Teraz jest 29 sty 2022, 11:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 60   [ Posty: 591 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dyskusja o Polskim Dubbingu w ME
PostNapisane: 13 sie 2011, 12:28 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Damix, gdy była premiera ME2 to też miała być angielska wersja, ale zrobili nas w balona :( Zamiast tego dali koszmarną Kunikowską... Nowicki też dość drętwo grał.
Poza tym dubbing nie był tak tragiczny, ale niestety, kiedy główni bohaterowie mają beznadziejne głosy to całą reszta się nie liczy :P No i... jak mogli przepiękny śpiew Mordina zmienić w recytację!!?? :(

Obrazek

Tytuł: Re: Dyskusja o Polskim Dubbingu w ME
PostNapisane: 13 sie 2011, 12:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Nowicki w roli Sheparda mi się podobał (Odchodząc od tematu to gdyby nie zamienili śpiewu w recytacje to Mordin byłby świetny,chociaż i tak moim zdaniem Mordin miał najlepiej podłożony głos we wszystkich wersjach językowych :P) No ale wracajmy do Sheparda

PostNapisane: 13 sie 2011, 12:37 
Status Widmo

Mordin polski (minus scena nieśpiewania :P) był całkiem niezły, ale brakowało mi tego nagłego wciągania powietrza przez nos jak to było w oryginale :)

Obrazek

PostNapisane: 13 sie 2011, 12:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Wydaje mi się, że widzę gdzie jest pies pogrzebany. Jak się najpeirw gra w angielksą wersję, a potem w polską, to się doszukuje wad w porównaniu do oryginału. Jak ja za jakimś 10 przejściem biorę angielską wersję to też tak robię, tylko w drugą stronę :P I naprawdę nie mogę zrozumieć, jak można woleć "grę" Dorocińskiego (bo jego podkładanie głosu na to określenie nawet nie zasługuje...) od Nowickiego... Ten drugi nie jest sztuczny, on gra i gra bardzo dobrze. Nie bez powodu go zmienili... To oznaczało, że większość osób nie podobał się Dorociński w roli Sheparda.
W ME 3 ma być polski dubbing !! Jak zrobią jak z DA 2 to ja strajkuję...

Tytuł: Re: Przedstaw Swojego Shepard'a
PostNapisane: 13 sie 2011, 12:59 
Status Widmo

Właśnie ME2 rozpoczęłam grać w wersję polską, ale potem, zirytowana głosem Kunikowskiej, przełączyłam na angielską. Nowicki jest lepszy od Dorocińskiego, ale nie od Marka Meera :P
A ja już chyba wolę Różczkę od Kunikowskiej, mimo że obie nie są najlepsze. Kunikowska jest koszmarna!!! W ogóle nie pasuje do roli Shepard!!

Obrazek

PostNapisane: 13 sie 2011, 13:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Luelle napisał(a):
Właśnie ME2 rozpoczęłam grać w wersję polską, ale potem, zirytowana głosem Kunikowskiej, przełączyłam na angielską. Nowicki jest lepszy od Dorocińskiego, ale nie od Marka Meera :P
A ja już chyba wolę Różczkę od Kunikowskiej, mimo że obie nie są najlepsze. Kunikowska jest koszmarna!!! W ogóle nie pasuje do roli Shepard!!

Słyszałem trochę tego Marka Meera. Jak dla mnie nic specjalnego, poziom Nowickiego. Tyle, że Nowicki gada po polsku, więc dla mnie jest lepszy (zaznaczam : dla mnie, żeby nie być o jakiś nacjonalizm posądzony....).
No widzisz, jeszcze dzisiaj pisałaś, że Dorociński gorszy. Przekonałem Cię do zmiany zdania czy sama nie jesteś pewna ;) No cóż, kobieta zmienną jest...
Kunikowska zarówno jako Triss i jako Shepard jest bardzo dobra! Ta pierwsza rola jej lepiej wyszła, Shepard męski (Nowicki) jest lepszy. A z resztą, nawet jeśli słaba jest - nie interesuje mnie to, bo nie gram babką :P Tej Różczki nie słuchałem, ale podobno też słaba - jakiś powód do zmiany musieli mieć, podobnie jak przy Dorocińskim.

PostNapisane: 13 sie 2011, 14:11 
Status Widmo

Kunikowska jest koszmarna!! Jej głos jest irytujący i brzmi jak jakaś matka, nie jak badass. W ogóle nie trawię jej głosu, jako Triss też mnie wkurzała.

Co do dubbingów polskich to ja twierdziłam, że ten z ME1 jest lepszy od ME2 i dalej to podtrzymuję. Co do Shepardów to mówię głównie o kobietach, bo męskimi postaciami w ogóle nie gram, słucham tylko czasem ich jak mój brat akurat gra. Podsumowując jeszcze raz - KUNIKOWSKA JEST KOSZMARNĄ SHEPARD!!!! Kompletnie nie dobrali jej głosu. Jak mogli to zrobić :( Ja wielbię Jennifer Hale - i to nie tylko za Shepard, ale za wszystkie jej role :)

Obrazek

PostNapisane: 13 sie 2011, 14:49 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
Kunikowska jest koszmarna!! Jej głos jest irytujący i brzmi jak jakaś matka, nie jak badass. W ogóle nie trawię jej głosu, jako Triss też mnie wkurzała.

Yep, zgadzam się. Chociaż jako Triss to mi się podobała ;). Jednak w ME 2 to mam wrażenie, że w pełnej polskiej wersji to po prostu kompletnie sobie olali panią Shepard. Zresztą jak ja przeszedłem ME 1 słuchając angielskich aktorów, a późnej przeszedłem ME 2 słuchając angielskich aktorów to jak późnej słuchałem pełnej polskiej wersji to czułem się jakbym obrywał po twarzy mokrą ścierką :P. A to co CD-Projekt zrobił w przypadku pełnej polskiej wersji ME 1 to jest jakaś kpina. Nie wiem co ich napadło, żeby wszędzie gdzie się da dodać przekleństwa. Tam to jest po prostu powciskane na chama. W ENG wersji ME 1 nie pada ani jedno ostre przekleństwo, a w polskiej? Taki Wrex to jest istna przesada, co chwilę musi rzucić jakieś "mięcho". Dobrze, że byli na tyle mądrzy, żeby do kinowej zrobić oddzielne napisy. EA Polska w przypadku ME 2 na szczęście się już w takie durnoty nie bawiło.
Oczywiście żeby nikt sobie tu nie pomyślał, że mówię coś złego o ludziach którzy grają w pełne polskie wersje. Podoba się im? Nic mi do tego. Każdy ma swój gust i należy się mu szacunek .
Cytuj:
Kompletnie nie dobrali jej głosu. Jak mogli to zrobić :(

Co się przejmujesz skoro możesz słuchać o 4 klasy lepszej Jennifer Hale ;).

CD-Action - Profil

PostNapisane: 13 sie 2011, 15:30 
Status Widmo

Całkowicie cię popieram :) Bolało mnie to, co zrobili z Wrexem w ME1.

Dlatego mam nadzieję, że w ME3 będzie możliwość wyboru dubbingu, dzięki czemu wszyscy będą szczęśliwi :)

Obrazek

PostNapisane: 13 sie 2011, 15:43 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cieszę się, że są tacy ludzie :D.
A co do pełnej polskiej ME 3. Ja mam wątpliwości czy w ogóle ją zrobią. Patrząc po Dragon Age'u II myślę, że w ME 3 może być tylko kinowa wersja. No i dobrze, może nie będzie takich problemów jak przy ME 2, że żeby włączyć kinową trzeba grzebać w plikach.

CD-Action - Profil

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 60   [ Posty: 591 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna strona