Teraz jest 22 sty 2022, 00:09

Napisz wątekOdpowiedz Strona 88 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 11 maja 2013, 20:27 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Jeeezu faktycznie palnęłam z tą jednoosobową grupą. Ale gafa. Zaraz poprawię.

Tak, Shep będzie wiedziała o nowym "nabytku" na statku. Możliwe, że trochę jest wepchnięta na siłę ale czy aż tak bardzo ? Od momentu, kiedy Larissa przez pomyłkę znalazła się na statku, jej celem było dostanie posady w Przymierzu, praca w SOC miała tylko w tym pomóc.
A Anderson nie wcisnął jej do Przymierza. Pomógł dostać się do SOC, dał parę rad i tyle.
Niemniej, dziękuję za uwagi i pochwałę.
"Parę rzeczy jest nie tak np. :" tego po co Cię tu". W takich pracach nie używamy grzecznościowych dużych liter." Ok, zapamiętam ;)
O, ten manewr z Al-Jilani..może być ciekawie :)
anias - to przeczytaj i się wypowiedz. Każde wasze słowo jest cenne (ile ja już rzeczy się tu nauczyłam, jeśli chodzi o pisanie..)

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 11 maja 2013, 20:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Okej przeczytałam. Bardzo podobał mi się odcinek. Mała uwaga nie pisz: cię, tobie itp. z wielkiej litery (chyba, że będzie to list). Mało jest o komandor Shepard, ale pewnie pojawi się o niej trochę więcej informacji B)
Więc nie wniosłam nic nowego czego by dikajos nie napisał :) Niemniej odcinek ciekawy.
Aha i takie pytanko czy będziesz nadawała tytuły swoim odcinkom? :aniol:

Obrazek

PostNapisane: 11 maja 2013, 20:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No, myślę że przydało by się wprowadzić tytuły ale to jest tak, że wklejam fragmenty większej całości i gdyby opowiadanie było na kartce to były by po prostu rozdziały. Ale dla forum (i na moim blogu) coś takiego wprowadzę ale nie będę tego traktować jako coś co jest mi potrzebne.
"Mała uwaga nie pisz: cię, tobie itp. z wielkiej litery (chyba, że będzie to list)." No jak już dwie osoby mi to wypomniały to na pewno nie zapomnę :D

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 11 maja 2013, 20:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Rozumiem :) Ja mam po prostu plan całej historii i dzielę ją na rozdziały po iluś tam akcjach ^^
Cytuj:
Trzy opowiadanka jednego dnia. Zaczynam się zastanawiać, czy inni czytelnicy nie gubią się w naszych fabułach :)

Właśnie się zastanawiam czy im się bohaterowie nie pomieszają :rotfl: A tak na poważnie to można się tu pogubić :ninja:

Obrazek

Ostatnio edytowano 11 maja 2013, 20:49 przez anias, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 maja 2013, 20:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
No tytuły są przydatne. Ja w tym opowiadaniu tytułów nie daje, po prostu numery odcinkom, żeby się nikt nie pogubił, to na pewno pomaga w "nawigacji".

Dobrze jest mieć plan anias :) . Mój ogólny pomysł zakłada, że podzielę teraz akcje na 2 lub 3 "odnogi". Tak jak w moim pierwszym opowiadaniu. Raz o Wrexie i Samarze, a raz o Normandii. Teraz na przykład Michael w jednej, Tom w drugiej, a może rodzina Youngów w trzeciej. Ale to cały czas ewoluuje w mojej głowie. W tej chwili najbardziej mnie zastanawia co zrobić z Tomem. Mam już parę pomysłów i wydaje mi się, że może mi wyjść ciekawa postać, ale nie wiadomo jak to ogarnę ;)

PostNapisane: 11 maja 2013, 20:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

W planie dobre jest to, że nigdy się nie zgubisz, a złe jest to, że wiesz jakie będzie zakończenie i nie będziesz mógł/mogła go zmienić, ponieważ (no przynajmniej w moim przypadku) wszystkie linie fabularne i postacie które przewijają się często będą miały duże znaczenie w zakończeniu (które zresztą mam napisane ^^)

Obrazek

PostNapisane: 11 maja 2013, 21:06 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Moje plany są bardziej dalekosiężne :) Myślę gdzie kto się pojawi w dalszych częściach i pisząc najświeższe części historii kieruję je tak żeby wszystko prowadziło do przyszłych wydarzeń. Oczywiście wraz z upływem czasu coś się może zmienić, przychodzą inne pomysły więc - tak jak napisał dikajos - nigdy nie wiadomo jak się to później ogarnie; ale jakoś daje się radę. ;) Po za tym myślę o swoim opowiadaniu jako o całości; normalnie nie było by to takie poszatkowane we fragmenty, a przy takim "pofragmentowaniu" może się wydawać, że większość historii dotyczy Larissy ale raz użyłam takiego zabiegu o jakim mówił również dikajos i na chwilę odeszłam od głównej bohaterki przechodząc do wydarzeń z udziałem innej; w dalszych częściach opowiadania planowałam ponownie używać pisania w "odnogach". Planowo więc działam ale dzięki temu, że nie trzymam się już czegoś ustalonego (nie mam aż tak konkretnie szczegółowo określonego końca, zresztą jestem dopiero przy ME1 więc jest na to za wcześnie) mam swobodę działania.

anias, napisalaś: "Właśnie się zastanawiam czy im się bohaterowie nie pomieszają A tak na poważnie to można się tu pogubić "
Eee tam, wasi bohaterowie są na tyle wyraziści, że nie jest aż tak trudno rozróżnić kto jest gdzie. Przynajmniej dla mnie. Young tak kojarzy mi się z dikajosem a Ashi z tobą anias, że jakby mnie w środku nocy obudzili to bym wiedziała kto jest z jakiej historii ^^

PostNapisane: 11 maja 2013, 21:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

@paulasaf - Trochę zazdroszczę Ci tej swobody działania. Bo u mnie za dużo już jest powiedziane :|

Obrazek

PostNapisane: 11 maja 2013, 21:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Swoją drogą Sienkiewicz też przecież wydawał "Potop" w odcinkach ;) . Ostatnio o tym czytałem, że fanki Kmicica pisały do redakcji gazet, w których publikował i błagały, żeby im "zaspojlerować" wydarzenia. Inna ciekawostka: nie pamiętam już dokładnie o jakie miasto chodziło, ale Podbibięta (ten co go strzałami ubili) z trylogii zmarł u Sienkiewicza i napisał on, że pochowano go na placu jakiegoś miasta. Fikcja totalna, ale około 1905 roku władze tego miasta chciały zbudować coś na placu, ale setki mieszkańców zaprotestowały, twierdząc, że pod placem pochowano Podbipiętę i nie pozwolą na żadną budowę :) . Taki mały offtop, ale chciałem się podzielić :D

PostNapisane: 11 maja 2013, 21:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up kurczę ciekawe (po za tym o Potopie w odcinkach, bo to gdzieś tam słyszałam)

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 88 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 120  Następna strona