Teraz jest 29 sty 2022, 11:31

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 15 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Człowiek Iluzja - a gdyby tak...?
PostNapisane: 14 gru 2011, 18:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Czołem!

Zastanawiałem się dziś nad pewną kwestią. Otóż Człowiek Iluzja kontroluje Cerbersua. Ok, niech będzie. Cerberus to świetnie zaopatrzona, bogata organizacja, mająca do dyspozycji świetnych ludzi. Pozostaje tylko jedno ale...
Dlaczego TIM nie przejął kontroli nad Przymierzem? Nie wierzę, że nie miał tam ludzi. Miał potężnych przyjaciół w kompleksie militarnym Przymierza, stamtąd brała się spora część funduszy. Przecież mógł spokojnie przejąć władzę i znacznie zmienić i ulepszyć politykę Przymierza. To jedno pytanie.

Drugie - można powiedzieć, że TIM jest rasistą, ale nie do końca właściwie. Z jednej strony chce wyniesienia ludzi ponad pozostałe rasy, z drugiej, podając Shepradowi namiary na Mordina, Archanioła i innych sam przyznaje, że to "najlepsi z najlepszych", chociaż nie ludzie. Niedopatrzenie twórców? Przecież dużo lepszym pomysłem byłoby związanie ze sobą wszystkich ras galaktycznych i rozwój - nikt nie mógłby walczyć z innymi, a jednocześnie wszyscy zyskiwaliby dzięki zdolnościom innych ras. Więc jak to z TIMem jest?

Zapraszam więc do rzeczowej dyskusji na temat TIMa i jakie tak naprawdę są jego cele.

Tytuł: Re: Człowiek Iluzja - a gdyby tak...?
PostNapisane: 14 gru 2011, 19:04 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Cytuj:
Drugie - można powiedzieć, że TIM jest rasistą, ale nie do końca właściwie. Z jednej strony chce wyniesienia ludzi ponad pozostałe rasy, z drugiej, podając Shepradowi namiary na Mordina, Archanioła i innych sam przyznaje, że to "najlepsi z najlepszych", chociaż nie ludzie. Niedopatrzenie twórców? Przecież dużo lepszym pomysłem byłoby związanie ze sobą wszystkich ras galaktycznych i rozwój - nikt nie mógłby walczyć z innymi, a jednocześnie wszyscy zyskiwaliby dzięki zdolnościom innych ras. Więc jak to z TIMem jest?

Illusive Man nie jest rasistą, a przynajmniej nie w pełnym znaczeniu tego słowa. TIM przede wszystkim chce zapewnić ludzkiej rasie stabilizację i bezpieczeństwo właśnie poprzez uczynienie jej tą dominującą w galaktyce. Za to typowym przykładem rasisty jest inny ważny członek Cerberusa - Kai Leng.

TEH EDITTO:
Cytuj:
Z jednej strony chce wyniesienia ludzi ponad pozostałe rasy, z drugiej, podając Shepradowi namiary na Mordina, Archanioła i innych sam przyznaje, że to "najlepsi z najlepszych", chociaż nie ludzie.

Nie jest to przeciwieństwo. TIM nie jest zaślepionym fanatykiem, potrafi dostrzec zalety innych ras. Np. nie ufa quarianom - ale szanuje ich za osiągnięcia technologiczne.

I może to wszystko brzmi jakbym popierał działania Cerburusa. Otóż wprost przeciwnie - cieszy mnie, że w ME3 stali się pełnoprawnymi "bad guys" i będę miał okazję powysadzać ich w powietrze :P.

PostNapisane: 14 gru 2011, 19:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Zawsze odnosiłam wrażenie, że Cerberus, choć znany, nie jest do końca organizacją legalną. Albo inaczej - projekty, którymi się zajmuje, nie są w pełni popierane lub widziane jako te niemoralne a nawet złe. Przejęcie Przymierza mogłoby mieć wyraźnie negatywny skutek i tylko wzmocnić nastroje antyludzkie, co mogłoby doprowadzić do wybuchu zamieszek na znacznie większą skalę, niż "scysje" opisywane w ME2. TIM chce wzmocnienia pozycji ludzi, sprawienia, żeby byli rasą bardziej poważaną. Nazwałabym go raczej "nacjonalistą", ale nie w pełnym brzmieniu tego słowa, które ma zabarwienie wyjątkowo pejoratywne (i słusznie). TIM chwyta się różnych metod i sztuczek, żeby postawić na swoim (nawiasem mówić, piszę tylko z perspektywy gry, bo komiksów - niestety - nie znam).

Ale i tak ich nie lubię.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 14 gru 2011, 19:51 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ale ja nie mówię o przejęciu w stylu zamachu stanu i ustanowieniu się hegemonem. Po prostu... On ma wysoko postawionych ludzi w przymierzu, mógłby więc ustawić odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach i w ten sposób całkowicie kontrolować politykę przymierza. A tak się nie dzieje. I to właśnie mnie dziwi. Swoją drogą, fajny motyw, wplotę do sesji.

PostNapisane: 14 gru 2011, 19:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Albo się może właśnie dzieje? Kto wie, jakie niespodzianki szykuje ME3? W każdym razie uważam, że Cerberus pod kątem konstrukcji organizacji jest naprawdę bardzo ciekawy i złożony.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 14 gru 2011, 19:56 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Jedna z co bardziej logicznych teorii fanowskich głosi, że Cerberus tak naprawdę kontroluje Przymierze - gdzieś w ceniu, niezauważalnie, ale jednak z dużym wpływem na działania władz.

PostNapisane: 19 gru 2011, 17:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME1,ME2,AC:B,U2,zbiera na:ME3
Nawet armia nie przeszkodzi shepardowi w zemście na człowieku iluzji ]:->

PostNapisane: 01 sty 2012, 14:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Lepiej popatrzcie jak Człowiek Iluzja densi na Omedze :)

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 01 sty 2012, 14:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME1,ME2,AC:B,U2,zbiera na:ME3
W komiksie mass effect odkupienie który mam od stycznia 2010 roku( :D )liara właśnie się z nim spotyka na omedze lecz ten zaprzecza i mówi że to jego hologram.

PostNapisane: 01 sty 2012, 14:37 
Mistrz pada
Mistrz pada

@scorch - Ale to przecież nie jest Liara na tym filmiku :P

CD-Action - Profil

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 15 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona