Teraz jest 30 lis 2020, 02:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 08 sie 2013, 17:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jako, że w tematach o Kaidanie, Estebanie czy innych tworzy się często OT na temat innych postaci i ich orientacji, możemy tu dyskutować na temat tych postaci i naszego stosunku do nich. Temat wzbudzający duże kontrowersje, ale pojawiał sie już tyle razy, że sądzę, żenie uniknie sie rozmów o tym. Jeśli chcecie więc dyskutować o zmianie Kaidana w szerszym kontekście, porównywać wprowadzenie Samanthy z wprowadzeniem Estebana czy o tym czy FemShep która jest w związku z liarą musi być Bi - dyskutujmy tutaj.

Ważne - nie używamy określeń obraźliwych, przekleństw, określeń niepoprawnych politycznie, nie wyzywamy innych forumowiczów ze względu na poglądy. Modzi patrzą.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 08 sie 2013, 17:35 
Adept analogów
Adept analogów

Wiedziałem, że ktoś założy taki temat :P Tylko czy to rozwiązało problem? Moim zdaniem nie, ponieważ zauważyłem, że zamiast skupiać się na konkretnych postaciach zaczynamy wygłaszać swoje poglądy na temat samego homoseksualizmu i biseksualizmu.

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Hm ja tylko od siebie napisze, że sama obecność w grze innych orientacji mi nie przeszkadza, ale jednak natężenie jest stanowczo zbyt duże.

Cortez - spoko facet, ale jednak w decydującym momencie nie pocieszałem go, bo się bałem, ze się zabierze za mojego komandora. W każdym razie od początku wiadomo, co mu w duszy gra, więc gościa rozumiem :P

Kaidan - tutaj tragedia. Skopiuje post mój z innego tematu, tyczy się wyznania uczuć przez Kaidana.. Straszneeee: Dlatego ja byłem totalnie zniesmaczony tym, że zrozumiałem, że facet któremu ufałem,mówiąc kolokwialnie gapił się na shepardowy tyłek podczas akcji . To wszystko nagle stworzyło wielki dystans i nie ma w tym niczego dziwnego. Chyba każdy facet by się poczuł zszokowany i zniesmaczony, gdyby ktoś, kogo uważał za przyjaciela wyznał mu uczucia :/ . Nie mówię, że go nie lubię, ale według mnie pomysł ze zrobieniem z Kaidana bi, nagle w 3 części, to strzał w stopę.

Kilka niezależnych rozmów jak przechodzimy po Cytadeli po prostu mnie dobiło. Chyba ze 3 homoseksualne pary miały tam swoje problemy, jedna kobieta rzucała męża aby być z drugą, a jedyną heteroseksualną parą którą pamiętam był Kroganin i Róża Ilium. Troszkę się komuś proporcje pomyliły i chciał być ultrapoprawny politycznie, co stało się wręcz natrętne i powodowało u mnie frustrację. Jakim cudem ta galaktyka w ogóle się rozmnaża ? :)

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

luki251 napisał(a):
Wiedziałem, że ktoś założy taki temat :P Tylko czy to rozwiązało problem? Moim zdaniem nie, ponieważ zauważyłem, że zamiast skupiać się na konkretnych postaciach zaczynamy wygłaszać swoje poglądy na temat samego homoseksualizmu i biseksualizmu.

Ale w związku z tym, że to jasno się wiąże z tamtymi postaciami, tematu raczej się nie uniknie. Lepiej chyba więc rozmawiać legalnie, zamiast zmuszać modów do kasowania postów i zamykania tematów.

przemiana Kaidana była złym posunięciem, moim zdaniem trochę poświęcili postać dla poprawności.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:50 
Adept analogów
Adept analogów

Paranormal napisał(a):
przemiana Kaidana była złym posunięciem, moim zdaniem trochę poświęcili postać dla poprawności.

Zgadzam się. Teraz femshep w ogóle nie ma ludzkiej hetero postaci do romansowania. (Jacoba pomijam %) ) Dla porównania - maleshep ma Ashley, Jack i Mirandę.

Oczywiście nic nie mam do homoseksualistów, ale twórcy gry potraktowali femshep po macoszemu. ;)

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:53 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: GTA: SA, LoL, ME 3, Wiedźmin, TF 2
Paranormal napisał(a):

]cóż, Kaidan od początku miał być wykreowany na biseksualnego, to że wrzucili to dopiero w trzeciej części to już inna kwestia. Mnie nie zraziło, gy mojemu męskiemu Shepardowi napatoczył się gej. Przy Kaidanie wydawało mi się to nawet na swój sposób zabawne, wcześniej go nie podejrzewałam. Może to kwestia tego, że jestem kobietą? Z drugiej strony, nie odrzuciły mnie też zaloty Kelly, Traynor, Morinth czy Jack. Wręcz przeciwnie, z chęcią w to brnęłam ciekawa sposobu rozwinięcia ich wątku (no dobrze, z Morinth to jednak dobry pomysł nie był). Może lepiej byłoby gdyby od początku Kaidan był zadeklarowany? I to najlepiej jako gej. Tyle, że wtedy dla świętego spokoju umysłu oraz mokrych snów męskiej części graczy już przy pierwszej rozmowie musiałaby być opcja mówiąca IDŹ STĄD TY GEJU, TY. JAK CHCESZ TO MOZEMY IŚĆ RAZEM CZYŚCIĆ BROŃ ALBO CHLAĆ, ALE SPRÓBUJ SPOJRZEĆ NA MÓJ TYŁEK TO CIE WYRZUCĘ NA ŚRODKU GALAKTYKI. No cóż, taki już urok. Chociaż wciąż szokuje mnie fakt, iż dla sporej części tychże mężczyzn dwie całujące się Asari czy romans damskiej Shepard z Jack jest w porządku.
Hm, a co z zawodem w przypadku próby podjęcia romansu z Traynor męskim Shepardem? Jak na to reagowała męska część graczy? Tracili wiarę w lesbijki, nigdy więcej się do niej nie odezwali czy może uznali ten dialog za zabawny i kontynuowali grę jak gdyby nigdy nic?

verte napisał(a):
Teraz femshep w ogóle nie ma ludzkiej hetero postaci do romansowania. (Jacoba pomijam %) ) Dla porównania - maleshep ma Ashley, Jack i Mirandę.

Jack jest biseksualna.

Aedd Gynvael ~ Przybysz na próbie

dahlvald | lastfm | tumblr

Ostatnio edytowano 08 sie 2013, 17:54 przez Chienne, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:54 
Adept analogów
Adept analogów

No muszę przyznać, że biseksualizm Kaidana nie był zbyt dobrym pomysłem. Naprawdę on był dobry bez tego, nawet lepszy.

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chienne napisał(a):
]cóż, Kaidan od początku miał być wykreowany na biseksualnego, to że wrzucili to dopiero w trzeciej części to już inna kwestia.

Właśnie w tym rzecz. Wyrzucili z gry jego biseksualizm, a później to wrócili tak na siłę.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2013, 17:57 
Adept analogów
Adept analogów

Chienne napisał(a):

Jack jest biseksualna.

Serio? Nigdy nie słyszałam o takim romansie. Można go kontynuować w trójce? :omg:

PostNapisane: 08 sie 2013, 18:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: GTA: SA, LoL, ME 3, Wiedźmin, TF 2
Paranormal napisał(a):
Chienne napisał(a):
cóż, Kaidan od początku miał być wykreowany na biseksualnego, to że wrzucili to dopiero w trzeciej części to już inna kwestia.

Właśnie w tym rzecz. Wyrzucili z gry jego biseksualizm, a później to wrócili tak na siłę.

na siłę powiadasz? Można to też uznać za swego rodzaju nieśmiałość czy skrycie. Podobnie jak z Tali. W pierwszej części romansu z nią nie ma, w drugiej już występuje. Trudno stwierdzić, że przez całą pierwszą część traktowała nas jako przyjaciela i nagle po rozstaniu i przewidywanej śmierci postanowiła się nad tym zastanowić, a gdy tylko ujrzała go żywego to płomień uczucia wybuchł ;3

verte napisał(a):
Chienne napisał(a):

Jack jest biseksualna.

Serio? Nigdy nie słyszałam o takim romansie. Można go kontynuować w trójce? :omg:

tak, to zwykły romans, jak i z kobietą ;3

Aedd Gynvael ~ Przybysz na próbie

dahlvald | lastfm | tumblr

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona