Teraz jest 28 lis 2020, 14:16

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking postaci żeńskich.
PostNapisane: 11 gru 2012, 19:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

FlyS napisał(a):
To fani chcieli homo romanse w ME3. Dlatego BW zrobiło je u Samanthy i Corteza. James z tego co wiem też miał być opcją dla obu płci.

Cóż, w tym przypadku akurat wolałbym, aby Bio wykorzystało swój "artistic integrity", a nie kierowało się opinią ( głównie amerykańskich) fanów...

Dobra, koniec off-topu, bo mnie zaraz jakiś Moderator zastrzeli ;D

PostNapisane: 12 gru 2012, 22:11 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

KONDZIOREK07 napisał(a):
w ogóle denerwuje mnie tendencja do wciskania w grze związków homoseksualnych. Najpierw zepsuli Kaidana, który myślałem, że był dla Shepa dobrym kumplem, a okazało się, że Kaidan chce go podrywać...

Potem zamiast dodać romans z Jamesem dla Femshep, twórcy zdecydowali wprowadzić użalającego się nad sobą pilota-geja. Nie jestem homofobem, ale w tym przypadku ta postać wydawała mi się... taka wciśnięta na siłę. Cortez jakoś bardzo szybko się przywiązuje do Sheparda, całe szczęście, że nie strzela żadnych fochów, gdy mu odmawiamy, jak ponoć robi jakaś postać z DA2.

I w końcu Samantha, bardzo ciekawa postać, według niektórych nawet lepsza od Kelly, ale oczywiście Bio musiało być homo-friendly i zepsuć ewentualną opcję romansową dla maleShepa.

Szkoda, że z Kaidana zrobili geja, ale cieszę się, że Ashley nie została less... Bardzo źle z tym zrobili według mnie. Według mnie nie powinno być w ogóle gejowskich związków. Od razu zastrzegam, że to tylko moje zdanie i proszę nie brać tego do siebie,a le dziwnie mi się gra jak facet zaczyna się kleić do mojej postaci. W DA2 to już w ogóle była porażka. Tam wystarczyło poprowadzić zwykłą miłą konwersacje, a męski towarzysz lepił się do nas jak mucha do...

PostNapisane: 12 gru 2012, 22:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
KONDZIOREK07 napisał(a):
Cóż, w tym przypadku akurat wolałbym, aby Bio wykorzystało swój "artistic integrity", a nie kierowało się opinią ( głównie amerykańskich) fanów...

Onegdaj na BSN-ie ktoś z BioWare stwierdził z rozbrajającą szczerością, że wątki homoseksualne są w ich grach wprowadzane umyślnie, żeby ci o zapędach homofobicznych oswajali się z tym, że nie są sami i że dlatego nie rozważają wprowadzenia takiego myku, że podczas tworzenia postaci określasz, jakiej płci bohaterowie mają się do niej przystawiać. A szkoda, bo moim zdaniem byłby to dobry pomysł, bo o ile homo-Kaidan w Mass Effect 3 mi zupełnie nie przeszkadza, o tyle w Dragon Age II troszku z tym przegięli. Nie to, żeby mi przeszkadzało, że są tam homopostaci, ale to, że każdy towarzysz jest uniwersalny, czy jak kto woli biseksualny, czego w prawdziwym świecie raczej nie uświadczysz, a niektórzy NPC po chamsku strzelają fochy.

PostNapisane: 12 gru 2012, 23:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

W ogóle czytałem nawet, że fani serii DA zgłaszali petycje o wywalenie z pracy gości odpowiedzialnych za stworzenie tych homo-postaci, więc musi być ostro ;p

A mi właśnie przeszkadza gejowski Kaidan, niestety. W jedynce miałem to poczucie, że jest po prostu nieco luzackim, ale "spoko" żołnierzem, i nawet gdy zgrywał wtedy lalusia, to nie musiałem się o żaden podryw z jego strony obawiać. O tym, jak jest w ME3, chyba wiadomo - Kaidan stał się jeszcze bardziej (wg mnie) lalusiowaty, i do tego te niejednoznaczne zaczepki w kierunku MaleShepa...

PostNapisane: 12 gru 2012, 23:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
@Up

A mnie to nie przeszkadzało. Inaczej mój maleShep musiałby się związać z Rąsią, a tak przynajmniej kogoś znalazł, kiedy na horyzoncie nie było nikogo ciekawszego ani przeciwnej płci (Samantha wolała kobitki, a Miranda... pozwól, że pominę milczeniem to, co BioWare zrobiło Mirandzie w 3. części).

KONDZIOREK07 napisał(a):
W ogóle czytałem nawet, że fani serii DA zgłaszali petycje o wywalenie z pracy gości odpowiedzialnych za stworzenie tych homo-postaci, więc musi być ostro ;p

Z tego co się orientuję, to była grupa Prawdziwych Mężczyzn, która odczuwała odrazę na samą myśl, że facet może z facetem i w ogóle, tudzież bała się, że komputerowy gej dobierze im się do zadka i powiększy dziurkę... W każdym razie to była banda homofobów, a opinią takowych raczej bym się na miejscu BW nie przejmował. Ale ze zdaniem normalnego gracza, jak np. ja, to bym się jednak liczył :P.

PostNapisane: 12 gru 2012, 23:36 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Kaidan w trójce jest bi? Dziwne. Mi to w sumie różnicy nie robi gdyż go nie lubię, i konsekwentnie go w każdej mojej grze zabijam, to znaczy poświęcam ku lepszej sprawie, więc nawet o tym nie wiedziałem.

"We've got them surrounded, at least from this side!" - Soldier, TF2

PostNapisane: 12 gru 2012, 23:57 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A widzisz, bo ja zawsze zabijam Ashley - ze względu na to, jakie ma do nas nastawienie w następnych częściach. Już pominę kwestię w dwójce, bo tam to Kaidan też święty nie był, ale w trójce... W necie wyszperałem też filmik, w którym komandor jest zmuszony zabić Ash, a ona mu odpowiada coś w stylu "I hope the Reapers will send you to hell". To tylko pokazuje, jaką za przeproszeniem s*ką potrafi być Ash...

PostNapisane: 13 gru 2012, 00:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
W necie wyszperałem też filmik, w którym komandor jest zmuszony zabić Ash, a ona mu odpowiada coś w stylu "I hope the Reapers will send you to hell". To tylko pokazuje, jaką za przeproszeniem s*ką potrafi być Ash...

Kaidan nie ma czasem podobnej kwestii, jak się go nie odwiedzało w szpitalu i w ogóle było się wobec niego dupkiem?

Obrazek

PostNapisane: 13 gru 2012, 00:25 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nie żebym miał coś przeciwko, ale troszkę zeszliśmy tematu. No ale niech tam, też się wypowiem. To, że Kaidan może mieć romans z mShepem w żadnym razie mi nie przeszkadza. Trochę dziwny jest dla mnie jednak sposób, w jaki ten związek się zaczyna. Kaidan i Shepard są przyjaciółmi i towarzyszami broni od ładnych paru lat. A Alenko nagle wypala, że jest samotny i w ogóle to od zawsze się bujał w komandorze. Trochę to naciągane, no ale ok, tak to wychodzi, jak postanawia się wprowadzić jakiś element dopiero w trzeciej części.
Osobiście nie rozumiem, dlaczego komukolwiek przeszkadzają homozwiązki w grach. Dopóki nie są one przymusowe to nie widzę problemu. (Chociaż w DAII faktycznie przesadzili z biseksualizmem wszystkich opcji romansowych, to jest po prostu mało prawdopodobne.)
Moim zdaniem dobrą opcją byłby wybór orientacji postaci przy jej tworzeniu. W takim wypadku każdy (chyba) byłby zadowolony.
Pottero napisał(a):
Inaczej mój maleShep musiałby się związać z Rąsią, a tak przynajmniej kogoś znalazł, kiedy na horyzoncie nie było nikogo ciekawszego ani przeciwnej płci (Samantha wolała kobitki, a Miranda... pozwól, że pominę milczeniem to, co BioWare zrobiło Mirandzie w 3. części.

Z czystej ciekawości zapytam: co Ci się nie podobało w Mirandzie w ME3? Fakt, było jej skandalicznie mało, ale jak już się pojawiała to wypadała bardzo dobrze.

PostNapisane: 13 gru 2012, 01:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

I o to chodzi. Zmarginalizowali ją do szczętu. Podobnie Thane'a, Zaeeda, Kasumi i sporo innych postaci z dwójki. Nie istnieje na przykład żadna metoda kontaktu z Morinth, żeby ją jakoś przekonać do zdradzenia miejsca pobytu i uratowania jej, czy coś, brakuje możliwości ocalenia platformy, od której wzięliśmy nick (przecież geth to tylko oprogramowanie, można było bez trudu sporządzić kopię 1:1 i dopiero potem rozdzielić osobowość na sztuki, to nie jest umysł organiczny)...

Akurat w pełni rozumiemy, co się może nie podobać w wątku Mirandy w ME3.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona