Teraz jest 04 gru 2020, 18:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 323 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 365  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan Alenko
PostNapisane: 11 paź 2012, 23:08 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Znowu mam tlumaczyc? Przeczytaj wyzej.
Dobra, wyrazilem swoja opinie 6,022*10^23 postow temu, przeciez nie mam zamiaru zamykac fanklubu Kaidana...

PostNapisane: 20 paź 2012, 09:57 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect 3 , Wiedżmin 2 , KOTOR 2
Dwie twarze :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wszyscy mamy swoje powody by grać w ME. Tak się składa , że mój ma parę ślicznych oczu.

PostNapisane: 22 paź 2012, 21:36 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME1, ME2, ME3, Wiedźmin 2, TESV, Assassin's Creed
Ho ho ale tu narosło postów, z grubsza je ogarnęłam uff.
Odnośnie zachowania Kaidana w zasadzie są dwie strony medalu - ta czysto techniczna, narzucona przez twórców, którzy ustalają, że tak ma być i koniec bo to ich "artystyczna wizja" (zawsze dostaję głupawki na te słowa), oraz ta od strony graczy, czysto emocjonalna. Bądź co bądź za sprawka twórców te pixele nabierają życia, a za sprawą głosów aktorów mają dusze. Jeśli cała robota została dobrze wykonana to gracz buduje więź, zwłaszcza jeśli obcuje z tymi samymi osobnikami przez długi czas.
Tak jest w przypadku ME. Nawet postacie, które były przedstawione w drugiej części zdobyły moja sympatię i odrazę. Więc w sprawie reakcji Kaidana stanę po stronie gracza, który zżył się w tym wypadku z postacią majora Alenko. Okropnie brakuje mi towarzyszy w tym ostatnim uderzeniu, biegu do promienia. Czuję jakby zawiedli mnie w najważniejszej chwili. Tak jak przez cały czas, lub jego większość, stali murem za moją Shepard (zwłaszcza Garrus, który poszedłby do piekła i z powrotem), nagle postanowili sobie olać sprawę. Kaidan, który powinien się sprzeciwić, powołać na wyższość stopnia, lub cokolwiek innego żeby być z nią do końca. Wyszło na to, że skaleczył się w paluszek to trzeba uciekać, a każde deklaracje to tylko puste słowa.
Czasami mam odczucia, że Shep była tylko jedna z wielu dla niego. Ot tak sobie bajerował to lekarkę, to pielęgniarkę, a jak przyszła to Shepard. Może to tylko flirciarz i bawidamek od siedmiu boleści?

W ogóle zauważyłam podobne tendencje u BioWare. W Dragon Age romans z Alistairem kończył się zerwaniem jak się go posadziło na tronie, a nie było szlachcianką. Niby logicznie z jednej strony bo przecież król nie może mieć za żonę elfki z obcowiska, ale cholera on jest królem, sam sobie wybiera kobietę i tyle. Jak kocha to nieważne kim jest wybranka. Może jej nadać tytuł czy cokolwiek innego.

Podobnie jest z Kaidanem, który w dwójce strzela focha z przytupem bo Shepard jest z Cerberusem. Ani nie posłucha wyjaśnień, ani wsparcia nie okaże tylko nawrzeszczy. Bo on ma swoje ideały i swoje Przymierze, a gdzie zaufanie do ukochanej? Wygląda na to, że ważniejsze są dla niego stopnie w wojsku.

Odnośnie tego, kto uczestniczy we wszystkim - Nawet Joker odpada z prostego powodu - siedzi tylko w fotelu pilota i co najwyżej słyszy przez radio o tym co się dzieje. I o ile dobrze pamiętam to w jedynce nie zawsze była łączność, więc tak naprawdę tylko Shepard widział/a i doświadczył/a wszystkiego.

"S: Kaidan... K: Don't Kaidan me."

PostNapisane: 26 paź 2012, 12:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Nifriel napisał(a):
Kaidan, który powinien się sprzeciwić, powołać na wyższość stopnia, lub cokolwiek innego żeby być z nią do końca. Wyszło na to, że skaleczył się w paluszek to trzeba uciekać, a każde deklaracje to tylko puste słowa.
Czasami mam odczucia, że Shep była tylko jedna z wielu dla niego. Ot tak sobie bajerował to lekarkę, to pielęgniarkę, a jak przyszła to Shepard. Może to tylko flirciarz i bawidamek od siedmiu boleści?
Kaidan, kobieciarzem? :D Nie, nie, on na takiego nie wygląda. :) Ale masz rację, wtedy kiedy powinien zareagować jak prawdziwy mężczyzna on sobie po prostu odpuścił, można mieć nawet wrażenie że ulżyło mu że nie musi iść dalej z Shepard.
Jednak nie zapominajmy że to nie jego wina, tylko oczywiście naszych ukochanych scenarzystów. ^^

PostNapisane: 28 paź 2012, 23:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Juz gdzies napisalem, ale i tu dodam od siebie, ze do Kaidana totalnie zniechecila mnie trojka kiedy podrywal mojego komandora... Dno totalne...

Przez wszystkie 3 czesci walczyl z Garusem o miano najlepszego kumpla a tu nagle takie swinstwo. Ble.

PostNapisane: 28 paź 2012, 23:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - i jedna sytuacja zaprzepaściła w twoich oczach jedną z ulubionych postaci?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 29 paź 2012, 15:36 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Paranormal napisał(a):
@up - i jedna sytuacja zaprzepaściła w twoich oczach jedną z ulubionych postaci?

W moim przypadku było podobnie (w pewnym stopniu). Po prostu robienie z Kaidana biseksualisty jest dla mnie CO NAJMNIEJ nie na miejscu. W dodatku w pewnych scenkach twórcy zapomnieli nieco zmienić animacje dla Kaidana rozmawiającego z male Shep'em. Nieraz przez te jego... gesty miałem wrażenie, że zaraz mi wprost zaproponuje gejowski romans. Najbardziej chyba miałem takie odczucie przy ostatniej rozmowie z Kaidanem w Londynie. Podobnie było z Garrusem, który w pewnym momencie przybliża się, hmm... niebezpiecznie wręcz blisko maleshep'a (również w scence w Londynie). Wiem, to takie pierdoły, ale biorąc pod uwagę, na jakim poziomie zrealizowane są rozmowy w ME, to mowa ciała również odgrywa tu dla mnie dość dużą rolę...

PostNapisane: 29 paź 2012, 17:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
no jasne ze zaprzepascila bo zmienila cale postrzeganie znajomosci z kaidanem. to nie jest byle co przeciez. ta relacja miala opierac sie na meskiej przyjazni, tak jak z garrusem a tymczasem okazuje sie ze kaidan skrycie podkochuje sie w shepardzie... to mi go totalnie obrzydzilo. jak potem przechodzilem trojke drugi raz to niesmaczna byla dla mnie scena w szpitalu 'jestem przy tobie' czy jakos tak tam bylo. za pierwszym razem wzruszlem sie ale jak juz wiedzialem o co biega to mnie to odrzucilo.

w ogole nie wiem co bioware odbilo, ale co chwile sa jakies homoseksualne nawiazania. w zadnej grze tak nie bylo do tej pory. baaa w zyciu to sie nie zdarza tak czesto. troszke z tym przegieli =D

PostNapisane: 29 paź 2012, 20:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
dikajos napisał(a):
baaa w zyciu to sie nie zdarza tak czesto. troszke z tym przegieli =D

Kolega najwidoczniej nie grał w Dragon Age II :). Kaidan się nie będzie przystawiał do Sheparda, jeśli ten będzie go chłodno traktował, ale w DA II do głównego bohatera przystawia się sporo osób tej samej płci, a część z nich nawet strzela focha z przytupem, jak się je spławi...

PostNapisane: 31 paź 2012, 23:04 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age ME3.2,1, M&B Warband, Wiedźmin1, 2
Alenko to dupek, na dodatek bisex. Generalnie- jak ktoś jest z nami od czterech lat- myślę, że powinien się określić. Nienawidzę gościa. Najeb..a Ash jest lepsza. W każdej z opcji.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 323 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 365  Następna strona