Teraz jest 29 wrz 2020, 19:50

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rada - opinie
PostNapisane: 27 lut 2013, 19:52 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
W ME1 rada mnie nieźle wkurzała tą swoją ignorancją. Od razu odrzucała wszelkie dowody i podejrzenia, dopóki jej owe dowody nie spadły na łeb. Rada nie została ocalona, więc w ME2 i ME3 miałam nową, która... jest jeszcze gorsza. Aż mi się zatęskniło za Tevos i resztą.
Kiedy przejdę od nowa trylogię ME, ocalę radę, choćby tylko dla tego "Ah yes Reapers". Z tego, co widzę po komentarzach, zmieniła się na lepsze w ME3 i pewnie ją nawet polubię. I chcę zobaczyć tą scenę z Arią, żeby zrozumieć, o co ludziom chodzi z tym podejrzeniem romansu między Arią a Tevos. No i sama Tevos jest sporo ładniejsza od nowej radnej xD

PostNapisane: 27 lut 2013, 22:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Rada, ak Rada. Scenariusz wymuszał żeby nie wierzyli Shepardowi. No bo co by było jakby uwierzyli? Zniwiarze nie mieliby szans jakby tak wcześniej wszystkich zmobilizować i przygotować;)

PostNapisane: 05 mar 2013, 07:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Niby racja, ale mimo wszystko charakterek rady daje dużo do myślenia.

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2013, 10:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Swoją drogą właśnie przechodzę znowu trójkę przymierzając się do Cytadeli i poprzednia rada zginęła podczas bitwy z Suwerenem w jedynce. I radna Asari mi mówi, że pewnie ich tez (nową radę) będę chciał poświęcić, żeby ludzkość totalnie dominowała.

Co ciekawe, kiedy przechodzilem tego sejwa w jedynce za 1 razem to nie miałem wrażenia, że faworyzuje ludzkość taką decyzją. Myślałem, że chodzi o to, że zginie albo rada razem z Destiny Ascension albo setki tysięcy ludzi. Nie ważne było dla mnie kto wchodzi w skład tych "ludzi". Dopiero potem się dowiedziałem na początku dwójki, że jestem taki rasista i proczłowiek :D.

PostNapisane: 05 mar 2013, 10:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Ech... Uratujesz Radę, źle ( obwiniają Shepa, że poświęcił tyle ludzi), pozwolisz Radzie zginąć, też źle (obcy będą uważać ludzi a przede wszystkim Shepa o wywyższanie jego gatunku [jakby mało było im Człowieka Iluzji]). Skrótem i tak źle i tak niedobrze. Chrzanić Radę.

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2013, 11:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Obiektywnie to rada zachowuje się tak jak powinna w kwestii Żniwiarzy. Wiem, że ignorancja "wielkiej trójki" bywa frustrująca, lecz czemu się tak na prawdę dziwić? Z jednej strony brak dowodów na potwierdzenie słów Sheparda, z drugiej zbyt zdecydowana reakcja mogłaby doprowadzić do nie przewidzianych reperskusji w skali całej galaktyki. Abstrahując zaś od wszystkiego, to "ludzie" (choć powinienem raczej powiedzieć humanoidy) nie lubią słuchać o tym, że zaraz zginą i nic nie mogą z tym zrobić.

Jedyne czego mi brakowało, to możliwości odpowiedzi w ME2 w trakcie rozmowy w gabinecie ludzkiego radnego, że niepotrzebnie uratowało się ich, skoro takie z nich nieużytki ;) No i uważam, że po upadku Thessi miast zbolałego Sheparda, powinien być wkurzony na Asari Shepard, że miały wszystko co potrzeba by zapobiec zagładzie, lecz olały sprawę dokumentnie i same są winne własnej zagładzie.

PostNapisane: 05 mar 2013, 11:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mało dowodów to jasna sprawa, lecz Rada od razu skreśliła wywalenie Sarena z Widm. Nawet Shepard to zauważa. Po unieważnieniu statusu Widma, mogliby wysłać więcej agentów za Sarenem, a przynajmniej za jego poszukiwaniem. Oraz po wysłuchaniu nagrania ("Atak na Eden Prime przybliżył nas o krok do odnalezienia Kanału" , "Oraz o krok bliżej do powrotu Żniwiarzy") Nawet jeśli nie brzmiało to zbyt realistycznie Rada powinna zacząć po woli zbierać wojska.

W dwójce z kolei, (nawet przed śmiercią Sheparda) w ogóle przestali wierzyć w Żniwiarzy. Wysłali komandora w poszukiwaniu Gethów. Zamiast wysłać tam zwykłych żołnierzy. Przecież większość dobrze wyszkolonych żołnierzy dałaby radę pokonać roboty.

W trójce było już odrobinę lepiej, ale też w ich wypowiedziach słychać było powątpiewanie.

Rozumiem ciężko uwierzyć w coś tak strasznego, ale wystarczyłoby po prostu odrobina trzeźwości umysłowej, a wszystko wyglądałoby inaczej.

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2013, 11:47 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Tak na prawdę nie wiemy ilu agentów wysłali :) Wiemy jedynie o Shepardzie i oddziale kapitana Kirrahe. Myślę, iż może frustrując to jednak ich reakcja była adekwatna do najbardziej prawdopodobnego wariantu sytuacji. W końcu gdyby Suweren nie był tym kim był, to same Gethy mogłyby niewiele zdziałać. A co do wysłania komandora hen, hen daleko w pogoń za Gethami, to uważam to za zagrywkę mającą na celu uspokoić sytuację. Wyobraź sobie co by było gdyby przekonany o swoich racjach Shepard zaczął w natchnionych przemowach przed kamerami stacji z całej Galaktyki informować o tym, iż nadchodzi kres wszystkiego i to czego byliśmy świadkami to dopiero początek początku.

PostNapisane: 05 mar 2013, 12:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Arctos_PL napisał(a):
Wyobraź sobie co by było gdyby przekonany o swoich racjach Shepard zaczął w natchnionych przemowach przed kamerami stacji z całej Galaktyki informować o tym, iż nadchodzi kres wszystkiego i to czego byliśmy świadkami to dopiero początek początku.

Tak mówiłby renegacki Shep.
Idealista starałby się stworzyć nadzieję dla innych gatunków.

Gdyby Rada wysłała odrobinę więcej agentów, byłoby to w większym stopniu odczuwalne.

Ekchem... W pogoń za Gethami, (co zresztą okazało się nie prawdą) można wysłać innych, nie koniecznie Widmo. oczywiście wysłanie więcej żołnierzy mogłoby skutkować wojną z Systemami Terminusa. No ale jednak, nie trzeba całej armii. W ogóle skoro działo się to w Systemach Terminusa mogli być to łowcy niewolników, których jest tam pełno :(.

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2013, 13:48 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Idealista mówiłby to samo, tylko innymi słowami, wspominając zapewne o konieczności zjednoczenia i innych tego typu rzeczach. W każdym razie jedni by spanikowali, a inni uznali by go za wariata. Problem miałaby zarówno Rada, jak i Przymierze, co oficjalnie zrobić z człowiekiem, który mówi takie rzeczy. Aresztowanie Normandii to pikuś w porównaniu do tego co mogli mu zrobić.

Czy byłoby to tego się nie dowiemy. W końcu wysłać mogli ich od groma, lecz tylko dwaj wspomniani znaleźli coś na prawdę wartego uwagi.

Ja uważam, że wysłanie tam Sheparda to nie kwestia tego czy jest tam potrzebny czy nie, lecz tego jak się go pozbyć "z widoku".

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona