Teraz jest 27 sty 2022, 08:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 34   [ Posty: 331 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona

Jestes za dubbingiem i jako opcja wersja kinowa?
Tak 73%  73%  [ 81 ]
Nie 27%  27%  [ 30 ]
Liczba głosów : 111
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dubbing
PostNapisane: 07 gru 2011, 22:06 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Luelle napisał(a):
Co do głosu Sheparda - nie ma on amerykańskiego akcentu tylko kanadyjski (aktor jest Kanadyjczykiem). To samo się tyczy Jennifer Hale.

Tak zapomniałem o tym wspomnieć - ale nie martw się, dobrze o tym wiem ^^.

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:09 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Wiem, że wiesz, ale verul chyba nie, bo pisał ciągle Shepie jak o "typowym amerykańskim bohaterze", podczas gdy Shep jest Kanadyjczykiem ^^

Obrazek

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:12 
Mistrz pada
Mistrz pada

@jcraft i Luelle - Dobrze gadacie :D.
A poza tym to fakt jest, że Shep nie jest z USA. Albo pochodzi on z kosmosu, albo z kolonii albo z bliżej nieokreślonego miejsca na Ziemi i nie jest nigdzie powiedziane że z USA.

CD-Action - Profil

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:14 
Status Widmo

Gra w: greu :P
No właśnie nie jest określone czy jest Kanadyjczykiem - no może ma jakieś kanadyjskie korzenie :D. W przypadku dwóch przeszłości Shepa na pewno nim nie jest - w końcu oprócz Ziemi nasz Shep może urodzić się w gdzieś na statku w niezmierzonej przestrzeni (to mój ^^) lub w jednej z ludzkich kolonii. A w jakim mieście przyszedł na świat i żył jeśli wybierzemy pochodzenie ziemskie nie jest określone w grze.

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:15 
Status Widmo

Napisałam, że jest Kanadyjczykiem na potrzeby rozmowy i ze względu na akcent :) Moja główna Shep też urodziła się w kosmosie :) a dodatkowa jest kolonistką :) Cóż, biorąc pod uwagę akcent może jest po prostu z pochodzenia Kanadyjką :)

Obrazek

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ales sie uparl tej space opery. Na pudelku nigdzie o tym ze to space opera nie widze wzmianki wiedz to Twoja demagogia. Twoja sprawa ze to nie pasuje do gatunku jaki wymysliles. I ie ma znaczenia ze pisze ze urodzil sie w kosmosie. Mogl nawet w Rosji. Ale akcjent ma jak rodowity jankes. to mnie mierzi w angielskiej wersji.

Szkoda ze nie wiem jak sie tu cytuje selektywnie.
Moze i jest kanadyjczykiem. Brzmi mi amerykansko. Moze kanadyjsko. Niewazne. Zbyt charakterystycznie. Nie jest wazne gdzie sie urodzil lub urodzila. Mogl nawet w piekle. Ale mowi jak amerykaniec to jest z ameryki. I dla scislosci - Kanadyjczyk to tez amerykaniec.

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:51 
Status Widmo

Cytuj:
Kanadyjczyk to tez amerykaniec.

W jakim równoległym wszechświecie żyjesz, że tak twierdzisz? ^^ Kanadyjczyk nie jest Amerykaninem, to oczywiste :P Jasne, urodził się na tym samym kontynencie, ale nie robi to z niego Amerykanina :P Również dobrze możesz powiedzieć, że Polak jest Niemcem :P Ja nie słyszę żadnego typowego amerykańskiego akcentu, tylko właśnie kanadyjski. Rany, ale jesteś uprzedzony :P

Gwoli ścisłości - Mass Effect to space opera :) Deal with it :P

Obrazek

PostNapisane: 07 gru 2011, 22:55 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
Ales sie uparl tej space opery. Na pudelku nigdzie o tym ze to space opera nie widze wzmianki

No proszę cię, nie przesadzaj. Przecież przy Star Treku czy Star Wars nie pisze na pudełkach (czy tam plakatach reklamowych czy czymś tam), że to space-opera jest. Bo po jasną cholerę ma pisać? ME jest po prostu space-operą i tyle, nikt nie musi wypisywać tego na pudełkach bo to jest taki gatunek i tyle no, tak ciężko to zrozumieć? Mamy przyszłość, akcja toczy się w galaktyce i jej różnych miejscach, mamy inne rasy, mamy galaktyczny rząd, mamy wielkie zło, które chce zniszczyć galaktykę, mamy bohatera który musi to zło powstrzymać, itd, itp...no innymi słowy mamy space-operę.
Cytuj:
Ale mowi jak amerykaniec to jest z ameryki. I dla scislosci - Kanadyjczyk to tez amerykaniec.

Taa...chwila, że co? W takim razie możesz równie dobrze powiedzieć, że "Czech czy tam Słowak to też polaczek" :P.

EDIT: O proszę bardzo z Wikipedii pewna lista:
Jako utwory z gatunku Space Opera bywają wymieniane między innymi,
filmy i seriale:

Babylon 5
Gwiezdne wojny
Star Trek
Kosmos 1999
Farscape
Gwiezdne wrota
Battlestar Galactica
Macross
Legend of the Galactic Heroes
gry komputerowe oraz konsolowe:
Mass Effect
Mass Effect 2

CD-Action - Profil

PostNapisane: 08 gru 2011, 12:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

@Luelle - mieszkaniec Ameryki to Amerykanin. Tak jak mieszkaniec Europy to Europejczyk. To ze USA nie ma swojego wlasnego okreslenia na swoich obywateli to nie moja sprawa. Wystepuje tutaj dwuznacznosc nazwy, a w zwiazku z tym mam racje :)

No ok - Space opera. Super. Ale to Wy sie czepiacie ze cos do space opery nie pasuje. Czyli zaczynacie od zlej strony. Wpierw powstaje jakis film czy gra, a pozniej sie to nazywa jakims gatunkiem. Np space opera. Jak pierwsza czesc gry byla np space opera, a druga rpgiem to tez bedziecie pisac ze to do space opery nie pasuje? Nie wiem czy mnie zrozumieliscie. Jezeli w grze jest cos co nie pasuje do space opery to to po prostu nie ejst space opera lub jest w mniejszym zakresie. Ale to nie jest powodem by to co do niej nie pasuje krytykowac. Wy natomiast krytykujecie mowiac ze to jest zle bo nie pasuje do gatunku. Nie pasuje i juz - najwyzej bedzie to troche innym gatunkiem.

PostNapisane: 08 gru 2011, 13:20 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ymm, to na świecie wciąż są rządy, a nie Przymierze, co powoduje, że status "państwa" nie ma już znaczenia? Pamiętam, że gdzieś w leksykonie było, ale jakoś mętnie wyjaśnione, przy Wojnie Pierwszego Kontaktu.

I czy przypadkiem nie mamy do wyboru na początku pochodzenia? Przestrzeń znaczy przestrzeń, mógł się urodzić na statku kosmicznym, w życiu nie być w Kanadzie, a po prostu żołnierze na statku byli w dużej mierze Kanadyjczykami. Jedno chyba było z kolonii? To też nijak do Kanady się ma, bo to już "koloniści" a nie "ziemianie". Trzecie, o slumsach, najbardziej by pasowało do teorii Kanadyjskiego akcentu. Jednak pamiętajcie, że akcent zawsze można zmienić - pomieszkajcie kilka lat za granicą i będziecie mówili płynnie z akcentem z tego kraju.

Co do Amerykanina - Kanadyjczyk jest Amerykaninem w sensie, że pochodzi z kraju znajdującego się w Ameryce Północnej. Obywatela USA określa się mianem Amerykanina jako osobę pochodzącą z tego właśnie kraju. Zauważcie, że w Europie też rzadko używamy określenia "Europejczyk", wyszczególniamy narodowość raczej. Dopiero na innym kontynencie bardziej prawdopodobne jest taki określenie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 34   [ Posty: 331 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Następna strona