Teraz jest 24 wrz 2018, 08:08

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dział Fan Fiction was potrzebuje.
PostNapisane: 02 cze 2012, 21:48 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

trala napisał(a):
Rzeczywiście, rysunki są przeskalowane (w oryginale około dwa razy mniejsze), stąd słabe nasycenie detalem.
Raczej rzemiosło niż talent :) dwa lata się uczyłam rysunku i potem, na studiach, też miałam z niego zajęcia, więc trochę już w tym siedzę :) zresztą jak mawia mój nauczyciel rysunku właśnie: "nie ma talentu, są tylko dupogodziny :D
Ale oczywiście dziekuję :)

Bez talentu, choć odrobiny, się po po prostu nie da. Mój nauczyciel twierdził, że nauczyć to się można gry na instrumencie, do rysowania/malowania/rzeźby trzeba mieć predyspozycje. Ja np. nigdy nie uczyłem się formalnie rzeźbienia, a rysowania tak, a mimo to od dziecka lepiej rzeźbię niż rysuję.

Znam ludzi, którzy twierdzili, że nie wiedzą którego końca ołówka używać, a potem okazywało się, że rysują całkiem dobrze (fakt, że archeologiczny rysunek dokumentacyjny to nie to samo co sztuka, ale różnice między ludźmi i tak wyraźnie widać).

PostNapisane: 02 cze 2012, 22:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Mój za to twierdził, że każdego da się nauczyć rysować, tylko w różnym tempie :) No, ale o istotność talentu nie ma się co spierać. Ja po prostu, jeśli już mam być chwalona, to wolę za umiejętności, które sama ciężką (powiedzmy) pracą nabyłam, niż za mityczny talent, który nie wiadomo czym jest, nie wiadomo skąd się wziął i na pewno nie zależy ode mnie. Także, nie jest to jakaś fałszywa skromność z mojej strony, może nawet wręcz przeciwnie :P

PostNapisane: 02 cze 2012, 23:38 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Przewrotnie zapytam, dlaczego zaczęłaś rysować i dlaczego mimo konieczności ciężkiej pracy kontynuujesz?

Moim zdaniem talent nie oznacza, że wszystko przychodzi samo. Ale być może właśnie talent daje potrzebę zajmowania się tym, a nie czym innym oraz zdolność osiągnięcia efektów uzasadniających wkład pracy.

Czy każdego się da nauczyć? Może. Ale znałem takich, którzy potrzebowaliby uzbrojonego strażnika/dużo kasy, żeby wziąć ołówek do ręki, a także przynajmniej jednego takiego, którego chyba nawet nie warto zmuszać :D

PostNapisane: 03 cze 2012, 01:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dyskusja powoli odchodzi od tematu :)

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 03 cze 2012, 11:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Racja. Więc tylko szybka odpowiedź: najpierw rysowałam dla przyjemności i to nie była praca w ogóle. A potem stwierdziłam, że chcę iść na studia, na które jest egzamin z rysunku i przygotowania do niego już trochę trudności mi sprawiły. Ale nie żałuję ani trochę tego poświęconego czasu. No i potem jeszcze na studiach rysowałam i to już była prawdziwa udręka. No ale musiałam zaliczyć zajęcia. Więc wiadomo, jakąś motywację trzeba mieć. A żeby było jasne - aktualnie rysunkiem w sposób profesjonalny się nie zajmuję, nie zamierzam i nigdy nie zamierzałam :)

A tak żeby wrócić do tematu - wysłałam redakcji kolejny rysunek, mam nadzieję, że niedługo się pojawi :)

PostNapisane: 03 cze 2012, 11:58 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
@trala - rysunek już dodany :) Dzięki za przesłanie!

PostNapisane: 13 wrz 2012, 21:51 
Casual
Casual

Mogę podesłać opowiadanie, które wysłałem na konkurs o powstaniu Żniwiarzy. Może nie było najwyższych lotów i trochę odbiegało od tematu, ale chciałbym komuś pokazać te wypociny. Ponad to mam parę pomysł na opowiadania. Podzielę się na razie dwoma
1. Krzyżówka i Doctora WHO (Doktor przenosi się do ze swojego wszechświata do wszechświata Sheparda i razem próbują pokonać Żniwiarzy. Można by dodać dzięki temu nawet piąte zakończenie).
2. Mass Effect w stylu steampunkowym.
Sami oceńcie, czy to się na coś nada.

PostNapisane: 08 lis 2012, 12:23 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME3, Crysis 3 (xbox) , GTAIV
Oto mój prototyp żniwiarzowego salarianina : http://imageshack.us/photo/my-images/43 ... utfit.jpg/ na brzuchu miałby worek żelowy jak pustoszyciel/pomiot byłby diabelnie zwinny i słurzyłby za taktyka u żniwiarzy z racji inteligencji zwykłych salarian . Oceńcie , nie jestem zbyt dobry w rysowaniu w gimpie więc nie krytykujcie za jakośc , będę mu robił model w zbrush też to umieszcze go tutaj .
EDIT : Proszę o przeniesienie tego postu w odpowiednie miejsce , nie zauważyłem że istnieje już temat o pracach fanów itp .

PostNapisane: 17 cze 2014, 16:16 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
Witam po długiej nieobecności. Jako że mi się nudziło napisałem powieść :), a włąściwie trylogię. Poważnie. Otóż dzieje się ona bezpośrednio po zakończeniu ME3. O samej treści nic nie będę pisał, bo spróboję je oddać wciągu najbliższych dni, a może nawet godzin, jeśl wszystko będzie dobrze. Mogę zdradzić, że intryga obraca się wokół Cerberusa, nawet mamy wątek romansowy. Pojawiają się postaci znane i kochane. Od razu zaznaczam powieść jest... no powiedzmy że klasyfikuje się pod co najmniej pod PEGI 18. Jestem w czasie pisania części trzeciej. Choć dzięki temu, że ciągle poprawiam błędy w poprzednich częściach prace ustały.

Edit 18 czerwca

Jeszcze wczoraj udało mi sie wysłać część pierwszą na adres redakcji. Druga jutro ( może jeszcze dziś). Do redakcji - w pliku jest mój drugi nick, więc to nie jest żadna pomyłka.

Origin: michaledek

PostNapisane: 25 cze 2014, 10:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pozostaje gratulować weny.

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona