Teraz jest 28 lis 2020, 13:19

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking postaci żeńskich.
PostNapisane: 18 gru 2012, 15:15 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Cytuj:
A zarzucaniem Mirandzie i Samancie braku instynktów macierzyńskich to trochę pojechałeś :). Jak na mój gust obie panie byłyby lepszymi matkami niż Ash, bo dla niej zrobienie sobie dziecka to nie problem, z kolei dla nich to coś ważnego, czego normalnie prawdopodobnie nigdy nie mogłyby mieć, więc każda dawałaby z siebie 200%, żeby pokazać innym, że wbrew temu, co ludzie o nich mogą mówić albo myśleć, są tak samo dobrymi matkami jak inne kobitki. Zresztą, o ile się nie mylę, w jakichś badaniach wykazano, że pary tej samej płci i pary, w której jedna z osób jest bezpłodna, jako rodzice wykazują więcej zaangażowania i bardziej się starają.

Zgadzam się w 100 procentach.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 18 gru 2012, 16:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Co do Samanthy to uważam, że wychowywanie dziecka przez parę homoseksualną nie jest normalne ani odpowiednie dla niego. Po to zostaliśmy podzieleni na płci, aby się wzajemnie uzupełniać, a szczególnie, jeśli chodzi o wychowanie dziecka. Wiem, że wiele osób może się z tym nie zgodzić, ale takie jest moje zdanie.
Jednak gdyby Samantha zdecydowała się wychować dziecko z męskim Shep'em, to byłaby to najlepsza opcja dla mnie ;]
Zresztą w moim przypadku wychowanie przez Shepa dzieci nie wchodzi w grę, bo w syntezie niestety ginie.

PostNapisane: 18 gru 2012, 17:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
KONDZIOREK07 napisał(a):
Co do Samanthy to uważam, że wychowywanie dziecka przez parę homoseksualną nie jest normalne ani odpowiednie dla niego. Po to zostaliśmy podzieleni na płci, aby się wzajemnie uzupełniać, a szczególnie, jeśli chodzi o wychowanie dziecka.

Tyle że ta sama Matka Natura, która w swej mądrości podzieliła większość gatunków na dwie płci, wykręciła też wała, sprawiając, że wśród kilkudziesięciu gatunków występuje homoseksualizm, a kilka z tych gatunków – bonobo, pingwiny czy właśnie ludzie – potrafią wychowywać potomstwo w parach jednopłciowych. Osobiście uważam, że nie ma w tym nic nienormalnego, a co więcej – lepiej już, żeby dziecko miało dwoje przesadnie starających się rodziców tej samej płci, niż żeby gniło w domu dziecka, wykorzystywane przez starszych „kolegów”, księży albo opiekunów. Ale to nieodpowiedni temat na takie dyskusje.

KONDZIOREK07 napisał(a):
Zresztą w moim przypadku wychowanie przez Shepa dzieci nie wchodzi w grę, bo w syntezie niestety ginie.

Na szczęście większość graczy nie ma takiego problemu, bo wybrała zniszczenie, tak więc ich Shepard ma szansę na wychowywanie dziecka z... no, właściwie z każdym – z Liarą, Kelly i Jack (?) może mieć swoje, a z Mirandą i Kaidanem adoptowane. A z Tali... pojęcia nie mam, czy człowiek i quarianka mogą mieć wspólne potomstwo :P.

PostNapisane: 18 gru 2012, 18:21 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Aleście walnęli off-topa.
Ale w sumie ok, skoro w temacie jest ranking postaci żeńskich, a dyskusja o matkach, to można sobie chyba też podyskutować która imho byłaby najlepszą matką. (Ale dyskusje o związkach homo w ogóle, to sobie chyba odpuścimy, nie?)
1. Ashley - jak dla mnie wystarczy posłuchać tylko jak opowiada o swoich siostrach. Widać, że właściwie już po części zastępowała im matkę.
2. Tali - tu trochę zgaduję po omacku, ale zgaduję że Quarianie są bardzo zżyci ze swoimi rodzinami (bez jaj, żyjąc na ciasnych statkach są pewnie mocno zżyci nawet z byle sąsiadem). Dodatkowo Tali była pod mocnym wpływem ojca, a słabym Matki, więc uważam że sama jako matka będzie tym bardziej bardziej zaangażowana.
3. Hmm... Jack xD - Co by kto nie mówił, swoich "młodych" broniła by jak lwica.

"We've got them surrounded, at least from this side!" - Soldier, TF2

PostNapisane: 18 gru 2012, 19:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Skoro robimy ranking matek, to moje opinie, alfabetycznie...
* Ashley – tak naprawdę odpada przez skłonność do nadużywania alkoholu. Skąd pewność, że Shepard któregoś dnia nie zastanie dzieci głodnych, obesranych i zapłakanych, a Ashley zalanej w trupa pod stołem, bo miała gorszą chwilę i chwilowo przestała wyrabiać/ogarniać? Miłość do rodziny niestety nie ma tutaj nic do rzeczy.
* Jack – nie wiem, czy może mieć własne dzieci (ktoś na forum twierdził, że jest bezpłodna jak Miranda), ale zgadzam się z przedmówcą: nawet gdyby były adoptowane, to Jack by im krzywdy zrobić nie dała. Tyle że nawet mimo przemiany wciąż potrafi zachowywać się jak krejzolka, więc niekoniecznie jest to stuprocentowo godny naśladowania wzór.
* Kelly – chyba najzwyklejszy na świecie materiał na matkę. Brak szczególnych zalet i wad. IMHO po paru latach po prostu by się roztyła i jeszcze bardziej zbrzydła :).
* Miranda – dobry materiał na matkę, bo jest wytrwała w tym co robi, przy czym nie jest to ośli upór, ale chęć zrobienia tego dobrze i dokładnie. Poza tym ma poukładane w głowie i ma jasną hierarchię wartości.
* Samantha – inteligentna, uporządkowana, pozytywnie nastawiona do świata, marząca o założeniu rodziny, po prostu idealna matka Polka Ziemianka.
* Tali – pozornie świetny materiał na matkę, bo, jak pisał przedmówca, życie w Wędrownej Flocie na pewno zrobiło swoje, poza tym pragnie ona bliskości, ciepła itd., ma dużo oleju w głowie, myśli racjonalnie i z wyprzedzeniem. Po tym, jak Wędrowna Flota osiadła na Rannochu i nie trzeba się już martwić gethami i Admiralicją, prawdopodobnie nic nie stoi już na przeszkodzie temu, żeby w pełni oddała się rodzinie.

PostNapisane: 18 gru 2012, 20:02 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Po kolei..:)
plebanx11 napisał(a):
Idąc twoim tokiem rozumowania, dzieci z domów dziecka nigdy nie byłyby w stanie stworzyć normalnej rodziny w przyszłości.
Źle poszedłeś :D, to nie jest mój tok rozumowania a przynajmniej nie do końca. Poza tym, myślałem że zorientujecie się o co mi chodzi kiedy wspomnę o ekxtranecie. Ale najwidoczniej przeceniłem wasze możliwości (żart !) xD
Ktoś z was grał w DLC do Mass Effect 2 pod tytułem "Lair of the Shadow Broker" ?
plebanx11 napisał(a):
A tu to już pojechałeś. I co, że lesbijka? Inteligentna, miła, zaradna. Na pewno świetnie odnalazłaby się jako mama. Co preferencje seksualne maja do wychowywania dzieci? Bo nie bardzo rozumiem. Liczy się zaangażowanie i miłość rodzica do dziecka.

Nie wiem o co ci chodzi, nic takiego przecież nie powiedziałem, wydaje mi się tylko, że spośród tych trzech pań o których jest mowa, to właśnie Ash wypada najnormalniej w roli matki.
Takie jest moje zdanie.
Pottero napisał(a):
Nie napisałem, że Ash zachowuje się jak feministka, tylko że jest zołzowatą „feministką”, a to coś innego. Pisząc „feministka” miałem na myśli zbiór przymiotów, które złośliwi internauci (chociaż nie tylko) płci męskiej przypisują kobietom, które wykonują prace czy zadania „nieodpowiednie” w ich mniemaniu dla kobiet.
No dobra, tylko że w takim razie Mass Effect jest pełne feministek.
Pottero napisał(a):
Zresztą, o ile się nie mylę, w jakichś badaniach wykazano, że pary tej samej płci i pary, w której jedna z osób jest bezpłodna, jako rodzice wykazują więcej zaangażowania i bardziej się starają.
Teraz to ty pojechałeś, że niby co, "normalne" i zdrowe pary traktują swoje dzieci jak domowe zwierzaki, tak? No, nie wydaje mi się i osobiście uważam takie badania z guzik wartę.
Pottero napisał(a):
Tyle że ta sama Matka Natura, która w swej mądrości podzieliła większość gatunków na dwie płci, wykręciła też wała, sprawiając, że wśród kilkudziesięciu gatunków występuje homoseksualizm, a kilka z tych gatunków – bonobo, pingwiny czy właśnie ludzie – potrafią wychowywać potomstwo w parach jednopłciowych.
A jeśli o to chodzi to podzielam zdanie Pana KONDZIORKA07, tyle w w tym temacie, nie ma co tego, szczególnie tutaj drążyć. :)

* Ashley – tak naprawdę odpada przez skłonność do nadużywania alkoholu. Skąd pewność, że Shepard któregoś dnia nie zastanie dzieci głodnych, obesranych i zapłakanych, a Ashley zalanej w trupa pod stołem, bo miała gorszą chwilę i chwilowo przestała wyrabiać/ogarniać? Miłość do rodziny niestety nie ma tutaj nic do rzeczy.
Bez kitu, xD
Poterro, tobie naprawdę zaczyna brakować sensownych argumentów. Ale żeby od razu robić z Ash alkoholiczkę? Przecież to był tylko jeden raz, poza tym Tali też nieźle nadużyła alkoholu, pokazując przy okazji swoją prawdziwą naturę a i twoja święta Miranda też nie gardzi alkoholem tak więc jak to mówią- YOU'R ARGUMENT IS INVALID. :P

PostNapisane: 18 gru 2012, 21:51 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Pottero
Ok, czaimy, ty tej Ash naprawdę nie lubisz xD

"We've got them surrounded, at least from this side!" - Soldier, TF2

PostNapisane: 18 gru 2012, 21:54 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Akurat scenka z pijaną Ash była świetna, jedna z najśmieszniejszych w całym ME3 ;)

PostNapisane: 18 gru 2012, 23:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tasak w pysk napisał(a):
@Pottero
Ok, czaimy, ty tej Ash naprawdę nie lubisz xD

„Nie lubię” to złe określenie, zbyt mocno powiedziane. Za to, co powiem, pewnie zostanę ukamienowany przez Team Williams, ale po prostu reaguję na nią alergicznie, jak jehowitę albo na księdza :P. Akceptuję to, że jest, ale jednym tchem mogę wymienić tysiąc pięćset sto dziewięćset lepszych rzeczy do roboty niż rozmawianie czy przebywanie w jednym pomieszczeniu z Ashley, jehowitą bądź księdzem :).

PostNapisane: 19 gru 2012, 00:10 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Cytuj:
Źle poszedłeś , to nie jest mój tok rozumowania a przynajmniej nie do końca. Poza tym, myślałem że zorientujecie się o co mi chodzi kiedy wspomnę o ekxtranecie. Ale najwidoczniej przeceniłem wasze możliwości (żart !) xD
Ktoś z was grał w DLC do Mass Effect 2 pod tytułem "Lair of the Shadow Broker" ?

Zorientowaliśmy się. Problem w tym, że to niczego nie rozwiązuje. Powiedziałeś cytuję:

Cytuj:
Miranda- dziecko z próbówki nigdy nie mające matki. Skąd ona miałaby wiedzieć jak powinna zachować się matka? Z extranetu? xD

Te wpisy z jej prywatnych rozmów o które ci chodziło, nie dają niczego na poparcie twojego stwierdzenia. Powiem więcej. Nie wiem jak twoim zdaniem można by to inaczej interpretować. Bo wytykając Miri braku wzorca w postaci Matki, wrzucasz Ją do jednego worka z tysiącami kobiet w tym samym położeniu. Wychowywanych przez ojca lub w sierocińcu. A jej ekstranetowe czaty z Orianą pokazują tylko jej brak doświadczenia, nie brak zaangażowania.

Kolejna sprawa

Cytuj:
Nie wiem o co ci chodzi, nic takiego przecież nie powiedziałem, wydaje mi się tylko, że spośród tych trzech pań o których jest mowa, to właśnie Ash wypada najnormalniej w roli matki.
Takie jest moje zdanie.

Proszę bardzo. chodzi mi dokładnie o to zdanie :

Cytuj:
Samantha- lesbijka wychowująca dzieci...taa...

No proszę cie. jak mi powiesz że nie miałeś tu na myśli tego że lesbijka nie powinna wychowywać dziecka to na prawdę zmusisz mnie do szerokiego uśmiechu :)

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona