Teraz jest 04 gru 2020, 01:55

Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 11 lut 2015, 18:06 
Adept analogów
Adept analogów

Gdyby był gejem to po eksplozji atomówki w tyłku krzyczalby "Nic nie czuję! Dlaczego nie detonujecie?!" i by przeżył (mały żarcik, kto oglądał Kapitana Bombę ten wie:P).
Jak widać Ash/Kaidan są irytujący dla płci przeciwnej. A powiedz deus, jak się przechodzi ME kobitą to Ash też jest taką wkurzającą cierpiętnicą co to winna się czuje zawsze i wszędzie? Aż dziw, iż miast hełmu korony cierniowej na łeb nie wkładała, a podczas sceny w kajucie przed Ilos nie kazala się biczem siedmioramiennym chłostać krzycząc "ukaraj mnie, ukaraj!". Przyznam, lubiłem ją opierdzielać renegacko, zwłaszcza po virmirze (u mnie też kiedyś Kaidan zawsze ginął).

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 11 lut 2015, 18:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

:D :D :D
Dla mnie w Kaidanie jest najbardziej irytująca ta jego namolność. I właśnie przez tą swoją namolność(a nie przez orientacje jakakolwiek by nie była) dostaje ode mnie wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. :p2: "Smerfetka" ponoć też jest namolna dla tych, którzy nie są wrażliwi na wdzięki asari.
Taaaa, Ash jest w ogole wqr...jąca, w ME1 to z nią gadam po łebkach. Za długie są te jej przemowy. To się ostatnio na mnie zemściło, bo zamiast dzieł zebranych kupiłam jej kwiaty podczas wizyty w szpitalu i się zastanawiałam dlaczego moja Shep ich nie wręcza. :mysli: Wqrzyłam się, zapytałam wujka google i się wyjaśniło, że moja Shep niebacznie próbowała flirtować z panną, która ją kręci jak taboret. Ogólnie to jest męczennica i rasistka. Czasem ją biorę na misje i każę jej latać z Czarną Wdową(specjalnie dla Garrusa ją kupiłam) i nabijam się z tego jak z tym żelastwem się prezentuje. :p5:

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

PostNapisane: 11 lut 2015, 19:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Jak gram facetem (czyli zawsze) to w ME 1 Liara jest taka milutka, wrażliwa, nieśmiała i nieporadna. I zakochaaana w komandorze :P . W pierwszym przejściu miałem romans właśnie z nią. Bo trzeba przyznać, że Bioware strasznie ją promują, a do Ashley próbują zniechęcić. Głównie przez jej nastawienie do obcych, co wg niektórych jest rasizmem czy ksenofobią, a tak naprawdę nie ma z tym nic wspólnego, deus. To, co mówi i myśli Ashley to nie jest rasizm, tylko zwykła nieufność i to doskonale uzasadniona przeszłością jej rodziny i całej ludzkości. Jeśli ktoś w nastawieniu, że "na przyjaźń i szacunek trzeba sobie zasłużyć" widzi rasizm, to trochę za mocno przesiąkł współczesnym światem, gdzie za rasizm uważa się powiedzenie, że ktoś jest czarny, a słowo MURZYN zaczyna być uważane za rasistowskie, co jest totalnym nonsensem :) Bez urazy, oczywiście. Gdy zagrałem romans z Ashley to dała jednak poznać drugą stronę, która mocno mi się spodobała.

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja, pewnie jak wielu facetów, chciałem w jedynce trójkąta, ale Ash strzeliła focha ;)

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:19 
Adept analogów
Adept analogów

Ja akurat nie oceniam ludzi na bycie/niebycie rasistą bo znam zbyt dużo świń, którzy są tzw. liberałami i naprawdę w porządku ludzi, których wypowiedzi i poglądy są uznawane za szeroko pojęty rasizm (co w dzisiejszych czasach rasizmem nie jest?:P).
Wracamy do tematu: jak sobie wyobrażę te mięśnie Ash, zwłaszcza w trójce, napięte, węźlaste, jak taszczy wdowę i zjawę z doczepionymi ciężkimi lufami to ekhm... Naprawdę James zaczyna mnie bardziej kręcić, bo nie ma nic gorszego niźli zniewieściały facet i schłopiała baba. Ash by pasowała na taką zatwardziałą, stereotypową lesbę-babochłopa, która gdyby nie wojna to palety by młotkiem w tartaku tłukła i wyrabiała 200% normy:P

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Oj dikajos Ty jak zwykle próbujesz mi narzucić swój sposób postrzegania tego uniwersum, jego ras i postaci, które w nim występują. I tym razem nic z tego. Zrozum wreszcie jedną rzecz, że nie każdy myśli tak jak TY. Nie każdy w taki sposób przeżywa tę grę jak przeżywasz ją Ty.Nie mierz wszystkich swoją miarą...
Jeżeli Gethy chociazby potraktujemy jako jedną z ras to teksty na temat Gethów Ash w ME3 są rasistowskie, wręcz modelowo się w rasizm wpisują. Zapamiętałam jej uwagi pewnie dlatego, że moja postać jest z Gethami zaprzyjaźniona. A to, że Twojemu Shepardowi Ash pokazuje inne swe oblicze, to naturalne, zakochani ludzie tak mają, że dla obiektu swych westchnień są milsi, wrażliwsi, etc.
Co nie zmienia faktu, że bywa upierdliwą suczką. Suczką również jest Aria ale to zupełnie inny wymiar "suczyzmu", akurat taki, który mojej postaci wybitnie odpowiada. Mnie może odpowiadać, innym niekoniecznie- kwestia gustu. Ja przyjmuje do wiadomości, że gusty mamy różne i nikomu niczego nie narzucam. A T'Soni, cóż, właśnie z mojego punktu widzenia czasami jest zbyt słodka, bo aż mdła, zbyt milusia, etc. Gdyby Aria była do "zdobycia" w tej grze miałabym kolosalny problem z wyborem i podejrzewam, że ostatecznie zdecydowałabym się na uwiedzenie królowej zbirów.
Z "murzynem" jest tak jak z "pedałem" wszystko zależy od kontekstu i osoby, która te słowa wypowiada.

@szatanista, Ty chyba "babochłopa" na oczy nie widziałeś. ;) Wiele można powiedzieć o Ash, ale nie to, że jest "babochłopem". Zagraj żeńską wersją Shepard załóż jej kieckę i wpuść na schody. Nie będziesz pewien czy to kobieta czy może mech w lateksowej kreacji wieczorowej ... :p5:

Ostatnio edytowano 11 lut 2015, 20:38 przez deus_cosma_deus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:34 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
A jeżeli wypowiada to osoba, którą widzisz pierwszy raz w życiu?

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

To wtedy pomocny jest kontekst. Czyli wsłuchuję się w to, co na temat tego "murzyna" bądź "pedała" ma do powiedzenia ta osoba.

PostNapisane: 11 lut 2015, 20:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
@ deus

Już jak zwykle? :) Ledwo nasza druga dyskusja, a w tej na 101% procent niczego nie narzucam nikomu. Nie mierzę nikogo swoją miarą, daj spokój. Lubię jak ludzie maja różne zdania, bo jest o czym pogadać. A ja napisałem w poprzednim poście tylko, że Ashley nie jest rasistką, a Ty się oburzasz, że Ci coś narzucam :) . Rasistami są goście z tego ugrupowania politycznego, co nas chcieli zwerbować na Cytadeli w ME1. Ashley jest po prostu nieufna na początku, wobec Sheparda też. A co do postaci, to po prostu wyraziłem swoje zdanie, w ogóle nie odnosząc się do Twojego, więc nie ma problemu.

A gethów faktycznie nie traktuję jako rasy, jestem ich przeciwnikiem. One są dla mnie prędzej marką, jak electrolux albo takie tam ;) <- to jest wyrażenie mojego zdania, a nie narzucenie czegokolwiek innym :]

PostNapisane: 11 lut 2015, 21:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

To fantastycznie, że mi to wyjasniłeś. :D Pamiętam te twoje teksty o terroryzmie Batarian,czy o Przymierzu, które nie zgodziłoby się na częściowe oddanie koloni tej rasie, jakbyś zupełnie zapomniał, że to był opis mojego Przymierza i moich Batarian w moim uniwersum. W poście wcześniejszym też mi próbujesz wytłumaczyć, że się mylę w ocenie Ash. A to nie jest kwestia pomyłki, tylko innego sposobu postrzegania tej postaci. Zresztą ja nie wiem jak ona zachowuje się w stosunku do męskiej wersji Sheparda, dla kobiety Shepard jest dość szorstka-NA CAŁE SZCZĘŚCIE. ;)
Ale widzisz, Twoje podejście jest takie a nie inne do Gethów, zatem teksty Ash "łykasz" bez zastrzeżeń. Oczywiście masz do tego prawo, tak jak ja mam prawo do oceniania jej tekstów jako rasistowskich.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona