Teraz jest 29 lis 2020, 15:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 327 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 365  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan Alenko
PostNapisane: 24 gru 2012, 19:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Zanim zacznę muszę powiedzieć że nie mam nic do Kaidana, wręcz przeciwnie w pierwszej części go lubiłem, w drugiej, nie zauważyłem żeby w jakikolwiek sposób różnił się od Ash, a to dla tego że ich dialogi na Horyzoncie były identyczne, ba identyczne mieli nawet pancerze podczas ataku Zbieraczy na Normandię. (ten pancerz o którym mowa podajże nazywa się Feniks, i był domyślnym pancerzem Ashley w ME 1, to taka ciekawostka :D) Natomiast w ME 3 Kaidan stracił wiele w moich oczach. Mimo że jego dialogi były bardziej dopracowane niż Ash.
Ale wracając do meritum ;) Czyli do chłodnych kalkulacji.
Pottero napisał(a):
Za „rozumem”, bo uratowanie Kaidana to korzyść wynikająca za zwykłej kalkulacji. Wyobraź sobie, że sama jesteś w sytuacji Sheparda na Virmirze i możesz uratować jedną osobę. Z jednej strony masz zwykłego żołnierza, nieposiadającego żadnych specjalnych mocy, niższego rangą, o nieciekawych umiejętnościach, porywczego i nieznającego swojego miejsca w szerego, z drugiej wyższego rangą, doświadczonego, opanowanego, z pękatą teczką pochwał i nagród, a do tego potrafiącego nie tylko strzelać, ale też posługiwać się biotyką.

Ja już to mówiłem ale specjalnie dla ciebie Pottero, powiem to jeszcze raz. :P
W drużynie Sheparda są postacie które zdecydowanie lepiej spełniają rolę biotyka czy też technika, tak więc strata Kaidana na Virmirze nie czymś szczególnie bolesnym.
Ale owszem Kaidan ma wyższy stopień, większe doświadczenie oraz pochwały które o tym świadczą, co prawda nie ma tak ich wiele jak mówisz ale są. ^^
Mimo to Ash nie jest gorsza pod tym względem od niego, sam Shepard to dostrzegł, i stwierdził że Ashley powinna już dawno awansować i dostawać lepsze przydziały ale jak dobrze wiemy jej nazwisko to przekreśliło. A jeśli już o przydziałach mowa to nie zapominajmy kto przydzielił Williams na Normandię, był to nie kto inny, niż sam Anderson a kto jak to ale on chyba potrafi dostrzec prawdziwy talent, prawda? A Kaidan przyznał mu rację tak więc Ash nie jest takim złym żołnierzem. A strzelać potrafi zdecydowanie lepiej od Kaidana, bo jak dobrze pamiętam to w ME 1 u Kaidana nie można rozwinąć żadnej umiejętności związanej z bronią palną (a może laserową? :mysli: ) A z to Ash, może strzelać dosłownie ze wszystkiego. ;)
I jeszcze coś, jak wszyscy wiemy Kaidan jest L2 (No, chyba że coś się zmieniło w międzyczasie), czego skutkiem są silne migreny. A co jeśli dostanie takiej silnej migreny podczas walki? Czy przypadkiem nie wykluczy go to z jej udziału? I czy będzie potrzeba wtedy mu pomoc? Bo jeśli na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, to Kaidan staje się czymś w rodzaju balastu a nie idealnego żołnierza na jakiego próbujesz go wykreować Pottero. :P
A tak, z innej beczki to, wesołych świąt wam życzę drodzy forumowicze. :)

Ostatnio edytowano 24 gru 2012, 20:07 przez zindoktrynowany, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 24 gru 2012, 19:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
zindoktrynowany napisał(a):
W drużynie Sheparda są postacie które zdecydowanie lepiej spełniają rolę biotyka czy też technika, tak więc strata Kaidana na Virmirze nie czymś szczególnie bolesnym.

A ja powtórzę to, co do czego – o ile mnie pamięć nie myli – się zgodziliśmy: że w Mass Effect (nie)przydatność postaci zależy od tego, jaką klasą i jak grasz. Dla mnie Kaidan to o niebo lepszy wybór, dla ciebie Ashley i nic na to nie poradzimy.

Ale owszem Kaidan ma wyższy stopień, większe doświadczenie oraz pochwały które o tym świadczą, co prawda nie ma tak ich wiele jak mówisz ale są. ^^ Mimo to Ash nie jest gorsza pod tym względem od niego, sam Shepard to dostrzegł, i stwierdził że Ashley powinna już dawno awansować i dostawać lepsze przydziały ale jak dobrze wiemy jej nazwisko to przekreśliło. A jeśli już o przydziałach mowa to nie zapominajmy kto przydzielił Williams na Normandię, był to nie kto inny, niż sam Anderson a kto jak to ale on chyba potrafi dostrzec prawdziwy talent, prawda?

Pierwsza część, jakieś początkowe stadium. Doktor Chakwas mówi Shepardowi, że chociaż Kaidan jest L2, to ilość jego dokonań i pochwał wystarczyłaby dla więcej niż jednego żołnierza. Tak więc udowodnił już, że jest o wiele lepszym żołnierzem od Williams, która dopiero ma szansę dowieść swojej wartości. Moim zdaniem śmierć na Virmirze to dla niej idealny koniec – została bohaterką, zdobyła szacunek i oczyściła nazwisko swojej rodziny.

Cytuj:
A strzelać potrafi zdecydowanie lepiej od Kaidana, bo jak dobrze pamiętam to w ME 1 u Kaidana nie można rozwinąć żadnej umiejętności związanej z bronią palną (a może laserową? :mysli: ) A z to Ash, może strzelać dosłownie ze wszystkiego. ;)

Może i potrafi strzelać lepiej od Kaidana, ale mnie jest potrzebna jak żabie rower, bo jeśli idzie o posługiwanie się bronią, to mój Shepard kopie dupę Williams tak, że wygląda ona przy nim jak amator :D. Tak więc mnie nie jest potrzebna, a Kaidan i owszem, przydawał się w 1. części (chociaż w żadnym razie nie twierdzę, że jest w niej najlepszym biotykiem czy technikiem), a w trzeciej IMHO wymiótł całą resztę, podskoczyć mu mogą tylko EDI i James.

Alexa napisał(a):
I jesteś chyba jedynym facetem na tym forum, któremu podoba się romans MaleShepa z Kaidanem :D

Może nie jedynym, ale chyba jedynym przyznającym się do tego :P. Ale, jak mówiłem kiedy indziej, ten romans to był przypadek, bo Miranda zeszła na trzeci plan, a z Tali nie mogłem romansować.

PostNapisane: 24 gru 2012, 20:21 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Pottero napisał(a):
Pierwsza część, jakieś początkowe stadium. Doktor Chakwas mówi Shepardowi, że chociaż Kaidan jest L2, to ilość jego dokonań i pochwał wystarczyłaby dla więcej niż jednego żołnierza.
Szczerze mówiąc nie przypominam sobie żeby doktor Chakwas coś takiego mówiła, ale niech ci będzie.
Pottero napisał(a):
Tak więc udowodnił już, że jest o wiele lepszym żołnierzem od Williams, która dopiero ma szansę dowieść swojej wartości.
No właśnie, ma szanse dowieść swojej wartości więc po co jej to utrudniać? :)
Kto wie, być może stanie się o wiele lepszym żołnierzem niż Kaidan.
Pottero napisał(a):
Moim zdaniem śmierć na Virmirze to dla niej idealny koniec – została bohaterką, zdobyła szacunek i oczyściła nazwisko swojej rodziny.
A moim zdaniem uratowanie jej życia na Virmirze jest dla niej lepsze, ponieważ później zostaje Widmem, a myślę że to akurat oddało jej wszystko z nawiązką.
Pottero napisał(a):
Może i potrafi strzelać lepiej od Kaidana, ale mnie jest potrzebna jak żabie rower
Może i tobie tak, ale osobie grającej biotykiem lub technikiem może się okazać bardzo przydatna.
A co do ME 3 to może i Kaidan jest najlepszy ale na pewno Ash nie jest gorsza od Vegi.
Wręcz przeciwnie to właśnie ona (jak i również Garrus) dysponuje najsilniejszą siłą ognia.
Owszem, ja również czytam różne poradniki. :P

PostNapisane: 24 gru 2012, 20:32 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Pottero nie zgodzę się że Alenko jest o niebo lepszym wyborem niż Ash. Tyle mówisz o tym jak to Ash mało osiągnęła a zupełnie pomijasz fakt dlaczego tak się stało.

"Williams musi być lepszy od najlepszych tylko po to by uniknąć podejrzeń"

Historia generała Williamsa zrobiła swoje. Shepard nie raz powtarzał, że wyniki Ash są przykładne i powinna służyć we flocie. Wybór na Virmirze jest trudny właśnie ze względu na to że po obydwu stronach mamy wartościowych żołnierzy gotowych na wszystko dla Przymierza. Mówisz tak jakby Ash była kompletną partaczką :P A skoro osiągnęła to co osiągnęła mimo swej historii to nie może być z nią tak źle. :)

Ja też lubię Kaidana, ale nie mam przy tym nic do Ash :P

Cytuj:
Może i potrafi strzelać lepiej od Kaidana, ale mnie jest potrzebna jak żabie rower, bo jeśli idzie o posługiwanie się bronią, to mój Shepard kopie dupę Williams tak, że wygląda ona przy nim jak amator . Tak więc mnie nie jest potrzebna, a Kaidan i owszem, przydawał się w 1. części (chociaż w żadnym razie nie twierdzę, że jest w niej najlepszym biotykiem czy technikiem), a w trzeciej IMHO wymiótł całą resztę, podskoczyć mu mogą tylko EDI i James.

Wszystkie postacie z ME3 są przydatne. Ja na przykład nie przepadałem za EDI i dużo bardziej ceniłem sobie Liarę, wiec jest to kwestia mocno dyskusyjna. Jeśli Ash na czymś traci, to winę za to ponosi kulawy system rozkazów w ME3.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 24 gru 2012, 21:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Kulawy system rozkazów to był w ME1... (just a little off-top ;p)

PostNapisane: 24 gru 2012, 21:31 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect 3 , Wiedżmin 2 , KOTOR 2
A ja pozwole sobie na mały off top :) Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego roku , żeby Kaidan umilał nam czas w 2013:) ( dla tych którzy go nie lubią to tylko Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku )

Wszyscy mamy swoje powody by grać w ME. Tak się składa , że mój ma parę ślicznych oczu.

PostNapisane: 24 gru 2012, 21:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
A moim zdaniem uratowanie jej życia na Virmirze jest dla niej lepsze, ponieważ później zostaje Widmem, a myślę że to akurat oddało jej wszystko z nawiązką.

A wszystko to osiągnęła tylko dzięki temu, że była podkomendną (a może nawet i kochanką) Sheparda – nie doszła w życiu do niczego więcej, za to Kaidan tylko dzięki swoim umiejętnościom został dowódcą specjalnej jednostki.
Może i tobie tak, ale osobie grającej biotykiem lub technikiem może się okazać bardzo przydatna.

Toż napisałem, że wiele zależy od tego, jaką klasą ktoś gra i jaki preferuje tryb gry – napisałem wyraźnie, że mnie jest niepotrzebna.
A co do ME 3 to może i Kaidan jest najlepszy ale na pewno Ash nie jest gorsza od Vegi.
Wręcz przeciwnie to właśnie ona (jak i również Garrus) dysponuje najsilniejszą siłą ognia.

Pod względem siły ognia może dorównuje Vedze, ale nie ma – podkreślam, że moim zdaniem! – takich przydatnych umiejętności jak on. Dla mnie rzeź Vegi to jedna z podstawowych mocy, podczas gdy Ashley nie miała nic ciekawego do zaoferowania – służyła za ozdobę na Normandii, bo na misje zawsze znajdował się ktoś bardziej przydatny czy lepiej „komponujący się” z resztą składu (podkreślam: u mnie).
I jeszcze coś, jak wszyscy wiemy Kaidan jest L2 (No, chyba że coś się zmieniło w międzyczasie), czego skutkiem są silne migreny. A co jeśli dostanie takiej silnej migreny podczas walki? Czy przypadkiem nie wykluczy go to z jej udziału? I czy będzie potrzeba wtedy mu pomoc? Bo jeśli na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak, to Kaidan staje się czymś w rodzaju balastu a nie idealnego żołnierza na jakiego próbujesz go wykreować Pottero. :P

Przypominam, że koszyczek zasług Alenko zdobył jako cierpiący na migreny L2. W pierwszej części mówił zresztą, że te migreny nie osłabiają jego umiejętności bojowych i jak tak samo dobry jak każdy inny. Poza tym, zakładam, że jako żołnierz Przymierza regularnie przechodzi „badania okresowe” – skoro zostaje dopuszczony do walki, a co więcej, powierzone zostaje mu dowodzenie nad innymi ludźmi, oznacza to najwidoczniej, że te jego migreny naprawdę niczemu nie szkodzą i nie ma ryzyka, że zasłabnie.

=====
A skoro wszyscy tak sobie słodzą, to i ja wam pożyczę miłego czasu spędzonego w rodzinnym gronie, dobrej zabawy, smacznego jedzenia i fajnych prezentów. Wesołych świąt wam życzył nie będę, bo kłóciłoby się to z moim ateistycznym światopoglądem :).

Ostatnio edytowano 24 gru 2012, 23:09 przez Pottero, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 24 gru 2012, 22:51 
Adept analogów
Adept analogów

Pottero napisał(a):
A wszystko to osiągnęła tylko dzięki temu, że była podkomendną (a może nawet i kochanką) Sheparda – nie doszła w życiu do niczego więcej, za to Kaidan tylko dzięki swoim umiejętnościom został dowódcą specjalnej jednostki.
Że co?! :D Nie doszła bo jeszcze nie miała okazji, poza tym to samo można powiedzieć o Kaidanie, szczególnie jeśli gra się femShepem.
Prawda jest taka (przynajmniej mi się tak wydaje :)) że Ash jak i Kaidan zabłysnęli właśnie podczas służby pod komandorem Shepardem. A szczególnie mam tu na myśli Virmir.
Podobnie jest z Jack, myślisz że zostałby nauczycielką w akademii Grissoma gdyby nie znajomość z Shepardem? Nie wydaje mi się. Pewnie w dalszym ciągu gniła by w więzieniu.

PostNapisane: 05 sty 2013, 18:04 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME1, ME2, ME3, Wiedźmin 2, TESV, Assassin's Creed
Pottero napisał(a):
Pierwsza część, jakieś początkowe stadium. Doktor Chakwas mówi Shepardowi, że chociaż Kaidan jest L2, to ilość jego dokonań i pochwał wystarczyłaby dla więcej niż jednego żołnierza.

Chakwas mówi, że Kaidan ma imponującą historie służby. Ponad tuzin specjalnych pochwał. (akurat gram w ME1 ^^)
Pottero napisał(a):
Może i potrafi strzelać lepiej od Kaidana, ale mnie jest potrzebna jak żabie rower

Grałam biotykiem i mimo to Ash była mi potrzebna jak żabie rower. :p Kaidan + Liara albo Kaidan + Garrus that's all I need. ^^

Dodam jeszcze, że Kaidan przewyższa Ash tym, że nie jest rasistą. To jest największy minus tego babsztyla... Znienawidziłam ją za te docinki po wsze czasy. Skąd mam wiedzieć czy Ash będzie dobrym żołnierzem, skoro patrzy z góry na inne rasy? A jak zostanie rasistowskim widmem i będzie nadużywała stanowiska bo nie lubi np. Asari? O Kaidana mogę być spokojna pod tym względem. A migreny? Była jakaś w trylogii? Nie przypominam sobie. ^^

"S: Kaidan... K: Don't Kaidan me."

PostNapisane: 05 sty 2013, 19:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ashley była dobrym żołnierzem, Kaidan dobrym biotykiem... w swoim zespole Shep chciał mieć najlepszych.
Gdyby nie współpraca z Shepardem, pewnie żadne z nich nie zostałoby widmem, ale niemal każdy z towarzyszy właśnie przy nim się wybił.

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 6354_n.jpg - lekko złośliwe, ale no.

Ja tylko raz zdobyłam się na poświęcenie Kaidana, ale lubię oboje.
le takie dyskusje lepiej toczyć w temacie Kaidan czy Ashley, więc koniec, zanim nas admin zje.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 327 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 365  Następna strona