Teraz jest 24 lis 2020, 07:03

Napisz wątekOdpowiedz Strona 311 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 365  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan Alenko
PostNapisane: 13 sie 2012, 12:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Alex93 napisał(a):
(...) podczas gdy fShep ma ich "tylko" 6 (nie licząc tych, które kończą się przedwcześnie).

Nie zapominajmy o tym, że jeśli Shepard na Virmirze poświęciła Kaidana, a później nie związała się z Garrusem, to w Mass Effect 3 ma do wyboru same kobiety... Żeby było trochę bardziej sprawiedliwie, powinni z Vegi zrobić postać na wyłączność dla kobiet. Pod tym względem BioWare wybitnie się nie popisało.

Alex93 napisał(a):
No ale to temat o Kaidanie, więc nawiążę do niego. Jeżeli pani Shepard chce osiągnąć (w miarę) szczęśliwe zakończenie romansu, a nie kręcą jej obce rasy, to Kaidan jest jedyną słuszną opcją. Z tego względu powinien on pozostać opcją na wyłączność dla kobiet. Rozumiem, do czego dążyło Bioware, dając taką możliwość obu płciom, jednak nie do końca mnie to przekonuje.

Ale co ma opcja na wyłączność do szczęśliwego zakończenia romansu? To, że w „alternatywnych rzeczywistościach” Kaidan związuje się z facetem, w żaden sposób nie wpływa na przebieg romansu z postacią kobiecą w innej „rzeczywistości”. Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego – Kaidan początkowo miał być dostępny dla obu płci (jedna oficjalna wersja mówi, że usunięto te elementy z pierwszej części ze względu na brak czasu na ich dokończenie, druga – że BioWare tak sobie Sheparda wymyśliło; nieoficjalne wersje mówią, że BW bało się obrońców moralności), więc normalne wydaje mi się, że w „trójce”, kiedy ponownie ma większą rolę, przywrócono opcję romansu z nim bez względu na płeć. Ashley też miała być dostępna dla obu płci w „jedynce”, ale najwidoczniej ilość osób tego się domagających w porównaniu z fanklubem Alenki była relatywnie niewielka, więc BW stwierdziło, że w „trójce” to niepotrzebne. Albo poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że skoro pani Shepard ma już tyle kobiet, to kolejna jest niepotrzebna.

Ale trochę abstrahując: oddałbym Kaidana kobietom na wyłączność, gdyby Samanthę uczynić postacią romansową dla obu płci :D.

PostNapisane: 13 sie 2012, 12:22 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Niby racja, ale gdyby Kaidan pozostał opcją wyłącznie dla kobiet, Bioware miałoby teoretycznie więcej czasu na dopracowanie i dopieszczenie romansu. Choć z drugiej strony wtedy pozostałe opcje byłyby relatywnie słabiej zrealizowane, więc może lepiej nie. :)

Osobiście oddałbym Kaidana kobietom na wyłączność za darmo, chociaż bonus w postaci romansowalnej Samanthy dla mojego Shepa byłby oczywiście mile widziany. :P

PostNapisane: 13 sie 2012, 12:25 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect 3 , Wiedżmin 2 , KOTOR 2
Alex93 napisał(a):
Rozumiem, do czego dążyło Bioware, dając taką możliwość obu płciom, jednak nie do końca mnie to przekonuje.

To w takim bądź razie dlaczego tego samego nie zrobili z Ashley skoro chcieli pokazać jak bardzo są otwarci na związki homo. Bardziej bym przymknęła na to , gdyby Kaidan był opcją romansowania dla Sheparda już od części pierwszej ( wiem , wiem - jest dostępny jednak za pomocą kodów. Dla mnie to się nie liczy). A , że zrobili go bi w ME 3 - to jest niedopuszczalne.

Co do pytania z Ashley - doczytałam później co napisał Pottero wiec odpowiedź uzyskałam :D

Wszyscy mamy swoje powody by grać w ME. Tak się składa , że mój ma parę ślicznych oczu.

PostNapisane: 13 sie 2012, 12:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Moim zdaniem Ashley nie została udostępniona obu płciom, bo Shepard miała i tak za dużo opcji romansu z innymi kobietami. Natomiast pan komandor, gdyby chciał związać się z mężczyzną, miał do wyboru tylko Corteza. Kaidan został więc biseksualistą , aby stanowić alternatywę.

PostNapisane: 13 sie 2012, 13:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Alex93 napisał(a):
Kaidan został więc biseksualistą , aby stanowić alternatywę.

Przede wszystkim, Kaidan nie został biseksualistą, bo to oznacza, że pociągają go obie płci. Jeśli gracz zwiąże mężczyznę z Kaidanem, to jest on gejem. Nigdy nie odczuwał fascynacji żeńską Shepard, nie wiadomo dokładnie, jakie relacje łączyły go z koleżanką ze Skoku Zero i z lekarką, którą znaleźli mu znajomi. W trzeciej części sam przyznaje, że nigdy z nikim nie był. Zlinczujcie mnie jeśli chcecie, ale ja Kaidana zawsze traktowałem jako niewyautowanego geja i autentycznie zdziwiłem się, że w pierwszej części nie można było nawiązać z nim romansu grając facetem. Poza tym, są osoby, które grają mężczyzną i od pierwszej części z nikim się nie związały, czekając, aż Kaidan będzie dostępny, tak więc nie można powiedzieć, że każdy Shepard związujący się z Kaidanem jest biseksualny. Są jeszcze osoby, które z niepojętych dla mnie względów przygodę z Mass Effect rozpoczęły od „trójki”, więc i u nich obie te postaci mają czystą kartę.

A jeśli gracz zwiąże się z Kaidanem jako kobieta? Wtedy jest on heteroseksualny i cały poprzedni akapit nie ma znaczenia, bo chociaż jego stoickie usposobienie, przez które wziąłem go za geja, się nie zmienia, to wykazuje zainteresowanie Shepard i kobietami. Moim zdaniem nie ma sensu się czepiać tego, że w trzeciej części Kaidan może romansować z mężczyzną, a w poprzednich „był heteroseksualny”. Był, jeśli grało się kobietą, w przypadku postaci męskiej jego orientacja była mocno dyskusyjna. Zresztą, IMHO tutaj najbardziej liczy się satysfakcja fanów – osoby, które związały Kaidana z panią Shepard dalej mogą to robić, a uszczęśliwiono tę drugą stronę, która od lat zalewała BSN i fora masseffectowe Shepardowo-Kaidanowymi slashamy i jaojcami. (W sumie dobrze, że dano im jakiś powód do radości, bo zawsze łatwiej wtedy przełknąć ten gniot nazywany przez BW zakończeniem :D)

PostNapisane: 13 sie 2012, 13:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Źle się wyraziłem. Określenie "biseksualny" stanowiło w mojej wypowiedzi skrót myślowy, aby nie pisać kolejnego wywodu. Chodzi o to, że Kaidan ma możliwość romansu z przedstawicielami obu płci. A że nie ma nigdzie bezpośrednio określonej orientacji to już inna sprawa. Zgadzam się z tym, co zostało napisane. Alenko faktycznie jest gejem, gdy Shep jest facetem, a hetero, gdy Shep jest kobietą.

PostNapisane: 13 sie 2012, 17:58 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Warcaby :D
A dla mnie Kaidan jest trochę "gejowski" nawet jak gra się kobietą, o! Jak mi ktoś wytłumaczył że z nim w ME Pan Shepard nie poromansuje, czułam się szczerze zaskoczona. Nie potrafię wytłumaczyć tego uczucia, ale to wrażenie że on gustuje w mężczyznach towarzyszyło mi przez całą grę i nawet romans z nim w jedynce nie mógł mnie do niego przekonać. Natomiast Ash jest jest dla mnie 100% hetero, dlatego jakoś tak logiczne wydawało się że w ME3 ona jest tylko dla Panów, natomiast Kaidan dla wszystkich. W zakończeniu trylogii dla mnie Alenko przeżył swój coming out :'D A że jak gra się kobietą, nic się tak na prawdę w jego zachowaniu nie zmieniło, to o tym akurat cicho sza.

PostNapisane: 14 sie 2012, 11:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wieru napisał(a):
A że jak gra się kobietą, nic się tak na prawdę w jego zachowaniu nie zmieniło, to o tym akurat cicho sza.

W zachowaniu nie, ale może on ma na imię Pszemek po prostu jest nieśmiały albo wstyda się majestatu od maleńkości? Chyba dopiero w trzeciej części zebrał się w sobie i przestał być takim Alistairem – zaczął wykazywać inicjatywę, stał się bardziej pewny siebie (przede wszystkim w relacjach międzyludzkich) itd., podczas gdy w „jedynce” trzymał się na uboczu i głównie łaził za Shepard(em), stanowiąc kontrapunkt dla pyskatej i pewnej siebie Ashley.

PostNapisane: 14 sie 2012, 14:05 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES:V/ME Trilogy/Wiedźmin 1&2/DA/AC/DE:HR
Pottero napisał(a):
Wieru napisał(a):
A że jak gra się kobietą, nic się tak na prawdę w jego zachowaniu nie zmieniło, to o tym akurat cicho sza.

W zachowaniu nie, ale może on ma na imię Pszemek po prostu jest nieśmiały albo wstyda się majestatu od maleńkości? Chyba dopiero w trzeciej części zebrał się w sobie i przestał być takim Alistairem – zaczął wykazywać inicjatywę, stał się bardziej pewny siebie (przede wszystkim w relacjach międzyludzkich) itd., podczas gdy w „jedynce” trzymał się na uboczu i głównie łaził za Shepard(em), stanowiąc kontrapunkt dla pyskatej i pewnej siebie Ashley.

No normalnie nie mogę. Mężczyźni rozmawają o użyteczności i orientacji majora Alenki. E no chłopcy macie u mnie dużego plusa. :P

Steam: julciczka
Watch Dogs: Baza ctOS

PostNapisane: 14 sie 2012, 14:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

A co, mamy rozmawiać o użyteczności i orientacji Corteza? Przecież on jest kompletnie bezużyteczny, a poza tym jego orientacja jest stuprocentowo pewna, więc nie ma tutaj tej dozy „niepewności”, pozwalającej na domysły i swobodne interpretacje :P. A tak na poważnie – Kaidan to fajna postać i fajnie o nim porozmawiać, aczkolwiek zakładam, że ¾ z tych trzystu kilkudziesięciu stron w tym temacie naklepały członkinie jego fanklubu, po prostu achując i ochując nad nim. Aż się za głowę złapałem, jak zobaczyłem, że następna po Alence postać ma na tym forum zaledwie trzydzieści trzy strony dyskusji.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 311 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 365  Następna strona