Teraz jest 23 sty 2022, 00:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 76 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 12 kwi 2013, 12:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Czyta się całkiem sprawnie. Interpunkcji nie oceniam, bo się nie znam :D . Jeśli czyta się swobodnie to mi się podoba. A tu, chociaż krótko, to tak poszło. Różne są wizje wydarzeń po ME3. Powyższa jeszcze nie weszła w fazę "po" :)

PostNapisane: 12 kwi 2013, 13:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Dzięki, jak już pisałam, to na razie wstęp później wejdzie, jak to napisałeś w fazę po :)

Obrazek

PostNapisane: 13 kwi 2013, 16:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Mam trochę, czasu wolnego więc wkleję kolejną część :) (mam nadzieję, że nie zaśniecie jest to jeszcze wstęp)

I
„Przebudzenie”

Shepard otworzyła oczy, była w małym, białym pomieszczeniu.
-Nareszcie się obudziłaś, pani komandor – odezwał się z kąta kobiecy głos
-Gdzie… Gdzie ja jestem? – Zapytała Nicole
-W szpitalu, na Ziemi- po czym odparła po chwili - Nazywam się Kate, jestem lekarzem tego szpitala.
Nicole popatrzyła na lekarkę nieprzytomnie.
-Co się stało ze Żniwiarzami, co z moją drużyną?
-Żniwiarze zostali pokonani, a co do drużyny, to… lepiej będzie jak sami ci powiedzą zawołam ich, pani komandor.
-Są tutaj? Czyli wszyscy żyją, tak?
- Wolałabym, aby to oni z tobą porozmawiali – Kate wyszła
Nicole została sama, popatrzyła w sufit. Lampa migała nieustanie, przypominało to Prezydium, jasne światło i pomieszczenie. Nagle otworzyły się drzwi wszedł Kaidan, Garrus, Tali, Liara a na końcu James, swoim stanowczym krokiem.
-Hej, Shepard! Napędziłaś nam niezłego cykora, ale dobrze wiedzieć, że żyjesz – zaczął Kaidan
Shepard popatrzyła na wszystkich.
-Gdzie jest EDI? – Zapytała w końcu, a cała załoga poza Jamesem zwiesiła głowy – Gdzie, jest do cholery?
Liara przełknęła ślinę i powiedziała słabym głosem:
-Nie żyje, zabiło ją to samo co gethy oraz Żniwiarzy.
-Co! Dlacz… - Teraz Nicole sobie przypomniała, niszcząc Żniwiarzy, zniszczyła też życie syntetyczne.
-Przykro mi Shepard – powiedział Garrus
-To przecież nie twoja wina, pani komandor – dodała Tali
-Nie moja! To przeze mnie. Przeze mnie zginęła EDI i gethy!
-Nie rozumiem, komandorze. Jak to? – Zapytał Kaidan
-Nawet nie wiem jak to powiedzieć, a nawet jeśli to i tak nie zrozumiecie.
-Shepard – powiedziała Liara i złapała Nicole za rękę
-Puść, mnie!
Liara, zostawiła Shepard i powiedziała tym samym smutnym tonem:
-Shepard – powtórzyła – Cokolwiek, stało się ze Żniwiarzami, gethami i EDI to nie twoja wina.
-Skąd możesz wiedzieć Liara.
-Może, to skutek tego, że leżysz tu dwa miesiące. Ja też miewam omamy kiedy leżę zbyt długo w szpitalu – powiedział ostrożnie Kaidan
-Ile tu leżę?
-Dwa miesiące, Lola. Nieźle oberwałaś od tego Żniwiarza – powiedział spokojnie James
Nicole, zamknęła oczy, znowu coś się nie udało, znowu przez nią, znowu przez jej decyzję, znowu wygrała, a zarazem przegrała. Uratowała dużo ludzi, jednak zabiła gethy oraz jej… swoją przyjaciółkę EDI.
-Zostawcie mnie, chce zostać sama – powiedziała komandor
Załoga odeszła bez słowa. Nicole dopiero teraz otworzyła oczy, nie zauważyła, że z powrotem przyszła ta lekarka, komandor uniosła oczy do góry i po chwili zapytała:
-Kiedy mogę, stąd wyjść?
-Myślę, że za dwa dni, trzy rany zagoiły się szybko, a co do paru złamań… nie są poważne, więc myślę, że będziemy mogli panią wypuścić.
-A nie mogę dzisiaj?
-Pani komandor, musi pani zostać na obserwacji, długo pani była w śpiączce.
-Bywało, gorzej pani doktor. Nic mi nie jest czuję się dobrze, no cóż w miarę dobrze.
-Możliwe, jednak… - Lekarka przerwała i przyłożyła palec do słuchawki w uchu – Oczywiście, już idę! Przepraszam pani komandor, później do pani przyjdę.
Shepard zamknęła oczy i pozwoliła, by popłynęły z nich ciepłe łzy.

Obrazek

PostNapisane: 13 kwi 2013, 19:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Więc happy end :). Chociaż słodko - gorzko to przedstawiasz. Myślisz, że Shepard posłuchałaby się lekarza? ;) Mój komandor tak by nie rozpaczał, w końcu poświęcenie EDI i gethów to niewielka cena w porównaniu z tym, co mogłoby się stać. No przynajmniej ja tak sądzę ;)

Masz prawie same dialogi. Opisy są ze 2 - 3. Sam kiedyś nie dostrzegałem jakie one są istotne, nie tylko jeśli chodzi o czytanie, ale też samo to jak tekst wygląda :).

Dużo jest błędów interpunkcyjnych, ale nie będę ich wytykał, bo sam się w tym rąbnę ;)

PostNapisane: 13 kwi 2013, 19:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak wiem interpunkcja i opisy nie są moją mocną stroną :) Ale następnym razem dam więcej opisów i bardziej przyłożę się do interpunkcji :) A co do happy endu, to... tą opowiastkę robię na podstawię mojego headcanonu, więc jednak będzie większa przewaga gorzkości ;) Aha i jeszcze coś wiem, że w tym momencie głównym bohaterem (a raczej bohaterką) jest Shepard, jednak mam zamiar w czasie fabuły zmienić bohatera ^^

Obrazek

PostNapisane: 13 kwi 2013, 19:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja to się zastanawiam czy po moim opowiadanku Mass Effect nie spróbować napisać czegoś w uniwersum Skyrima ;)

PostNapisane: 13 kwi 2013, 20:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Patrząc na to jak fajnie wyszło ci to z ME. Myślę, że warto spróbować :)

Obrazek

PostNapisane: 13 kwi 2013, 21:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
dikajos - powiem krotko - jestem po prostu FANKĄ Twojego opowiadania. Uwielbiam je i z niecierpliwością czekam na dalsze części opowiadanej przez Ciebie historii. Miło by było mieć taką książkę w swojej domowej biblioteczce ;)
anias - fajnie i ciekawie. Zdałam sobie sprawę, że dzięki temu iż mogę przeczytać Twoje opowiadanie, mogę dowiedzieć się jak dokładnie widzisz swój headcanon, o którym pisałaś w innym temacie, a który tak mnie zaintrygował ^^

Co do mnie to chciałam zapytać was wszystkich co myślelibyście o historii dziejącej się w tym samym czasie co historia Shepard ? Mam bowiem w swoim notesie jak na razie kilka stron takiej historii; jest ona o zwykłej-niezwykłej dziewczynie zajmującej się "pewnym czymś" na pokładzie Normandii; powiem też może, że jej poczynania nie ograniczają się tylko do siedzenia na statku :bandyta: Ponadto cała historia zaczyna się jeszcze przed Eden Prime (z ME1), na rodzinnej kolonii tej dziewczyny. Co więc powiecie ?
EDIT: Jeśli wolelibyście jednak, żeby koncepcję historii nieco zmodyfikować to napiszcie, wszelkiego rodzaju rady także mile widziane :)

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 13 kwi 2013, 21:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

@ paulasaf

Dziękuję :D. Aż się uśmiecham, jak widzę taką opinię.

Historia o której mówisz mogłaby być "inna". Wszystko z zupełnie odmiennej perspektywy. Chętnie bym zobaczył coś takiego. A ta dziewczyna to może jakaś technik - mechanik i dostała się na pokład Normandii tak jak Traynor, na Ziemi? :)

W sumie zawsze mnie interesowało to kim są i jacy są pozostali członkowie Normandii, a przecież ich tam jest co najmniej kilkanaście osób. Nie raz myślałem jakby reagowali na to wszystko co się dzieje. Są pojedyncze komentarze, poruszają nawet czasem, no ale to tylko drobne wzmianki :( . My ich zupełnie nie poznajemy, a szkoda.

PostNapisane: 13 kwi 2013, 22:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: gjerki
@anias,
dobrze Ci to idzie. Jedyne, do czego można się przyczepić, to opisy otoczenia oraz przeżyć bohaterów. Może na to nie wygląda, ale pełnią one ważną rolę w każdym opowiadaniu/fanfiku. A tak poza kilkoma błędami interpunkcyjnymi nie mam się do czego przyczepić. Pisz dalej. :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 76 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 120  Następna strona