Teraz jest 16 sty 2022, 22:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lojalność u Shepard'a
PostNapisane: 05 lut 2015, 22:55 
Casual
Casual

Witam!

Postanowiłem sobie przejść całą trylogię ME ponownie od nowa - odświeżyć informacje o przyjaciołach z drużyny :D
Jako, że punkty lojalności u Shepard'a są dla mnie najważniejsze i chcę zdobyć ich jak najwięcej aby móc rozwiązywać konflikty "pokojowo". Jak na razie mam problem następujący:
otóż po udaniu się na Feros z misją ocalenia kolonii, pod koniec okazuje, się że mam za mało lojalności aby uratować tamtejszego naukowca (nie jestem pewien czy dobrze go określam) i jedyną opcją pozostaje mi zabicie go :(
Niezbyt podoba mi się tego typu wyjście więc pytam was forumowiczów czy np. wykonanie innej z misji (dużego wyboru nie mam) "Noveria: Zainteresowanie Gethów" (z matką Benezją) wzbogaci mnie o punkty lojalności, czy również będę w podobnej sytuacji?

Btw. Chciałbym również w przyszłości uratować Wrexa od śmierci.

Tytuł: Re: Lojalność u Shepard'a
PostNapisane: 05 lut 2015, 23:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Też miałam ten problem. Jedyne znane mi rozwiązanie to zanim zacznie się robić misje z wątku głównego to porobić te boczne, aby sobie doświadczenie nabić i punkty dorobić. A jeśli chcesz ocalić Wrexa to polecam zrobienie jego osobistego zadania i oczywiście posiadania jak największej liczby punktów pargona/renegata

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 05 lut 2015, 23:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Z tego, co pamiętam na Noverii rzeczywiście możesz tych punktów natrzaskać. O ile nie przejdziesz tej misji na skróty i zbyt szybko nie udasz się do... Benezji.Ale przede wszystkim od początku inwestuj w taka umiejętność pasywną jak urok/zastraszanie, wykonuj również misje poboczne na Cytadeli przed wyruszeniem na Feros, Noverię czy Therum , bo one też nabijają paragon.Ja Feros robiłam na samym końcu, po Therum i po Noverii właśnie.
Wrexa uratujesz od śmierci bez specjalnych opcji dialogowych. Rozmawiaj z nim przy każdej okazji i zrób jego misję ze zbroją. Ja miałam problem, żeby go ukatrupić i musiałam popłynąć renegatem, czego bardzo nie lubię. Ostatecznie tak pokombinowałam, że zabiła go Ash a ja jeszcze dostałam punkty idealisty.

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

PostNapisane: 06 lut 2015, 13:55 
Adept analogów
Adept analogów

Ew. jakimś rozwiązaniem jest import postaci z poprzedniej gry.
A ja teraz gram inaczej niźli wszystkie poprzednie razy - uratowalem Kaidana i zaciukalem Wrexa (w końcu, zawsze mnie wku... tym celowaniem do mnie z obrzyna) i... polecam. Lepiej mi się gra w dwójkę, a zwłaszcza w trójkę. Jakoś nie zauważyłem iżby Kaidan emanował pedalstwem, gdybym się o tym nie naczytał to bym wcale na to uwagi nie zwracał:P A Wreav jako krogański król lepszy bo można go oszwabić bez konsekwencji, tylko przy strzelaniu do Mordina serce się kraje, ale cóż... Nie oszukujmy się, kroganie się nie zmienią.

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 06 lut 2015, 14:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@szatanista, ponoć nie trzeba zabijać Mordina, żeby oszukać krogan. Wystarczy, że w ME2 skasowało się te dane o genofagium. W ME3 musisz przekonać Mordina, że Wreav rozpęta kolejne Rebelie Krogańskie i facet będzie się ukrywał przez resztę życia.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 06 lut 2015, 14:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Prawdą jest to, co pisze Dragon05. Jeśli danych o szczepionce nie ocalisz to wyskoczą Ci specjalne opcje dialogowe i o ile reputacja pozwoli Mordina przekonasz.
Ale dla ciułacza punktów takiego jak ja przeżycie Ewy jest bardziej opłacalne niż przeżycie Mordina. Ewa nie przeżyje jeśli nie zachowałeś z ME2 danych o szczepionce. Jej śmierć kosztuje Cię uszczuplenie zasobów wojennych Krogan o 50 punktów. Żywy Mordin natomiast to 25 punktów.
Na żywym Wrexie w ME3 tracę około 80 punktów, „bonusy” z rozpylenia prawdziwej szczepionki daja mi 70+ punktów, zaś fałszywa szczepionka daje mi 150 punktów od Salarian. Ot taka jest moja Shepard- idealistka pragmatyczna-tzn wysługuje się Ash by ta strzeliła w plecy Wrexowi a potem ją za to beszta, a w ME3 sama w plecy strzela Mordinowi. ;) Nie powiem, że mi to przychodziło łatwo, ale z mojego punktu widzenia było to konieczne. Faktem jest, że Kroganie rzeczywiście przewidywalni nie są. Postaci pokroju Ewy-czyli myślących i pokojowo nastawionych jest tam jak na lekarstwo. Zresztą samice tam nie mają nic do powiedzenia, jedyne co maja robić to składać jajca, a rocznie złożyć ich każda Kroganka może 1000. To są jakieś powalające zupełnie liczby i nawet jeżeli założymy, że co dziesiąte kroganiątko wyrośnie na takiego cymbała jak Wreav chociażby to wszystkie planety w tej galaktyce na przestrzeni kilku dekad czeka los Tuczanki… To oczywiście nie oznacza, że bezkrytycznie popieram Salarian, ci też najwyraźniej nie uczą się na swoich błędach skoro prowadza eksperymenty na Yahgach-kolejna z niezwykle agresywnych ras z fiksacją na punkcie dominacji. Fakty są jednak faktami, biorąc pod uwagę charakter przeciętnego krogańskiego samca, ta rasa może stanowić zagrożenie dla reszty.

PostNapisane: 06 lut 2015, 15:14 
Casual
Casual

Niestety jak chce wrócić na cytadele to i tam mnie czeka niedobór lojalności :/
Podczas rozmowy z Admirałem Mikhailovich'em (Niezapowiedziana Inspekcja) mogę użyć tylko 2 z 3 tekstów "uroku". Nie wiem czy ta rozmowa ma duży wpływ na dalszą rozrywkę, czy lepiej nabić sobie punkty lojalność a dopiero potem porozmawiać z Admirałem?

Btw. Zachaczając o misję na Noveri... Co myślicie o przemyceniu towaru od Hanara?

PostNapisane: 06 lut 2015, 15:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Oj Bogdanie, chyba na skróty przechodzisz tę grę. Może zacznij od początku. ;)
A poważnie nie przypominam sobie jakis szczególnych konsekwencji, ale pewnie dlatego, że ja obsesyjnie paragon rozwijam i mi sie po prostu nie zdarzają wyszarzone opcje dialogowe.
A jeśli chodzi o hanara to z pobocznych robiłam to na samym końcu, na nim paragonu aż tak nie nabijesz. Gdy pomożesz tej agentce w pozbyciu się skorumpowanego Salarianina wykorzystując do tego pomoc Turianina(nie pamiętam imion tych postaci) to nabijesz sobie mocno paragon. Jest tam tez taka asari, ktora prosi bodajże o podłożenie podsłuchu czy jakoś tak. Ja jej po prostu odmówiłam.Ale ja szłam w idealistę i odmowa mi sie bardziej opłacała.

PostNapisane: 06 lut 2015, 16:49 
Casual
Casual

Wręcz przeciwnie, próbuję przejść tę grę dokładnie, nie pomijając żadnych zadań - lecz mi to chyba nie wyszło już z samego początku :(
Jedyna misja, którą wykonałem po rozmowie z radą i otrzymaniu statusu Widma to X57:Zniszcz Niebo, być może coś przeoczyłem.
Spodobał mi się pomysł zaczęcia gry od nowa, będzie to chyba najlepsze rozwiązanie :)

PostNapisane: 06 lut 2015, 17:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect (seria), AC, Skyrim, CoD, Gothic, Wiedźmin, Fallout 3, Dragon Age, Metro, itd
deus_cosma_deus napisał(a):
Faktem jest, że Kroganie rzeczywiście przewidywalni nie są. Postaci pokroju Ewy-czyli myślących i pokojowo nastawionych jest tam jak na lekarstwo.

To nie do końca prawda. To, że spotkało się kilku(dziesięciu ?) Krogan, którzy zdawali się nie wiedzieć jak używać mózgu, wcale nie znaczy, że cała rasa tak wygląda. Tak, to z natury porywcze stworzenia ale zmusiła ich do tego surowa Tuchanka. Są też niedorozwinięci cywilizacyjne i to też tłumaczy ich żywiołowość. Między innymi dlatego nie zabiłem Wrexa w ME1. Twierdził, że to do niego nie pasuje ale wiedziałem iż pewnego dnia zdecyduje się powrócić na swoją planetę i przywrócić spokój (a przy okazji uspokoić swoich narwanych ziomków).

deus_cosma_deus napisał(a):
Zresztą samice tam nie mają nic do powiedzenia, jedyne co maja robić to składać jajca (...)

Tutaj też się do końca nie zgodzę. Fakt, Kroganki mały nikły lub mały wpływ na politykę samców (co zmieniło się w ME3) ale były głosem rozsądku wśród wyżynających się klanów, choć to też zależało od przywódców klanów czy je posłucha czy nie.

Potrzebna mi armia! Albo dobra ekipa…

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona