Teraz jest 22 sty 2022, 01:08

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 11   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kim są Żniwiarze?
PostNapisane: 26 mar 2012, 21:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Arcanum
Możesz mi wyjaśnic który element dzisiejszej wiedzy o ciemnej energi( o ile istnieje) pozwala stwierdzic że może ona zniszczyc wszechświat?

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass effect i Dragon Age - całe serie
Nie wiem jak to odebrałeś, ale ja nie urządzałem wycieczek wobec kogokolwiek - po prostu uznaję za bezsensowne mówienie o czymś, co wcale nie jest obecnym stanem wiedzy, a jedynie spekulacjami, jako że na potwierdzenie tych teorii nie ma naukowo akceptowalnych dowodów. A co do czysto pojętej ciemnej energii - jak już wspomniałem, świat się zmienia, nigdy nie wiadomo, czy coś co dopiero powstało nie będzie miało wpływu na obecny kształt świata, lub choćby wcześniej wymienionej ciemnej materii. I może skończmy dyskusję, w której ja się wysilam z tłumaczeniem, jak działa świat, co ty chcesz odeprzeć TEORIĄ, z naukowego punktu widzenia NIEUDOWODNIONĄ. A nawet jakby była prawdziwa, to o ile sobie dobrze przypominam, to mamy do czynienia z grą. Jakby gry miał być w 100% realistyczne, to Batman po locie na pelerynie z takim pędem raz na kilka lądowań miałby skręconą kostkę, a jego taktyka stania jak czołg i kontrowania 12 napierających na niego facetów upadłaby przy 3 napastnikach, nie mówiąc już o standardowej liczbie wrogów, z kolei z całego Skyrim musiałbyś usunąć magię - i jakoś nie czepiałeś się, że te elementy są z d**y wzięte i należy je skasować, wręcz przeciwnie, wychwalałeś obie gry. A co do realistyki choćby w temacie sci-fi (jakbyś się chciał uczepić, że to inne gry) to całe Gwiezdne Wojny, Mass Effect, Star Trek i co tam sobie jeszcze wymyślisz - to wszystko fake. Same bitwy kosmiczne z góry eliminują realizm - w próżni dżwięk się nie roznosi, więc na czas bitew kosmicznych musiałbyś wyłączać dźwięk, a śmiem wątpić, czy ktokolwiek to robi.

Tak jakby ktoś ktoś zachciał zagrać w LoLa: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 0100129099 - link rejestracyjny, działa jak każdy inny, z tym że za jego użycie skorzysta także właściciel linku.

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Możesz mi wyjaśnic który element dzisiejszej wiedzy o ciemnej energi( o ile istnieje) pozwala stwierdzic że może ona zniszczyc wszechświat?

"Strona główna forum ‹ Mass Effect ‹ Uniwersum ‹ Ogólnie o świecie Mass Effect".

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:51 
Volus Mercenary

Gra w: RPG (wszelkie, wręcz nałogowo)
Po pierwsze - nie wiedza, tylko hipotezy. Dzieła science-fiction mają o tyle lepiej od rozpraw naukowych, że w pełni mogą polegać na hipotezach. Poza tym hipoteza ciemnej energii nie tylko nie została obalona, ale bodaj w zeszłym roku jakieś obserwacje pokazały, że hipoteza jest prawdopodobna. Na pewno zaś nie jest sprzeczna z obecnie znanym modelem matematycznym wszechrzeczy.

Po drugie - opierając się o hipotezę ciemnej energii, mogę. Łańcuch pośredności:
Ujemna grawitacja ciemnej energii sprawia, że wszechświat się rozszerza -> wszechświat nie może rozszerzać się w nieskończoność -> następuje Big Rip lub Big Crunch -> Doomsday

Obrazek

Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 21:54 przez ZagDrassil, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:53 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

"A co do realistyki choćby w temacie sci-fi (jakbyś się chciał uczepić, że to inne gry) to całe Gwiezdne Wojny, Mass Effect, Star Trek i co tam sobie jeszcze wymyślisz - to wszystko fake. Same bitwy kosmiczne z góry eliminują realizm - w próżni dżwięk się nie roznosi, więc na czas bitew kosmicznych musiałbyś wyłączać dźwięk, a śmiem wątpić, czy ktokolwiek to robi." Wiem że to nie ma wiele wspólnego z realizmem, po prostu wolę jak twórcy wymyślaja własne wyjaśnienia dziwnych zjawisk w sci-fi a nie kombinują z istniejącymi teoriam.

"Ujemna grawitacja ciemnej energii sprawia, że wszechświat się rozszerza -> wszechświat nie może rozszerzać się w nieskończoność -> następuje Big Rip lub Big Crush -> Doomsday"
Czytałem teorię wg. której wszechświat może się rozszerzac w nieskończonośc więc to nie miałoby sensu.
" wszechświat nie może rozszerzać się w nieskończoność " to chyba też jest tylko hipoteza.

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:57 
Volus Mercenary

Gra w: RPG (wszelkie, wręcz nałogowo)
jano4 napisał(a):
Wiem że to nie ma wiele wspólnego z realizmem, po prostu wolę jak twórcy wymyślaja własne wyjaśnienia dziwnych zjawisk w sci-fi a nie kombinują z istniejącymi teoriam.

I to jest przyczyna, że dezawuujesz twórczy koncept Karpyshyna? "Coś mnie się nie podoba, więc to zmieszam z błotem"?

Obrazek

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nie powinno się porównywać sci-fi do realnego świata, gdyż (jak dla mnie) Star Wars, Mass Effect to nic innego jak przeżycie czegoś co nigdy nie będzie miało sensu bytu na prawdę, wszystkie prawa fizyki, prawa czegokolwiek w sci-fi przeważnie nie trzymają się kupy, na tym polega magia gatunku, przeżycie przez odbiorce czegoś innego czegoś co nigdy nie będzie istniało (choć może). Twórcy wymyślają takie rzeczy jak Ciemna Energia aby pobudzić wyobraźnię graczy, abyśmy mogli teraz dyskutować na czym to polega, ale większość z tych rzeczy po prostu jest tylko wytworem twórcy.

PostNapisane: 26 mar 2012, 21:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass effect i Dragon Age - całe serie
Cóż, tak się składa, że to oni są twórcami i oni wybierają co się dzieje i jak to wytłumaczą. A co do wymyślania własnych zjawisk, czy jakichkolwiek elementów - chwaliłeś Nietoperza i Skyrim - bo akurat Batman, loty ślizgowe, walka wręcz 10vs1 i huśtanie się na lince lub magia, smoki, mitologia nordycka i ragnarok lub jego inaczej nazwane odpowiedniki to akurat nowość na skalę światową ;P

Tak jakby ktoś ktoś zachciał zagrać w LoLa: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 0100129099 - link rejestracyjny, działa jak każdy inny, z tym że za jego użycie skorzysta także właściciel linku.

PostNapisane: 26 mar 2012, 22:03 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

"I to jest przyczyna, że dezawuujesz twórczy koncept Karpyshyna? "Coś mnie się nie podoba, więc to zmieszam z błotem"?" Zdażyło się kiedyś tobie pójśc np. to kina, obejrzec film który uznałeś za słaby a potem go skrytykowac? Jak coś mi sie nie podoba to chyba mam prawo to wyraźic? Zresztą widzę ze nie przeczytałeś tego co napisałem wcześnij, jego pomysł jako całośc bardzo mi się podoba tylko wolałbym żeby ciemną energię zastąpił czymś innym.

"bo akurat Batman, loty ślizgowe, walka wręcz 10vs1 i huśtanie się na lince lub magia, smoki, mitologia nordycka i ragnarok lub jego inaczej nazwane odpowiedniki to akurat nowość na skalę światową ;P" Nie chodzi mi o to że w każdej grze/filmie /książce mająbyc inne wyjaśnienia zdarzń, po prostu w Skyrim nikt mi nie próbuje tłumaczyc magii istniejącymi
teoriami fizycznymi.

"Cóż, tak się składa, że to oni są twórcami i oni wybierają co się dzieje i jak to wytłumaczą" oczywiście ale może mi się to nie podobac, przecież nie mam zamiaru napadac autora czy wysyłac mu pogróżek.

Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 22:07 przez jano4, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 26 mar 2012, 22:07 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ale Bioware nie każdą sprawę wytłumaczyło i teraz właśnie możemy się domyślać o co chodziło twórcom, bo np. Przez całe ME zastanawiali mnie Opekunowie i myślałem że w 3 powrócą do ich tematu bo w 2 go pominięto. Zresztą marzenia sciętej głowy, jak coś wytłumaczyli w ME3 to tylko to że... a nie pomyliło mi się nic nie wytłumaczyli, za to mamy 1000 nowych pytań odnośnie właśnie żniwiarzy.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 11   [ Posty: 110 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona