Teraz jest 22 sty 2022, 00:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 10   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubione Rasy
PostNapisane: 03 wrz 2012, 11:50 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME3, ME2, TES Skyrim, Wiedźmin 1 i 2
Haaaaaaaa! Jestem quarianinem! Keelah, myślałem że mi wyjdzie jakiś pyjak

EDIT: Nie wiedziałem gdzie to napisać: czy wśród quarian w ogóle występują biotycy? Bo jakoś nie przyuważyłem.

PostNapisane: 17 lis 2012, 13:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nam wyszło to, co wyjść powinno: Geth.

PostNapisane: 17 lis 2012, 13:35 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ulubiona rasa? Żniwiarze, świetnie nakreślona rasa, z ciekawą przeszłością, wzbudzająca autentyczne przerażenie.
Poza tym: Kroganie i Gethy. Ci pierwsi również za bardzo ciekawą i niejednoznaczną historię, a Gethy za sam sposób bycia, czyli istnienie nie jako jednostki, tylko całe platformy osiągające między sobą konsensus.

PostNapisane: 17 lis 2012, 20:12 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

[Mój pierwszy pst tutaj, WItam!]

Moją ulubioną rasą są prawdopodobnie Quarianie. Tali jest na prawdę słodka, uwielbiam ją. Oprócz niej Kal'Reegar. Bodajże jedyna postać w uniwersum która, żałuję, że nie jest członkiem załogi Sheparda. Dużo go nie widzieliśmy, ale uważam że jest awesome. Zapewne nawet Geth znają i respektują to nazwisko (Legion, opinia?). Przy okazji Geth, stosunek Quarian do nich jest niejednoznaczny. Gdy Geth zaczęły zyskiwać samoświadomość, spora część Quarian była przeciw ich wybiciu, byli nawet skłonni bronić maszyny.
Prócz tego Kroganie. Z tym, że konkretniej Kroganie za jakiś czas, pod przywództwem Wrexa. Już teraz jest to niesamowicie "sympatyczna" rasa, jednak w czasie ME3 są oni pogubieni. Ciężko stwierdzić czy jeden Wrex będzie w stanie nawrócić wszystkich krogan do ich zamierzchłej chwały (sprzed ich wojen nuklearnych) ale wierzę że mu się uda. Tak czy inaczej Kroganie to twardy, wojowniczy lud, który robi to co najlepiej umie: ratuje galaktykę przed wielkimi potworami. Z drugiej strony, jeśli przewodziłby in Wreav, to rasa ta się stoczy i prędzej czy później będę musieli zostać zniszczeni przez innych, lub zniszczą się sami.

To chyba dwójka z moich ulubieńców spośród których nie mógłbym wybrać numeru 1.
Prócz tego moje opinie o:
Turianie - no może jak już wyjmą sobie te kije z tyłków, jak to zrobiłł Garrus
Salarianie - dupki
Asari - dupki, ale seksi dupki :)
Drellowie - Thane sprawia że bardzo u mnie zapunktowali (raz że ich umiejętności, dwa że kultura i religia (jakoś tak zajebiście im wyszła modlitwa Thane'a przed łowami)), ale że ciężko mówić o ogóle tylko na jego podstawie, to wstrzymuję się od dalszych opinii
Ludzie - Olbrzymi plus za umiejętność "Nova" :) Nawet Kroganie nie pomyśleliby o tym żeby własną barierę detonować byle tylko przywalić mocno wrogom. Prócz tego mdła rasa w sumie
Geth - Bardzo fajnie napisana rasa. Dobry design. Powiedzmy że wrzucę Geth i EDI do jednego wora i powiem że ich lubię w ME
O reszcie nie mam raczej wyraźnej opinii.

"We've got them surrounded, at least from this side!" - Soldier, TF2

PostNapisane: 18 lis 2012, 12:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME3, Crysis 3 (xbox) , GTAIV
Z tego quizu wyszło mi że jestem podobny do Gethów ;p

PostNapisane: 18 lis 2012, 13:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

a mi, że do Krogan, w sumie trenowanie sportów walki pasuje, ciekawe czy Kroganie mają mma :p inna sprawa, że to jest moim zdaniem jedna z ciekawiej ukazanych ras w uniwersum

PostNapisane: 24 lis 2012, 10:30 
Adept analogów
Adept analogów

Ja w każdej rasie zauważyłem coś co sprawia, że ją trochę lubię. Gdybym się wypowiadał którą lubię najbardziej pewnie olbrzymi wpływ na to co bym napisał miałby fakt kontaktu z którymś przedstawicielem jako członkiem załogi w ciągu całej serii.
Wspaniale wymyśloną rasą są według mnie Żniwiarze.
Ciekawą i praktycznie niewykorzystaną rasą są Yagh-owie - no ale cóż, wciskanie Yaghów na siłę też byłoby nie na miejscu biorąc pod uwagę ich poziom rozwoju technologicznego i fakt że nie są takimi spokojnymi istotami jak raloi. Po prostu są interesujący ze względu na ich cechy naturalne - większe niż reszta znanych ras, (no oprócz jednej ale nie będę spoilerował), szybko się uczą i agresywniejsze niż jakikolwiek kroganin.
Protean lubię bo przez większość fabuły są przedstawiani pod pewnymi względami jako wzór osiągnieć ze zbudowaniem własnego przekaźnika, sabotowaniem protokołow na cytadeli i ich zdolnościom "komunikacji" czy przekazywania/odczytywania informacji przez dotyk.
Rasy których przedstawiciele nam towarzyszą lubię z już wcześniej przedstawionych powodów.

PostNapisane: 28 lis 2012, 16:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Assassin's Creed, Tomb Raider i wiele innych
Witam, wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.
Napiszę tu o wszystkich rasach w kolejności jakiej je lubię. Ludzi pomijam, jakoś za bardzo się z nimi utożsamiam by oceniać ich.

1. Asari. Nie, nie jestem facetem, który ślini się na ich widok. Po prostu są takie, fajne. Każda jest biotyczką, co czyni je żołnierzami. Są po prostu świetne.
2.Quarianie. Świetna rasa. Co prawda chamscy, ale są tak rodzinni, i w sumie szkoda mi ich. A Tali tylko dokłada do szali, co sprawia, że są wyżej od...
3. Turianie... A właściwie to Garrus i ta cała reszta. Garrus jest chyba najlepszą postacią w grze (przynajmniej dla mnie) świetna postać do romansu dla mojej fShep i najlepszy przyjaciel mojego mShep. Reszta turian niczym się nie wyróżnia (jeszcze Victus jest fajny), ale ich hierarchia i wszystko opierające się na wojsku... Po prostu brak słów.
4.Protheanie. Opowiści Javika niestety muszą wystarczyć, ale na ich podstawie, są ciekawą rasą.
5.Gethy. Głównie za Legiona.
6.Kroganie. W sumie też są ciekawi. Ale głównie za Wrexa i Evę.
7.Drelle. Malutko ich spotykamy, ale ci których znamy są bardzo fajni.
8.Salarianie. Przed byciem na samym dole ratują ich Mordin i o Jezus zapomniałam jak nazywał się ten salarianin od " HOLD THE LINE". Nie lubię ich.
9.Volusowie, Elkorowie, Raknii. Są mi obojętni.
10.Yaghowie. Są nieco poniżej przeciętnej.
11.Batarianie. W skrócie to rasiści. (w sumie nieco jak ludzie)
12.Vorche. Nie jestem w stanie ich znosić.
13.Żniwiarze (reapers bżmi znacznie lepiej) Gdyby nie byli największym złem jakie spotkało Drogę Mleczną, byliby zaraz za turianami. Ale nie są.

Za wszelkie błędy ortograficzne i stylistyczne, przepraszam.

PostNapisane: 30 lis 2012, 19:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, TES
Prawda jest taka, że rasy w ME są tak świetnie obmyślone, każda ma swoją historię, technologię, całkowicie inny wygląd, zwyczaje, kulturę, że każdą rasę można polubić, a jeśli nie rasę, to chociaż jednego jej przedstawiciela. Jeśli miałbym wybrać swoją ulubioną (i taką, z której ideami mniej więcej się zgadzam) to asari. Co lubię w nich najbardziej to ich strategia polityczna - dyplomacja. Na czym nie raz się przejechały, ale... No więc ja, jako pacyfista, zgadzam się z tą polityką. Nie oznacza to, że asari (ani ja :P) są niezdolnymi do walki kluchami, co chyba weterani ME wiedzą. Technologia również jest inna niż wszystkie. Wydaję mi się być taka... smukła, elegancka. Podobają mi się 3 fazy ich życia i ich długowieczność. Wygląd - no chyba wiadomo, niektórych odstraszają ich macki, ale rozmowa między Liarą a Jokerem na ich temat - bezcenna. Jeśli chodzi o przedstawiciela, to oczywiście poza towarzyszami broni, urzekła mnie postać barmanki w ME2 która osiągnęła już ostatnie stadium swojego życia i dzieli się swoim doświadczeniem zza lady baru. A i jeszcze podoba mi się sposób ich rozmnażania się. Miło w końcu trafić na coś innego.

PostNapisane: 30 gru 2012, 15:41 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect 3 Battlefield 3 Far Cry 3
Ja najbardziej lubię Turian i Asari
Nie za bardzo przepadam za Kroganami Vorchami Gethami Quarianami
I zgadzam się w 100% z TheTransforbear wszystkie rasy są świetnie obmyślone i aż miło się czyta Leksykony o historii każdego z gatunku :D

„Raz w ciebie zwątpiłam, Shepard, i cię straciłam. To się nie powtórzy.”-Ashley Williams
Origin-PL_Raptor_PL

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 10   [ Posty: 93 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona