Teraz jest 23 sty 2022, 01:39

Napisz wątekOdpowiedz Strona 79 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 14 kwi 2013, 18:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
anias napisał(a):
Można to BUUM zastąpić na przykład "ogłuszającym wybuchem" :)
Pisz jak uważasz za słuszne, ale ja chętnie bym, to widział przez wszystkie części ME :)

Albo potężną eksplozją, w wyniku której tynk posypał się ze ścian a wszystkie okna poszły w drobny mak ;)

A to w jakich ramach czasowych będzie się toczyć akcja pozostawiam Tobie :)

PostNapisane: 14 kwi 2013, 19:06 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Dziękuję za pomysły.
Skoro daliście mi wolną rękę, to jako, że mam zarys dalszej historii, która póki co kończy się na Noverii, postanowiłam zawrzeć wszystkie części ME w opowiadanej przeze mnie historii.
Czekam na dalsze części waszych opowiadań, a co do swojego to liczę, że się będzie podobać.
(Cieszę się, że ujawniłam się z tym opowiadaniem przynajmniej mam po co pisać ;) )

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 kwi 2013, 19:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Właśnie kończę kolejną część (właściwie parę zdań i już :)), a wkleję ją rano (7:30 lub 8:40 [oczywiście około]).

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2013, 23:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: gjerki
paulasaf napisał(a):
To może...dobra, niech będzie, że też wrzucę pierwszy kawałek swojej opowieści %)

Spoiler:

Jest dość dobrze. :p Jedyne, co mnie razi, to liczne powtórzenia. Staraj się zastępować te same wyrazy ich synonimami. Powiem Ci jeszcze, że niektóre fragmenty są naprawdę bardzo bardzo dobre. O, np. to -
Cytuj:
"Niebieskie słońce codziennie przygrzewało tak samo i nie pozwalało kroplom deszczu zbyt często przeszkadzać w toczącym się tu życiu."
- bardzo mi się podobało, z tym, że ja zamiast "i nie pozwalało", napisałabym ",nie pozwalając". Tak, czy siak Twój styl pisania jest w porządku. Miejmy nadzieję, że ciąg dalszy tej historii nastąpi. :D

PostNapisane: 14 kwi 2013, 23:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Aaa jedna obserwacja jeszcze. Żona tego Joalisa ma 40-kilka lat. Tak napisałaś. Bardzo dziwnym wydaje się, że w tym wieku ma już jakąś opiekunkę. W tekście nie napisałaś, że jest niepełnosprawna albo cokolwiek takiego, co zmuszałoby ją do korzystania z opiekunki. Przeciwnie - napisałaś, że ma energiczne, żwawe ruchy :) .

Medycyna poszła do przodu mocno w ME, średnia życia chyba podskoczyła jakoś do stu lat, więc nie wiem skąd potrzeba posiadania opiekunki ;)

PostNapisane: 15 kwi 2013, 00:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ta opiekunka raczej pełni funkcje osoby do towarzystwa dla tej kobiety, bo tego jej brakowało kiedy jej mąż opuszczał planetę. Pewnie bardziej by pasowała, że pracowała w ich domu jako służąca.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 15 kwi 2013, 00:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Albo po prostu "przyjaciel domu", ale jakoś ładniej to sformułować bo sztywno brzmi :)

PostNapisane: 15 kwi 2013, 06:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
III
„notatka”
Przez ramę okna przebiło się ostre światło słoneczne. Rudowłosa usiadła na starym łóżku, przeciągnęła się i jak to miała w zwyczaju rozejrzała. Pomieszczenie było szare, na podłodze leżały kartki i przeróżne detapday, na suficie wisiała stara już od dawna niedziałająca lampa z niegdyś turkusowym kloszem, którego teraz pokrywała duża warstwa kurzu. Dziewczyna wstała, ubrała się, wzięła skradziony pistolet ze stolika stojącego obok łóżka i wyjrzała prze okno. Było wcześnie, jednak w slumsach większość osób już wstała, aby zacząć handlować nielegalnymi lub skradzionymi towarami. Dzieci, które przeżyły wojnę teraz, chociaż już nie tak wesoło jak kiedyś, bawiły się w „komandor Shepard” lub zwyczajnie w chowanego. Dziewczyna uśmiechnęła się do siebie, od zawsze uwielbiała się chować, czy kraść, a kiedy patrzyła na dzieci zazdrościła im swobody, chęci do życia, czy niewinności. Kiedy ona była dzieckiem nie zwracała uwagi na to, jakie to szczęście być małą, teraz mając dwadzieścia pięć lat chciałaby z powrotem być dzieckiem. Ruda westchnęła i zeszła na dół po schodach. Poszła do kuchni, wzięła z półki suchy chleb ukroiła kawałek, po czym zjadła. Nie był smaczny, sczerstwiał. Ale dziewczyna nie mogła narzekać mając tylko chleb na śniadanie, a na obiad, jeśli ukradła trochę kredytów, co najwyżej gulasz, albo zupę kupione w sklepie, lub barze. Dziewczyna westchnęła ciężko i wyszła z domu, na dworze było chłodno, jednak wszystko wskazywało, że w dzień będzie upał. Rudowłosa poszła w stronę tego samego baru, co była wczoraj, wieczorem. Weszła do budynku i usiadła przy stole, w barze było pusto, jedynymi osobami, była ona i ta sama grupka, która pocieszała wieczorem Shepard, siedzieli stolik od niej, więc mogła usłyszeć, o czym rozmawiają:
-Nie wiem, co jej odbiło – powiedział wysoki ciemnowłosy mężczyzna
-Wojna, Kaidan. Daje się czasami we znaki – odpowiedziała jedna z asari, ubrana w czerwony, odsłaniający dużą część biustu strój
-Nie, Shepard przeżyła już wiele, walk – zaprzeczyła druga asari
-Liara, dobrze znam Shepard – powiedział Kaidan – nie zaczęłaby rozpaczać, bez ważnego powodu.
-Jasne, tylko… - zaczęła mówić Liara, jednak ton jej głosu stawał się coraz niższy, aż w końcu przerodził się w szept słyszalny tylko dla osób przebywających przy tamtym stole.
-To, nie możliwe, Liara. To na pewno nie chodzi, o to. EDI zginęła, owszem, ale to tylko SI – powiedział ostro turianin
-Jednak, EDI ocaliła was na wiele różnych sposobów. Była przyjaciółką – powiedziała asari ubrana w czerwony strój
-Mów, co chcesz Samara, ale ja uważam, że chodzi o straty poniesione na wojnie – powiedziała quarianka
-Owszem zginęło wiele przyjaciół Shepard, jednak ona nigdy nie rozpaczała – oznajmiła Samara
-Może dusiła, to w sobie, a kiedy nastąpił koniec wojny cała ta dawka emocji po prostu wybuchła? – Zaproponował turianin
-Shepard? Żartujesz, ona nigdy nie okazywała większych emocji jest twarda – odpowiedział drwiąco większy kroganin
-To, czemu zaczęła pić i obwiniać siebie za wszystko? – Zapytał mniejszy kroganin
-Nie wiem, ale tak dalej być nie może – powiedział Kaidan i dodał – Chodźmy zobaczyć, co u niej, może już się lepiej czuje
Cała gromada ruszyła za mężczyzną, a ruda uruchomiła omni-klucz i zaczęła sprawdzać wiadomości w extranecie. Było tam, o Thessi, Palavenie, odbudowie Cytadeli, o Cerberusie, jednak dziewczyna chciała sprawdzić coś innego, szukała informacji o Kahje, jednak o niej był tylko mała informacja odnośnie zniszczeń i śmierci wielu ważnych osób, rudowłosa pokręciła głową i wyłączyła urządzenie, po czym wstała i podeszła do barmana zamówiła wódkę, wypiła i jak poprzednim razem wyszła bez słowa. Skierowała się w stronę, cóż można to nazwać parku, był to szary skwerek z małą ilością drzew, które po wojnie wyglądały jak wyjęte z ogniska. Usiadła na ławce i oglądała zabawę dzieci, nie wiedziała ile, to już czasu minęło, kiedy podszedł do niej łysy mężczyzna, ubrany w niebieski pancerz, odezwał się do niej:
-Ciebie zwą Ashi? – Ruda pokiwała twierdząco głową – Mam dla ciebie wiadomość
-A, od kogo? – Zapytała
-Poznasz, od kogo – powiedział i wręczył jej detapad
Ashi zmarszczyła brwi, przeczytała tekst i zapytała:
-Nie rozumiem, o co chodzi?
Jednak mężczyzna już odszedł, dziewczyna jeszcze raz spojrzała na detapad:
Jesteś następna
-------------------------------------
Dave
Ruda spuściła wzrok i wykasowała wiadomość.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieję, że tekst jest zrozumiały, ponieważ pisałam go i poprawiała przy wrzeszczącym, niemiłosiernie siostrzeńcu :)

Obrazek

PostNapisane: 15 kwi 2013, 14:01 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Shartan - dobrze zrozumiałeś, ta młoda dziewczyna jest taką...panią do towarzystwa tej czterdziestolatki, zwyczajnie pomaga jej w domu dzięki czemu ma (miała) też gdzie mieszkać.
Absolutnie pamiętam, że ludzie w ME żyją dłużej i nie potrzebują opiekunek, raczej nie stają się zniedołężniali. Przepraszam za nieporozumienie może kiedyś co nieco poprawię, póki co jednak wolałabym skupić się na dalszej części. Niemniej dziękuję za wytknięcie błędów, w przyszłości postaram się je eliminować ;)
Shakalaka - dzięki wielkie za komentarz :)

anias - jak mogłaś...zakończyć w takim momencie! Chcę więcej! :D

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 15 kwi 2013, 14:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zrozumiały tak, ale poprawki by się przydały. Interpunkcja kuleje, ale już tu mówiłem, że u mnie też z nią kiepsko, więc nie będę wytykał :)

Warto troszkę dać odpocząć tekstowi. Skoro siostrzeniec przeszkadzał, to można było się wstrzymać i wrzucić, kiedy sama będziesz zadowolona ;)

Spory opis na początku, więc lepiej, ale jak zaczynasz dialogi to ograniczasz się tylko do "powiedziała, oznajmiła". Może warto w co którejś wypowiedzi dodać, co robili w momencie mówienia. Bo myślnik pod myślnikiem masz przez kilka ładnych linijek. Mi też się to zdarza, ale po poprawkach zwykle to koryguje :)

Np "Doktor Brynn Cole otworzyła drzwi.
- Brynn, zaprosiłaś mnie. Zdaje się, że musimy porozmawiać - powiedziała Miranda, wyciągając zza pleców datapad, który otrzymała od Samary."

Bardzo mi się podoba to, jak przedstawiasz rozpacz Shepard i domyślanie się załogi o co chodzi :) . Nikt nic nie wie i tylko próbują się domyślać. Nawet trochę się sprzeczają. A nie znają prawdziwego powodu i tego jak ważną decyzję podjęła pani komandor. Ciekawe co będzie, jak się dowiedzą :) .

Napisz wątekOdpowiedz Strona 79 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 120  Następna strona