Teraz jest 28 lis 2020, 13:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking postaci żeńskich.
PostNapisane: 13 gru 2012, 09:12 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
KONDZIOREK07 napisał(a):
W necie wyszperałem też filmik, w którym komandor jest zmuszony zabić Ash, a ona mu odpowiada coś w stylu "I hope the Reapers will send you to hell". To tylko pokazuje, jaką za przeproszeniem s*ką potrafi być Ash...
Ja jestem bardzo ciekawy jak ty byś zareagował gdyby twój przyjaciel, "zmuszony byłby" sprzedać ci kulkę?
Jakie byłby twoje ostatnie słowa? Dobra robota, spotkamy się po drugiej stronie? :) Ja osobiście, posłałbym mu tak soczystą wiązankę że nie jeden szewc byłby ze mnie dumny, ale ja to ja. :D I moim zdaniem słowa Ash, były adekwatne do sytuacji, to wszystko.

Wracając jednak do tematu, to:
1. Ashley Madeline Williams.
2. Miranda Lawson.
3. Samantha Traynor.

Ostatnio edytowano 13 gru 2012, 13:07 przez zindoktrynowany, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 13 gru 2012, 11:24 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: DA:O ME2 DA2 ME3
Zauważyłem, że zamiłowanie do Ashley wzrosło wraz z wyjściem ME3, zapewne to dlatego, że stała się bardziej "wykształcona". :D

Co do podrywania Shepa przez osoby tej samej płci w mojej ocenie nie są to jakieś specjalnie nachalne próby, wystarczy spojrzeć na wspomniane DA2, tutaj zawsze mamy opcję powiedzenia czegoś w stylu "zostańmy przyjaciółmi", "popatrzę na panie" itd, więc nie jest to jakieś straszne czy coś...

Mój ranking to:
1. Samantha Traynor
2. Samara
3. Jack (ME3)

PostNapisane: 13 gru 2012, 12:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
ac
Alex93 napisał(a):
Z czystej ciekawości zapytam: co Ci się nie podobało w Mirandzie w ME3? Fakt, było jej skandalicznie mało, ale jak już się pojawiała to wypadała bardzo dobrze.

Jak już napisał Legion: chodzi właśnie o to, że było jej skandalicznie mało. Lubię tę postać, zżyłem się z nią w „dwójce” i miałem nadzieję, że w „trójce” zostanie potraktowana tak, jak na to zasługuje, czyli poważnie, a tu wał. Jakiś cieciowaty scenopisarz od siedmiu boleści wymyślił, że Miranda w całej grze pojawi się tylko cztery razy, łącznie nie więcej niż na kwadrans „czasu antenowego”. Miranda powinna być na Normandii, powinna poopowiadać, co robiła przez te pół roku itd., a nie pojawiać się na chwilę w kilku z góry zaplanowanych przez cieciopisarza momentach. Gdybym wiedział, że tak będzie, to moją kanoniczną postać związałbym w „dwójce” z Tali. Przez chwilę nawet rozważałem potraktowania swojego save’u edytorem, ale koniec końców stwierdziłem, że skoro mam go niezmieniony od 2008 roku, to nie będę go zmieniał na sam koniec przez nieudolność scenarzystów. I tym oto sposobem mój Shepard skończył z Kaidanem. Nie żałuję tego, że ze sobą skończyli, bo IMHO stanowią dobraną parę, ale żałuję i nie wybaczę BW tego, jak potraktowali jedną z moich ulubionych postaci żeńskich. Nie wierzę w związki dla odległość, a poprawne nakreślenie romansu w grze powinno być zadaniem scenarzysty, a nie pozostawione inwencji gracza, na zasadzie: pomyśl sobie, graczu, że Shepard i Miranda się kochają, chociaż oboje cały czas są tak urobieni walką ze Żniwiarzami czy Cerberusem, że nawet nie mają czasu, żeby o sobie pomyśleć. Dziękuję za taki „romans”, wolę kogoś, kto autentycznie jest przy Shepardzie :).

PostNapisane: 13 gru 2012, 14:20 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Też chciałbym, żeby Mirandy było więcej, ale nie sądzę, że jej wątek został źle rozwinięty. Dość sprawnie wytłumaczono, dlaczego nie może trzymać się blisko Sheparda. Kiedy był zatrzymany na Ziemi, Miranda nie mogła go odwiedzać, bo to wzbudzałoby zbyt wiele podejrzeń. Potem zajęła się sprawą swojej siostry i ojca, a że nie chciała w to mieszać Shepa, to akurat bardzo dobrze pasuje do panny Lawson - zaciętej indywidualistki. Jedynym dobrym sposobem, aby wpleść Mirandę w fabułę w większym stopniu i dać jej miejsce na Normandii, byłoby według mnie wcześniejsze rozwiązanie wątku matactw jej ojca. Wtedy to jeszcze trzymałoby się kupy.
Ogólnie ten romans jest według mnie całkiem dobrze napisany. W całej galaktyce panuje wojna, którą Shep musi zakończyć; Miranda musi wreszcie rozprawić się ze swoim ojcem i pomóc siostrze. Ich cele nijak się nie pokrywają, więc w sumie rozumiem czemu nie pełni ona ważniejszej roli w fabule (chociaż pojawia się w zadaniach z głównego wątku, podczas gdy większość znajomych występuje w misjach pobocznych).
No ale proponuję przenieść dyskusję na temat Mirandy do odpowiedniego tematu. A żeby cały post nie był tak off-top, to jeszcze raz podkreślę, że dla mnie Miranda jest zawsze number one. ;)

PostNapisane: 17 gru 2012, 02:37 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
1. Miranda
2. Liara
3. Ashley/Aria

Cholera, łatwiej by było, jakby było 5 miejsc, bo mam więcej kandydatek :D

PostNapisane: 17 gru 2012, 12:19 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Alex
Mamy podobny gust :) Ale mi brakuje w twoim zestawieni Sam "chess under shower" Traynor. Bo Miri jest trochę zbyt doskonała jak dla mnie :P

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 17 gru 2012, 15:09 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
plebanx11 napisał(a):
Mamy podobny gust :) Ale mi brakuje w twoim zestawieni Sam "chess under shower" Traynor. Bo Miri jest trochę zbyt doskonała jak dla mnie :P

Dlatego też wolałabym, żeby był ranking pięciu postaci, wtedy Traynor też by się znalazła :D No, ale jest jak jest.

A Miri wcale nie jest taka doskonała. Albo to ja mam większe wymagania :P

PostNapisane: 17 gru 2012, 15:17 
Status Widmo

Po prostu czasem drobne niedoskonałości dodają uroku :) I mysle że się ze mną zgodzisz. Dlatego przegrywa w moim rankingu z Ash na przykład, która jest bardzo naturalna.

PostNapisane: 17 gru 2012, 15:52 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A ja nie lubię Ash ze względu na to że często zachowuje się jak **ka, nawet w scenach w szpitalu miałem wrażenie że najchętniej by napluła w twarz mojemu komandorowi. A wcale nie traktowałem jej źle, zresztą powinna być mi wdzięczna za to, że ją ocaliłem na Virmirze. Ale nie, ona woli pieprzyć o Cerberusie i strzelać fochy do komandora. Kaidan jakoś nie był taki zawistny.
Gdyby nie fakt, że Kaidan w trójce wyraźnie "zaczepiał" mojego komandora, to wybór na Virmirze byłby dla mnie oczywisty.

Dla mnie Miri lepsza z wielu powodów, między innymi właśnie urody (Ash mi się jakoś nie podobała nawet po "podrasowaniu" w ME3), głosu (Yvonne), a także charakteru, który nie jest idealny. I to Shepard uświadamia jej, że Miranda może się mylić i popełniać błędy, a to tworzy z niej postać z dosyć ciekawą (choć przekorną) osobowością.

PostNapisane: 17 gru 2012, 15:59 
Status Widmo

Nie twierdze że Miranda nie jest ciekawą postacią. Można by nawet powiedzieć, że Miri cierpi na pewnego rodzaju kompleks. Uważa że jej ciało i nadnaturalne umiejętności , nei idą w parze z jej osobowością. Bo mimo tego wszystkiego Shep jest najlepszym co ma do zaoferowania ludzkość a jest zwykłym człowiekiem. Ale to raczej do tematu o Miri.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona