Teraz jest 23 sty 2022, 01:34

Napisz wątekOdpowiedz Strona 93 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 14 maja 2013, 17:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Hmmmm.... muszę poważnie się zastanowić nad dalszą psychiką mojej Shep i może uda mi się coś zmienić ^^ Tak czy inaczej postaram się zmienić jej charakter na bardziej Shepowski :D

Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2013, 17:22 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Shartan - Nierealne...A czy musi takie być ? Po za tym, co tam jest nierealnego ? Dlaczego uważasz, że na Normandii nie było kogoś podobnego do mojej bohaterki? Napisz, proszę.
W sumie po takiej opinii zaczynam myśleć czy nie zacząć od nowa.. Po co mam pisać o czymś co daje tylko przyjemność czytania ale nie przyjemność fabularną ? Skoro Shartan ma takie zdanie, to każdy inny czytelnik też podobne będzie miał. Chciałam stworzyć historię opowiadającą to co znamy z trylogii ale z innej perspektywy. Skoro jednak to się nie sprawdza to dajcie sugestie co z tym fantem zrobić. Nie chcę ciągnąć czegoś co nie "chwyta", to zwykła strata czasu. Chcę pisać zadowalająco dla czytelnika. Poradźcie coś :|

anias - ja uważam, że każdy może mieć chwilę słabości, szczególnie po tak trudnym czasie jak wojna ze Żniwiarzami. Moja Shep też by przeżywała bo zżyła się ze swoją załogą, która (w Twoim przypadku) rozchodzi się. Ponadto ciąży na niej brzemię; w końcu po jej decyzji "zginęły" gethy i EDI. Ale tak jak już powiedziano: wyspowiada się komuś to jej ulży.
EDIT:Tylko pamiętaj, że ten "shepowski" charakter sprawdzał się w wojskowym życiu, na wojnie. Czy będzie pasować w spokojnym, normalnym życiu ? :mysli:
EDIT2: co prawda powoli kończyłam następny odcinek ale że wynikło jak wynikło to nie będę go kończyć. Może ktoś napisze co zrobić z tym moim nierealnym tekstem to wtedy ruszę do przodu ponownie.

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 maja 2013, 17:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
@ paulasaf - moim zdaniem Twoja historia jest ciekawa, innym może się nie podobać przez wzgląd na to, że zmieniasz odrobinę fabułę ME. Jednak ja osobiści nie uważam, żeby było to jakoś bardzo nierealne, więc moim zdaniem nie musisz kończyć pisania tego opowiadania :) Piszę to z ręką na sercu.

Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2013, 17:40 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Dzięki anias ^^ Tobie zawsze się chociaż trochę podobało i dikajosowi też. Ale co z resztą ? Martwi mnie to szczególnie, że Shartan być może myśli jak większość czytających. A skoro większości się nie podoba no to tak jak mówiłam: mój tekst nie jest wystarczająco dobry. Nie piszę go tylko dla siebie czy dwóch (lepszych ode mnie) osób ale dla każdego kto czyta. Jak każdy z was, piszących. Zostaliście pochwaleni - możecie kontynuować. Ja otrzymałam informację, że coś jest nie tak więc może lepiej się wstrzymać. Chyba, że Shartan jako jedyny uważa tak jak uważa. Jakby nie było dla mnie liczy się zdanie większości. Czekam więc na opinie. Zobaczymy co z tego wyniknie. :watpliwosc:
EDIT: Ale zaraz; ja nie zmieniam fabuły mas effect. Pokazuję ją tylko z pozycji kogoś innego niż Shep czy ktoś z drużyny - w oczach kogoś postronnego musi trochę się różnić od tego co znamy z gry. Sama mogłabym powiedzieć, że historia, którą opowiadam różni się od tego co znam ze swojego grania. Ale w moim opowiadaniu ma wręcz o to chodzić. Np chyba nikt nie chciałby żebym pisała mu historię mojego przechodzenia gry :P

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 maja 2013, 18:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Realne nie musi być, ale pewne sytuacje są bardzo niewiarygodne w opowiadaniu przez co odnosi się wrażenie, że ta historia nie mogła się zdarzyć w świecie ME albo jest zmyślona. Akurat pomysł by stworzyć historię, którą znamy, ale z innej perspektywy uważam za bardo dobry, ale trochę gorzej z tym jak Larissa dostała się na tą Normandię. Choć oczywiście były też dobre momenty w tym opowiadania zanim Larissa trafiła na statek. I napisałaś, że zadaniem Larissy będzie przeczesywać drogi, którymi pójdzie pani komandor. Jeśli ona ma iść przed Shepard to jest zupełnie pozbawione sensu, bo Shepard zawsze idzie sama ze swoim odziałem i nigdy nie wie co jej się przytrafi. Ona wraz z dwuosobową drużyną oprócz siły atakującej pełni też rolę zwiadu. Bardziej prawdopodobne by było, że będzie trzymać się z tyłu i potem jak Shepard już wszystkich wybije wraz z innymi załogantami mogłaby zbadać teren. W prawdzie nie jest naukowcem, ale można by coś wymyślić by ją do tego dodać. I z tego co pamiętam to inżynier Adams wraz z Tali pozyskiwali surowce z planet sami tego z pewnością nie robili także można by tam dać Larrisa wtedy mogłaby poznać bliżej inżyniera jak i Tali. I chcąc stworzyć to co z nami z trylogii, ale trochę z innej perspektywy Twoja główna bohaterka będzie musiała trochę zejść na dalszy plan. Jakbyś chciała przedstawić jej losy wtedy to nie byłby potrzebne, ale Twój plan jest inny. Przy tym to tylko moja opinia ktoś inny może mieć inną. Nie chciałbym byś przez moją opinię zaprzestała pisać.

Palusaf też uważam, że każda może mieć chwilę słabości, ale ciężko mi uwierzyć, że Shep mogłaby się, aż tak rozkleić. Wierzę, że mogła się rozkleić tylko trudno mi uwierzyć w to, że rozkleiła się, aż tak mocno.

Palusaf zmiana fabuły to nie jest dobre określenie, ale wiem o co Anias chodziło, bo zmieniasz pewne rzeczy, które można by uznać za drobiazgi, ale nie zgadzają się one z lore ME. Przyznaje, że mnie to trochę drażni. Wpisałbym Ci te rzeczy, ale czytam na zamiana opowiadania Waszej trójki i już aktualnie nie pamiętam tego co było lekko wbrew lore ME. Jednak tak jak pisałem bardziej mi przeszkadza, że niektóre sytuacje w opowiadaniu są niewiarygodne i trudno uwierzyć by miały miejsce, ale nie wszystkie. Jednak tak jak mówię to tylko moja opinia i inni mogą mieć inną.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 maja 2013, 18:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Paulasaf nie możesz porzucać całego projektu, bo jedna osoba wypowiedziała się, że nie wierzy w taki tok wydarzeń :) . Mi dotychczasowe opowiadanie się podoba i teraz zaczynają się schody. Po prostu streściłaś okres służby Larissy w SOC chociaż o ile się nie mylę to trwał rok. Ja mogę uwierzyć, że zasłużyła w tym czasie na służbę na Normandii. Shartan ma w sumie rację z tym, że Shepard z reguły wchodziła w akcje w ciemno.

Shartan wspomniał też o Tali i Adamsie którzy pozyskiwali rożny złom i my dostawaliśmy tylko info tekstowe, a mi przypomniało to planety, na których było napisane, że oddział desantowy czy jakiś tam zszedł na powierzchnie i odzyskał zapisy matki Dilinagi i inne takie. Może w tego typu misjach też dałoby się upchnąć bohaterkę. Miałabyś tu znacznie większe pole manewru. W sumie mogłabyś dać jej do drużyny parę znanych nazwisk, czerpiąc np. z ofiar katastrofy Normandii (z początku ME2).

To tylko taki pomysł, ale mi wcale by nie przeszkadzało, gdybyś kontynuowała wszystko zgodnie z planem, który teraz masz :) .

I nie mów, że skoro Shartan ma taką opinię, to każdy będzie taką miał. Ja mam inną :P . Przecież ile ludzi, tyle opinii :)

EDIT: zapomniałem dodać, co mnie "chwyta" w Twoim opowiadaniu najmocniej. Jest to atmosfera tajemniczości, którą spowita jest przeszłość rodziców Larissy. Jestem autentycznie ciekawy, jak to rozwiążesz :) .

PostNapisane: 14 maja 2013, 18:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Właśnie chciałem uniknąć takich sytuacji albo jeszcze gorszych. Dlatego między innymi nie wypowiadałem się na temat opowiadań, ale cały czas o nie prosiliście i dałem się skusić. Naprawdę nie chciałem nikomu przykrości zrobić :(

Ja też cię namawiam Palusaf do kontynuowania opowiadania. Później przecież zawsze jak będzie miała ochotę i czas możesz zrobić remake opowiadania i uwzględnić w nim to co osoby czytające je w nim krytykowały.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 maja 2013, 18:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Napisałam na PW paulasaf, przykład co z tym fantem zrobić, jednak moim zdaniem jest to nie potrzebne ^^

Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Wypowiadaj się dalej. Bardzo przyda się nowe spojrzenie. Kilka innych też, więc jeśli ktoś z czytających ma własne uwagi, to niech się podzieli :) . Czekam też na Twój tekst, Shartan :) . Będą tam gethy? ;)

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Może w przyszłych się pojawią gethy. Na razie w tych co napisałem ich nie ma.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 93 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 120  Następna strona