Teraz jest 25 lis 2020, 05:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 12 sie 2013, 11:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
KONDZIOREK07 napisał(a):
Faktycznie, dokładne obliczenie homoseksualistów w społeczeństwie jest bardzo trudne, szczególnie biorąc pod uwagę, o jakim społeczeństwie mowa.

Pomyślmy, że chcielibyśmy policzyć, ile osób LGBT jest ogólnie na całym świecie – skoro niemożliwe jest policzenia ich na pewnym obszarze, to obliczenie całkowitej sumy też jest niemożliwe. Raz, że nie ma szans na zapytanie każdego człowieka na Ziemi. Dwa: nawet gdyby było, to republikanie, prawicowcy, księża, faszyści, naziści, narodowcy, skini i wielu innych by się nie przyznało do tego, że są homo, więc wynik już by był zafałszowany. No i ważna jest też sama metoda badawcza – ktoś, kto prowadziłby takie badanie na zlecenie jakiejś organizacji LGBT, jako homo/bi liczyłby każdego, nawet hetero, który raz z ciekawości spróbował z osobą tej samej płci, a w badaniu przykościelnym/prawicowym pewnie sugerowaliby się deklaracją ankietowanych, których pozbieraliby z kółek różańcowych.

Luelle napisał(a):
A w grze (szczególnie takiej jak ME) ważny jest twój prywatny wybór. Znam sporo osób, które swoimi postaciami romansują z towarzyszami, których charakter najbardziej lubią i nie obchodzi ich płeć tych towarzyszy (bo to w końcu gra), a ich orientacja seksualna często nie ma znaczenia w grach.

Tu się zgadzam, bo w końcu sam romansowałem facetem z Kaidanem, bo pozostałe postaci były niedostępne albo nieciekawe, a Kaidan w sam raz pasował do mojej postaci.

Luelle napisał(a):
Wg mnie to dobrze, że jest tak szeroki wybór, gdyż każdy może wybrać sobie, że tak powiem, wymarzonego partnera. (...) Poza tym nikt nie karze komuś wybierać danego romansu, ponieważ, jak już wspomniałam, ma WYBÓR.

A tu się nie zgadzam. W Mass Effect 3 masz wybór, jeśli jesteś facetem, ewentualnie jeśli jesteś babką i szukasz dla siebie babki. Niby to wybór jest, ale mało satysfakcjonujący, skoro trzeba wybierać pomiędzy cebulą z pomidorem a cebulą z ogórkiem (tak, nienawidzę warzyw, są fe!) Ci, którzy grają kobietami, mają więc pełne prawo być niezadowolonymi z tego, co BioWare zrobiło w 3. części. Ale, przy okazji, jeśli zostawili Kaidana na Virmirze, to ich pokarało Allersową i smerfetką :D.

PostNapisane: 12 sie 2013, 11:50 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Cytuj:
A tu się nie zgadzam. W Mass Effect 3 masz wybór, jeśli jesteś facetem, ewentualnie jeśli jesteś babką i szukasz dla siebie babki. Niby to wybór jest, ale mało satysfakcjonujący, skoro trzeba wybierać pomiędzy cebulą z pomidorem a cebulą z ogórkiem (tak, nienawidzę warzyw, są fe!) Ci, którzy grają kobietami, mają więc pełne prawo być niezadowolonymi z tego, co BioWare zrobiło w 3. części. Ale, przy okazji, jeśli zostawili Kaidana na Virmirze, to ich pokarało Allersową i smerfetką :D.

W mojej wypowiedzi nie chodziło akurat konkretnie o Mass Effect, tylko ogólnie o możliwości wyboru, które się pojawiają w takich grach. Wszyscy wiedzą, że na romansach femShep oszczędzano :(

Cytuj:
A wiesz, ile heteroseksualnych romansów jest dostępnych dla femshep BEZ importowania postaci w ME3? Na trzy możliwe tylko romans z Kaidanem jest hetero. A jeśli Kaidan nie żyje, to mamy do wyboru JEDYNIE romanse homosekualne - z Liarą lub z Samanthą. Nie uważasz, że przy takim stanie rzeczy brakuje "normalnych" romansów dla femshep?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale należę do grupki osób, która notorycznie narzeka na romanse dla femShep :P To jest już wina Bioware, że całkowicie oleli moją ukochaną femShep w tej kwestii i zawsze będę ich za to krytykować :( A wszystko zaczęło się w ME2, kiedy to broShep dostał mnóstwo ciekawych opcji romansowych, a Shep oprócz Garrusa miała jeszcze tylko 2 opcje - Jacoba i Thane'a - które nie dość, ze są koszmarne i nudne, to na dodatek zawsze źle się kończą. A sporo romansów homoseksualnych dla femShep dali tylko by przylizać się facetom, dla których dwie babki razem to fetysz. Ale to już zupełnie inny problem, bardzo poważny i nieprzyjemny dla kobiet - seksizm w grach.

Obrazek

PostNapisane: 12 sie 2013, 12:21 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Masz tutaj całkowitą rację, chociaż z tego, co widziałem romans z Thane'em był w ME2 ciekawie poprowadzony, choć faktycznie kończy się w ME3 tragicznie. Cóż, przynajmniej w Citadel dostajemy możliwość zamienienia ostatnich słów z jego "duchem"...

Z drugiej strony Bioware prowadziło statystyki, z których wynikało, że ok. 80% graczy wybiera maleshep, dlatego nie dziwota, że nie chciało im się zrobić więcej sensownych romansów. Sad but true, chociaż gdybym miał wyciągać statystyki z tego forum co do płci Shepardów to wyszedłby procentowy stosunek fifty-fifty, ew. 60-40 ;) Co do seksizmu i fetyszu wobec lesbijek - wygląda na to, że należę do męskiej mniejszości, skoro jakoś nie ruszają mnie tego typu obrazki...

@Pottero
Fakt, zrobienie takiej statystyki na cały świat jest niemożliwe, ale można wyciągnąć pewne wnioski na podstawie badań przeprowadzonych w różnych krajach czy rejonach na świecie (przykłady podałem w poście poprzednim).
Poza tym należy odróżnić tych, którzy mają jakieś zapędy (bo od takich zapędów można się "odzwyczaić"), od tych, którzy owe zapędy praktykują (w różny sposób), bo to jest różnica. Nie jesteśmy zwierzętami, aby ulegać wszelkim naszym zachciankom, pokusom bądź właśnie zapędom. Dlatego ludzie, którzy owe zapędy mają, ale NIE chcą ich praktykować z własnej woli nie nazywałbym jeszcze homoseksualistami. Wiem, bo sam się spotkałem z pewną wspólnotą ludzi, którzy np. ze względu na to, że w przyszłości chcieliby zostać ojcami nie chcą wprowadzać w życie swoich "pobudek". Co innego ludzie, którzy to ukrywają (tzw. kryptogeje), bo boją się reakcji innych i odrzucenia w społeczeństwie. W takim przypadku faktycznie owe badania mogą być nieco przekłamane, ale biorąc pod uwagę, że w krajach takich jak WB czy USA (mowa o bardziej "rozwiniętych" stanach) wspomniane badania miały miejsce, to stopień owej różnicy nie wskazywałbym na większy, niż 2 punkty procentowe.

PostNapisane: 12 sie 2013, 12:58 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Jasne, że większość graczy wybiera maleShepa, ale to nie jest żadna wymówka, by robić jakąkolwiek część gry po łebkach. Niestety, ostatnimi czasy Bioware się rozleniwiło i nie dopieszcza swoich gier :(

Wg mnie osoby homoseksualne i biseksualne dostały jakąś reprezentację dopiero w ME3 wraz Samanthą, Steve'em i Kaidanem. Co jak co, ale ja romans z Liarą ciągle częściowo uważam za fetyszyzm i uprzedmiotowanie kobiet (wiem, ze Liara nie jest kobieta, ale w oczach przeciętnego mężczyzny gracza jest). Ponieważ come on, widzieliście jaką ona dostaje scenkę romansową na końcu? Jako jedyna ze wszystkich postaci jest naga i ma oryginalną, inną od innych scenkę miłosną z BIOTYKĄ. Fanservice jak cholera. Widać od razu kto jest ulubienicą Bioware...

EDIT: Pozwolę sobie zacytować moją koleżankę:

Cytuj:
Bioware is the company who made a canon bisexual woman only available for male shepards

Bioware is the company that had a fucking beauty contest for me3’s default femshep’s appearance

Bioware is the company that made Femshep’s unable to call Kaidan out on his shit if she romanced someone else in ME2 & he tried to pull the whole “cheated” line while Maleshep’s could instantly shut down Ashley in the same scene

Bioware is the company that made a race of sexy, blue aliens and then proceeded to slut shame them & toss any agency or respectfullness that a long-lived species could have had out the window for the male dudebro’s titillation

Bioware is the company that created a genetically engineered “perfect” woman and then had every character in the game call her bitch, slut and every name in between.

Bioware is the company that made zero mention of there even being a female Shepard until the last game of the series

Bioware is the company that made it so that FemShep was the only Shepard that had an LI die on her no matter what they did in the previous games.

Bioware is also the company that made it so one of of FemShep’s LI’s cheated on her and got another woman pregnant and then had that LI come back later and say they were going to name the baby after her & Shepard had to be totally fine with it.

Obrazek

PostNapisane: 12 sie 2013, 14:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No z tym ostatnim się nie zgodzę, bo w Citadel DLC Jacob może dostać w pysk za to, że udaje, że nic się nie stało.

PostNapisane: 12 sie 2013, 14:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

KONDZIOREK07 napisał(a):
No z tym ostatnim się nie zgodzę, bo w Citadel DLC Jacob może dostać w pysk za to, że udaje, że nic się nie stało.

Prawdopodobnie z tego samego powodu można nawiązać coś w stylu romansu z Jamesem: płeć piękna tego chciała, ale BW pierwotnie na to nie wpadło, więc dodali to na odczepnego dopiero w ostatnim DLC.

PostNapisane: 12 sie 2013, 14:56 
Casual
Casual

Luelle napisał(a):
Jasne, że większość graczy wybiera maleShepa, ale to nie jest żadna wymówka, by robić jakąkolwiek część gry po łebkach. Niestety, ostatnimi czasy Bioware się rozleniwiło i nie dopieszcza swoich gier :(

Jako jedyna ze wszystkich postaci jest naga i ma oryginalną, inną od innych scenkę miłosną z BIOTYKĄ. Fanservice jak cholera. Widać od razu kto jest ulubienicą Bioware...
.

Od me2 widać szczególnie ten spadek formy.Przynajmniej ja go w tedy zauważyłem, pewnie dlatego że ktoś rzucił mi w twarz fabularnym gó...ekhm...kupem :[.

Co do tej sceny Liarą... O rany.To się dopiero nazywa kontrast w porównaniu do postaci z me2.
Ale po co aż tak faworyzować pojedynczą postać ? Finanse ? Liczba fanów ? Przecież jakby nie patrzeć romanse nie kolidują ze sobą i można by postarać się dopracowanie każdego z nich, przynajmniej w taki sposób by nie wyglądały jak jakaś kpina z gracza.
Szczególnie że ME to seria sprzedająca się na prawdę dobrze! Nawet taki zabiedzony i niedorozwinięty romans z Kelly Chambers ma potencjał fabularny by stworzyć z niego perełkę.
Ma potencjał, ale lepiej go olać i spieprzyć.

PostNapisane: 12 sie 2013, 22:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Taka luźna myśl. Od kiedy romanse są naprawdę ważną częścią gier wideo i to na tyle ważną, żeby powodować lawinę krytyki? :D W Falloucie nie było romansu. W Kotorze było z Bastilą męskim Revanem. Ja tam bez romansów bym się obszedł. W Baldurach też coś tam było, ale dla mnie krytykowanie gry z powodu braku jakichś opcji romansowych jest dziwne :) . Może to pozwala się mocniej wczuć w postać, ale absolutnie nie jest dla mnie niezbędne.

PostNapisane: 12 sie 2013, 23:11 
Casual
Casual

Jak już się na coś decydujesz to rób to dobrze.To samo tyczy się bioware.
Nie ma sensu pchać do gry odwalonej od tak zawartości która jest na dobrą sprawę niedokończona.
Druga sprawa to ME jest w TEORII rpg. Skrót od role-playing game w której romans jest jak najbardziej mile widzianym dodatkiem bo dodaje głębi postaci którą prowadzimy.

PostNapisane: 12 sie 2013, 23:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

dikajos napisał(a):
W Falloucie nie było romansu.

Tu się nie do końca zgodzę, bo Fallout 2 był chyba pierwszą grą, w której można było wziąć ślub z osobą tej samej płci. Przechodzę teraz ponownie New Vegas i co prawda nie ma w nim romansów, ale – co by pozostać w zgodzie z tematem – w drużynie można mieć geja albo lesbijkę, w grze pojawiają się nieheteroseksualni bohaterowie niezależni, a i swoją postać można tak poprowadzić, żeby była gejem/lesbijką.

dikajos napisał(a):
dla mnie krytykowanie gry z powodu braku jakichś opcji romansowych jest dziwne :) . Może to pozwala się mocniej wczuć w postać, ale absolutnie nie jest dla mnie niezbędne.

Zdaje się, że ostatnimi czasy rośnie na sile „konflikt” pomiędzy erpegowymi oldboyami a newbies przyzwyczajonymi do RPG w stylu BioWare’u – wystarczy przejrzeć fora poświęcone Wasteland 2 czy Project Eternity żeby zobaczyć, że ścierają tam się te dwie grupy. Jeśli w grze nie ma romansu, to nie ma o co drzeć kotów, ale jeśli już deweloper zdecyduje się na wprowadzenie takowych, to powinien je zrealizować do porządku, a nie na odczepnego, jak BioWare romanse kobiece w Mass Effect 3. Jeśli zrobi to na pół gwizdka, odbiorcy mają pełne prawo wyrażać niezadowolenie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona