Teraz jest 29 sty 2022, 11:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Obecność polaków w trylogii ME
PostNapisane: 07 paź 2012, 15:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Prędzej rodzime osoby znajdzie się w napisach końcowych, niźli w samej grze. Nie przypominam sobie w każdym razie nikogo takiego.

Co do "Warsaw", odnosi się do stolicy Porando, Polski. Ktoś już nakreślił czemu. Ten kraj wcale nie jest takim zaściankiem, jak niektórym się zdaje.

PostNapisane: 07 paź 2012, 15:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Veon napisał(a):
I zgadzam się że lepiej nie szukać tutaj znaczenia jako naszej stolicy (ani nawet żadnego miasta) bo

Jak rozumiem, wszystkie znane krążowniki Przymierza zostały nazwane po różnych miastach na świecie, ale tylko SSV Warsaw jest wyjątkiem, który należy tłumaczyć na SSV Piła Bojowa?

PostNapisane: 07 paź 2012, 16:32 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Wiedźmin, League of Legends, World of Warcraft
Nie rozumiem czemu sprzeczacie się o to, czy SSV Warsaw było bądź nie statkiem pochodzącym z Polski. Przecież cała reszta była nazwana po stolicach - dużych, znanych miastach. Warszawa nie jest wyjątkiem, może Wy uważacie że Polska jest takim krajem, którego nikt nie zna i twórcy gry woleliby nazwać statek po jakimś nic nieznaczącym miasteczku z Kanady, ale to właśnie nasza stolica jest znana na całym świecie, a nie to-to coś. No i samo tłumaczenie gry mówi za siebie. Shepard mówi podczas wywiadu: "Es es fał Warszawa" a nie "Warsaw". Dziękuję.

PostNapisane: 08 paź 2012, 20:24 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age ME3.2,1, M&B Warband, Wiedźmin1, 2
To proste- krążowniki w marynarce USA dostają nazwy miast. Dochodzą do tego okręty podwodne klasy LA- ale w hierarchii ważności są równe z krążownikami. Pancerniki, lub jednostki równie potężne dostają nazwy stanów. Lotniskowce atomowe noszą nazwy wywodzące się z nazwisk prezydentów USA. Wyjątkiem jest tutaj USS Enterprise- ale to okręt wyjątkowy nawet w krótkiej historii USA. Lotniskowce o napędzie konwencjonalnym miały nazwy wybitnych admirałów floty USA z czasów II WŚ (typ Nimitz). Tak więc nazwy okrętów zgadzają się z przyjętymi w US Navy praktykom.
Nie zapominajmy, że Gra tworzona jest w Ameryce.

PostNapisane: 09 paź 2012, 14:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Z tego co napisałeś zgadzają się jedynie metody nadawania nazwy krążownikom. Pancerniki biorą swoje nazwy od szczytów gór. O pozostałych, o ile wiem, nic nie wiadomo. A Warszawa to na pewno nasza stolica. Aż tak nic nieznaczącym krajem nie jesteśmy, żeby chociaż trochę o nas nie usłyszeli ;) Zresztą prawie na pewno słyszeli o Układzie Warszawskim :)

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 09 paź 2012, 14:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Statki wymieniane przez Sheparda swoje nazwy wzięły od stolic krajów, które przełożyły pierwszego ME na swój język...

Obrazek

PostNapisane: 10 paź 2012, 17:16 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age ME3.2,1, M&B Warband, Wiedźmin1, 2
@up. Poza tym Przymierze jest zjednoczoną armią, marynarką, lotnictwem wszystkich krajów. Tak więc nadanie nazwy jednego z miast państwa- członka przymierza jednemu z okrętów jest ok. A tradycja w US Navy jest taka właśnie.
Zresztą, tradycja nadawania nazw okrętom jest specyficzna dla każdego z państw posiadających marynarkę. Napisałem tutaj o tradycji USA- bo w końcu tam gra została stworzona. Czepianie się szczegółów w kwestii gry z gatunku SF jest nie na miejscu. Jest tak bo tak ma być.

PostNapisane: 10 paź 2012, 18:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja kiedyś już dawno temu przeczytałem, że Polska zajęła 5 miejsce pod względem sprzedaży pierwszej części ME na świecie i uznałem, że ta Warszawa to taki prezent za to, co prawda tylko dla tych co uratowali radę, ale zawsze.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 14 paź 2012, 10:39 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Far Cry 2, Mass Effect 2 i 3, Skyrim, Seria Fallout
Przywracam temat do życia, ponieważ jestem oburzony tym co pokazano w fanfilmie Red SAnd, że Polska nie należy do sojuszu, a takie "pacyfistyczne" Indie są. Twórcy tego filmu pomyśleli o nas jako o robalach, które nie mają żadnego głosu. Gdy na youtube napisałem komentarz z pytaniem dlaczego nie uwzględnili Polski, twórcy odpisali mi "Poland isn't important". Gdy zwróciłem uwagę na to, że SSV Warszawa brała udział w bitwie, to odpisano mi: "Warsaw means: warsaw not polish capital". Dzień później moje komentarze znikły, co nie powinno się zdarzyć.
OBURZAJĄCE!

PostNapisane: 14 paź 2012, 11:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Ale Red Sand to fanowska produkcja, której BioWare chyba nie autoryzowało, więc nie jest ona częścią kanonu. Poza tym, to, co widać w filmie stoi w sprzeczności z tym, co mówi leksykon gier. Sojuszu nie mogły założyć tylko Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Francja, bo w czasie, kiedy rozgrywa się Mass Effect, wszystkie kraje Starego Kontynentu należą do Unii Europejskiej, tak więc to Europarlament, a nie parlamenty poszczególnych krajów ratyfikowałyby kartę praw Przymierza, co oznacza, że do Przymierza należą też Polska, Czechy itd. Poza tym, w filmie osobno podświetlane są Meksyk, USA i Kanada, a z gry wiadomo, że w tym czasie istnieją Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, tak więc te trzy kraje nie mogły ratyfikować karty z osobna. Eego: twórcy filmu to patałachy, które nie znają dokładnie uniwersum, za które się zabrały.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona