Teraz jest 28 sty 2022, 10:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 77 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 13 kwi 2013, 23:29 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
dikajos - Cieszę się, że tak mówisz. Szczególnie "z ręki" tak utalentowanej pisarsko osoby brzmi to miło.

No właśnie, ci ludzie to tacy niedocenieni bohaterzy. Oni nie siedzą tylko na Normandii ale przecież odpowiadają za jej funkcjonowanie, bronią jej (napad zbieraczy w ME2). To taki oddział Shepard na statku.
Co do samej historii to to co już napisałam to ciągle czytam i sprawdzam co w tym zmienić, poprawić. Szczególnie, że te kilka stron napisałam już jakieś pół roku temu i po tak długim czasie zmieniłabym kilka rzeczy. Na taki przykład, zastanawiam się czy bohaterka ma nazywać się tak ja wymyśliłam czy może wybrać coś z tego co jest w grze. Nie wiem też czy to dobrze jeśli w historii będzie dużo i często postaci znanych z gry (takich dobrze znanych) czy może lepiej ograniczyć ich pojawianie się..
Chociaż ty, dikajos, widzę, że nie boisz się wkładać do swojej historii znanych postaci (podoba mi się chociażby ukazanie pani Cole ;) , to, że ma teraz taką a nie inną funkcję, pracuje obok takich a nie innych osób). W ogóle to z Ciebie mogę brać przykład. TYlko żeby była jasność - nie mam zamiaru kopiować Twego stylu, wolę mieć swój. Chociaż zastanawiam się czy nie mam za ciężkiego stylu. Takie chociażby opisy albo wytłumaczenia sytuacji zawieram często.

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 kwi 2013, 00:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
paulasaf napisał(a):
Chociaż ty, dikajos, widzę, że nie boisz się wkładać do swojej historii znanych postaci (podoba mi się chociażby ukazanie pani Cole ;) , to, że ma teraz taką a nie inną funkcję, pracuje obok takich a nie innych osób). W ogóle to z Ciebie mogę brać przykład. TYlko żeby była jasność - nie mam zamiaru kopiować Twego stylu, wolę mieć swój. Chociaż zastanawiam się czy nie mam za ciężkiego stylu. Takie chociażby opisy albo wytłumaczenia sytuacji zawieram często.

@paulasaf
Szczerze mówiąc to wydaje mi się, ze poszedłem na łatwiznę troszkę :) . Znane postacie mają taką zaletę, że nie trzeba ich przedstawiać, bo wszyscy znamy team komandora. Nie wiem, jak wyszłoby mi stworzenie całkiem nowego bohatera. Niby stworzyłem tam postać kaprala Younga, ale nie rozbudowałem mu historii, ograniczyłem się do wiary i jest postacią poboczną ;) . Kto wie, może zostanie bohaterem jakiejś kolejnej opowiastki :D . W sumie nie myślałem nad tym.

A co do sprawdzania po jakimś czasie to bardzo dobrze robisz. Tzn. pół roku to skrajność :D . Ale ja pierwszy odcinek publikowałem prawie od razu po napisaniu i było w nim błędów że hoho. Kolejne pisałem, dawałem wystygnąć i zabierałem się do poprawek. Nawet teraz jak zajrzę to zwykle znajduje jakąś pomyłkę. Ciekaw jestem Twojej historii, ale nie śpiesz się, lepiej wszystko wypieścić ;)

edit : myślałem, że Prangley mi wyszedł lepiej niż Cole :P

PostNapisane: 14 kwi 2013, 08:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
paulasaf napisał(a):

Co do mnie to chciałam zapytać was wszystkich co myślelibyście o historii dziejącej się w tym samym czasie co historia Shepard ? Mam bowiem w swoim notesie jak na razie kilka stron takiej historii; jest ona o zwykłej-niezwykłej dziewczynie zajmującej się "pewnym czymś" na pokładzie Normandii; powiem też może, że jej poczynania nie ograniczają się tylko do siedzenia na statku :bandyta: Ponadto cała historia zaczyna się jeszcze przed Eden Prime (z ME1), na rodzinnej kolonii tej dziewczyny. Co więc powiecie ?
EDIT: Jeśli wolelibyście jednak, żeby koncepcję historii nieco zmodyfikować to napiszcie, wszelkiego rodzaju rady także mile widziane :)

Widzę to tak, że jeśli bohaterka ma ciekawą historię. Może być fajnie, zupełnie inna opowieść nie po, a nawet przed. Zapowiada się bardzo interesująco, więc jeśli wkleisz, będę na pewno czytała, chociażby przez wzgląd na całkiem inną perspektywę :)

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2013, 11:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Daję na razie ostatnią część którą mam już napisaną :) Przepraszam za wszystkie możliwe błędy.
II
„Rudowłosa”
Rudowłosa dziewczyna weszła do baru, jednego z nielicznych ocalałych budynków, na Ziemi. W środku było głośno, ludzie i obcy cieszyli się ze zwycięstwa, alkohol płyną szerokimi strumieniami, wszędzie było słychać śmiechy i rozmowy. Rudowłosa podeszła do baru i zamówiła wódkę. Rozejrzała się po pomieszczeniu, bar wyglądał normalnie, jasno oświetlony, z głośno puszczoną muzyką oraz z równie hałaśliwymi gośćmi, jednak największą uwagę rudowłosej przykuła grupka osób w kącie, byli cisi, co mogło zaskoczyć, ponieważ znajdowało się tam dwóch krogan. Rudowłosa przypatrzyła się grupce uważniej, było tam sporo obcych: quarianka, turianin i dwie asari. Jednak największą uwagę przykuwał człowiek, kobieta. Siedziała po środku, dookoła niej na stole leżały puste szklanki. Kobieta nie wyglądała na taką, co upiła się z radości, ale ze smutku. Wszyscy, którzy byli obok niej najwidoczniej ją pocieszali, jednak za każdym razem, kiedy coś powiedzieli kobieta kręciła przecząco głową. W końcu rudowłosa zwróciła się do barmana:
-Kim jest ta kobieta? – Wskazała w stronę grupki
-Ta? To komandor Shepard – odpowiedział ponuro barman, po czym dodał widząc zdziwienie na twarzy rudowłosej – Niech mi pani nie mówi, że jej nie zna.
-Znam ją – zmarszczyła brwi – dobrze ją znam.
Rudowłosa chwyciła kieliszek i wypiła szybko jego zawartość, zapłaciła barmanowi, po czym wyszła, bez słowa z baru. Na zewnątrz padał zimny deszcz. Rudowłosa rozejrzała się dookoła. Domy, o ile można je jeszcze tak nazwać, były zniszczone, brakowało im często kawałka ściany, czy dachu, okna były powybijane. Ulice z kolei, były szare, brudne. Okolica wyglądała jak z horroru, nikogo nie było widać, tylko czasami z jakiegoś domu było słychać płacz dziecka, niemogącego zasnąć. Rudowłosa otworzyła swój omni-klucz i zerknęła na godzinę. Był już wieczór, jednak otoczenie wyglądało na późną noc. Rudowłosa ruszyła prosto, przed nią były coraz brzydsze, bardziej zniszczone bloki, a w miarę jak szła zaczynali pojawiać się ludzie, jednak nie byli to, ani żołnierze, ani najemnicy.
Bezdomni, szukający schronienia przed deszczem. Wszystko dokoła wyglądało jak w wieku XXI, budynki obracały się w ruinę. W końcu rudowłosa przystanęła, z jednego z bloków słychać było hałas tłuczonego szkła. Był to budynek w którym zbiry i najemnicy dzielili łupy, albo odpoczywali przed następnym zleceniem. Rudowłosa wyciągnęła pistolet, nienawidziła gangów, nienawidziła tego, co robią, nienawidziła ludzi, którzy dla pieniędzy zrobią wszystko, nawet zabiją całą rodzinę. Dziewczyna miał już wejść, ale ktoś postukał ją w ramię. Rudowłosa odwróciła się szybko. Przed nią stał turianin, popatrzył na nią groźnie, po czym powiedział:
-Znowu bawisz się w policjanta, co?
-Garn, to nie jest śmieszne! Mam szanse zabić ich, zabić ich wszystkich. Nie przeszkadzaj mi.
-Czarująca jak zawsze. Musisz wszystko rozwiązywać, przemocą?
-To najlepszy sposób. Nie trzeba czekać, aż ktoś inny zobaczy niesprawiedliwość.
Turianin uniósł oczy do góry, po czym dodał ostro:
-Starczy tego, nie jesteś Vorchem. Masz swój rozum…
-Który mi mówi, że wszyscy oni – wskazała na budynek – muszą zginąć
-Pomyśl, jesteś sama, ich jest bardzo, bardzo wielu. Mają, lepszą broń, niż to, co ukradłaś pierwszemu, lepszemu żołnierzowi. Z resztą w świetle prawa, nie zrobili nic złego. Jako dowód masz tylko, to, co widziałaś.
-Więc mam odpuścić? Zapomnieć, wybaczyć? Tak Garn?
-Nie, musimy ich sprowokować, poczekać na lepszy moment.
-Cholera, Garn. Dobra, zrobię to po twojemu.
-A teraz, idź do domu i odpocznij. Ja dzisiaj wracam na, Palaven, muszę pomóc w odbudowie mojej planety.
-A, więc to prawda, że naprawili przekaźniki?
-Na szczęście tak.
-A, więc żegnaj. Skontaktuję się z tobą, kiedy oni będą martwi.
Turianin odszedł, w stronę lądowiska, natomiast rudowłosa rzuciła wściekłe spojrzenie blokowi.
-------------------------------------------------------
Nie jest, to długie, ale nie potrafię przeciągać jakiegoś rozdziału w nieskończoność. Jednak jeśli, to w jakiś sposób przeszkadza, proszę napisać, a postaram się pisać dłuższe części.

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2013, 13:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

@anias

Dużo lepiej się czytało niż poprzednie, przede wszystkim dlatego, że jest więcej opisów, które ładniej pokazują Twoje wyobrażenie. Przecinki jak zwykle ;) . Ach biedna ta Twoja komandor. Gryzie w oczy nadużywanie słowa "Rudowłosa",. Warto wymyślić jakieś inne słowo, aby ją opisać. Może "nieznajoma"? Jak już ją przedstawisz to na szczęście będziesz też mogła posługiwać się imieniem na zmianę z nazwiskiem i problem zniknie :) .

Ale ta końcówka troszkę niewiarygodna. Jedna kobieta z pistoletem chce się rzucić na bandę najemników? No to albo musi być szalona albo być w totalnej rozpaczy. Pewnie to wyjaśnisz :). Ostatnie zdanie gryzie mocno. Raczej nie można rzucić spojrzenia blokowi :) .

PostNapisane: 14 kwi 2013, 13:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiem, że słowo "rudowłosa" było nadużywane, właściwie to zrobiłam to specjalnie (ale faktycznie, nieznajoma byłoby lepsze, oczywiście później wyjawię imię i nazwisko). A co do rzucenia się na najemników, to oczywiście wyjaśnię później.
Ostatnie zdanie: "natomiast rudowłosa rzuciła wściekłe spojrzenie blokowi." chodziło w tym o to, że popatrzyła gniewnie, taki skrót myślowy :)

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2013, 14:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

A mi się wcześniejszą cześć lepiej czytało. I dziwi mnie trochę ten nagły przeskok akcji ze szpitala do ataku na na bandę najemników.

Może też wrzucę za jakiś czas wrzucę fanfiki, które napisałem.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 kwi 2013, 14:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przeskok, był oczywiście zaplanowany :) Nie mogłam przecież, opisywać dwóch dni w szpitalu :D

Wrzucaj, wrzucaj ;)

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2013, 14:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak wiem, ale ten przeskok wydaje mi się zbyt nagły.

Jedno mam na papierze to muszą je najpierw przepisać.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 kwi 2013, 14:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie powiedziałbym, że to przeskok. W tym rozdziale głównym bohaterem jest zupełnie kto inny. Tak jak u mnie anias wprowadza drugi wątek. Shepard jest sobie na boczku.

Wrzucaj wrzucaj. Im więcej tym ciekawiej :) .

Napisz wątekOdpowiedz Strona 77 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 120  Następna strona