Teraz jest 22 sty 2022, 01:07

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przewodnik turystyczny, czyli ciekawe miejsca oraz planety.
PostNapisane: 23 mar 2012, 16:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME 1,2,3; Skyrim; Comapny of Heroes; BF:BC 2
Podczas eksploracji tego forum nie natknąłem sie na temat odnośnie planet w ME. Otóż wa tak rozwiniętym pod tym wzgledem uniwersum nie sposób nie powiedzieć czegoś o mnogości światów jakie tu występują. A wam jaka planeta najbardziej sie podobała, którą zapamiętaliście najlepiej, lub na której chcielibyście zamieszkać? :)

Relic OnLine: Felo0000

Tytuł: Re: Przewodnik turystyczny, czyli ciekawe miejsca oraz plane
PostNapisane: 26 mar 2012, 03:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

W "jedynce" planety były liniowe do bólu. W "dwójce" i "trójce" tylko to, co było absolutnie potrzebne do questów. Więc pozostają opisy podczas skanowania - a one mówią oględnie.
Interesujące obiekty, to moim zdaniem planety-ogrody "po bombardowaniu" (których jest ileś tam). Ruiny, historia, wnioski.

PostNapisane: 26 mar 2012, 14:40 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Owszem, jednak w jedynce mogłeś na nich wylądować, pojeździć itd. W następczyniach tego nie ma. Planety-ogrody - owszem ciekawe miejsca :)

PostNapisane: 26 mar 2012, 15:46 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Ifrexalis napisał(a):
W "jedynce" planety były liniowe do bólu. W "dwójce" i "trójce" tylko to, co było absolutnie potrzebne do questów. Więc pozostają opisy podczas skanowania - a one mówią oględnie.
Interesujące obiekty, to moim zdaniem planety-ogrody "po bombardowaniu" (których jest ileś tam). Ruiny, historia, wnioski.

No ale cóż, że były liniowe? Tu chodzi o to co na nich widzieliśmy. O to jak została wykreowana sceneria, krajobraz, itp. a nie to że nie mogliśmy sobie pozwiedzać jak w jakimś Skyrimie :).

PostNapisane: 26 mar 2012, 16:00 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

No i właśnie to jest duży plus dla jedynki. Namiastke tego w dwójce dał w sumie DLC Hammerhead, ale trzeba przyznać, iż był dość licho zrobiony.

PostNapisane: 26 mar 2012, 17:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
No ale cóż, że były liniowe?
- może to, że tłuczenie się Mako ciągle po tym samym, w poszukiwaniu tego samego, z czasem robi się nudne. Wiesz, ja sobie to przechodziłem w stu procentach, więc po wyeksploatowaniu paru pierwszych planet, resztę już zwiedzałem "na pijanego" (czyli jedna ręka i jedno oko odpowiada za sterowanie Mako, a druga ręka i drugie oko zaznajamia się z gazetą i herbatą z cytryną.
To jest odwieczny problem zderzenia ilości i jakości - co będzie lepsze? ano już lepiej byłoby dać mniej, a ciekawiej.
'Otwarty świat' w uniwersum ME? To byłby hit, który najprawdopodobniej zmiótł by obecną formę serii - ale to pozostaje w sferze założeń, mamy co innego i o tym mówimy.

Dla mnie zasób miejscówek w Mass Effect był po prostu liniowy, zasady jak gdzie indziej - czyli wyłącznie główne lokacje wykonane z większą dbałością, natomiast poboczniaki zrobione tak, aby po prostu były. Eletania była jeszcze jakąś odmianą, ale reszta.. statyczna do bólu (bo miażdżusiów jak na lekarstwo).

Cytuj:
Tu chodzi o to co na nich widzieliśmy

- góry, Góry, GÓry, GÓRY wyrastające na środku drogi. Raz na jakiś czas inne góry, bo zielone :). Zbieranie surowców trwało wieki.

Mnie tutaj się zarzuca, że wymagam za dużo - a czy to źle, że wymagam więcej? pak-man to nie jest, era pinballa też już dobiegła końca, sprzęt jest głównie dwurdzeniowy i więcej, więc chciałbym więcej. Zresztą ME nie zrobił szczególnej furory, to raczej od dwójki taki boom się zrobił.

No ale do rzeczy.

PostNapisane: 26 mar 2012, 17:22 
Status Widmo

Gra w: greu :P
@Ifrexalis - no mi się rozchodzi o główne lokacje właśnie (o poboczne też, ale licząc od ME2). Nie Uncharted Worlds z ME1 - bo też ich nie lubiłem.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 22:07 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Mass effect 1, 2, 3
szczerze ja wolał by zamieszkać na Eden Prime albo na horyzoncie bez Zbieraczy, Żniwiarzy i innego tego typu gówna. Lub na samej cytadeli

że coś jest niemożliwe czy nie istnieje to tylko nasza postawa lub z góry narzucona teza.

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.
- Platon

PostNapisane: 27 lut 2013, 21:18 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
Ja tam bym na Ilos zamieszkała i odkrywała po kolei wszystkie tajemnice Protean :D I być może też poprzednich ras. Nie wspominając o tym niesamowitym klimacie i swoistym pięknie tego miejsca. Byłabym pewnie tam sama, ale Liara też chyba sama na tych swoich wykopaliskach była ponad 50 lat. Jeśli ona wytrzymała, to ja też bym wytrzymała jakiś rok albo więcej.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]