Teraz jest 29 sty 2022, 12:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Co lepsze - ME1 czy ME2?
Mass Effect 35%  35%  [ 14 ]
Mass Effect 2 65%  65%  [ 26 ]
Liczba głosów : 40
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mass Effect czy Mass Effect 2?
PostNapisane: 23 lis 2011, 19:05 
Mistrz pada
Mistrz pada

Mój głos na ME 2. W sumie mogę powiedzieć to samo co inni. Fabuła lepsza w ME 1, ale poza tym to ME 2 jest pod całą masą względów lepsze ;).

CD-Action - Profil

PostNapisane: 23 lis 2011, 20:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Skyrim, Wiedźmin
ja oddaję głos na jedynkę, była bardziej epicka niż dwójka, wspaniałe niepowtarzalne lokacje (w ME2 trochę tego zabrakło) i Shep była tam szefem na prawdę, a w Cerberusie... eh to już nie to samo. zgadzam się z wami wszystkim, gadżety wprowadzone do dwójki są niezastąpione, ale mimo wszystko ME1.

Graciella Feriel ○ Constantin Reynold ○ Felinne Velanne
Jesfis Raisa ○ Rayla Blades
Lillith

PostNapisane: 24 lis 2011, 12:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Co masz na myśli, pisząc "gadżety"? Metaforycznie określasz usprawnienia rozgrywki (np. zachowania idealisty lub renegata), czy chodzi Ci bardziej o rzeczy typu rybki i chomik?
Przy okazji nasunęła mi się jeszcze kwestia pancerzy i de facto braku menu ekwipunku w dwójce. Nie wiem jak Wy, ale mnie brakowało grzebania w pancerzach i ulepszeniach. Chociaż rodzaje amunicji mogli zostawić, zamiast przesuwać to do zdolności specjalnych :(

PostNapisane: 24 lis 2011, 16:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Skyrim, Wiedźmin
tak, tak... o to właśnie mi chodziło, moduły do statku, renegat i idealista te sprawy.
huh, aż tak pochopnie mnie oceniasz? :D raczej nie jest mi potrzebny chomik czy ławica rybek na pokładzie...

Graciella Feriel ○ Constantin Reynold ○ Felinne Velanne
Jesfis Raisa ○ Rayla Blades
Lillith

PostNapisane: 24 lis 2011, 16:48 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Daimonion napisał(a):
Przy okazji nasunęła mi się jeszcze kwestia pancerzy i de facto braku menu ekwipunku w dwójce. Nie wiem jak Wy, ale mnie brakowało grzebania w pancerzach i ulepszeniach.

Mi akurat tego nie brakowało, nie lubię kiedy trzeba się w grze przekopywać przez tony prawie identycznie wyglądających przedmiotów pomiędzy którymi jedyne różnice możemy zobaczyć co najwyżej w nazwie i statystykach, i ewentualnie innej teksturze przedmiotu. Obszerny ekwipunek lubię tylko kiedy skonstruowany jest on tak, że każdy przedmiot jest unikalny, inaczej wygląda (a nie tylko najwyżej ma zmienioną teksturkę) i inaczej działa jeśli mówimy o broni palnej. Ekwipunek taki jak był w Fallout 2 lub Fallout: New Vegas - to jest przykład porządnego inwentarza. Czegoś takiego jak było np. w ME1, DA:O (i po części też w DA2 - choć już tam było lepiej) czy NWN1 nie cierpię.

Cytuj:
Chociaż rodzaje amunicji mogli zostawić, zamiast przesuwać to do zdolności specjalnych :(

Za amunicjami w zdolnościach też nie przepadam - acz i tak uważam to za lepsze rozwiązanie niż to w ME1 - głównie z racji tego, że mam szybki dostęp do konkretnego rodzaju amunicji, a nie muszę przepychać się przez niewygodne menu ekwipunku w środku walki gdy spotkam inny rodzaj przeciwnika aby ustawić skuteczną przeciwko niemu amunicję.

Sam za to zaproponował bym rozwiązanie po środku:
- rodzaje amunicji możemy znaleźć lub kupić
- każdy rodzaj amunicji ma 5 poziomów, im dalej w grze tym znajdujemy/możemy kupić wersje coraz to wyższego poziomu (podobnie mają funkcjonować modyfikacje broni w ME3)
- dostęp do zmiany rodzaju amunicji mamy pod ręką: w menu szybkiej pauzy (podobnie jak moce)

PostNapisane: 24 lis 2011, 17:12 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Skontaktuj się z Bioware, może uwzględnią twoje pomysły ^^

Ekwipunek w ME1 również mnie trochę denerwował ( za to w DA:O był jak dla mnie świetny :) ). Za długo się grzebało, był niezbyt przejrzysty i nigdzie nie pojawiało się ile miejsca jeszcze mi zostało (dopiero pod koniec jak już się kończyło, a ja dajmy na to, byłam na jakiejś misji i nie mogłam tego sprzedać, więc wszystko trzeba było przerabiać na omniżel... Matko, ile ja go miałam!! :P).

Obrazek

PostNapisane: 24 lis 2011, 18:37 
Status Widmo

Luelle napisał(a):
Skontaktuj się z Bioware, może uwzględnią twoje pomysły ^^

Teraz już za późno ^^, do premiery praktycznie 3 miesiące - oprócz nagrania do końca udźwiękowienia (głównie dialogów), pozostało im tylko "polerowanie" gry. Zmian w mechanice gry od tego co do dnia dzisiejszego widzieliśmy nie uświadczymy (może jedynie jakieś naprawdę drobne).

Cytuj:
Ekwipunek w ME1 również mnie trochę denerwował ( za to w DA:O był jak dla mnie świetny :) ). Za długo się grzebało, był niezbyt przejrzysty i nigdzie nie pojawiało się ile miejsca jeszcze mi zostało (dopiero pod koniec jak już się kończyło, a ja dajmy na to, byłam na jakiejś misji i nie mogłam tego sprzedać, więc wszystko trzeba było przerabiać na omniżel... Matko, ile ja go miałam!! :P).

Akurat nie miałem na myśli wygody interfejsu (bo tym względem ME1 faktycznie kulało, a DA:O faktycznie było wygodne), a urozmaicenia przedmiotów. W ME1 czy DA:O niestety przedmioty są na zasadzie "kopiuj-wklej, zmień nazwę, statystyki, (i jeśli łaska) teksturę" i o zgrozo coś czego szczególnie nie lubię są w większości generowane losowo, brak tu unikalności niestety. Nawet w przypadku całkiem unikatowych przedmiotów, dostajemy co najwyżej zmienioną teksturę. Dla tego uwielbiam inwentarz z Fallouta: New Vegas - sprzętu jest tam multum, a każdy ma inny wygląd (a nie tylko zmienione tekstury - z drobniutkimi wyjątkami) i każda broń zachowuje się inaczej (a nie ma tylko innego damage'a niż poprzednia).

PostNapisane: 24 lis 2011, 19:49 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Cytuj:
Akurat nie miałem na myśli wygody interfejsu (bo tym względem ME1 faktycznie kulało, a DA:O faktycznie było wygodne), a urozmaicenia przedmiotów. W ME1 czy DA:O niestety przedmioty są na zasadzie "kopiuj-wklej, zmień nazwę, statystyki, (i jeśli łaska) teksturę" i o zgrozo coś czego szczególnie nie lubię są w większości generowane losowo, brak tu unikalności niestety. Nawet w przypadku całkiem unikatowych przedmiotów, dostajemy co najwyżej zmienioną teksturę. Dla tego uwielbiam inwentarz z Fallouta: New Vegas - sprzętu jest tam multum, a każdy ma inny wygląd (a nie tylko zmienione tekstury - z drobniutkimi wyjątkami) i każda broń zachowuje się inaczej (a nie ma tylko innego damage'a niż poprzednia).

No tak... Sama miałam dość znienawidzonego Hahne-Kedar ^^ Każdy ich pancerz był praktycznie taki sam, zmieniały się tylko statystyki ;(

Obrazek

PostNapisane: 25 lis 2011, 07:37 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Dilath - nie, nie oceniam Cię pochopnie :) Ale wszystko jest możliwe, a rybki lubić każdemu wolno :P
@jcraft - owszem, masz rację, tony przedmiotów różniących się od siebie o 0,00024% skuteczności były denerwujące, tak samo jak wzrost umiejętności o rzeczone 0,00024%. Ale można było właśnie postawić na różnorodność i tym sposobem ulepszyć sprawę (tak, jak ulepszono umiejętności - tu ich przyrost w dwójce jest zauważalny i to mają in plus), a nie wyciąć w ogóle ekwipunek. Ten z DA:O był bardzo dobry. Mogli wykombinować coś podobnego. Szczerze - ja osobiście wolę już zbyt duży ekwipunek niż jego brak, ale to już kwestia gustu, więc na pewno nikomu nie każę się zachwycać systemem z ME1 :)

PostNapisane: 25 lis 2011, 11:18 
Status Widmo

Cytuj:
Ten z DA:O był bardzo dobry. Mogli wykombinować coś podobnego.

Względem interfejsu był dobry. Ale pod względem urozmaicenia sprzętu było tylko troszkę lepiej niż w ME1 - znowu w kółko tylko te same modele najwyżej z inną tekturką, nazwą i statystykami. Na szczęście w ME3 najwyraźniej zobaczymy naprawdę obszerny i urozmaicony ekwipunek (składający się z samych zupełnie unikalnych broni i pancerzy - podobnie jak w wspomnianym już wcześniej przeze mnie FO:New Vegas). W scenariuszu, który wyciekł była także lista (niekompletna!) broni, z którymi spotkamy się w ME3, to akurat dla mnie żaden spoiler więc pokusiłem się o przeczytanie tej listy: samych karabinów (zupełnie nowych!) jest pięć dodając do tego broń która powraca z ME2 i DLC wychodzi nam 11 kompletnie unikalnych karabinów szturmowych! Biorąc pod uwagę, że lista jest i tak nie kompletna to możemy się spodziewać tego, że w każdej kategorii broni będziemy mieć mniej więcej podobną liczbę sprzętu - będzie w czym wybierać.

Dla fanów snajperek (czyli mnie na przykład :D) z listy tejże wynika także ciekawa informacja - pojawia się na niej nazwa "Czarna Wdowa" niestety nieopisana i nieprzypisana do żadnej kategorii, więc nie sposób stwierdzić czy to na pewno jest jakaś ulepszona wersja wszechpotężnej Wdowy znanej z ME2 :D.

A i co powiecie na sprzęt z kategorii ciężkich broni taki jak uzbrojenie używane przez krogan specjalnie do polowań na miażdżypaszcze albo minigun gethów? Tak, takie rzeczy też są na tej liście ^^.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona