Teraz jest 25 lis 2020, 13:38

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 08 sie 2013, 19:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Biszkoptex napisał(a):
Czyli pierwotnie należy zakładać że była też opcja romansu "fem only" żeby były proporcje 1/2/1.

Ashley też miała być Bi. Po prostu zabrakło im czasu. Ale jeśli nie zrobili tego w 1 to już mogli sobie odpuścić.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2013, 19:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
dikajos napisał(a):
Kilka niezależnych rozmów jak przechodzimy po Cytadeli po prostu mnie dobiło. Chyba ze 3 homoseksualne pary miały tam swoje problemy, jedna kobieta rzucała męża aby być z drugą, a jedyną heteroseksualną parą którą pamiętam był Kroganin i Róża Ilium. Troszkę się komuś proporcje pomyliły i chciał być ultrapoprawny politycznie, co stało się wręcz natrętne i powodowało u mnie frustrację. Jakim cudem ta galaktyka w ogóle się rozmnaża ? :)

Pamiętam całe dwie „homoseksualne” pary na Cytadeli. Specjalnie wziąłem to w cudzysłów, bo w obydwu przypadkach chodziło o parę jak najbardziej mogącą się rozmnażać i nie będącą stricte homoseksualną – kobietę i asari. Jeśli uznajemy to za pary homoseksualne, to takowe występowały od samego początku, bo już od pierwszej części była mowa o tym, że asari mogą ten-tego ze sobą i kobietami różnych gatunków. Tak więc jak na mój gust to szukanie dziury w całym. A co do par hetero, to na pewno była jeszcze ta para z pierwszej części, która miała jakieś tam problemy z dzieckiem.

Chienne napisał(a):
Hm, a co z zawodem w przypadku próby podjęcia romansu z Traynor męskim Shepardem? Jak na to reagowała męska część graczy? Tracili wiarę w lesbijki, nigdy więcej się do niej nie odezwali czy może uznali ten dialog za zabawny i kontynuowali grę jak gdyby nigdy nic?

Ja się zawiodłem strasznie, bo w „trójce” nie miałem możliwości nawiązania żadnego porządnego romansu z płcią przeciwną (Tali była na drugim savie), więc gdy jedyna sensowna kobita dała mojemu Shepowi kosza, to się zamknął w sobie. I polazł do Kaidana, bo to była jedyna sensowna opcja romansowa :P.

Paranormal napisał(a):
Właśnie w tym rzecz. Wyrzucili z gry jego biseksualizm, a później to wrócili tak na siłę.

Nie na siłę, tylko dlatego, że gracze tego chcieli. Nie wiem, ile procent, ale fandom tego romansu był i wciąż jest pokaźny. Dla jednych to będzie robione na siłę, pod publiczkę, politpoprawne, a mnie to nie przeszkadza, bo jest zrobione z sensem. Jeśli gra się facetem, Kaidan NIGDY z nikim nie spał, nawet niewiele romansował, więc nie można powiedzieć, że był hetero, bi czy homo, i autuje się dopiero w rozmowie z Shepardem. Co ważne, wystarczy raz mu odmówić i temat się kończy definitywnie – nie będzie Sheparda nachodził, tak jak robi to pewna niebieskoskóra panna nierozumiejąca znaczenia słowa „nie”.

PostNapisane: 08 sie 2013, 19:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pottero napisał(a):

Pamiętam całe dwie „homoseksualne” pary na Cytadeli. Specjalnie wziąłem to w cudzysłów, bo w obydwu przypadkach chodziło o parę jak najbardziej mogącą się rozmnażać i nie będącą stricte homoseksualną – kobietę i asari. Jeśli uznajemy to za pary homoseksualne, to takowe występowały od samego początku, bo już od pierwszej części była mowa o tym, że asari mogą ten-tego ze sobą i kobietami różnych gatunków. Tak więc jak na mój gust to szukanie dziury w całym. A co do par hetero, to na pewno była jeszcze ta para z pierwszej części, która miała jakieś tam problemy z dzieckiem.

niebieskoskóra **** nierozumiejąca znaczenia słowa „nie”.

1. To nie była para.
2. Kultura.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2013, 19:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Paranormal napisał(a):
1. To nie była para.
2. Kultura.

1. Skoro to nie była para, to przepraszam. Nie pamiętam dokładnie, o co z nimi chodziło, kojarzę tylko, że w pierwszej części mieli jakiś problem z dzieckiem.
2. Kulturka jest – według słownika „pipa” to zwrot pospolity/potoczny, a nie wulgarny. Sprawdziłem przed wysłaniem tego postu :P.

Ale "pipa" też najtrafniejszym i specjalnie kulturalnym określeniem nie jest. \\ B.

PostNapisane: 08 sie 2013, 21:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Skeczor napisał(a):
że, że, że jak? Homoseksualizm jest modą? O_o

Nie, modą jest tolerancja dla tej orientacji.

Obrazek

PostNapisane: 08 sie 2013, 21:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tolerancja dla tego zjawiska przebija znacznie istnienie starożytnego Rzymu i nie dotyczy wyłącznie ludzi.
Zjawisko staje się popularne raz na jakiś czas, zupełnie jak trendy... To jak stary album muzyczny, albo sweter, które już dobrze znamy, ale się znudziły. Prędzej czy później znów będą w użyciu.

// usunąłem z tego posta bzdurę.

PostNapisane: 08 sie 2013, 21:55 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: GTA: SA, LoL, ME 3, Wiedźmin, TF 2
Zjawisko po prostu czasem zarysowuje się bardziej, czasem mniej. Homoseksualizm nie jest czymś nowym, tym bardziej tolerancja tego. Już w starożytnej Sparcie podchodzono do tego zwyczajnie. Wszak chłopców zabierano na szkolenia w bardzo mlodym wieku, przez lata przebywali wyłącznie z innymi mężczyznami, byli "wypuszczani" już w wieku dorosłym zaawansowanym. To naturalne, że znaczna większość z nich była homosekualna, kiedy wysyłano ich na żeniaczkę partnerki często były kreowane na jak najbardziej męskie, by ułatwić współżycie. To, że akurat teraz jest takie podejście do homoseksualistów to rzecz przejściowa. W czasie drugiej wojny napiętnowani byli żydzi, teraz ani Niemcy ani Polacy ani Włosi nie wpychają ich masowo do gazu czy getto skazując na śmierć za pochodzenie. W danym miejscu przez jakiś czas coś jet tolerowane, gdzieś indziej jest to karygodne. A według tego co przedstawia nam ME akurat jest to okres i miejsce w których zarówno homoseksualność, biseksualność jak i pociąg do innych ras jest czymś naturalnym, nie wartym robienia afery

Aedd Gynvael ~ Przybysz na próbie

dahlvald | lastfm | tumblr

PostNapisane: 08 sie 2013, 22:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jose napisał(a):
Nie, modą jest tolerancja dla tej orientacji.

W takim razie Indianie, wikingowie, średniowieczni Japończycy czy starożytni Grecy, Egipcjanie i Rzymianie byli bardzo modni. A już guru mody byli Indianie północnoamerykańscy, którzy nie dość, że zezwalali na małżeństwa tej samej płci, to jeszcze otaczali osoby homoseksualne szczególnymi względami. Przynajmniej do czasu, aż wtarabanili się Europejczycy i przynieśli ze sobą chrześcijaństwo. Ale Indianie nie w ciemię bici – plemiona mają własny „rząd”, niezależny od prawa amerykańskiego, więc w ostatnich latach część plemion, oczywiście ku zgorszeniu białych Amerykanów, powróciła do błogosławienia małżeństw jednopłciowych. Na szczęście coraz więcej krajów przestaje robić z tego powodu aferę, wiedząc, że nie ma co walić głową w mur, bo to coś normalnego, więc w czasach, w których rozgrywa się Mass Effect, orientacja nieheteroseksualna nie będzie już niczym niezwykłym. Jeszcze niedawno na miejscu gejów i lesbijek byli Murzyni, za sto lat na miejscu homo będzie inna grupa.

PostNapisane: 08 sie 2013, 23:27 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Moda? Moda?? To najbardziej idiotyczne określenie tego tematu. Jeżeli za "modę" uważacie traktowanie innego człowieka (który się od nas różni pod pewnymi względami) na równi, to ja nie wiem co się dzieje z tym światem. Taa, jasne, osoby homoseksualne może same sobie wybierają swoją orientację (bo wg was jest to "modne") i narażają się tym samym na szykanowanie, izolację w społeczeństwie, traktowanie jak obywatela gorszej klasy, uszczerbek zdrowotny czy nawet i śmierć. Taaa, jasne... "Moda"... Jakby te osoby nie miały wystarczająco dużo problemów. Czy to tak trudno zrozumieć? Ja traktuje kogoś jak człowieka, ta osoba traktuje mnie jak człowieka. Jesteśmy sobie równi. Nie wiem jak nie można tego zrozumieć...

Co do osób uważających za parę homoseksualną ludzką kobietę i asari. Nie. Termin, którego szukacie to omniseksualizm.

EDIT - @Pottero, to ja jeszcze dorzucę od siebie na temat Indian. Pary tej samej płci były tam wręcz czczone i nazywano je "two-spirits" (polskiej nazwy nie znam, bo kulturoznawstwo na studiach miałam po angielsku, więc używam angielskiego słownictwa ;) ). Bardzo często pary te były swojego rodzaju swatkami, szamanami, prorokami, gdyż uważano, że miały boskie moce. Nazywano ich "two-spirits", ponieważ wierzono, iż to mają dwie dusze w jednym ciele.

Obrazek

PostNapisane: 08 sie 2013, 23:33 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Chienne, tak się składa że podczas drugiej wony światowej oprócz żydów do pieców szli również homoseksualiści. Hitler wymyślił ("albo ktoś równie bystry") nawet dla nich specjalne różowe opaski.
A wracając do żydów to niektórzy nie przepadali za nimi nawet przed drugą wojną światową jak i zresztą po niej, dowodem jest Marzec 1968.
Oj, ktoś tu nie odrobił lekcji z historii. :)

Pottero, szkoda że nie wspomniałeś o tym że stosunki homoseksualne w starożytnym Rzymie czy też Grecji mógł mieć jedynie ktoś z wyższej sfer i to z kimś kto ma niższą rangę społeczną, kimś takim był np. niewolnik który na pewno "ochoczo" spełniał wszystkie zachcianki swojego pana. :) Albo tą osobą był ktoś znacznie młodszy. A to z kolei nazywa się pederastią, wiesz?
Tak, tak to na pewno bardzo, BARDZO normalne.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona