Teraz jest 04 gru 2020, 04:37

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Postacie homoseksualnie i biseksualne ze świata ME
PostNapisane: 06 kwi 2014, 21:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ok, ja rozumiem, że temat jest poważny i ogólnie mamy tutaj teraz walkę światopoglądową. Ale topic dotyczy postaci z ME. Wy zaś już powoli wkraczacie na ruchome piaski. Póki co tylko ostrzegam. Możecie się przerzucać argumentami w ramach Mass Effect, ale jak mi ktoś zacznie wyjeżdżać z jakimiś pseudonaukowymi badaniami, na temat tego, że facet to, a kobieta tamto, to zamknę, a delikwenta nagrodzę odpowiednio.

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 07 kwi 2014, 12:27 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Telltale, TSW, Titanfal, GW2, Fallout, Bioshock, Skyrim, Morrowin
Pietruszka napisał(a):
Mam propozycje: napisz prosze, jak wedlug Ciebie powinna wygladac cala seria lub tylko ktoras z czesci ME, abys uznal ja za ok? Pytam z ciekawosci, moze na przykladzie bedzie mi latwiej zobaczyc to, o czym piszesz.
Sitken napisał(a):
Na propozycję nie przystaje z prostego powodu. Nie chce marnować czasu na to, jak miałaby wyglądać moja ulubiona gra.

Mialam na mysli raczej krotka informacje, nakierowana tylko i wylacznie na to, o czym rozmawiamy. Nie pytam o idealny watek fabularny etc. Chodzi mi jedynie o informacje, czy np. w Mass Effekcie 3 przeszkadzalaby ci tez mniejsza liczba postaci bi/homoseksualnych czy w Twojej idealnej wersji ME3 takowych postaci nie powinno byc w ogole?

Jak mialyby wygladac watki romansowe (pisales o duzej ilosci SEKSU! Czy chodzilo Ci tylko o SEKS! postaci homoSEKS!ualnych?)?
Przeszkadza Ci obecnosc watkow romansowych w ogole czy jedynie watkow romansowych z postaciami homoseksualnymi?

Pytam bo w zasadzie z Twoich wypowiedzi (na tyle, na ile je dobrze interpretuje) raz wynika tak a raz inaczej.

@Kepason zawsze czujny;) Ale masz racje, postaram(y) sie nie schodzic z tematu ME.

PostNapisane: 07 kwi 2014, 13:51 
Casual
Casual

@pietruszka

Owszem, z moich wypowiedzi wynika raz tak, a raz inaczej. Mój błąd, wcześniej tego nie zauważyłem. Czyli:

1. Wątki homo nie powinny być poruszane, nie powinno być homo i bi w ME, jak w każdej innej grze. Bez argumentowania, z mojego własnego widzimisie(skłonny jestem wyjaśnić na PW).

2. Natomiast próbowałem się miejscami odnieść do gry od Bioware. Ludzi, którzy lubią homo i bi. W takim razie niech temat bi i homo zostanie poruszony, a nie wrzucony tylko po to, by romansów było jak najwięcej. Na czym cierpi gracz, o czym zaznaczył już pan z avatarem Geralta.

PostNapisane: 07 kwi 2014, 15:03 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, Wiedźmin, NfS
No tak - temat będący rzeką i z ME zeszliście na ogólną dyskusje o orientacjach. Dobrze, że kepason już zainterweniował.

Sitken - chętnie przeczytam rozwinięcie Twojej myśli numer 1. Bo zastanawia mnie, jak wyobrażasz sobie nie argumentowanie preferencji płciowych. Zastanawiałam się nad tym trochę i doszłam do wniosku, że w takiej sytuacji to wszyscy musieliby być hetero, co obrazi tych co są homo i bi, ewentualnie musiałby być całkowity brak romansów. Więc proszę o wiadomość na PW, skoro tak piszesz.

A tak w ogóle to w czym problem? Przeszkadzają niektórym opcje romansowania z tą samą płcią? Cóż, to jest wpisane w uniwersum ME: tam już nikt nie bulwersuje się widząc żeńskie czy męskie małżeństwo. Oczywiście BW mogło nie "modyfikować" kreowanej przez siebie przyszłości w ten sposób, ale wiadomo, że to obraziłoby osoby bi i homo. A chcieli, by każdy znalazł w tej grze coś dla siebie. Ale prawda, że mogli problem jakoś inaczej rozwiązać, np przy tworzeniu postaci, albo gdzieś. Mogłaby być opcja odznacz/zaznacz romanse hetero/homo/bi. I wtedy nikt by nie czuł zniesmaczenia czy wściekłości, bo w grze występowałyby same pary i romanse odpowiadające danemu graczowi.
Tylko nie wiem czy to nie za dużo zmiennych...?

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 07 kwi 2014, 16:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
@up
Nie bardzo rozumiem, dlaczego brak romansów homo w grze (np. w ME - żeby ot nie było) miałby kogoś obrażać? Jakoś nie zauważyłem masowych protestów homoseksualistów-kinomaniaków, a przecież w filmach 99,9% wątków miłosnych jest heteroseksualnych.

Kepason napisał(a):
Ok, ja rozumiem, że temat jest poważny i ogólnie mamy tutaj teraz walkę światopoglądową. Ale topic dotyczy postaci z ME. Wy zaś już powoli wkraczacie na ruchome piaski.

To jak mam się wypowiadać, jeżeli powodem dla którego drażnią mnie i nie lubię postaci Kaidana i Corteza jest ich orientacja? To jest dyskusja nie tylko o homoseksualiźmie konkretnych postaci z ME, ale również o powodach implementowania tego czegoś w grach przez ich twórców.

Jose, przepraszam, Dr_Someone, czy umiejętność czytania zanika u Ciebie, czy już tak bardzo na siłę szukasz znów sprzeczki? Napisałem, że tylko ostrzegam i proszę, aby trzymać się określonych ram dyskusji.

Po to właśnie pytam, żeby dowiedzieć się gdzie są te ramy. Poszczególne postacie mają swoje wątki, więc ten dotyczy homoseksualizmu w grze jako takiego, co jasno wynika z chociażby z tytułu. Jak o tym rozmawiać trzymając się ściśle ram jednej gry i dwóch homoseksualistów?

Obrazek

PostNapisane: 14 cze 2014, 22:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Dr_Someone napisał(a):
To jak mam się wypowiadać, jeżeli powodem dla którego drażnią mnie i nie lubię postaci Kaidana i Corteza jest ich orientacja? To jest dyskusja nie tylko o homoseksualiźmie konkretnych postaci z ME, ale również o powodach implementowania tego czegoś w grach przez ich twórców.

Nie da się, ale to forum zawsze miało tendencje "poprawno-polityczne", czyli lewackie.

Takie postacie to po prosu skandal, ale to już standard dla EA-Bioware. Jednak żadna ich gra nie była pod tym względem tak irytująca jak ME3, gdzie musieliśmy wysłuchiwać wywodów i płaczów Corteza. Na szczęście po olaniu go
Spoiler:

Kaidan też niezła jazda- uświadomił sobie swoją "orientację", czyli dewiację, dopiero w trójce. Poprawność polityczna i idiotyzm +50.
Ciekaw jestem Inkwizycji. Na razie widać już parytet w towarzyszach (pod względem płci), ciekawe czy pojawią się jacyś "kochający inaczej" pokroju zoofilów. Takie pójście kierunku powiększania dobroci tolerancji.

PostNapisane: 14 cze 2014, 22:48 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Dog0Lord napisał(a):
\Nie da się, ale to forum zawsze miało tendencje "poprawno-polityczne", czyli lewackie.

Takie postacie to po prosu skandal,

Persona 4. Tyle mam no powiedzenia. To że BW nie do końca to wyszło (w DAII był fajny motyw, że orientacja postaci zmieniała się w zależności od Płci i wyborów naszej postaci.).
Ale Persona 4.
Dlatego istoto, powyżej pomyśl, czy na jednej grze, i na dwóch przykładach warto wyrażać aż tak skrajny komentarz.

PostNapisane: 14 cze 2014, 22:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Biszkoptex napisał(a):
To że BW nie do końca to wyszło (w DAII był fajny motyw, że orientacja postaci zmieniała się w zależności od Płci i wyborów naszej postaci.).

Ta, a jakże realistyczny.

Cytuj:
Ale Persona 4.
Dlatego istoto, powyżej pomyśl, czy na jednej grze, i na dwóch przykładach warto wyrażać aż tak skrajny komentarz.

Napisałem na tym forum ponad 1000 wypowiedzi i jeżeli komentarz wyrażający wcale nie skrajne poglądy (skrajne to by były np. "pedały do gazu") ma mnie udupić... trudno.
Ciebie Biszkoptex pamiętam, ale nie pamiętałem żebyś miał takie poglądy. Smutne.

PostNapisane: 15 cze 2014, 10:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Poglądy można mieć różne, a i orientacja postaci może drażnić. Nikt nikogo nie będzie udupiał, dopóki nie zostaną przekroczone normy kultury. I o tym tylko pamiętajcie.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 15 cze 2014, 10:35 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Nie wypowiadam się tu o moich poglądach, ale o tym, że postać mająca nietypową orientację w cale nie musi być gorsza z charakteru czy fabularnie.
A idąc twoim tokiem myślenia, to taki Skyrim to absurd na skalę światową. A DkS? Tam nawet Solaire sugeruje, że postać jest gejem. O Simsach już nie wspomnę.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 13   [ Posty: 129 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona