Teraz jest 21 sty 2022, 23:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Batarianie
PostNapisane: 26 kwi 2012, 20:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect trylogia
Batarianie zasłużyli sobie na opinię dzikusów i łowców niewolników. To czteroocy brutale, Mindoir jest tego najlepszym dowodem. Nie mają jakichkolwiek hamulców etycznych, nawet kroganie są bardziej ucywilizowani od nich.
Batarianie sprawiają iż cerberus wydaje się dobrym pomysłem.

PostNapisane: 27 kwi 2012, 18:03 
Adept analogów
Adept analogów

Przecież to, bez urazy, brednie. Oceniasz całą rasę, skrajnie negatywnie, na podstawie kilku łowców niewolników i im podobnych? Ilu takich złych Batarian spotykasz w grze? 5-6? Na ich podstawie można ocenić kilka miliardów istnień i to skrajnie negatywnie? Równocześnie życzyć im unicestwienia bądź zdegradowania do roli niewolników (bo tego przecież chciałby Cerberus)? Jak w takim razie wyglądają przy nich ludzie albo nawet sami Polacy? Przecież można usłyszeć o wyczynach naszych "rodaków" których twórcy ME nie odważyliby się umieścić w grze bo tak są okrutne, brutalne, patologiczne (tego zarzutu względem Batarian chyba w ogóle nie można użyć, zresztą seria ME jest bardzo "poprawna" pod tym względem). Stosując porównanie i skalę wypadałoby że ludzie powinni już zostać dawno wymordowani.

No i kroganie bardziej ucywilizowani od nich? Niby na jakiej podstawie tak sądzisz? Przecież Batarianie stoją chyba na podobnym poziomie ucywilizowania co ludzie, innym jeżeli chodzi o zależności społeczne no ale bez przesady, zresztą nie wiemy jak to jest u nich w "domu". Fakt że ich władze pozwalają na niewolnictwo znaczy że są mniej cywilizowani od Krogan? Jak to się ma choćby do starożytnego Rzymu?

PostNapisane: 27 kwi 2012, 19:28 
Adept analogów
Adept analogów

Na podstawie próby rozwalenia Terry novej, misji z Zelenką i byłą niewolnicą, postaci Balaka, więzienia w Arraivalu, kilku side questów, Skyliańskiego Blitzu, ataku na Mindoir oraz wielu wielu innych (choćby z misji pobocznych w 2)

Nie życzę im zdegradowania bardziej unicestwienia bo mam wielki afekt do niewolnictwa. (co w dużej mierze wpływa na moje postrzeganie tej rasy)

A co do polaków, do z tego co wiem Polacy nie próbowali strzelać rakietami w kolonie oraz rzucać w planety Asteroidami). To czyni z nich dzikusów, to i to iż nie spodobała im się decyzja rady to zamiast dyplomacją, zamknęli ambasadę i zaczęli opłacać piratów.

I nie potrafię wyliczyć ile tych ścierw rozwaliłem w serii.
Oceniam ich na podstawie tego co widziałem i co przeczytałem, i jakoś nie czytałem żadnego pozytywnego artykułu o batarianach. Nie oceniam jednak całej rasy źle, bo zawsze są wyjkątki. Oceniam większość ich rasy.

Co do wzmianki o rzymie to wiedz iż też również źle oceniam rzym a Cerberusa szczerze nienawidzę i tempie go jak tylko mogę (dlatego tak mnie wkurzył fakt iż to oni odbudowali Sheparda )

PostNapisane: 28 kwi 2012, 15:15 
Adept analogów
Adept analogów

"Nie życzę im zdegradowania bardziej unicestwienia bo mam wielki afekt do niewolnictwa. (co w dużej mierze wpływa na moje postrzeganie tej rasy)"

Również mam afekt do niewolnictwa, ale życzenie unicestwienia kilku miliardów istnień także jest "złe".

"A co do polaków, do z tego co wiem Polacy nie próbowali strzelać rakietami w kolonie oraz rzucać w planety Asteroidami). To czyni z nich dzikusów, to i to iż nie spodobała im się decyzja rady to zamiast dyplomacją, zamknęli ambasadę i zaczęli opłacać piratów. "

Za to Polacy gwałcili córki, zabijali imigrantów, wrzucali dzieci do beczek aby te umarły i wiele wiele innych "grzechów" i to tylko z czasów współczesnych. A to zrzucanie asteroid, strzelanie rakietami w kolonie (swoją drogą Kroganie też to robili a pisałeś że są bardziej cywilizowani) to że tak powiem "polityka zagraniczna". Co innego bycie ucywilizowanym, co dotyczy głównie aspektów społecznych itp. a co innego kontakty z innymi cywilizacjami. Swoją drogą Amerykanie zrzucili 2 atomówki, fakt sytuacja była inna ale ja też nie twierdzę że Batarianie są cacy tylko że nie są niecywilizowanymi dzikusami i nie zasługują odgórnie na unicestwienie.

No i nie wiemy jak to jest u nich, może są ugrupowania pokojowe albo mniej agresywne. Równie dobrze to na ziemi mogliby dojść do władzy jacyś rasiści, skrajni nacjonaliści, terroryści, ba zresztą dochodzili. Zresztą patrząc na twój tok rozumowania to ludzkość powinna zostać zlikwidowana wieki temu. No a tacy Irakijczycy powinni być teraz wymordowywani, przynajmniej patrząc na Amerykańską propagandę.

Oczywiście jeżeli twórcy chcą zrobić że Batarianie są źli to tak zrobią (choć spotykamy kilku których nie można zakwalifikować w pełni jako złych). Takie spłaszczanie nawet do nich pasuje w końcu mamy całe rasy które wyglądają niemal tak samo, mogą więc być rasy w których wszyscy mają niemal takie same poglądy. Ja jednak zakładam że nawet świat ME nie jest biało-czarny.

PostNapisane: 28 kwi 2012, 18:39 
Adept analogów
Adept analogów

Toteż powiedziałem iż oceniam większość na podstawie tego co widziałem i czytałem o nich. Poza tym mam bardzo krytyczny stosunek do każdej z ras, przede wszystkim ludzi. Nie powiedziałem że WSZYSCY batarianie są źli, mówię że WIĘKSZOŚĆ jest zła.

A co do atomówek to sytuacja była inna (jak sam powiedziałeś). Amerykanie walnęli atomówkami w środku wojny (2 z 4 planowanych) uprzedzając że zrzucą i oferując przedstawicielom Japonii obserwowanie testów siły rażenia. Alternatywą były naloty dywanowe i wzięcie Japonii głodem co przyniosło by kilkanaście razy więcej trupów i zrównało by cały kraj z ziemią.
Batarianie natomiast dokonywali ataków terrorystycznych (którymi dowodzili wojskowi oficerowie) kroganie owszem walili asteroidami w kolonie, ale robili to w trakcie wojny. Poza tym głównym powodem mojego postrzegania batarian tak źle jest to iż jak wcześniej mówiłem panuje u nich niewolnictwo, oraz opisane było jak traktują niewolników i w jakich warunkach ich trzymają (napisane na opisie planety która była wcześniej jedną z ich koloni niestety nie pamiętam, na której wiem iż była to ta dzięki której zaćmienie się tak wypromowało).

Bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z potwornych rzeczy jakie dokonywali ludzie (nigdy nie pisałem iż kocham naszą rasę, jest wręcz przeciwnie jako rasy, ludzkości nienawidzę i tak uważam iż powinna zostać wytępiona dlatego też mam prawo oceniać w ten sposób batarian). Ni mniej, rozumiem to o czym mówisz, i masz sporo racji, problematyka tej sytuacji polega na tym iż ja również mam sporo racji.

PostNapisane: 02 maja 2012, 18:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
A co do atomówek to sytuacja była inna (jak sam powiedziałeś). Amerykanie walnęli atomówkami w środku wojny (2 z 4 planowanych) uprzedzając że zrzucą i oferując przedstawicielom Japonii obserwowanie testów siły rażenia.

To nie prawda amerykanie rzucili na na koniec wojny jak Japonia tak i tak by przegrała a poza tym Japończyków nie ostrzegł...

Cytuj:
Bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z potwornych rzeczy jakie dokonywali ludzie (nigdy nie pisałem iż kocham naszą rasę, jest wręcz przeciwnie jako rasy, ludzkości nienawidzę i tak uważam iż powinna zostać wytępiona dlatego też mam prawo oceniać w ten sposób batarian).

He trochę dziwny pogląd bo nawet zwierzę nie dąży to destrukcji własnego gatunku a poza tym to człowiek człowiekowi nie równy

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 03 maja 2012, 14:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Afekt do niewolnictwa? Afekt, to określenie na ekspresję emocji, nie koniecznie naeatywnych. Może awersję?

Nie przepadam za nimi, po tym co słyszę, ale pewnie nie cała rasa jest taka.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 05 maja 2012, 08:03 
Casual
Casual

Według mnie Batarianie są dosyć fajną rasą. Budzą postrach w Układach Terminusa jako łowcy niewolników i piraci. Ale ich nienawiść do ludzi i ras rady pojawiła się dopiero po wojnie z ludzmi, maja żal do rady że ich nie poparła.

PostNapisane: 20 lip 2012, 16:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Batarianie nie są rasą, która jest w stanie koegzystować z innymi. Przez 100 od dołączenia do galaktycznej społeczności utrzymywali niewolnictwo mimo, że było ono zakazane w przestrzeni Rady. Ataki na ludzkie kolonie finansowała Hegemonia Batarian. Dopiero się to, skończyło kiedy baza na Torfanie została zniszczona. W ME2 jest opis jednej planety na której wspólnie żyli batarianie i ludzie przy czym ludzie byli większością, a batarianom udało się zalegalizować niewolnictwo na tej planecie i zaczęli łapać ludzi. Nawet to, zdarzenie ma swoją nazwę, ale nie pamiętam dobrze chyba rebelie Anhurskie. Zaćmienie uwolniło wtedy wielu niewolników z tej planety gdzie żyli niegdyś razem ludzie i batarianie i zyskało sobie tym dobry wizerunek jako organizacja. To wydarzenia potwierdziły, że batarianie nie są w stanie obecnie koegzystować z innymi rasami. Oprócz tego batarianie mają na pieńku też z innymi rządami, bo w końcu znal i się z Radą wcześniej od ludzi, a Rada od początku nas traktuje z rezerwą, a jednak wolała ludzi od batarian prawdopodobnie relacje batarian z Radą były jeszcze gorsze niż nasze na początku. I mimo nieufności ludzie są dla nich lepszymi sąsiadami niż batarianie.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2