny dodatek dla fanów i coś nowego/ świeżego dla zielonych w tym temacie i nie ma co się przejmować decyzjami jakie gracze podjęli. Wątki poruszane w trylogii oczywiście powinny się pojawić, ale od twórców zależy, który wybór będzie najciekawiej pokazać tak by wzbudzić emocje u oglądającego. Zawsze znajdą się ludzie niezadowoleni, ale jeśli uda się oddać w pełni klimat lokacji i postaci to ja jestem jak najbardziej za filmem. Łatwo im będzie zrobić z trylogii typowy film hollywoodzki tym bardziej jeśli Shepard będzie paragonem walczącym zawsze honorowo, wygłaszającym ckliwe przemowy i kochającym tylko tą jedyną itd.

PostNapisane: 21 sie 2014, 11:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Dragon05, wiem. Chodziło mi o coś innego. Różne rozwiązanie kwestii fabularnych? Ok, i tak pewnie to Kaidan zginie, a Ash ocaleje na Virmirze. Problem będzie, jeśli spotkanie z Sarenem odbędzie się gdzieś indziej. Jeśli jakaś postać zostanie zupełnie pominięta. Albo zmienią jej rasę. Albo dodadzą kogoś nowego zamiast jakiegoś NPC lub towarzysza. Albo biografia Sheparda będzie inna, niż któraś z tych z dostępnych.

Akurat podejmowane decyzje (a raczej różnice między nimi) są w grze i ja się z tym całkowicie zgadzam - to dla mnie bolesne nie jest. Ale duże ingerencje w fabule będą męczące, a dla mnie na pewno.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 21 sie 2014, 11:08 
Casual
Casual

Gra w: Mass Effect 2 i Mass Effect 3
To najlepiej niech zrobią Nową historię w tym uniwersum..... Ekranizowanie gier RPG gdzie mogą być różne zakończenia to chyba klapa......chyba że serial.

Obrazek

PostNapisane: 21 sie 2014, 21:44 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Nie ma różnicy czy serial czy film. Nie koniecznie musiała by być to ekranizacja samej gry. Final Fantasy AC to świetny przykład filmy, na podstawie gry, który został ciepło przyjęty i nie namieszał w kanonie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2