Teraz jest 27 sty 2022, 10:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 34   [ Posty: 331 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 34  Następna strona

Jestes za dubbingiem i jako opcja wersja kinowa?
Tak 73%  73%  [ 81 ]
Nie 27%  27%  [ 30 ]
Liczba głosów : 111
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dubbing
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:12 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect
Damix22 napisał(a):
Nom przekleństw było zdecydowanie za dużo, ale jednak wole już te przekleństwa niż na siłę wszędzie wciskanie cholera, a przecież przekleństwa w umiarkowanej liczbie by nie zaszkodziły.

Wiem, w takim Wiedźminie na przykład nie przeszkadzały z tym, że takie było założenie. Tutaj fantazja tłumacza poniosła. Też mnie śmieszy jak polski lektor w amerykańskich filmach każdego fucka czyta jako "goń się" ale z Wrexem przegięli w drugą stronę. Nie należę do osób, które słysząc przekleństwo czerwienią się ze wstydu i uciekają jednak gdy widzimy kroganina pierwszy raz w SOC to jego dialog z agentem składa się z samych przekleństw a takie coś już mnie razi.

BTW właśnie wpadła mi do głowy straszna myśl. Pomyślałem sobie co by było gdyby w całej trylogii głosu Shepardowi użyczył Rysiek z Klanu. Wyobrażacie sobie taki motyw: "UWAGA CAŁA ZAŁOGA NORMANDII! PRZED OBIADEM W MESIE KAŻDY POWINIEN DOKŁADNIE UMYĆ RĄCZKI! SZCZEGÓLNIE TY TALI! GRAŻ... ZNACZY DOKTOR CHAKWAS MA JUŻ DOSYĆ LECZENIA TWOICH INFEKCJI!"

You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard!

PostNapisane: 14 kwi 2012, 21:18 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Bacara napisał(a):
pewnie znowu by zmienili pół obsady. Jakbym miał trzeci raz innego Sheparda słuchać to chyba bym się zastrzelił.

Po 0,5h gry zapomniałbyś, jak brzmiał poprzedni Shepard. A co do zmiany obsady, to czy od początku gry zmieniły się jakieś kluczowe postacie oprócz Sheparda? Bo szczerze tylko on/ona w tej chwili przychodzi mi do głowy.

Gongu napisał(a):
Wrex - znaczy jako taki mi się podobał ale ta masa przekleństw w jedynce była idiotycznym pomysłem tłumacza. Ogólnie jestem przeciwny przeklinaniu dla samego przeklinania, wystarczy, że te wszystkie k.... mam na co dzień wszędzie wkoło.

A czy w wersji oryginalnej tych przekleństw było zdecydowanie mniej? Tj. fakt w jedynce akurat Wrex lubił sobie pogadać, ale nie powiem, żeby jakoś szczególnie mnie to wkurzało. W sumie pasowało to niejako do charakteru krogan.

PostNapisane: 15 kwi 2012, 11:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Repartee napisał(a):
Bacara napisał(a):
pewnie znowu by zmienili pół obsady. Jakbym miał trzeci raz innego Sheparda słuchać to chyba bym się zastrzelił.

Po 0,5h gry zapomniałbyś, jak brzmiał poprzedni Shepard. A co do zmiany obsady, to czy od początku gry zmieniły się jakieś kluczowe postacie oprócz Sheparda? Bo szczerze tylko on/ona w tej chwili przychodzi mi do głowy.

Kaidan i Liara, nie pamiętam czy jeszcze były jakieś zmiany, musiałbym zagrać jeszcze raz w ME 1 i ME 2.

PostNapisane: 15 kwi 2012, 12:22 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Trylogia Mass Effect
Repartee, grałem 1,5h az w koncu dostalem jasnej anielki i zmienilem wersje jezykowa... i było to najlepsze co zrobiłem podczas gry w mass effecta... [no może po Rannoch :D]

PostNapisane: 15 kwi 2012, 17:03 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

@up
Hm, podobno Nowicki wypadł jednak lepiej od Dorocińskiego, a imo oryginał wcale nie jest taki mega.

Cytuj:
Kaidan i Liara, nie pamiętam czy jeszcze były jakieś zmiany, musiałbym zagrać jeszcze raz w ME 1 i ME 2.

Zmiany głosu Liary nawet nie zauważyłam, a Kiadan miał bodaj dwie kwestie do powiedzenia w ME2.

PostNapisane: 16 kwi 2012, 12:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Trylogia Mass Effect
Nie zgodzę się. w ME1 Shep pasował do jednej i drugiej strony mentalności, a w dwójce to dla mnie najwyżej renegat. Jak słyszę jak on popisowo się wydziera to mnie jasna cholera bierze... a oryginał jest wręcz idealny, perfect timing, każdy akcent, ton wszystko dopracowane... Jedynkę PL lubię tylko z sentymentu, bo pierwszy raz na niej przechodziłem grę... ale tyle wystarczy.

PostNapisane: 18 kwi 2012, 21:28 
Adept analogów
Adept analogów

Repartee napisał(a):
A czy w wersji oryginalnej tych przekleństw było zdecydowanie mniej? Tj. fakt w jedynce akurat Wrex lubił sobie pogadać, ale nie powiem, żeby jakoś szczególnie mnie to wkurzało. W sumie pasowało to niejako do charakteru krogan.

Przykład pierwszy z brzegu, w rozmowie w SOC o Pięści, oryginalne "I will kill him" przetłumaczono na "za...bie chu..a". Niech Wrex sobie poprzeklina czasem ale po co robić z niego wieśniackiego dresiarza? Jeśli ktoś taki jak Wrex powie, że chce kogoś zabić to osiągnie to odpowiedni efekt, bez dodatkowych przekleństw. Taki zresztą jest w oryginalnym scenariuszu.

Też mnie to zupełnie nie wkurza, przechodząc teraz ME trzeci raz już nie zwracam na to uwagi jednak uważam to za niepotrzebne.

You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard!

PostNapisane: 24 kwi 2012, 21:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jednak mimo nadużywanie przekleństw przez Wrexa w wielu sytuacjach były one używane że tak powiem "inteligentnie". Potrafił je wpleść sensownie w zdania, że mimo ostrego mięcha, było ono przyjemne dla ucha (nie mówię tu o jego przecinkach typu "Fajna ku**a łajba, Shepard")

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 25 kwi 2012, 11:44 
Adept analogów
Adept analogów

Kepason- no właśnie o to mi chodzi. Innym postaciom też zdarza się przekląć, zresztą trudno wymagać od żołnierzy czy najemników języka ala profesor Miodek ale przeklinanie dla samego przeklinania i wtrącanie w co drugim dialogu przekleństw jako przecinków jest wieśniackie. Fajne może dla dresiarzy, dla mnie nie. Jednak to sprawa osobistych odczuć i trudno obiektywnie na ten temat dyskutować - jednemu będzie to przeszkadzało, drugiemu nie.

PostNapisane: 25 kwi 2012, 16:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gongu napisał(a):
Kepason- no właśnie o to mi chodzi. Innym postaciom też zdarza się przekląć, zresztą trudno wymagać od żołnierzy czy najemników języka ala profesor Miodek ale przeklinanie dla samego przeklinania i wtrącanie w co drugim dialogu przekleństw jako przecinków jest wieśniackie. Fajne może dla dresiarzy, dla mnie nie. Jednak to sprawa osobistych odczuć i trudno obiektywnie na ten temat dyskutować - jednemu będzie to przeszkadzało, drugiemu nie.

No muszę się zgodzić z twoją wypowiedzią :)

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 34   [ Posty: 331 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 34  Następna strona