Teraz jest 24 lis 2020, 10:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 08 sie 2013, 23:49 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Cytuj:
Pottero, szkoda że nie wspomniałeś o tym że stosunki homoseksualne w starożytnym Rzymie czy też Grecji mógł mieć jedynie ktoś z wyższej sfer i to z kimś kto ma niższą rangę społeczną, kimś takim był np. niewolnik który na pewno "ochoczo" spełniał wszystkie zachcianki swojego pana. :) Albo tą osobą był ktoś znacznie młodszy. A to z kolei nazywa się pederastią, wiesz?
Tak, tak to na pewno bardzo, BARDZO normalne.

Hm, nie. Po pierwsze - nie jest do końca pewne czy tylko arystokraci mogli być w takich związkach. Po drugie - w związku nie musiała być osoba z niższych sfer. Wręcz przeciwnie, te dwie osoby były z tej samej sfery, ale osoba, która była penetrowana była uważana za gorszą i słabszą. Co do niewolników - niewolnicy byli zawsze wykorzystywani i to w większości przez osoby heteroseksualne, więc to żaden argument. A pederastia była częścią kultury starożytnej Grecji tak jak np w Europie 12-letnie dziewczynki (ogólnie młode dziewczynki) musiały wychodzić za mąż za starszych mężczyzn i stworzono okropny kult "dziewictwa". Uważasz to za normalne? :> Jak więc widzisz - to nie jest wina jakiejkolwiek orientacji seksualnej, tylko kwestie kulturowe. To one były często "nienormalne".

Obrazek

PostNapisane: 08 sie 2013, 23:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Luelle napisał(a):
@Pottero, to ja jeszcze dorzucę od siebie na temat Indian. Pary tej samej płci były tam wręcz czczone i nazywano je "two-spirits" (polskiej nazwy nie znam, bo kulturoznawstwo na studiach miałam po angielsku, więc używam angielskiego słownictwa ;) ).

Nie wiem, czy ma to polską nazwę, u Indian się to nazywało bodajże winkte. Jak mówiłem, Indianie otaczali takie osoby szczególnymi względami i rozszerzyłaś ten temat. Dość powiedzieć, że byli niezbędni przy ślubach i innych ważnych obrzędach, a osoby takie uważano za najlepsze partie, bo miały dostęp do „domen” męskiej i żeńskiej. No i, dość stereotypowo, były guru jeśli chodziło o klasę i styl :D.

zindoktrynowany napisał(a):
Pottero, szkoda że nie wspomniałeś o tym że stosunki homoseksualne w starożytnym Rzymie czy też Grecji mógł mieć jedynie ktoś z wyższej sfer i to z kimś kto ma niższą rangę społeczną, kimś takim był np. niewolnik który na pewno "ochoczo" spełniał wszystkie zachcianki swojego pana. :) Albo tą osobą był ktoś znacznie młodszy. A to z kolei nazywa się pederastią, wiesz?

Tak, a ile tysięcy lat trwały starożytne Grecja i Rzym? Podajesz przykład z jakiegoś okresu imperiów istniejących dziesiątki lat, a ja mogę sypnąć innym przykładem – święty zastęp/boski legion czy coś takiego o podobnie idiotycznej nazwie, składający się wyłącznie z par gejowskich. Powołany w Grecji, a w jego skład wchodziły wyłącznie pary gejowskie, bo uważano, że walcząc razem będą walczyć do samego końca, nie chcąc się zhańbić w oczach tego drugiego. O ile mnie pamięć nie myli, to nawet rozgromili Spartan w którejś z bitew wojny beockiej. Co prawda jakieś pięć lat później rozgromili ich bodajże Macedończycy, ale i tak długo się trzymali, jak na oddział liczący raptem kilkaset osób.

Poza tym, jak napisała Luelle, pederastria w tamtych imperiach to była norma kulturowa, obowiązująca mężczyzn bez względu na orientację, więc tylko częściowo dotyczy to homoseksualizmu.

PostNapisane: 09 sie 2013, 00:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Pottero napisał(a):
W takim razie Indianie, wikingowie, średniowieczni Japończycy czy starożytni Grecy, Egipcjanie i Rzymianie byli bardzo modni. (...)

Niepotrzebna ironia. ;) Kultura zmienia się, to jest oczywiste, ale nie znaczy, że wszyscy muszą wszystko akceptować i to dotyczy czasów zarówno współczesnych, jak i zamierzchłych. Inkowie np. hodowali lamy nie tylko na wełnę i mięso i też mieli na to tzw. społeczne przyzwolenie, ale już homoseksualizm był u nich karany śmiercią. Więc jak z tym "powrotem mody"? Musimy akceptować wszystko, czy możemy wybrać to co jest zgodne z naszym systemem wartości?

Obrazek

PostNapisane: 09 sie 2013, 00:31 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: GTA: SA, LoL, ME 3, Wiedźmin, TF 2
zindoktrynowany napisał(a):
Chienne, tak się składa że podczas drugiej wony światowej oprócz żydów do pieców szli również homoseksualiści. Hitler wymyślił ("albo ktoś równie bystry") nawet dla nich specjalne różowe opaski.
A wracając do żydów to niektórzy nie przepadali za nimi nawet przed drugą wojną światową jak i zresztą po niej, dowodem jest Marzec 1968.
Oj, ktoś tu nie odrobił lekcji z historii. :)

ja nie twierdzę, że homoseksualiści są szykanowani tylko teraz, a żydzi byli tylko podczas drugiej wojny światowej. dałam po prostu przykład mający na celu zobrazowanie myśli, porównanie czasów obecnych do realiów drugiej wojny o której każdy coś wie.

Jose napisał(a):
Więc jak z tym "powrotem mody"? Musimy akceptować wszystko, czy możemy wybrać to co jest zgodne z naszym systemem wartości?

Kwestia tego jak ta akceptacja jest przez danego osobnika rozumiana. Jeśli ma coś, już niech będzie, do homoseksualistów i jest pierwszy na wszystkich paradach przeciwko nim, obrzuca jajkami i kamieniami każdego kto się zadeklarował i żąda przywrócenia komór gazowych, no to słabo. Ba, nawet jeśli nie ma takich ciągotek, ale nagle zrywa przyjaźń ze znajomym który okazuje się gejem, czy faktycznie traci wszelką sympatie do postaci z gry, no to też słabo. Na tej samej zasadzie można byłoby skreślać każdego o kim dowiemy się, że jest żydem albo jego naturalny kolor to rudy

Aedd Gynvael ~ Przybysz na próbie

dahlvald | lastfm | tumblr

PostNapisane: 09 sie 2013, 05:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ech, od ładnych kilku postów nie ma nic o Mass Effect i postaciach z Mass Effect. Przedstawiacie tylko swoje opinie na temat "zjawiska"... Aaaaa miało być tak pięęęęknieeee.

PostNapisane: 09 sie 2013, 06:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
@up Chienne napisała "czy faktycznie traci wszelką sympatie do postaci z gry", więc tyczy się gry :P

Temat jest o postaciach z Gry. Poglądy na PW.
WSW

PostNapisane: 09 sie 2013, 08:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Moda? Moda?? To najbardziej idiotyczne określenie tego tematu.

- żebym ja ci przypadkiem nie znalazł w twojej wypowiedzi idiotyzmów. Na tym polega wymiana poglądów, aby szanować zdania innych.

EOT z mojej strony.

PostNapisane: 09 sie 2013, 14:04 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Xcom 2, Tomb Raider, Horizont Zero Dawn, Ghost Recon
Jedyne postacie homoseksualne z trylogii ME wystepują wyłącznie w 3. Mianowicie Steve Cortez, który tego nie ukrywa i w jednej z pierwszych rozmów wyznaję Shepardowi, że miał męża Roberta, który zginął na jednej z planet opanowanych przez zniwiarzy. Moja postać podchodziła do niego jako do przyjaciela niż potencjalnego partnera.
Drugą osobą jest Samantha z którą moja pani momandor nawiązała romans i nawet sympatycznie to wyszło.
Powiedzmy osobą po środku może być Liara. która może nawiazać romans jak z męskim jak i żeńskim Shepardem.

PostNapisane: 09 sie 2013, 16:47 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Ale z poza gier... w książkach pojawił się jeden gej. Czyż nie?

PostNapisane: 09 sie 2013, 17:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Był, dowódca ochrony w Akademii Grissoma. Ale jeśli liczyć Deception jako kanon, to był... w sumie nie wiadomo, jaki był.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona