Teraz jest 25 lis 2020, 07:31

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 12   [ Posty: 112 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Male / Female?
PostNapisane: 07 mar 2013, 17:52 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Facet. W cRPG chodzi o wcielenie się w postać, a nie oglądanie jej tyłka, co wielu graczy zdaje się nie zauważać ;) Tak czy owak, lubię jak postać ma jak najwięcej ze mnie.

PostNapisane: 09 mar 2013, 00:37 
Casual
Casual

Gra w: Mass Effect, Tomb Raider, Assassin's Creed
Ja zawsze wybieram kobietę ze zmienionym wyglądem. Pozwala mi to lepiej wczuć się w grę.
Już raz próbowałam grać facetem, ale po paru misjach mi się znudziło. Jednak będę musiała zagrać facetem renegatem, chciałabym zobaczyć inne romanse i podjąć inne decyzje. :)

PostNapisane: 09 mar 2013, 01:19 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
Tylko kobieta. Dla mnie bardzo ważne jest wczucie się w postać, a grając mężczyzną, nie mogłabym się w niego wczuć. I do tego, mam wrażenie, że kobieta jakoś lepiej pasuje ogólnie do gry. Jest kilka scen, które lepiej wyglądają z nią. Ale takie myślenie ma pewnie każdy, kto gra swoją płcią. Ponadto, nie wyobrażam sobie romansu mężczyzną, nawet z kobietą, wtedy już totalnie nie mogłabym się wczuć.

(No i taki bonus w postaci gapienia się na tyłek FemShep, szczególnie w ME1 :P)

PostNapisane: 10 mar 2013, 00:20 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect 3
Grałem i kobietą i mężczyzną, ale to gra kobietą sprawiła mi więcej radości. Najlepszym tego potwierdzeniem jest, to iż FemShep grę (od 1 do 3) przeszedłem aż 7 razy, a Johnem tylko 3 :lol: Pewnie dziwnie to brzmi, ale u mnie zamiłowanie do kobiet ratujących świat/wszechświat wzięło się od serii Resident Evil i poczynań Alice w tych filmach (na avku widać to najlepiej). Tak więc według mnie płeć piękna wygrywa to starcie ^^

PostNapisane: 27 mar 2013, 20:58 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect
Na początku przygody z ME, czyli pierwszy raz grając w dwójkę, grałem domyślnym Shepardem. Ale później stworzyłem Kate (co widać w avatarze) i od tego czasu tylko i wyłącznie femShep wchodzi w grę. Po pierwsze mam słabość do bohaterek kopiących wszystkim tyłki, a po drugie właśnie po to spędziłem tyle czasu przesuwając suwaki, żeby móc przez całą trylogię oglądać kogoś kto mi się będzie podobał - więc facet odpada. A kwestia wczucia? Zgadza się, w tego typu grach jest bardzo ważna ale tak szczerze mówiąc, to ja wczuwam się w działania mojej bohaterki, w decyzje, które podejmuje i jej charakter - płeć w tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Wczuwanie się w postać, to nie to samo co bycie w grze 100 procentowym realnym sobą ;)
Jedyny minus i pewien niesmak grania postacią kobiecą, to relacje damsko-męskie - nie wyobrażam sobie romansowania np z Kaidanem ale to akurat najmniejszy problem.
No i jeszcze jedna rzecz. Kobiecy dubbing w dwójce był fatalny (w jedynce niezły, a oryginalny głos J. Hale w ME3 to już mistrzostwo) ale Nowicki w roli Sheparda (opinia subiektywna!) był tak "świetny", że choćby z tego powodu lepiej grać femShep ;)

You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard!

PostNapisane: 28 mar 2013, 00:48 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Cytuj:
Jedyny minus i pewien niesmak grania postacią kobiecą, to relacje damsko-męskie - nie wyobrażam sobie romansowania np z Kaidanem ale to akurat najmniejszy problem.

Można to rozwiązać faktem, że w romanse się wczuwać nie trzeba - wystarczy mechanicznie wybierać paragońskie gadki.
Cytuj:
No i jeszcze jedna rzecz. Kobiecy dubbing w dwójce był fatalny (w jedynce niezły, a oryginalny głos J. Hale w ME3 to już mistrzostwo)

A mnie się J. Hale w roli Shep nie podoba. Jakoś tak dziwnie sylaby przeciąga.
Cytuj:
ale Nowicki w roli Sheparda (opinia subiektywna!) był tak "świetny", że choćby z tego powodu lepiej grać femShep

To akurat cecha ogólna polskich głosów.

Ja raz grałem femShep, żeby sprawdzić, jak brzmią renegackie gadki i jak się gra żołnierzem.

PostNapisane: 28 mar 2013, 14:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME 1,2,3, DA 1,2, TB, NN1,2, Skyrim, Oblivion, Morrowind, Mirrors edge...
Między innymi przez głos damskiej Shep w jedynce nie lubię pierwszej części.

Obrazek

PostNapisane: 28 mar 2013, 14:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Tallos_HEB napisał(a):

To akurat pseudoargument używany zawsze, kiedy ktoś nie ma sensownych argumentów przeciwko dubbingowi. Nie twierdzę, że wszystkie polskie dubbingi są dobre, a Nowicki jako Shepard to naprawdę tragedia niszcząca polską wersję, ale nie można tak uogólniać.

PostNapisane: 28 mar 2013, 14:51 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A ja uważam wręcz przeciwnie. Dorociński był bardzo dobry jako Shepard w ME1. Głos Sarena był rewelacyjny. Jak zagrałem z dubb ang, to się przeraziłem i zacząłem od początku z dubb pl. W ME2 Nowicki też gra nieźle. Za pierwszym razem jak zagrałem, to nie mogłem go słuchać, ale się przyzwyczaiłem. Teraz uważam, że gra lepiej od Dorocińskiego. Co do innych głosów, to Garrus, Tali, Wrex i oczywiście najlepszy polski głos - Joker!
Jedyne co mnie denerwuje(szczególnie w ME2) to jeden aktor podkładający głos pod kilka NPC. Np w misji z siostrą Mirandy, ten strażnik Zaćmienia a później Nicked. Tak btw, wie ktoś jak ten aktor się nazywa?

Podsumowując:
Są gry, w które lepiej grać na oryginalnym dubbingu, ale są też gry, w które warto zagrać w pełnej polskiej wersji.

PostNapisane: 28 mar 2013, 15:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Pottero napisał(a):
Tallos_HEB napisał(a):

To akurat pseudoargument używany zawsze, kiedy ktoś nie ma sensownych argumentów przeciwko dubbingowi. Nie twierdzę, że wszystkie polskie dubbingi są dobre, a Nowicki jako Shepard to naprawdę tragedia niszcząca polską wersję, ale nie można tak uogólniać.

Naprawdę muszę wymienić po kolei z 90% obsady, abyś uznał moje narzekania na dubbing za zasadne?
Cytuj:
Są gry, w które lepiej grać na oryginalnym dubbingu, ale są też gry, w które warto zagrać w pełnej polskiej wersji.

Nie kojarzę.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 12   [ Posty: 112 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona