Teraz jest 03 gru 2020, 10:13

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 10 sie 2013, 00:53 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Ifrexalis napisał(a):
Cytuj:
Moda? Moda?? To najbardziej idiotyczne określenie tego tematu.

- żebym ja ci przypadkiem nie znalazł w twojej wypowiedzi idiotyzmów. Na tym polega wymiana poglądów, aby szanować zdania innych.

EOT z mojej strony.

To nawet nie jest kwestia poglądów. Po prostu nie istnieje coś takiego jak "moda" na homoseksualizm (nieważne co o samym homoseksualizmie myślisz). Żadna osoba dla jakiejś "mody" nie ryzykowałaby kompletną alienacją ze społeczeństwa, groźbą pobicia lub gwałtu (gwałt szczególnie w przypadku lesbijek, gdyż niektórzy "ludzie", którzy tak naprawdę są zwykłymi bestiami i potworami, gwałcą lesbijki by je "oduczyć" homoseksualizmu), gorszym traktowaniem przez innych ludzi, a nawet śmiercią. Mam wrażenie, że nie wiesz co znaczy słowo "moda", gdyż rzucasz je bez żadnego przemyślenia.

Wręcz przeciwnie, za modę uważam obecnie szykanowanie osób o odmiennej orientacji. Bardzo popularne stało się to obecnie w mediach. Ludzie ci w ogóle nie zastanawiają się, że swoimi bezmyślnymi stwierdzeniami krzywdzą tylko tych ludzi. A najważniejsze jest to, że to są ludzie, jesteśmy między sobą równi i brakiem jakiejkolwiek kultury jest poniżanie ich, bo nie odpowiadają waszym poglądom.

@Pottero - A coś było więcej o tej postaci? Nie czytałam książek, więc nic nie wiem :)

Obrazek

PostNapisane: 10 sie 2013, 01:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Luelle napisał(a):
(...) Żadna osoba dla jakiejś "mody" nie ryzykowałaby kompletną alienacją ze społeczeństwa, groźbą pobicia lub gwałtu (gwałt szczególnie w przypadku lesbijek, gdyż niektórzy "ludzie", którzy tak naprawdę są zwykłymi bestiami i potworami, gwałcą lesbijki by je "oduczyć" homoseksualizmu), gorszym traktowaniem przez innych ludzi, a nawet śmiercią.

Nie, no w tym momencie ja wymiękam i przestaję wypowiadać się w tym wątku. ;(

Obrazek

PostNapisane: 10 sie 2013, 12:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Panie i panowie, spójrzcie na temat i zacznijcie pisać na temat, to, że czasem dodacie coś na temat ME do swoje offtopu nic nie da.

PostNapisane: 11 sie 2013, 16:01 
Casual
Casual

Fakt pojawienia się tutaj tematu "mody" wynika ze sporej ilości postaci homo i biseksualnych.NIe jest to odejściem od tematu.
Ja rozumiem że twórcy chcieli przypodobać się lgbt lub może rzucić światło na temat związków homoseksualnych, ale gdy ilość partnerów homoseksualnych dla femshepa przerasta liczbę partnerów heteroseksualnych znaczy że ktoś tu albo przegiął z poprawnością polityczną albo siedziba bioware została zdobyta przez lgbt.
W jakimkolwiek społeczeństwie i w jakichkolwiek czasach procent lgbt nie przekroczył 5-7%.
Nie 50-70% tylko 5-7%. Nie mam problemów z akceptacją, ale taki natłok postaci bi lub homoseksualnych jest jak dla mnie po prostu naginaniem faktów. Chyba że w galaktyce heteroseksualizm jest w odwrocie co było by całkiem zabawne:D.
A może to po prostu cecha floty Alliance ?
Obrazek

PostNapisane: 11 sie 2013, 17:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Przyznam, że "plakat" mnie bardzo rozbawił :)

A nawet z tymi 5-7 procentami nie byłbym pewien, w Polsce całego środowiska lgbt jest poniżej 1%, choć nie wiem, jak to się ma na skalę światową...

PostNapisane: 11 sie 2013, 18:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Fulgrim napisał(a):
W jakimkolwiek społeczeństwie i w jakichkolwiek czasach procent lgbt nie przekroczył 5-7%.

KONDZIOREK07 napisał(a):
A nawet z tymi 5-7 procentami nie byłbym pewien, w Polsce całego środowiska lgbt jest poniżej 1%

Dowody proszę, tylko rzeczowe. I nie dostarczycie takich, bo nikt nigdy nie policzył, ile osób LGBT jest na świecie i nigdy nie policzy. Jedni mówią o 1%, inni o 5-7%, jeszcze inni twierdzą, że 10-15% i żadnemu z tych wyników nie można ufać, bo po prostu nie da się tego zmierzyć.

Fulgrim napisał(a):
Ja rozumiem że twórcy chcieli przypodobać się lgbt lub może rzucić światło na temat związków homoseksualnych, ale gdy ilość partnerów homoseksualnych dla femshepa przerasta liczbę partnerów heteroseksualnych znaczy że ktoś tu albo przegiął z poprawnością polityczną albo siedziba bioware została zdobyta przez lgbt.

Ja bym się tutaj nie doszukiwał żadnej homopropagandy ani nie dorabiał do tego teorii spiskowych – po prostu kobietą gra mniej osób, z czego wiele to mężczyźni, więc BioWare olało romanse dla niej, woląc zająć się ważniejszymi sprawami, jak np. fabuła. Która, swoją drogą, im nie wyszła, pewnie dlatego, że ich EA batem poganiało.

PostNapisane: 11 sie 2013, 18:41 
Adept analogów
Adept analogów

Teoria spiskowa, może nie, ale przesada, już chyba tak. W ME1 i 2 mamy kilka subtelnych akcentów głównie biseksualnych, podczas gdy w ME3 okazuje się, że połowa postaci to albo geje i lesbijki albo skryci bi. Aż strach kupić chomika czy rybki, bo nie wiadomo, czy wszystko z nimi w porządku %) . Może trochę przesadziłem, ale to jest hiperbola literacka (nie wierzę, że użyłem takiego nazewnictwa) , która ma zobrazować, co mniej więcej zrobili w ME3 z wątkami miłosnymi. Całe szczęście ja zazwyczaj jestem wierny i byłem zadowolony z romansów z postaciami z poprzednich części. Gdybym miał zaczynać nowy romans, nie miałbym zbytnio w czym wybierać.

PostNapisane: 11 sie 2013, 22:39 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@Pottero
Faktycznie, dokładne obliczenie homoseksualistów w społeczeństwie jest bardzo trudne, szczególnie biorąc pod uwagę, o jakim społeczeństwie mowa. Dajmy na to wg badań Gary'ego Gatesa 3,5% Amerykanów należy do LGB, z kolei The Williams Institute ogłosiło, że wśród Amerykanów pomiędzy 18 a 44 rokiem życia zaledwie 1,7% stanowią homseksualiści, a 1,8% osoby biseksualne (z przewagą kobiet). Dla porównania - Brytyjczycy przeprowadzili podobną "próbę" na 400000 jednostkach męskich i żeńskich i wyszła im liczba 1,5% gejów (lesbijek stosunkowo mniej).
Zanim jednak zaczniemy rzucać liczbami powyżej 5%, to warto sobie uświadomić, że wśród "nowoczesnych" społeczeństw ludzie mają o wiele większe wyobrażenia co do procentu społeczeństwa LGBT/LGB, niż jest w rzeczywistości. Aby nie być gołosłownym polecam lekturę tegoż artykułu (po angielsku): http://www.theatlantic.com/politics/arc ... re/257753/

PostNapisane: 12 sie 2013, 00:04 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Warto jednak zauważyć, że to gra, a nie prawdziwe życie :) A w grze (szczególnie takiej jak ME) ważny jest twój prywatny wybór. Znam sporo osób, które swoimi postaciami romansują z towarzyszami, których charakter najbardziej lubią i nie obchodzi ich płeć tych towarzyszy (bo to w końcu gra), a ich orientacja seksualna często nie ma znaczenia w grach. Wg mnie to dobrze, że jest tak szeroki wybór, gdyż każdy może wybrać sobie, że tak powiem, wymarzonego partnera. W prawdziwym życiu tak nie jest, więc choć w grach mogą sobie pozwolić na różnorodność (choć w serii ME femShep miała mało dobrych romansów. W ME3 było już lepiej, ale ME2 to porażka :( ). Poza tym nikt nie karze komuś wybierać danego romansu, ponieważ, jak już wspomniałam, ma WYBÓR.

Obrazek

PostNapisane: 12 sie 2013, 06:48 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A wiesz, ile heteroseksualnych romansów jest dostępnych dla femshep BEZ importowania postaci w ME3? Na trzy możliwe tylko romans z Kaidanem jest hetero. A jeśli Kaidan nie żyje, to mamy do wyboru JEDYNIE romanse homosekualne - z Liarą lub z Samanthą. Nie uważasz, że przy takim stanie rzeczy brakuje "normalnych" romansów dla femshep?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona