Teraz jest 22 sty 2022, 00:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 94 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 120  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Filmiki i twórczość fanów
PostNapisane: 14 maja 2013, 19:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Żartowałem, jakby co, z tymi gethami :) . Możesz pokrótce streścić, czego będzie dotyczyło Twoje opowiadanie? Taki trailer kinowy, dajmy na to, co by za dużo nie spojlować.

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:15 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
Jesteście wspaniali, dzięki, że odpowiedzieliście na mój lament :) Ale wzięłam sobie do serca uwagi Shartana i jak tylko się będzie dało to wkleję nieco poprawione wersje odcinków mojego opowiadania. (Przed chwilą je poprawiłam, tak byłam zdopingowana przez te wszystkie uwagi.)

Shartan, ojej tylko niech Ci nie będzie smutno. Co prawda Twoja opinia trochę mną wstrząsnęła ale dzięki temu będę starać się być lepsza. I bardzo dobrze, że się wypowiedziałeś, niech inni milczący biorą z Ciebie przykład. I dodaj swój tekst; chcę zobaczyć co tam tworzysz. (więcej tekstów do wyczekiwania, super :lol: )
anias - dzięki za PW ;)
dikajos - no pomyślę o tym. Inteligentnym pomysłem zapodałeś ale nie wiem czy mu podołam. Może spróbuję bo to ciekawe.
EDIT: Miałam poprosić o to co dikajos. Czekam na streszczenie przyszłego dzieła ;)

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mam napisane dwa opowiadania. Jedno mam napisane na papierze, a drugie już jest napisane na komputerze. Musiałbym tylko poprawić błędy. Zaś co do gethów to nie wykluczam, że w przyszłości się pojawią.

Pierwsze opowiadania jest związane z pewnym procesem, a drugie ze z pewną zgubą.

Palusaf skoro już Ci lepiej to mi już nie jest smutno.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:31 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, NfS
To dobrze Shartan :D Masz dwa opowiadania ? Żywię nadzieję, że te z komputera dodasz w najbliższym czasie.

Ok. Od ostatniego akapitu na tej stronie viewtopic.php?f=180&t=2355&start=840
(i w reszcie opowiadania) wprowadziłam kilka zmian. Powinno być mniej nierealnie ;)
Jak się komuś zechce to przeczytać i ocenić to byłoby fajnie. Tymczasem dokończę najświeższy odcinek i postaram się wrzucić.

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Paulasaf

We wszystkich odcinkach poprawiałaś? :O Zauważyłem coś, co może uwiarygodnić pierwsze wejście Larissy na Normandię: "do którego zbuntowane Widmo podobno zmierzało. Rada postanowiła też co jakiś czas "aktualizować" informacje by w taki sposób wesprzeć działania swego świeżo upieczonego Widma. Z kolei Larissa dostała niespodziewane ale wymarzone polecenie: zgłosić się do służby na Normandii. Miała zostać przyjęta do Przymierza."

To tutaj nie sprecyzowałaś, kto zaprosił Larissę i dlaczego. Ten tekst jest tuż po rozmowie z radnym turiańskim. Przypadkiem w tym samym czasie weszli Udina i Anderson i strasznie się kłócili. Może warto byłoby napisać, że propozycja wynikała z faktu, że Larissa zrobiła świetne wrażenie na Andersonie, zachowując spokój i gdyby jej tam nie było, to Anderson nie zdobyłby potrzebnych informacji, bo jego sprzeczka z Udiną tylko zdenerwowałaby turianina? Taki mały pomysł :) .

Shartan - średni ten trailer. Kinowe trochę się różnią od Twojego, ale rozumiem, że nie chcesz za dużo zdradzać :)

Ostatnio edytowano 14 maja 2013, 19:49 przez dikajos, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 14 maja 2013, 19:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
VIII
„Problemy z zaufaniem”

Shepard zmarszczyła brwi, znała to nazwisko, jednak nie mogła sobie przypomnieć skąd. Ashi spuściła głowę i pogrzebała butem w ziemi. W końcu odezwała się Nicole:
-Chciałaś, abym przyszła w jakiejś pilnej sprawie? Więc mów, bo nie mam za dużo czasu – mówiąc ostatni słowa komandor skłamała, czasu miała dużo, jednak nie miała chęci z nikim rozmawiać.
-Ja… - Zmieszała się lekko Ashi – Cholera jak to skrócić! Od dawna mam na pieńku z taką bandą najemników. Nie mogę zdradzić szczegółów jednak całkiem nie dawno, wymordowali moich rodziców – Ruda przerwała na chwilę i wzięła głęboki oddech – Dzisiaj włamałam się do ich bazy, kiedy Niebiescy, bo tak się zwą, wyszli. Odkryłam datapad zawierający listę ich ofiar. Do czego zmierzam? Otóż… Na tej liści widniało moje imię, oraz mojej siostry i…
- W takim razie niezwłocznie udaj się na policję – Przerwała jej zirytowana Shepard
-W…. spisie było także, pani nazwisko – dokończyła Ashi i splotła ręce na piersi
Shepard popatrzyła z niedowierzaniem na nieznajomą, nie ufała jej i nie wiedziała czy dziewczyna nie chce jej w coś wciągnąć, w końcu często tak było, że zbyt szybko komuś zaufała.
-Dlaczego mam ci uwierzyć, Surana?
Ashi popatrzyła w niebo, nadal padało, a raz po raz z daleka słychać było grzmot.
-Mogę pokazać, pani ten datapad, jednak chciałabym wejść do tego baru – wskazała ręką budynek po prawej
Nicole westchnęła cicho i poszła przodem. Usiadła przy stole w kącie, naprzeciwko nieznajomej. Shepard przyjrzała się Ashi, jej włosy były rude, oczy były duże o jasnym zielonym odcieniu, a na policzkach widniały piegi; Surana była wysoka i szczupła. Na pierwszy rzut oka wyglądała na kogoś kto nie boi się niczego i nikogo, jednak po jej nerwowych ruchach oraz ciągłym rozglądaniu się pierwsze wrażenie znika.
-Proszę, o to lista – powiedziała Ashi i podała datapad, Nicole
Komandor przeczytała spis i zmarszczyła brwi, po chwili oddała urządzenie i oparła się na oparciu krzesła.
-Nie wiem czy ci ufam, Surana. Mogłaś, to wszystko wymyślić – Odparła groźnie Shepard
Ashi pokręciła głową.
-Nie miałabym w tym żadnego celu, proszę pani. Raczej nie zabiłabym swoich rodziców, ani nie wciągnęłabym mojej siostry, Ines, w niebezpieczeństwo.
Nicole uniosła oczy do góry, nieznajoma wzbudzała w niej dziwne poczucie zaufania, wydawała się po prostu szczera.
-Powiedzmy, że ci wierzę – odparła niezdecydowanie Shepard
Na twarzy rudej pojawiła się ulga, a ona sama wzięła głęboki oddech.
-No więc potrzebujesz w czymś pomocy? Czy chciałaś tylko mnie poinformować o spisie? – Zapytała komandor
-W notce było napisane o tym, że zabiła pani paru Niebieskich. I pomyślałam sobie, że… wie pani gdzie jest ich główna kryjówka – Ashi nałożyła nogę na nogę i popatrzyła na chwilę na barmana, po czym znów jej wzrok padł na zaskoczoną twarz Shepard
Nicole chwile wahała się z odpowiedzią.
-Przykro mi Surana, ale nie znam nikogo o imieniu Dave, ani tym bardziej gdzie się ukrywa – Kiedy Shepard wypowiedziała te słowa, Ashi opuściła głowę. Widząc zrezygnowanie rudej, Nicole szybko dodała – Ale proponuję ci udać się na policję oni powinni…
-Co? Nie, nie pójdę na policję. Nie mogę – Odparła z przerażeniem ruda.
Komandor popatrzyła gniewnie na zielonooką i zapytała:
-Czemu nie możesz?
-Ja… - Ashi spuściła wzrok - nie powinnam o tym rozmawiać, nie tutaj, nie teraz, nie z tobą.
-A więc coś przeskrobałaś?
Ashi popatrzyła niepewnie na komandor i odparła jak gdyby to było coś oczywistego:
-Jak każdy w slumsach. Nie ma takiej osoby, mieszkającej w biednej dzielnicy, która nie miałaby czegoś na sumieniu.
Shepard nie do końca wiedziała co odpowiedzieć, nie tolerowała niczego co byłoby bardzo niezgodne z prawem, jednak przyglądając się ludziom mieszkającymi na ulicy, ciężko było jej się dziwić, że wiele osób wybierało właśnie życie na skraju prawa. W końcu komandor się odezwała:
-Przykro mi ale naprawdę nie wiem jak ci pomóc.
-Rozumiem, panią. Jednak jeśli nie chcesz mi pomóc, to co masz zamiar zrobić? W końcu pani nazwisko widnieje na liście ofiar.
-Ja sobie poradzę – Wycedziła przez zęby Shepard
-Rozumiem. Jednak czy mogłabym prosić panią, aby popytała wśród ludzi którzy wiedzą coś o miejscowej przestępczości lub coś w ten deseń?
-Pomyślę nad tym – odparła Nicole i wzruszyła ramionami
Ashi skinęła głową i podała komandor swój adres, aby mogła się z nią skontaktować. Ruda wstała z krzesła i wyszła z baru. Shepard pokręciła głową.
Ashi ruszyła w stronę lotniska promów, nie było to daleko jednak łatwo było się po drodze zgubić. Deszcz przestał padać, ale na ulicy pełno było kałuż. Ashi uśmiechnęła się do siebie, rozmowa z Shepard przebiegła lepiej niż sądziła, zdziwiło ją jednak zachowanie komandor, nie spodziewała się tak szybkiego zaufania, myślała, że będzie musiała tłumaczyć się ze wszystkiego jak na spowiedzi, jednak aż tak źle nie było. Ruda dotarła w końcu na lotnisko, chciała trochę popatrzeć na promy, od zawsze ją to uspokajało. W takim pojeździe była tylko parę razy, kiedy pracowała dla grupy najemników. Była tam jedynym człowiekiem wśród wielu Batarian, dwóch Salarian oraz paru Turian, czuła się tam wyobcowana, każdy z tej gromadki obcych, nienawidził ludzi, panował wśród nich pogląd, że ludzie pragną tylko władzy i zbyt szybko ją dostają. Chociaż w tych przekonaniach był jeden wyjątek, Turianin imieniem Garm. Nie zgadzał się z opinią innych, uważał, że ludzie mogą przydać się galaktyce. Ashi szybko przyzwyczaiła do wielu sprzeczności załogi, ich zadanie było proste, odebrać przesyłkę z Omegi, jednak misja się skomplikowała. Pewnej grupie nie spodobała się ich praca, zaatakowali. Walka była długa. Niestety, ale jej grupa przegrała, przy życiu zostali tylko ona i Garm. Musieli uciec z Omegi jak najszybciej, ukrywali się na planecie: Korlus.
Ashi popatrzyła w górę, właśnie lądował jeden z promów, był biały z czarnymi paskami po boku. Wylądował z lekkim brzdękiem, po chwili wysiadło z niego parę osób, nie wyróżniali się niczym szczególnym, no może po za jedną kobietą, z krótkimi kruczoczarnymi włosami, długą niebieską sukienką, odsłaniającą część pleców, jej kość policzkowa była wyraźna, dziewczyna wyglądała na zdenerwowaną.

Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2013, 20:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

No widać, że szykujesz się na akcję, ale ten odcinek dla odmiany wyszedł Ci gorzej i czytało mi się go średnio. Wyglądało, jakbyś się mocno spieszyła, bo kropki i przecinki są w tej części na totalnej wolności. Poniżej kilka przykładów, mam nadzieje, że nikt się nie pogniewa. Shartan i Paulasaf są za takimi poprawkami, jeszcze nie wiem, co Ty o tym sądzisz, Anias :) :

"-Proszę o to lista – powiedziała Ashi i podała datapad, Nicole" <<<<--- Proszę, oto lista - powiedziała Ashi i podała datapad Nicole.

"-Nie wiem czy ci ufam, Surana. Mogłaś, to wszystko wymyśleć – Odparła groźnie Shepard "<<<<-- bez przecinka po "mogłaś" i odparła z małej. Podkreśla mi tu "wymyśleć", może lepiej więc "wymyślić" ;) .

"ani tym bardziej gdzie się ukrywa – Kiedy Shepard wypowiedziała te słowa" <<<--- przecinek przed 'gdzie" to samo, co wyżej. Takich mistejków było sporo :)

"-Przykro mi ale naprawdę nie wiem jak ci pomóc.
-Rozumiem, panią." <<<----- klasycznie przecinek przed "ale" i przed "jak" i bez przecinka po "rozumiem"

Wracając do treści: opis z końcówki na Omedze odnosi się do przeszłości? Warto to poprawić, bo pogubiłem się w tym. Będę czekał na akcję, którą zapowiadasz. Pamiętam, jak sam pierwszy raz "robiłem" akcję w poprzednim moim opowiadaniu. Nie było łatwo. Do dziś sądzę, że mam w tym co poprawiać :)

Odnośnie problemów z interpunkcją warto oczywiście zajrzeć do zasad (http://pl.wikipedia.org/wiki/Przecinek), które są powypisywane na necie, ale przyznam szczerze, że to nudne jak cholera, więc... ja otwieram sobie Wiedźmina i Krzyżaków i patrzę, jak wyglądają zapisy dialogów, myślniki, przecinki i kropki. To z tego najwięcej się uczę i naprawdę szybko można załapać, o co chodzi i to wchodzi w nawyk. Czekam na kolejne części. Zdaje się, że komandor Shepard wraca do akcji, heh. Widzę, że we wszystkich naszych opowiadaniach zaczyna "się dziać" :) .

Ostatnio edytowano 14 maja 2013, 20:21 przez dikajos, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 14 maja 2013, 20:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Okej, poprawiłam te "wymyśleć", ale szczerze jak to zauważyłam to prawie padłam :D Zaraz zabiorę się za poprawkę. I tak akcja na Omedze dzieje się w przeszłości. A co do interpunkcji to zasady znam, gorzej z ich realizacją (dysleksja robi swoje, ech...) Właściwie to nie śpieszyłam się, tylko gadałam z moim kolegą i jak skończyłam to się zgubiłam B)

Obrazek

PostNapisane: 14 maja 2013, 20:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Warto byłoby jakoś tę akcję z Omegi zarysować lepiej, bo nie wiem jak innym, ale mi się mieszała.

Jeszcze jedna uwaga, ale zupełnie innego rodzaju. Przechodzisz bardzo płynnie z jednego odcinka do drugiego. Nie uważam, że to źle, ale zauważyłem, że specyfika forum robi swoje i na samym początku miałem problem, żeby ułożyć sobie w głowie, co działo się przed akcją z tej części. może warto byłoby po krótce streścić plany bohaterki na ten odcinek, albo napisać coś w stylu "Poprzedniego wieczoru blablabla". Wiesz, taki mały opisik, tego co się działo poprzednio, bo tu od razu "marszczy brwi" i jesteśmy rzucani na głęboką wodę :) . No ale mówię, to specyfika forum, na którym odcinki oddzielane są wieloma innymi postami.

PostNapisane: 14 maja 2013, 20:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Zastanowię się, bo nie za bardzo wiem jakby to zrobić ;)

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 94 z 120   [ Posty: 1194 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 120  Następna strona