Teraz jest 24 lis 2020, 06:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 317 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 365  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan Alenko
PostNapisane: 03 paź 2012, 20:30 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
julciczka napisał(a):
Jeśli chodzi o umiejętności to jest 10x razy lepszy od Ash.
To już zależy jak grasz, kim grasz i w którą cześć gry grasz.

PostNapisane: 03 paź 2012, 23:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES:V/ME Trilogy/Wiedźmin 1&2/DA/AC/DE:HR
zindoktrynowany napisał(a):
julciczka napisał(a):
Jeśli chodzi o umiejętności to jest 10x razy lepszy od Ash.
To już zależy jak grasz, kim grasz i w którą cześć gry grasz.

W sumie o cz 1 i 3. Ash to żołnierz, a Kaidan biotyk. W ME3 są w dodatku ma odblokowany karabin maszynowy (który zaraz obok snajperki jest moją ulubiona bronią), więc tak naprawdę może wszystko. I przywalić z Biotyki i z karabiny, jako Sentinel ma też tą tarczę, która daje mu profity do obrony.
W sumie nigdy Ash żywa mi w 3 się nie pojawiła, ale w ME jako żołnierz szału u niej nie było.

Steam: julciczka
Watch Dogs: Baza ctOS

PostNapisane: 04 paź 2012, 13:19 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
To samo można powiedzieć o Kaidanie. :) O wiele lepszą postacią władającą biotyką w ME jest Liara.
Wrex, również nie ustępuję pola w tej dziedzinie, do tego potrafi doskonale władać karabinem szturmowym oraz strzelbą, nie wspomnę również o jego wysokiej żywotności. A co do umiejętności technicznych, to również w drużynie Sheparda znajdzie się ktoś lepszy od Kaidana, mianowicie chodzi mi o Tali.
Tak więc jak widzisz Kaidan, w pierwszym ME jest dość przeciętną postacią, jeśli chodzi o umiejętności.
A Ash? Potrafi władać każdą bronią dostępną w ME, od pistoletów do karabinów snajperskich, posiada również talent o nazwie, bodajże Niewrażliwość, który jak sama nazwa sugeruje daje postaci używającej go niewrażliwość na wszystkie ataki wroga. Tak więc myślę że Ash, jest doskonałym kompanem dla osób grających biotykami lub inżynierami, na wysokich poziomach trudności. Ale dobór towarzyszy Sheparda, to już indywidualna sprawa każdego gracza. :)
Jeśli chodzi natomiast o ME 3 to nie będę się wypowiadał ponieważ Kaidan, nigdy nie dożył u mnie do tej części. Ale z własnego doświadczenia oraz z tego co widziałem na YouTube, wiem że można sobie poradzić bez niego.

PostNapisane: 04 paź 2012, 13:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Jeśli chodzi natomiast o ME 3 to nie będę się wypowiadał ponieważ Kaidan, nigdy nie dożył u mnie do tej części. Ale z własnego doświadczenia oraz z tego co widziałem na YouTube, można sobie poradzić bez niego.

A ja z własnego doświadczenia powiem, że poradzić sobie można, owszem, ale jego obecność w drużynie jest bardzo przydatna, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności. Ale, jak już tu niejednokrotnie powiedziano, sporo zależy od tego, jaką klasą się gra i jaki preferuje się sposób walki. Tym niemniej, moim zdaniem w 3. części role się odwracają i to Ashley jest członkiem drużyny co najwyżej przeciętnym, którego spokojnie można zastąpić chociażby Jamesem. No ale my dwaj w tej kwestii raczej nigdy nie dojdziemy do porozumienia :).

PostNapisane: 04 paź 2012, 13:56 
Adept analogów
Adept analogów

Pottero napisał(a):
No ale my dwaj w tej kwestii raczej nigdy nie dojdziemy do porozumienia :).
O tak, to na pewno. :) Przynajmniej w tym jednym się zgadzamy. :D
Ale żeby nie było tak, że przyszedłem tutaj tylko hejtować Kaidana i jego przeciętne umiejętności w pierwszym ME :D, to powiem wam, co prawda z żalem, że Kaidan w ME 3 ma zdecydowanie bardziej rozbudowane kwestie dialogowe niż Ash. Ale coś mi się wydaje że to nie wina Ashley tylko tych przeklętych scenarzystów...czy tam innych osób za to odpowiedzialnych, nie jestem pewien kto o tym decyduje.

PostNapisane: 04 paź 2012, 14:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale żeby nie było tak, że przyszedłem tutaj tylko hejtować Kaidana i jego przeciętne umiejętności w pierwszym ME :D, to powiem wam, co prawda z żalem, że Kaidan w ME 3 ma zdecydowanie bardziej rozbudowane kwestie dialogowe niż Ash. Ale coś mi się wydaje że to nie wina Ashley tylko tych przeklętych scenarzystów...czy tam innych osób za to odpowiedzialnych, nie jestem pewien kto o tym decyduje.

No nie wiem. Moim zdaniem w „trójce” rozmowy z Kaidanem są co prawda lepsze i bardziej satysfakcjonujące niż z Ash, ale i tak są co najwyżej przeciętne. Jak na mój gust, to ogólnie wina BioWare, bo poszli w strzelankę i tanie efekciarstwo, ogólnie fabułę i postaci spychając na dalszy plan. A o tym, jak wyglądają rozmowy i interakcje z danymi postaciami, decydują scenarzyści, ale nie tyle ci ogólni, co ci, którzy piszą poszczególne postaci. Najwidoczniej scenarzyści Kaidana mieli trochę więcej weny niż scenarzyści Ashley, a jeśli to te same osoby, to najwidoczniej na Kaidana mieli trochę lepsze pomysły.

O tak, to na pewno. :) Przynajmniej w tym jednym się zgadzamy. :D

Ale ja nieskromnie powiem, że mam nad tobą trochę przewagi „merytorycznej”, bo w „trójkę” grałem zarówno z Kaidanem, jak i z Ashley i stwierdzam, że pani komandor obsysa. Tyle że to było w mojej grze, w przypadku mojej postaci i mojego sposobu przechodzenia ME (który da się sprowadzić do: brutalna siła i huzia na Józia, bez zbędnego ceregielenia się z techniką czy biotyką) i nie każdy musi mieć takie samo zdanie.

PostNapisane: 04 paź 2012, 14:29 
Adept analogów
Adept analogów

Pottero napisał(a):
Najwidoczniej scenarzyści Kaidana mieli trochę więcej weny niż scenarzyści Ashley, a jeśli to te same osoby, to najwidoczniej na Kaidana mieli trochę lepsze pomysły.
Ja myślę że do tego również dołożyli swoją cegiełkę fani Kaidana, no których jest znacznie, znacznie więcej niż fanów Ash. Tak, was też przeklinam !!! xD
Pottero napisał(a):
Ale ja nieskromnie powiem, że mam nad tobą trochę przewagi „merytorycznej”, bo w „trójkę” grałem zarówno z Kaidanem, jak i z Ashley i stwierdzam, że pani komandor obsysa.
Obsysa, tak? :D Nie ulegnę tej zamierzonej lub niezamierzonej prowokacji i powiem tylko tyle że Ash, przeżyła u mnie Virmir ponieważ jest jedyną postacią żeńską z którą mój Shepard mógłby zacząć i dalej kontynuować wątek romantyczny. Tak więc twoja przewaga "merytoryczna" nie ma tu nic do rzeczy :P

PostNapisane: 04 paź 2012, 14:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja myślę że do tego również dołożyli swoją cegiełkę fani Kaidana, no których jest znacznie, znacznie więcej niż fanów Ash. Tak, was też przeklinam !!! xD

Nie sądzę, żeby w tej konkretnej kwestii fani Kaidana, przyjmujący postawę dziecka w sklepie powtarzającego co chwilę: „Mamooooooo, kup mi tooooo!”, mieli coś do rzeczy. Owszem, udało im się namówić BW, żeby zrobili z niego geja, ale ogólna kreacja postaci to już zasługa/wina scenarzystów.

Pottero napisał(a):
Obsysa, tak? :D Nie ulegnę tej zamierzonej lub niezamierzonej prowokacji i powiem tylko tyle że Ash, przeżyła u mnie Virmir ponieważ jest jedyną postacią żeńską z którą mój Shepard mógłby zacząć i dalej kontynuować wątek romantyczny.

To był dość niefortunny dobór słów – nie było w tym żadnej zamierzonej prowokacji :). A o tym, czy z będziesz mógł dalej romansować z Ashley nie miałeś prawa wiedzieć grając w pierwszą część :). No chyba że grałeś w nią po premierze „dwójki” albo „trójki”, kiedy już było więcej wiadomo, ale kiedy na rynku była jeszcze tylko pierwsza część, nic nie było pewne :).

PostNapisane: 04 paź 2012, 15:52 
Adept analogów
Adept analogów

Pottero napisał(a):
Nie sądzę, żeby w tej konkretnej kwestii fani Kaidana, przyjmujący postawę dziecka w sklepie powtarzającego co chwilę: „Mamooooooo, kup mi tooooo!”, mieli coś do rzeczy. Owszem, udało im się namówić BW, żeby zrobili z niego geja, ale ogólna kreacja postaci to już zasługa/wina scenarzystów.
No nie wiem, mi się jednak wydaje że twórcy ME dostrzegli że bardziej lubianą postacią był Kaidan, tak więc to właśnie jemu poświęcili lwią część czasu, traktując tym samym Ash, trochę po macoszemu.
Pottero napisał(a):
A o tym, czy z będziesz mógł dalej romansować z Ashley nie miałeś prawa wiedzieć grając w pierwszą część :). No chyba że grałeś w nią po premierze „dwójki” albo „trójki”, kiedy już było więcej wiadomo, ale kiedy na rynku była jeszcze tylko pierwsza część, nic nie było pewne :).
Oczywiście że tak, ale mówiąc to, miałem na myśli, wszystkie już poznane fakty. :)

PostNapisane: 04 paź 2012, 16:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

No nie wiem, mi się jednak wydaje że twórcy ME dostrzegli że bardziej lubianą postacią był Kaidan, tak więc to właśnie jemu poświęcili lwią część czasu, traktując tym samym Ash, trochę po macoszemu.

Wiesz, mi się wydaje, że w tym momencie wchodzimy na śliski grunt. Większość ankiet oraz oficjalne dane BW wskazują, że tak pi razy drzwi Ashley uratowało 60% osób, które grały w pierwszą część, co wskazywałoby, że jest ona popularniejsza i bardziej lubiana od Kaidana. Paradoksalnie jednak to Alenko a nie Williams ma dość liczny, dobrze prosperujący i zauważalny „fanklub”.

Uwaga, w tym miejscu zaczynają się głupie dywagacje. Według oficjalnych danych BioWare, 82% osób grających w Mass Effect to mężczyźni. Przypuszczam, że większość osób z tej grupy uratowała Ashley tylko dlatego, że mając do wyboru uratowanie kobiety albo mężczyzny, wybrali kobietę, ale gros z nich tak naprawdę ma ją w poważaniu, bo woli element fanserwisowy, czyli Liarę. Zakładam, że większość spośród tych 40%, którzy uratowali Kaidana, to kobiety i geje (w tym momencie sam sobie dopieprzam, ale trudno), którzy zrobili to z rozmysłem. Ta grupa później przez pięć lat wspierała tę postać, zaś wielu spośród tych, którzy uratowali Ashley, ma ją po prostu gdzieś, bo woli fanserwis albo Tali. Ileś postów wcześniej: fani dla fanów zorganizowali plebiscyt na osoby, bronie i moce ulubione w całej serii, gdzie Kaidan załapał się do nominacji na najlepszą postać pierwszoplanową i najlepszy romans męskoosobowy, a Ashley nie załapała się na żadną nominację. To by potwierdzało moje przypuszczenia, że ci, którzy uratowali Ashley, zrobili to ze względu na „ładne oczy”, ale tak naprawdę ich ona nie obchodzi. Tym niemniej – przypuszczenia pozostaną przypuszczeniami i nie mam żadnych dowodów na ich poparcie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 317 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 365  Następna strona